|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
[Anketa]

Da li vakcinisati dete protiv svinjskog gripa?


da
  18% (6)
ne
  81% (27)


Ukupno glasova: 33


(Poslednji glas : 6.5.2012 0:45:59)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 15:12:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


ja na žalost znam dva pedijatra koji nisu svoju djecu vakcinisali ni na jednu obaveznu vakcinu, a niti su vjerski fanatici niti ne znam ni ja šta ...razlog da su te vakcine sve smeće i još svašta nešto , al ja to ne znam stručno napisati user posted image



Nisu dete vakcinisali na bcg, DiTePer, Polio, Hep b? user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 15:13:36   
Anoniman
nisu Tasho 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 15:16:42   
Anoniman
samo zaboravih napisati da su ta djeca sad ljudi , jedno je moje godište, drugo mlađe od mene 3-4 godine , i zdravi ko dren , zaista ne znam ni da li su kahnuli ikad u životu ...

mada se ja ne slažem sa tim , nego je sreća što je 90% ljudi vakcinisano na te bolesti pa nema epidemija inače bi bio belaj ko svojevremeno u francuskoj

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 15:21:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

nisu Tasho 


No comment!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 15:24:47   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: gagana83

A sta da radimo mi cije su bebe mladje od 6 meseci?Mi nemamo izbora.Ja se stvarno plasim. Jeste cula da se razbolela beba od mesec danauser posted image Na respiratoru jeuser posted image


Čula sam.

Da imam tako malu bebu kao što je tvoja, vakcinisala bih se i muž bi se vakcinisao, u posetu nam ne bi dolazio NIKO, bebu bih vodila u šetnju po ulici koja nije prometna, ne dozvoljavajući nikome da se približi.


U pravu ja Taša, (kao i uvekuser posted image ), bolje ne daj ljudima da ti prilaze bebi!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 15:30:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

(kao i uvekuser posted image )



Samo se ti sprdaj! user posted image

Evo da znate, kako smo mi za sada odlučili.

Sezonske vakcine protiv običnog gripa sadrže H1N1 (svinjski je AH1N1), i mi ćemo se vakcinisati vakcinom protiv sezonskog, već sledeće nedelje verovatno.
Pitala sam pedijatra šta sa Lukom, dr je rekla da se ne prektikuje davanje sezonskih vakcina deci ispod 6god, sem ako su hronični bolesnici. Tako da Luku nećemo vakcinisati vakcinom protiv sezonskog gripa.

Kada se bude pojavila vakcina protiv svinjskog, smislićemo šta ćemo (sem ako ne stigne direktiva sa vrha o obaveznoj vakcinaciji).

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 15:33:32   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Kada se bude pojavila vakcina protiv svinjskog, smislićemo šta ćemo (sem ako ne stigne direktiva sa vrha o obaveznoj vakcinaciji).


Ovako smo i mi odlucili. Taman ce tada bebac imati 6 meseci.

< Poruku je uredio Pansophia -- 6.11.2009 15:40:51 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 18:33:34   
sephora
ja mislim da vakcina nije opasna kako neki pokušavaju da zbune narod, i ja ću decu, samo ako budem mogla, verovatno vakcinisati...
moj mali je već 2 puta imao bronhiolitis uzrokovan RS virusom, ko nije bio u bolnici i ne zna kako je sve to strašno, tako da ću ga verovatno vakcinisati,...daj Bože samo da bude vakcine...

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 19:09:59   
mihi
IZVORNA PORUKA: sephora

ja mislim da vakcina nije opasna kako neki pokušavaju da zbune narod, i ja ću decu, samo ako budem mogla, verovatno vakcinisati...
moj mali je već 2 puta imao bronhiolitis uzrokovan RS virusom, ko nije bio u bolnici i ne zna kako je sve to strašno, tako da ću ga verovatno vakcinisati,...daj Bože samo da bude vakcine...



user posted image user posted image user posted image user posted image  potpisujem.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
6.11.2009 22:37:25   
cici78
Mene muci isti problem kao Gaganu, sta cemo mi sa nasim bebama maldjim od 6 meseci? Vec sam uvela mere i zabrane (da niko do proleca ne sme da mi priviri od rodbine) ali ipak se plasim jer mm radi, sta ako se on negde zarazi? Pa iako primi vakcinu on je zastitio samo sebe a virus nam ipak moze doneti kuci, zar ne? Tako da mi to nije neko resenje.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
7.11.2009 6:51:57   
Lu
Na Bih crnom tržištu,može se kupiti vakcina za 100 eura...
ljudi stvarno ne prezaju ni pred čim zbog novcauser posted image user posted image user posted image
Još su mi nejasnije budale koje TO kupujuuser posted image

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
7.11.2009 12:56:16   
sephora
cici78, ako se tvoj m vakciniše a ti ne izlaziš u gužvu i vodiš računa-tvoja beba je bezbedna, to i jeste suština vacinacije, indirektno se smanjuje rizik i za one koji nisu vakcinisani...

