|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gledanje na sat
8.3.2015 19:39:25   
veselicaa
Anarunika,iznenade oni nas a meni je to uvek cudno kada shvatim da znaju nesto novo a ja ih nisam naucila.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Gledanje na sat
8.3.2015 20:44:42   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Malo pre mi Aki nešto priča i kaže "u petak,juče,a ne,ne prekjuče..." nisam ni znala da zna kad je juče a kad prekjuče user posted image Deca mi napreduju iz dana u dan a ja o tome nemam pojma user posted image

user posted image user posted image Slazu se kockice jedna po jedna user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Gledanje na sat
11.7.2015 8:29:48   
mila83
Mi napredujemo po ovom pitanju,ne samo u gledanju na sat,vec i o pojmu o vremenu,pogotovo Dimitrije. Naucio je lepo dane u nedelji i sad vec ume da izracuna sta je bilo juce,prekjuce ili sutra. Bolje stoji i sa orijentacijom vremena u toku dana. Zna neke brojeve pa eventualno kaze kada je pun sat,npr. 8 h.I sve to kroz igru,dobio je neki rucni sat nedavno,nosi ga i pravi se vazan.
A Mima jos malo pa je naucila da gleda na sat,digitalni kapira,sad jos ovaj sa crticamauser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Gledanje na sat
11.7.2015 10:27:29   
vikiveki
Meni je ćera brzo naučila da gleda na sat i uopšte da se snalazi u vremenu dok sin on je lenj za sve.Zna da gleda na sat i zna sve ali hoće da se glupira i lupeta kada ga nešti pitam,ali zna

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Gledanje na sat
11.7.2015 10:43:03   
mila83
Tako i moj sin ponekad,voli da se glupirauser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Gledanje na sat
11.7.2015 10:45:41   
vikiveki
Mila ,moj je veliki,završio je 1. razred i baš me nervira jer ne priliči mu to sa tim lupetanjem.Mada kada njemu nešto treba tačno sve zna,tada se ne glupirauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Gledanje na sat
11.7.2015 10:51:33   
mila83
Da,moj je mladji,ali svejedno ni ja ne volim,pogotovo negde u drustvu,a bas tada se prave vazni. Proci ce ih..

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Gledanje na sat
11.7.2015 10:53:45   
vikiveki
Ma pravim se da me to ne nervira,pa on prestane.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Gledanje na sat
11.7.2015 10:55:25   
mila83
da,ignorisanje upali nekada..a nekada i ne user posted image ali odosmo mi iz teme...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Gledanje na sat
6.9.2016 11:22:25   
NadaR
M je savladao gledanje na sat u prvom razredu . Ucili su u skoli. Mi smo mu vrlo malo pomogli.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Gledanje na sat
29.10.2016 20:03:29   
Anck Su Nmaun
T kao uci, bas se trudi ali polako..sat pogodi ali minute je zbunjuju.user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Gledanje na sat
1.4.2017 8:16:59   
Sanjica26 RR
T pocinje da gleda u sat, ali samo gde pisu brojevi. Ovo joj nije najasnije. Polako. Ima vremena.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Gledanje na sat
1.4.2017 10:16:40   
vikiveki
I moji su negde u predškolskom naučili da gledaju u sat,prvo onaj sa brojkama, a onda i sa kazaljkama.Za sat sa kazaljkama trebalo im je malo više vremena.Najmlađeg polako počinjem da učim

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Gledanje na sat
1.4.2017 10:41:04   
Mariya
Mi na više mesta imamo digitalne satove, Lu perfektno zna da kaže koje je vreme, da u vrtić ide u 12.15, kada skida flaster, da je crtani u 10.30, da ležemo u 22.30. Ovaj sa kazaljkama sad uči, i nju zbunjuje mala kazaljka.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Gledanje na sat
1.4.2017 13:58:36   
Anck Su Nmaun
Eh tesko nauciti na digitalni sat user posted image
T onako po malo kapira i kad pitam uvek kaze cekaj ja cu da ti kazem user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Gledanje na sat
15.5.2020 14:22:16   
dunja RR
Pojam remena je usvojio odavno, možda oko 4. godine (juče, sutra, itd), nisam sigurna kada ali mislim da ima sigurno 2 godine kako se pravilno snalazi u vremenskom prostoru, a na sat sa kazaljkama i brojkama je naučio oko (5 i nešto) godina.

