|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 11:00:19   
World
Word, a kolike to komadice mogu staviti? Sve se bojim da se ne zadavi...


nemoj se bojati, ja sam se sa anom tako bojala pa smo blendali hranu do besvijesti.. komadici mogu biti pa otprilike velicine ljesnika recimo, samo je bitno da joj na pocetku skuvas povrce dobro, ne moze se udaviti.. npr. kad ga stisnes da se zgnjeci, ona ce ga i sama gnjeciti.. ili joj mozes dati meksu bananu cak i malo veci komad, ono koliko ona moze da uhvati.. ja sam njemu prvo davala mrkvu, brokulu, karfiol i tako te neke stvari koje se mogu uhvatiti..
kad sam ja ani pocela tako davati ona se 'davila' na sve, pa sam ja momentalno skakala da je vadim iz stolice i da je 'istresem' da se ne udavi, joj samo kad se sjetim, uh.. mislim kad covjek nesto radi prvi put pa ne zna.. aleksa se uopste ne davi kad jede sam, a i ako ima naznake ono kao malo samo smireno mu kazem njam njam ono kao podsticem ga da zvace i on nastavi, nema mjesta panici.. eventualno ako vidis da se stvarno davi onda je izvadi i 'istresi', mada cisto sumnjam da ce se to desiti.. jesam objasnila svaka mi cast user posted image
valjda si skontala sta sam htjela da kazem..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 11:17:43   
vonavoj
Wiv,probaj! Moja nema zube,hahhaa.. I rucka,pa cu malko kasnije da joj dam da gricka.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 11:22:14   
World
IZVORNA PORUKA: wivern

Kako je World to napisala malo sam google-ala i nadjem da je to odlicno i da treba praktikovati.


ma jel ti to vise vjerujes guglu nego meni user posted image user posted image

e ljudi nisam ni ja vjerovala da je moguce da se tako hrane dok nisam probala i ispostavilo se da je prilicno jednostavno..

a ni aleksa nije imao zube kad je poceo da jede, i sada ima donje jedinice i gornje koje su tek krenule.. svakako ni ne zvacu tim prednjim zubima nego uglavnom desnima..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 11:32:30   
daca77
World, razumela sam sve, ali bananu s gadjenjem gleda, kao da nece ruke da isprlja...tako je i sa jabukom...kupicu mljackalicu pa cu videti da li ce to hteti da zvace...ali, carape sa uzivanjem zvace...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 11:33:10   
mila83
World,odlicno si objasnila ! Tako sam i ja sa mojim klincima,to je pocelo spontano...evo T se za sada samo igra tako hranom,ali polako....kad pocnu,to je super,citala sam ranije koliko je to dobro i za jacanje vilice,razvoj govora,pa fina motorika hvatanja komadica hrane,bolje osete i vise uzivaju u ukusu kada zvacu nego kada im serviramo blendano...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 11:36:44   
daca77

IZVORNA PORUKA: wivern

Davala sam mu parcice hleba, pa malo hleba i virsle pa zrno kukuruza i sve jede bez problema. A njegovo nece.


Juce kaze sveki otimala im korice hleba...nesto joj to zanimljivo, samo ne ono sto je u njenoj ciniji. A ja kad je gluten i ostali alergeni u pitanju, poludim sto joj pruzaju mogucnost da to stavlja u usta.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 12:57:25   
wivern
Ma ja sam mu na moru dala lebac u ruke i neka zvace. I boga mi zvace i cokce. Pa vec je veliki, sad ce punih osam meseci neka jede dete 'leb kad nece povrce.
Daco ja da sad razmisljam sa ovom mojom alergijom o tome sta sve moze da mu izazove reakciju odlepila bih i ne bi mu dala nista. Ja jos uvek reagujem na svasta nesto, ali sve nepovezano. Jedino sto stvarno vodim racuna je da uvedem namirnicu 3 dana i vidim ima li reakcije.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 13:09:04   
daca77
Wiv, mislim da treba biti obazriv, a ne pa ici i u neku krajnost...jos dok je N bila mala, sa onim strasnim povracanjem, oni joj dali krempitu pre spavanja...kazu mi tek posle par dana, ali su procenili da je jako brzo sve povratila pa mi zato nisu rekli. Sa 4,5meseci joj dali plazmu da lize, hteli krem bananice i sve tako neke gluposti...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 14:37:48   
jeca87
Daco, meni kosta nedelju dana nije hteo da okusi ručak. To je počelo dva dana nakon što sam mu uvela doručak. Ja sam to povezala sa tim da mozda nije gladan, da se najede za doručak. Pa sam mu posle nedelju dana ukinula doručak, vratila sisanje i počeo je da jede. Doručak sam mu uvela, drugi put, sa oko 8,5 mes.
Ne znam sta da ti kažem .Ja sam bila protiv tv-a dok jede ,sada je obavezan uz obrok. Na kraju se sve svede na to, daj šta bilo, samo da jede.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 15:43:52   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: World

Ja pahuljice ostavim preko noci natopljene pa ujutru skuvam. Ne bacam tu vodu u kojoj su bile, samo dodam jos. Milicicak, sto se baca voda?

