|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje i menstruacija
14.10.2009 10:34:24   
Rina
Ok...ja sam skroz zbunjena user posted image
Naime,3 nedelje nakon porodjaja krvarenje mi je prestalo.Dve-tri nedelje nakon toga,tj. pre dva dana pocelo opet...Da li je to menstruacija mozda?? Nemam neke propratne simptome menstrualne ali ipak lici na menstr.!! I ova dva dana mi se mleko znatno smanjilo odjednom a beba nemirna i nezadovoljna celi dan juce user posted image
Inace uvek ga preko dana cesto dojim na 2-3 sata osim sto je nocu poceo da spava lepo pa prodje i 7-8 sati da ga ne dojim..
Prvo dete sam dojila 6-7 meseci i za to vreme nisam imala menstruaciju..dobila tek kad sam prestala sa dojenjem..
Sta da radim sad...jel moze dojenje i menstruacija?I kakav efekat to ima jedno na drugo?? Hocu da dojim svoje deteeeeeee!!

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje i menstruacija
14.10.2009 10:37:41   
Anoniman
Ne bi user posted image  trebala uticati na količinu i kvalitet mleka.
Moja drugarica je dojila sina 2,5 godine, definitivno je za to vreme već dobila user posted image , pošto je sina prestala da doji kada je ostala trudna sa ćerkom.

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje i menstruacija
14.10.2009 11:36:54   
sephora
mislim (bolje rečeno sigurna sam) da nema efekta jedno na drugo, mene je mama dojila godinu dana a ciklus je isto dobila odmah po prestanku lohija...
uzimaj samo malo više tečnosti i mislim da će se sve brzo stabilizovati...
inače ne vezano za ciklus količina mleka varira s vremena na vreme ali se spontano stabilizuje...
ja se isto brinem malo za sebe, dojim skoro 10 meseci a user posted image nema još... da li ću je ikada ponovo dobiti?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje i menstruacija
14.10.2009 12:31:24   
Lilly*
Nama su u školici rekli da mleko malo promeni ukus kada žena ima mens., ali mi nije baš jasan princip. Samo ti nastavi da dojiš, neka vuče koliko hoće, a sve će se vratiti na normalu kada ti prodje user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje i menstruacija
31.10.2009 22:34:41   
cici78
Ja sam dobila vrlo brzo posle lohija, moja beba ima skoro 3 meseca i ja sam vec dva puta do sad dobila...nisam mogla da verujem ali eto tako mi se desilo...i dalje dojim, nisam primetila znacajne razlike vezano za dojenje...ali definitivno sam mogla bar nekoliko meseci da odmaram bez user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje i menstruacija
31.10.2009 22:41:31   
simke

IZVORNA PORUKA: Rina

Ok...ja sam skroz zbunjena user posted image
Naime,3 nedelje nakon porodjaja krvarenje mi je prestalo.Dve-tri nedelje nakon toga,tj. pre dva dana pocelo opet...Da li je to menstruacija mozda?? Nemam neke propratne simptome menstrualne ali ipak lici na menstr.!! I ova dva dana mi se mleko znatno smanjilo odjednom a beba nemirna i nezadovoljna celi dan juce user posted image
Inace uvek ga preko dana cesto dojim na 2-3 sata osim sto je nocu poceo da spava lepo pa prodje i 7-8 sati da ga ne dojim..
Prvo dete sam dojila 6-7 meseci i za to vreme nisam imala menstruaciju..dobila tek kad sam prestala sa dojenjem..
Sta da radim sad...jel moze dojenje i menstruacija?I kakav efekat to ima jedno na drugo?? Hocu da dojim svoje deteeeeeee!!



Rina draga i meni je user posted image dosla nedelju dana posle lohija,to nema veze sa dojenjem.
Sto se tice ovog podebljanog nije ti se mleko smanjilo,nego je bebin apetit porastao.To se zove skok u razvojuuser posted image Evo ti tema gde smo pisale o tome KLIK

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje i menstruacija
31.10.2009 23:14:13   
SUPER MAMA
Ja sam prvu menstruaciju posle porodzaja dobila nakon 7.5 meseci.A sto se tice mleka neverujem da smanjuje kvalitet.
Kvalitet mleka i maslenost se menja i prilagodzava uzrastu bebe.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje i menstruacija
16.1.2010 7:34:02   
Anoniman
Ja sam nesto nalik prvoj menstruaciji dobila par dana od prestanka lohija...a to je potrajalo 45 dana i mogu vam reci da sam i ja primetila da mi se kolicina mleka znatno smanjila,ali onda sam bebi davala cesce da sisa da bi navukao kolicinu koja mu odgovara.Sad je sve vec puno bolje,eto juce dobih ponovo menstruaciju,to je druga vec,a beba ima tri ipo meseca user posted image .Jedino sto nam uvece nekad treba dohranica...