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
7.11.2009 14:46:58   
cici78
Znaci ako se mm vakcinise nece moci da nam prenese virus iako bude dosao u kontakt sa njim? Evo sad sam slusala da je ova jednomesecna zarazena beba vec imala neko hronicno oboljenje i pre dobijanja virusa, zato je u tako teskom stanju...to je bitna cinjenica koju ovi nasi lekari nekako kao da zaborave da napomenu.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
7.11.2009 19:10:53   
Verus
IZVORNA PORUKA: Verus RR


Ovo sam primila kao email.  Ne znam izvor, niti autenticnost izjave Finske ministarke.  Stavila sam, jer ne mogu da forwardujem svima vama na RR.  Cisto da podelim sto sam dobila....Ja sam vec rekla da se ja necu vakcinisati...


Finska ministarka govori o svinjskom gripu i svetskoj zaveri i to javno!   i ima pouzdane informacije(?!)               Dakle, sta reci, ni pod razno se ne vakcinišite!!!!!!!!!!!!!!     Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tužbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?     Ako ste napravili vakcinu za  koju znate da deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju neželjenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Običan grip ubija 40 000 ljudi godišnje, pa zašto se onda štitimo od Svinjskog gripa a ne od običnog gripa? Da li to ima smisla? Zbog čega se onda podiže ovolika panika?     Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova, kao i brojna druga ostećenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?     Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da počne da ubija vaše sopstvene ćelije, što stvara auto-imune bolesti kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?     Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego običan grip?     Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dođe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dođe blizu moje porodice jer ću uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!     Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme.  Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno oslobođenje od moguće tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja će imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
7.11.2009 23:28:37   
Anoniman
Verus, znamo taj text već.

IZVORNA PORUKA: mamanp

Ovo mi je upravo doslo na mail. Prevod je "odokativno":

"Ja sam kvalifikovani farmaceut. Istraživao sam vakcinu svinjskog gripa koju je naša vlada kupila za nas (koristeći naš novac) i koja je sto puta opasnija od svinjskog gripa. Da li znate da su proizvođači vakcine protiv svinjskog gripa zatražili od vlade izuzeće od mogucih tužbi u slučaju da vakcine uzrokuju štetu na ljudima?

Ako ste napravili vakcinu za  koju znate da deluje, zašto bi vam onda bilo potrebno pravno izuzeće u slučaju neželjenih posledica na ljudima? Zar to nije veliki znak upozorenja za sve nas? Virus Svinjskog gripa ubio je oko 2 / 3000 ljudi ukupno. Običan grip ubija 40 000 ljudi godišnje, pa zašto se onda štitimo od Svinjskog gripa a ne od običnog gripa? Da li to ima smisla? Zbog čega se onda podiže ovolika panika?

Vakcina protiv Svinjskog gripa sadrži 2 užasno opasne stvari - jedna se zove thimerosol. U njegovom sastavu je 50% žive. Thimeresol se veže na receptore u mozgu, i, zapravo, uzrokuje oštećenja mozga. Je li pametno ubrizgavati thimerosol, i dobiti oštećenje mozga, spustivši pri tom IQ ljudi za 10 bodova
, kao i brojna druga ostećenja, kako bi se izbeglo dobijanje gripa koji ubija 95% manje ljudi nego obični grip?

Drugi opasni sastojak Vakcine protiv Svinjskog gripa zove se squalene. Squalene vara vaš imuno sistem da počne da ubija vaše sopstvene ćelije, što stvara auto-imune bolesti
kao što su astma, multipla scelerosis, dijabetes, i hrpu drugih bolesti za koje još nemamo naziv. Zar je pametno u sebe ubrizgati te stvari, kako bi se izbegao relativno blagi grip, poput svinjskog gripa?