Misljenja oko toga da li bacati vodu posle potapanja su razlicita, neki kazu da neki ne. Ja licno mislim da se tako bolje odstranjuje fitska kiselina (mozda nisam u pravu) a i vise volim kad se pahuljice kuvaju u vecoj kolicini biljnog mleka :) pri tom i blago isperem pahuljice posle potapanja jer mi onda kasa ima lepsi ukus :)




Opet sam u nedoumici user posted image


IZVORNA PORUKA: mila83

Dunja,evo ga odlican tekst o zitaricama,koje se potapaju i kako,koliko:

Fitinska kiselina i potapanje žiitarica

Integralne žitarice u svojem omotaču sadrže fitinsku kiselinu, koja se u digestivnom traktu lako vezuje sa korisnim sastojcima hrane, poput gvožđa, kalcijuma ili magnezijuma. Vezivanjem sa fitinskom kiselinom nastaju jedinjenja koja ove minerale čine praktično neiskoristljivim. Jedan deo fitinske kiseline se već smanjuje kuvanjem, ali da taj efekat bio što bolji, potrebno je da pomenute integralne žitarice prethodno natopimo.

Proces natapanja izgleda ovako: stavite 1 meru žitarice u veliku činiju u kojoj ćete je natapati. Isperite žitaricu 3-4 puta, koristeći vodu sa česme, na sledeći način: sipate vodu do vrha činije, promešate rukom zrna i pažljivo odlijete vodu. Prilikom odlivanja vode, primetićete kako sa njom izlaze sitne nečistoće (zemlja, grančice, ljuskice), kao i oštećena “mrtva” zrna, koja vam ionako nisu potrebna. Kada odlijete poslednju vodu, sipajte preko žitarice 2 puta više vode, ali ovoga puta koristite izvorsku, flaširanu vodu ili vodu iz specijalnih kućnih filtera. Nema smisla da zdravu hranu pripremate u nezdravoj vodi sa česme, punoj hlora i kamenca. Natapanje žitarica će biti efikasnije, ako u vodu umešate i kašičicu soka od limuna ili prirodnog jabukovog sirćeta (ovo pomaže bakterijama i enzimima koji neutrališu fitinsku kiselinu da efikasnije deluju).
Ovako pripremljenu i natopljenu žitaricu poklopite tanjirom ili bambusovim podmetačem, da ne upada prašina, ali da ima vazduha. Ostavite žitaricu da se natapa na sobnoj temperaturi više sati, a najbolje preko noći. Kada se hranite zdravo, neće vam biti teško da razmislite da li ćete sutra kuvati neku od ovih žitarica i da ih potopite blagovremeno, tj. pre odlaska na spavanje. Ujutro, kad ustanete, vaše žitarice će biti “probuđene” kao i vi, spremne za akciju!

Proces kuvanja žitarica koje zahtevaju prethodno natapanje izgleda ovako: Pre svega, vodu od natapanja ne bacajte, već je zajedno sa žitaricom prespite u šerpu u kojoj ćete kuvati.



Sada opet čitam ovo, i piše da se ova voda u kojoj se potapaju žitarice ne prosipa, i nije mi sada jasno ..

Ako se žitarice potapaju zbog fitinske kiseine, zašto se ta voda ne baca ...


da li zna neko kako treba tačno?

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.7.2015 15:44:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 16:25:20   
wivern
Da izvinete ali mi je ovo vec previse mudrovanja. Ma ajde bre, hocu da zivim a ne da ceo zivot provedem razmisljajuci o natapanju zitarica user posted image
Dunjci radi kako mislis da treba i uzivaj, uvek i za sve postoji 1000 za i protiv i svako ce reci da je taj nacin jedino ispravan.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 17:24:02   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: daca77
.a kad treba da jede ona se cela trese, histerise, mlatara rukama i prosto ne znam sta dalje...


Koliko sam shvatila iz tvojih postova, ti si generalni paničar. Za sve. Verujem da je i kod hrane isto tako. Onda si automatski u nekom grču. Ako si već u grču, daj mužu ili nekom ko nije nervčik da je nahrani.