IZVORNA PORUKA: mila83


Kada su vasa deca naucila da gledaju na sat ? I uopste kada su usvojila pojam vremena,tipa kada sta je juce,sutra,veceras,sinoc...itd?




< Poruku je uredio dunja RR -- 15.5.2020 14:26:39 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Gledanje na sat
28.5.2020 12:56:36   
Mirko Svirko
Kada je pravo vreme da nauce koliko ima sati? 

 I kada je pravo vreme da dete nauci da veze pertle?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Gledanje na sat
28.5.2020 13:35:09   
dunja RR
Mirko, ne znam za sat kada je pravo vreme, ja sam jednom pre nekog vremena pitala S da vidim da li kapira sat sa kazaljkama, i videla sam iz prve da zna da gleda, tako da od 5,5 zna.

Za pertle, nemam pooojmaaaa, ja ne znam da vežem pertle! Vezujem ih na pogrešan način, mislim da sam sama naučila kao mala, i nikada nisam ispravila, tako da ga ja neću učiti to, moraće mm.

Edit: Znam ja kako se vezuju, ali ja i dalje ne radim tako, nego po svom, što je bezveze, imam neko duplo vezivanje. I to traje evo, skoro pola veka user posted image user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 28.5.2020 13:37:54 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Gledanje na sat
28.5.2020 13:39:58   
dunja RR
Sećam se da je jednom jedna stara forumašica rekla, da je njima njihova učiteljica na početku prvog razreda rekla, nemojte učiti decu da čitaju, to je moj zadatak, naučite ih da vežu pertle pre nego krenu u školu (to mi ostalo u glavi).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Gledanje na sat
28.5.2020 13:52:03   
physio70
Kad dete pokaze interesovanje. Godine nisu presudne.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Gledanje na sat
28.5.2020 14:17:23   
vonavoj
Gledanje na sat uce u drugom razredu.J je pored T naucila,sad,sa 5..a T je znalasa 7..a pertle josne znaju.Dunja,i mm vezuje isto duplo😂

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Gledanje na sat
28.5.2020 18:06:55   
Mirko Svirko
Mislila sam da se to ranije uci. 

Za pertle sam napravila jednu kartonsku patiku i provukla pertle pa da ucimo neobavezno ako bude zeleo.A za sat nnije pokazao interesovanje.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Gledanje na sat
28.5.2020 18:34:47   
physio70
Moze im se kupiti deciji sat da se ranije zainteresuju.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Gledanje na sat
29.5.2020 14:53:35   
Misha i Ljisha
D je skapirala sat sama. Ja sam pokusala sa 5 da joj objasnim i tad nije kapirala. Onda se P desio i nekako smo to odlozili silom prilika. Pertle zna da veze odavno ali evo sat tek sada. Moram joj kupiti deciji rucni sat da vise vezba. Ona jadna gleda na zidni a na nasem zidnom samo crtice bez brojeva 😂


(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Gledanje na sat
1.11.2023 21:19:09   
flamingos
Moje dete ni dan danas ne voli da gleda na sat.Kad se set_im kada im je učiteljica rekla da za par dana moraju da znaju da gledaju na sat(bilo je i na kontrolnom).Elem,pomučismo se,naučismo,ali posle toga je moje dete shvatanja:"I šta sad ima da gledam na sat kad evo znam da je 16:00 h četiri sata popodne itd".🙄Znači-gledanje na sat i vožnja bicikla je ne zanimaju.Ali,već se raduje polaganju vozačkog ispita kada za to dođe vreme(godine).

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here