Ako ste trudni zapitajte se ovo - zašto bi uzimali Panvax
, kada on sadrži Neomicin sulfat i polymyxin B - od kojih oba pokazuju pozitivne rizike za vaše nerođeno dete - kako bi izbegli šta? Blagi grip, koji ubija 95% manje ljudi nego običan grip?

Ja sam stručnjak za kritičku analizu lekova i njihove učinke na ljudima. I neka se neko samo usudi da dođe do mene sa špricom punim Vakcine protiv Svinjskog gripa, ili da dođe blizu moje porodice jer ću uzeti iglu od njih i probosti ih njom serijom veoma jakih uboda!

Ova stvar je otrov. Nemojte to uzeti. Ne dozvolite da vaši prijatelji to uzmu. Ne dozvolite da vaša porodica to uzme.  Ako vas neki idiot u laboratoriji pita: želite li ovu vakcinu, pitajte ga o thimerosolu, o squaleneu, i zašto kompanija koja je to napravila želi da ima pravno oslobođenje od moguće tužbe, i onda pogledajte njihova lica koja će imati izgled tipa: O, bože moj, pa vi ste me izrešetali serijom pitanja na koja ja zaista nemam odgovor!"

 
 
Ima i web adresa


Ta dva sastojka se nalaze u svakoj vacini.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
9.11.2009 13:39:21   
Jele
Nemam vremena sad da vam prevodim, ali evo nekih tekstova sa interneta o sastavu vakcine protiv svinjskog gripa. Ima više tekstova, staviću izvor pa ćete i sami pročačkati, ali poenta je da ima verzija vakcine i bez tog timerosola. Jedna je verzija živa vakcina koja se ''udiše'', što naravno ne dolazi u obzir, a druga neaktivna koja se dobija iz jedne doze koliko sam ja razumelai to zavisi i od proizvođača. Kod nas se pričalo o toj split vakcini, tj. onoj koja se dobija iz dve doze, i koliko sam jarazumela, ta vrsta vakcija uvek sadrži timerosol, dok ona iz jedne doze (i u zavisnosti od proizvođača), može biti i bez timerosola.

Izvor: http://diseases-viruses.suite101.com


Chemical Ingredients Found in the H1N1 Vaccine
Highly Toxic Additives and Other Components of the Swine Flu Vaccine
© Victoria Nicks

Oct 27, 2009

Both the injected and inhaled version of the swine flu vaccine contain additives. Some additives are toxic, while others pose problems for people with food restrictions.

The swine flu vaccine that is being produced for distribution within the United States is manufactured by four companies. Three of these companies, CSL Limited, Novartis Vaccines and Diagnostics Limited, and Sanofi Pasteur, Inc., are licensed to produce the injectable version of the H1N1 vaccine. The inhaled version of the vaccine, which uses a live virus, is produced by MedImmune, LLC.

Live H1N1 Virus Vaccination

The inhaled version of the H1N1 vaccine contains an attenuated, or weakened, strain of the Novel A (H1N1) swine flu virus. In addition to the virus, this formulation contains monosodium glutamate, also known as MSG. It also contains hydrolyzed porcine gelatin (pork product), arginine, sucrose (sugar), dibasic and monobasic potassium phosphate, and gentamicin sulfate (an antibiotic).

Injectable Swine Flu Vaccine For Adults Only

The swine flu vaccine produced by CSL Limited is only intended for adults ages 18 and older. The virus present in this vaccine, and all injectable influenza vaccines, is inactive, or dead. In addition to the pieces of virus, this vaccine also contains sodium chloride (salt), monobasic and dibasic sodium phosphate, monobasic potassium phosphate, potassium chloride, and calcium chloride.

Swine Flu Vaccine for Children and Adults

The swine flu shot manufactured by Novartis is approved for children ages four and up and adults. Along with the inactivated virus, this formulation of the H1N1 vaccine contains ovalbumin, which is an egg protein. In addition, this formulation contains two antibiotics: polymyxin and neomycin. The International Agency for Research on Cancer classifies betapropiolactone, also present in this vaccine, as a possible human carcinogen, or cancer causing agent. An adjuvant called Nonylphenol ethoxylate is used to reduce the amount of antigen necessary per dose of vaccine.

Swine Flu Shot for Infants and Up

The only swine flu vaccine that is cleared for infants is made by Sanofi Pasteur, Inc. This vaccine is approved for infants of six months and up, toddlers, children, and adults. In addition to inactivated virus, this vaccine also contains gelatin from unspecified sources, polyethylene glycol p-isooctylphenyl ether, and sucrose, as well as formaldehyde. Formaldehyde is used in the production of the vaccine, in order to kill the live swine flu virus.