Luka mi bez problema sve jede, šta god da sam mu stavila u usta. U nedelju su mi živci bili na ivici i marici. Ne da nije hteo da jede, nego je u sred jela počeo da plačeuser posted image batalila sam taj dan jelo i dala mleko. Dakle smireno, ako nisi u stanju da se smiriš, daj nekom drugom.

Drugo, gluten - uvodi se od šetog meseca, ona ima skoro sedam - ne znam zašto odlažeš? Jel ima kod vas uporodici nekog sa celijaklijom?

Dunja - šta god da potopim - ja tu vodu bacam. Bio to suljpa, ječam, ovas, pirinač. Ne samo kad je dete u pitanju. Pa bre to stajalo po hangarima, mišOvi hodali i ja da kuvam u toj vodi. Pa važi user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 17:32:45   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Dunja - šta god da potopim - ja tu vodu bacam. Bio to suljpa, ječam, ovas, pirinač. Ne samo kad je dete u pitanju. Pa bre to stajalo po hangarima, mišOvi hodali i ja da kuvam u toj vodi. Pa važi user posted image



Trco, ja prvo operem nekoliko puta, pa tek onda potapam, radim sve kako piše u ovom tekstu gore što je mila stavila. Znači nije problem u prljavštini, nje se rešim pranjem. Problem je u toj fitinskoj kiselini zbog koje potapamo, a sad negde piše baš da u toj vodi treba kuvati, to me buni. Logičnije mi da bacim vodu i otarasim se fit.kiseline ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.7.2015 17:35:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 17:34:13   
daca77
Trco, savrseno sam mirna, sem povremenih ispada koje mi priredeuser posted image Sveki je trenutno u strasnoj panici sto beba nista ne jede i samo prica kako su njena deca jela sve zivo i u ogromnoj kolicini.
Posaljem ja bebu i u dvoriste i kod sveki da je tamo neko hrani, ali ona ne misli da otvori usta, cak je zaova pokusavala i nista...jednostavno dete nece...vristi i nece, sto znaci da nisam ja u pitanjuuser posted image
Moja drugarica, inace lekar, buduci pedijatar, jer je na specijalizaciji, kaze mi da su zubi 100% u pitanju i da ce je proci kad izbiju...
A sto se tice celijakije, zaovino dete je vuklo alergiju vise meseci, a sa mamine strane ima dvoje njih.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 17:44:14   
mika79
Dacouser posted image znam šta znači kad dete neće da jede pa se onda natežemo po sat vremena, ja sam čak počela da ga hranim na terasi uz igračke on se zaigra i otvara ustauser posted image pošto više ništa ne blendam a on sporo žvaće i nema šanse da dugo sedi u hranilici. Nadam se da su kod vas zubići i da će proći kad izbiju. I da te utešim Mihajlo nije hteo bananu nikako dok nisam počela da mu dajem komadiće sad hoće.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 17:51:10   
daca77
Miko, ona je volela bananu, krusku i avokado i naravno pahuljice...kasnije je prihvatila i povrce i onda odjednom presek i nece da otvara usta...tek kad je prevarim nekako pa da ubacim ovo sto voli, onda ona lepo rucka. Zadnjih par dana mi ne polazi za rukom. A normalno je da brinem, jer znam da beba koja ulazi u 8.mesec ne moze danima biti i ziveti od mleka i sisanja.

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 17:56:23   
Trcosava
Jbg Daco, prvo bi da je baciš na dijetu jer se goji 250 gr nedeljno, sad kukaš što ne jede.

Možda projede, a možda te do kraja tako cima. ako ti za neku utehu, Ana i dan danas je teška za jelo. JEde po sto godina i užasno je probirljiva.
Nisam skapirala oko alergije, dete vuklo alergiju mesecima, a još dvoje imaju? user posted image


Dunjči, mene bre mrzi da čitam kojekakve studije. To se menja iz godine u godinu, ja nisam niti želim da budem nutricionista user posted image
Baci vodu i da te ne boli glava. Barem ja tako radim.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 18:05:47   
daca77
Trco, dobro si skapirala user posted image
Nego, ako dete bude probirljivo, pitam se na koga je onda?user posted image
A danas je kod sveki polili otrovom...kad se nisam slogirala, dobro je...dali bebi flasicu od Fante sa konc.otrovom da se igra, a pri tome nisu znali sta je unutra,