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje i menstruacija
30.1.2010 10:50:57   
Rina
IZVORNA PORUKA: simke


IZVORNA PORUKA: Rina

Ok...ja sam skroz zbunjena user posted image
Naime,3 nedelje nakon porodjaja krvarenje mi je prestalo.Dve-tri nedelje nakon toga,tj. pre dva dana pocelo opet...Da li je to menstruacija mozda?? Nemam neke propratne simptome menstrualne ali ipak lici na menstr.!! I ova dva dana mi se mleko znatno smanjilo odjednom a beba nemirna i nezadovoljna celi dan juce user posted image
Inace uvek ga preko dana cesto dojim na 2-3 sata osim sto je nocu poceo da spava lepo pa prodje i 7-8 sati da ga ne dojim..
Prvo dete sam dojila 6-7 meseci i za to vreme nisam imala menstruaciju..dobila tek kad sam prestala sa dojenjem..
Sta da radim sad...jel moze dojenje i menstruacija?I kakav efekat to ima jedno na drugo?? Hocu da dojim svoje deteeeeeee!!



Rina draga i meni je user posted image dosla nedelju dana posle lohija,to nema veze sa dojenjem.
Sto se tice ovog podebljanog nije ti se mleko smanjilo,nego je bebin apetit porastao.To se zove skok u razvojuuser posted image Evo ti tema gde smo pisale o tome KLIK


Evo ja sam pratila situaciju proteklih meseci...znaci imam redovnu user posted image i jos uvek samo dojim...sad ce mu 5 meseci za koji dan. Obavezno 2 dana pre nego sto treba da dobijem mleka jeeeeedva ima do kraja dana i nocu mi se budi dete da jede jer pred spavanje nije dovoljno izvukao ....cim dobijem,sve dodje na normalu...Ne znam kakve to veze ima...
Pretpostavljam da sa prvim detetom 6-7 meseci nisam imala user posted image jer je konstantbo visio na siki user posted image
Moja logika user posted image



(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje i menstruacija
4.3.2010 15:37:38   
choopa choops
meni je L svaki put bila nervozna kad bi dobila (a dobila sam prvu 3 mjeseca poslije poroda). I sike su mi bile nekako ispuvane.  Menga mi je trajala 5 dana, ali bi se ona bunila prva 2 dana i onda bi sve bilo OK.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje i menstruacija
10.3.2010 15:57:20   
BabyG
Dobila sam user posted image preksinoć. A od juče mi je beba nervozna, ima proliv.. Prvo sam to pripisala ovom šugavom vremenu i tome što smo išli na UZ kukova, pa da se nije prehladila, jer ima grčeve, al' danas mi pade na pamet da je moguće da ima veze sa mojom user posted image . Zna li neko nešto o tome?! Inače, sinoć mi je prvi put prespavala celu noć (22:30-6h).

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje i menstruacija
5.10.2010 13:51:19   
Verus
Krenulo mi par kapljica jutros...dojim vec 6 meseci, ali u poslednje vreme zbog rada i skole vise pumpam nego sto dojim...

Kada ste dobile menstruaciju i da li ste i koliko dugo jos nastavile da dojite?


Da li je to uticalo na kolicinu mleka?

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje i menstruacija
5.10.2010 13:58:05   
Brand new mama
Ja sam dobila sredinom aprila,ali nista nije uticalo na dojenje(bar ja nisam nista primjetila,u tom periodu je bio okrugao kao loptica,a imao je samo ruckic od blansiranog povrca i sikuuser posted image )Bila je normalna,u trajanju od 5 dana(to je kod mene uobicajeno).Pa mi je onda treca kasnila,pa cetvrta,koja se ispostavila kao trudnocauser posted image ,ali ni to nije uticalo na dojenje(jedva ga odvikoh,ne smijem da se presvucem pred njim,dobije napade odusevljenja odmah)...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje i menstruacija
5.10.2010 13:59:04   
Verus
user posted image
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Ja sam dobila sredinom aprila,ali nista nije uticalo na dojenje(bar ja nisam nista primjetila,u tom periodu je bio okrugao kao loptica,a imao je samo ruckic od blansiranog povrca i sikuuser posted image )Bila je normalna,u trajanju od 5 dana(to je kod mene uobicajeno).Pa mi je onda treca kasnila,pa cetvrta,koja se ispostavila kao trudnocauser posted image ,ali ni to nije uticalo na dojenje(jedva ga odvikoh,ne smijem da se presvucem pred njim,dobije napade odusevljenja odmah)...

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje i menstruacija
5.10.2010 22:33:06   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Kada ste dobile menstruaciju i da li ste i koliko dugo jos nastavile da dojite?


Da li je to uticalo na kolicinu mleka?

Napisah gore ..ja dobila prvu nakon 3mj. Dojila do 14mj.
Prva dva dana kad bi dobila grudi su mi bile nekako ispuvane i ona se malo bunila, ali kasnije bi bilo sve po starom user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje i menstruacija
5.10.2010 22:43:06   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Krenulo mi par kapljica jutros...dojim vec 6 meseci, ali u poslednje vreme zbog rada i skole vise pumpam nego sto dojim...