Read more: http://public-healthcare-issues.suite101.com/article.cfm/chemical_ingredients_found_in_the_h1n1_vaccine#ixzz0WMfBAaO9

Risks of Swine Flu Shot Containing Thimerosal
Mercury-Based Preservative Used in H1N1 Vaccination May Be Dangerous
© Victoria Nicks

Oct 20, 2009

Thimerosal is a mercury-based preservative, eliminated from most children's vaccines to prevent mercury toxicity, but not from multi-dose formulations of swine flu shots.

Some formulations of the H1N1 vaccine, also known as the swine flu shot, will contain a mercury-based preservative called thimerosal. This preservative is included in multi-dose formulations of vaccines in order to kill bacteria and fungus growing in the formulation. Thimerosal used to be a very common preservative in vaccines, but has been greatly reduced in children's vaccines due to concerns about mercury toxicity.

Thimerosal and Mercury

According to the Food and Drug Administration, thimerosal is approximately 50% mercury. Many of the concerns surrounding thimerosal result from an incorrect association with methylmercury, a neurotoxin. Thimerosal degrades into ethylmercury, which has been shown to leave the body at a faster rate than methylmercury, and which has not demonstrated side effects except in massive doses.

H1N1 Flu Shot and Autism Risk

There have been many studies done to investigate claims of a link between mercury in children's vaccinations and autism, none of which has shown a definitive link. The FDA has approved the use of the H1N1 flu shot as being safe, despite the thimerosal content. They claim that the risk of the swine flu is greater than any potential risk derived from the extremely small amount of thimerosal contained within a single dose of the swine flu vaccine.

Thimerosal Side Effects

Side effects of a normal vaccine-sized dose of thimerosal are simple allergic reactions, according to the U.S. Food and Drug Administration. Reported side effects are typically local reactions, such as redness and swelling at the site of the injection, which subside within two to three days. In addition, the FDA has been unable to determine whether these reactions are due to the thimerosal or other components of the vaccine in clinical tests.

The U.S. Environmental Protective Agency has a different perspective on mercury toxicity, however. The EPA website states that individuals can only be exposed to .1 micrograms of mercury per kilogram of body weight per day in order to prevent adverse effects. The Sanofi Pasteur swine flu vaccine, for example, contains 25 micrograms of mercury per .5 milliliter dose. A safe weight for an individual receiving this dose, according to the EPA calculations, would be over 500 lbs.



Read more: http://diseases-viruses.suite101.com/article.cfm/risks_of_swine_flu_shot_containing_thimerosal#ixzz0WMiTbXPk



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.11.2009 22:31:58   
Anoniman
The Swine Flu is an orchestrated attempt to spread fear and chaos into the population and to try to get people vaccinated, which everyone should know contains mercury that damages your nervous system. Mercury, of course, is one of the most toxic substances you can put in a human body. It is a heavy metal known to contribute to neurological ... Read more disorders, including autism, dementia, and even Alzheimer's disease. Mercury also tends to build up in tissues in the human body and is not easily removed, so even small exposures to mercury can accumulate over time and end up compromising the health of the person involved. Baxter, the makers of the flu vaccines was caught putting live bird flu in the vaccines and making people get more sick and ill with the help of the World Health Organization (WHO). DO NOT TAKE THE VACCINE! Unless of course you want to have the possibility of dying and destroying your immune system and have all sorts of side effects and you are determined for your own personal destruction - then by all means get it. If you are an intelligent person and not a sheep who cannot critically think for yourself - research further and you will come to the conclusion that this vaccine is a big scam and should not enter one single human body.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.11.2009 22:33:12   
Verus
Pa mislim da sam ga ja prva i stavila, pa je dosla gomila drugih, slicnih ovome....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.11.2009 22:34:35   
Verus
hm, sad vidim da sam isti text opet kopirala, nemam pojma ni kada se ovo desilo?? svasta

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.11.2009 22:37:11   
Anoniman
user posted image Verus

Ja sam vakcinisala dete.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.11.2009 22:38:56   
SUPER MAMA
Iskreno i ja razmislam da ipak vakcinisem Moniku.Eto Tasha je vakcinirala svoje dete i nista nije bilo hvala bogu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here