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 19:09:20   
jeca87
Mani svekrvu i ostalu familiju. Oni koji imaju dete imali su priliku da ga hrane kako hoće, a oni koji nemaju nek rađaju pa neka hrane kako hoće i sa čim hoće. U početku su mi dizali pritisak na 300, dok nisam popi**** i očitala im bukvicu. Zar moram svekru i svekrvi da se pravdam što ovako ili onako držim dete, da li je gladan, da li mu se spava. Posle su zvali mm da pitaju da li mogu da dođu, a on im rekao da mogu ako neće da me nerviraju.
Izvinjavam se,nije tema, ali me mogo iznervira kada se meša kurta i murta.
I da znaš, njima će dete biti mršavo sve dok ne postane kandidat za dijabetes

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 22:03:20   
mila83

IZVORNA PORUKA: daca77


Moja drugarica, inace lekar, buduci pedijatar, jer je na specijalizaciji, kaze mi da su zubi 100% u pitanju i da ce je proci kad izbiju...
A sto se tice celijakije, zaovino dete je vuklo alergiju vise meseci, a sa mamine strane ima dvoje njih.user posted image


Daco,ja sam ti u par navrata spomenula da su mozda zubici..nas kumic je mesecima tako zezao kumu,slabo napredovao,ona sve zivo pokusavala i bukvalno cim su izbili(gornji su bili u pitanju)poceo da jede kako treba,za dan dva...nadam se da je i kod vas tako i da te nece zezati i dalje kad izadju zubici,jer ipak ovo znas da je prolazno.

Sto se tice glutena,ja sam sa punih 8 meseci uvela gluten,kod svo troje,po preporuci pedijatara,a dosta majki znam koje tako rade,nije bitno da li su dohranu cvrstom hranom pocele sa puna 4 ili 6 meseci...a sto kasnije,to bolje,jeste da se povecava broj namirnica koje dete moze ali nije ni bog zna kako koristan organizmu,a jak je alergen.

Sto se tice vode i zitarica,ja obavezno u nekoliko voda operem zitaricu,a vodu u kojoj je prenocilo,moram biti iskrena,kako kada.Bas zbog ovog teksta.Ali na vise mesta kad sam guglala sam nasla da se ne baca. Proso ionako nema puno te kiseline,a to jos ubek najvise koristim za bebu,pa se zbog toga ne opterecujem toliko.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 22:31:26   
Kata90

IZVORNA PORUKA: jeca87

Mani svekrvu i ostalu familiju. Oni koji imaju dete imali su priliku da ga hrane kako hoće, a oni koji nemaju nek rađaju pa neka hrane kako hoće i sa čim hoće. U početku su mi dizali pritisak na 300, dok nisam popi**** i očitala im bukvicu. Zar moram svekru i svekrvi da se pravdam što ovako ili onako držim dete, da li je gladan, da li mu se spava. Posle su zvali mm da pitaju da li mogu da dođu, a on im rekao da mogu ako neće da me nerviraju.
Izvinjavam se,nije tema, ali me mogo iznervira kada se meša kurta i murta.
I da znaš, njima će dete biti mršavo sve dok ne postane kandidat za dijabetes

jeco,i ja isto tako mislim.......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 22:32:18   
vonavoj
Joj,kako sam ja opustena sto se ishrane tice..jos sa drugim ide sve brze..
Nemojte se tolikko opterecivati!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
1.7.2015 23:01:17   
mila83
Von,ja nisam nimalo opterecena,po treci put radim to i na isti nacin,Nikad nisam imala problema sa ishranom kod beba a i sada.osim sto je Teodora imala averziju,zbog mane,koju smo sada resili nadam se.ali isto uvodim sve,nista ne dajem ranije recimo,obicno hoce majke da popustaju i manje su oprezne po pitanju uvodjenja novih namirnica kod drugog deteta. I samo pratiti svoje dete,sta mu odgovara i sta mu treba.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
2.7.2015 8:51:54   
daca77
Mila, ne znam-moguce da su zubici...sinoc se razjeli ja i mm u gradu, a ona sve mljacka i guta na prazno, prateci nas. Uzmem teglicu sa jabukom koju sam ispekla i propasirala i ona je odmah krenula da mlatara rucicama ne dozvoljavajuci da joj se priblizi kasicica. Od onako halapljive bebe, evo sta sada ispade.
Jeco, potpisujem sve sto si napisala user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ishrana bebe od 6-9 meseci -V deo
2.7.2015 11:17:28   
jeca87
Daco, sada sam se setila. Jesi li pokušala da das da umaze prste, pa da liže.
Reče mi neko, da tako rade u severnim eu zemljama. Ja sam dala tako kosti, i lizao je ono što inače ne voli da jede.
Znači, kašicu, namaži na prstiće, pa pusti da se maže, jednom će da dođe do usta.
P.S.
Obezbedi okolinu, zaštiti sve i naoružaj se strpljenjem user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here