Kada ste dobile menstruaciju i da li ste i koliko dugo jos nastavile da dojite?


Da li je to uticalo na kolicinu mleka?
Draga, ja sam dobila prvi put nakon 10 meseci pošto sam rodila Darka. Ma nije on ništa reagovao, toliko je voleo da sisa da ga ništa omelo nije... Čak i kada sam ostala u drugom stanju (plod mi uginuo) nije reagovao... i to je trajalo do njegove pune 3 godine.user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje i menstruacija
10.11.2010 8:13:46   
kerber
ja sam cula da menzes mze izostati usled dojanja dok dojis nema s e sad meni nije jasno tacno pre 2 meseca prestala sam da dojim i vec 2 meseca mi kasni tako da kaze mo meni su prosli onih 40 dana posle dobijem na jedno 3 dana tacnije 11septembra i nema je vise dan danas u cemu je stvar neznam dal neko ima ideju misljenja nesto?doduse poceli smo da imamo odnose i razmisljali smo i o 2detetu i ako ovo moje cudo ima tek 3mes i 15dan

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje i menstruacija
13.11.2010 21:35:19   
choopa choops
kerber nisam te bas najbolje razumjela, ali
Menstruacija se moze dobiti dok dojis.
Ne znaci da cim prestanes sa dojenjem treba da dobijes.
Ako ste radili na bebi, moguce da si trudna user posted image
Podji kod ginekologa na pregled da vidis sta je, jer mogu bit i nekakve ciste, pa da blokiraju menstruaciju. user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu kerber)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje i menstruacija
13.11.2010 23:54:37   
Dada81
Ja sam eto dobila prvi put,prošli mesec,znači,njemu bilo 4.Mislila sam trajaće dože da ne dobihem,ali ,eto,valjda i to individualno,od osobe do osobe.Nisu mu se baš svidele te neka promene,dosta me i stomak boleo..on bio uznemiren,nešto je definitivno osetio,ali,prošlo je dobro.Sad po starom.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje i menstruacija
14.11.2010 11:24:07   
anajid
Ja sam dobila kada je Andrija imao 5 meseci.Odmah nakon toga mleko mi se rapidno smanjilo,i ubrzo potpuno nestalo,tako da sam zavrsila sa dojenjemuser posted image .Ne znam da li to ima neke veze sa menstruacijom,ali rekla bih da DA!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje i menstruacija
14.11.2010 19:04:03   
Daca88
Lohije su mi trajale 5 nedelja posle porođaja,pa dve nedelje ništa,pa sam 8 nedelja nakon porođaja dobila prvu(i jedinu menstruaciju)koja je bila dosta obilna i trajala je 10 dana.Dojila sam normalno tada,mleka je bilo isto kao i pre menstruacije,jedino što sam primetila tada prilikom izmuzavanja je bilo to da je mleko dosta ređe,nekako vodenastouser posted image ,a po završetku menstruacije opet je bilo belo do bledo žučkasto i masnije.
Posle toga više nisam dobila menstruaciju a Alen ima 4 meseca.
Fazon je to što ja barem po simptomima redovno ovuliram u pravilnim vremenskim intervalima,a kad dođe vreme za ciklus naprosto izostane,a onda nakon dve nedelje nova ovulacija i tako u kruguser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje i menstruacija
15.11.2010 19:34:02   
soca
caouser posted image ja sam se porodila 6 tog oktobra i vec sam od tad imala kiretazu,u bolnici sam krvarila a kad sam dosla kuci samo par kapi,nasli su mi dva ugruska i imala sam temperaturu.juce uvece sam osetila bolove u stomaku i tek posle toliko vremena pocela da krvarim pa ne znam dal sam dobila menstruaciju  ili se tek sad cistim?mala je danas nemirna pa mozda i to utice na nju.

_____________________________

danco sonja

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje i menstruacija
16.11.2010 12:18:52   
Iwana87
Mislim da to nema blage veze jedno sa drugim. 38 dana posle porodjaja sam dobila prvu menstruaciju a posle svaku redovno evo vec 6 meseci,mleka imam kao i uvek i nema neke promene.Mislim da moze samo da utice nervoza majka na dete preko mleka i nista drugo.

(odgovor članu soca)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje i menstruacija
16.11.2010 12:49:18   
Olga75
Prvu menstruaciju nakon porodjaja sam bobila posle tri meseca i nije uticala na kolicinu a cini mi se ni na kvalitet mleka.
Soca , ne verujem da je bebana nemirna zbog toga. Bebe su prave meteropate , mozda joj vreme smeta a sto kaze Iwana , mozda si nervozna pa si je uznemirila. Mi odrasli se snervozimo kad je neko nervozan a kako nece bebac user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje i menstruacija
16.11.2010 14:16:14   
Verus
Moja bebica je sada 7.5 meseci.  Jos uvek dojim i JOS uvek nisam dobila menstruacijuuser posted image

Znaci, nemam menst. od juna 2009 godine i super mi jeuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here