|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 19:29:09   
Maslacak15
a nuk ?? ima li u srbiji nuk? onensu dosta dobre, mi sad koristimo njih. i moja a se zagrcavala non stop prvih mesec dana iako sam je dojila, posle je naucila nekako.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 19:32:24   
doramar11
Ima Nuk naravno..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 20:09:06   
Maslacak15
ja sam sa prvim detetom koristila avent a sa drugo dvoje nuk. s tim sto su oni bili bas.dojeni, znaci krenula sam sa 4-5 meseci da im dajem po malo vode i caja u flasicama. tako da nemam iskustva bas da novorodjencadima. ali su oboje voleli nuk tacnije ana i dalje koristi.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 21:13:27   
nata11
Imam i nuk ali je navikla na ovaj oblik cucle i druge odbija. 



_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 21:31:26   
Ana RR
Nato, nadam se da će vam Dr Browns odgovarati, nas su spasile. Ni grčeve nije imao. Prvo smo krenuli sa Nuk i nikako nisu bile ok. Povuče dva puta pa se zagrcne pa se rasplače pa opet povuče dva puta, zagrcne se... i tako u krug. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 22:26:57   
dunja RR

Isto. Kako rastu tako kapiraju kako je najbolje da vuku. Da krenem da dajem vodu ili ne mora? Imam avent flašicu 1+i cuclu za 0+, da li sa tom da krenem ili da kupim sa vecim otvorom? Nismo koristili flasicu da sad.. Sad videh imam i neku nemačku Nip ali ne vidim za koji je uzrast cucla, dobila sam na poklon. 
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

moja a se zagrcavala non stop prvih mesec dana iako sam je dojila, posle je naucila nekako.






_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 22:42:47   
Rosita
Dunja, moji nisu koristili flašicu, N sam nudila na kašikicu kad je počeo sa čvrstom, pre toga isto ali kad se set_im, ne redovno. Onda kratko mam pisak, pa mala čašica, i sa 8 m je bio isključivo na čaši, otprilike. U tome je bio dobar ☺. Sad sve kao i mi, čaša, šolja, slamka, najobičnija flašica od pola l. Kad smo bili na testu opterećenja mlekom, stigle doze koje nisu za špric. Dajte flašicu, kažu, nemam, kaže mi ćemo dati, rekoh ne zna on na flašicu. Šolju nemaju tu, jedino da idu u kuhinju. Tek ispraznismo rosu iz ranca i tako je pio. 


Moji su se dugo zagrcnjavali, pogotovo stariji.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 22:48:16   
doramar11
Mislim da se dojenim bebama ne mora davati voda. Jedino ako zelis da je napojis izmedju podoja zbog vrucine.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 22:56:47   
Maslacak15
ja sam pocela po malo tek.pocetkom avgusta prosle godine kad smo stigli u srbiju a rodjena.jr 21. marta. bile su vrucine pa sam joj nudila pomalo vode. zagrcavala se tokom sisanja. mislim i sto mi.je.jedna dojka.defektna, unistili je decaci (rekoh vec da su ragade svaki put bile za pricu) pa je islo mleko dosta jace...malim bebama ne treba voda.


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 23:02:37   
dunja RR
Ja Savi nisam davala vodu.

Onda mozda da krenem krajem avgusta i sa vodom tek po malo, tad krecemo i sa cvrstom hranom, imace 6 meseci. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 23:04:11   
doramar11
Onda mozes na kasicicu bez problema.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
6.7.2019 23:11:19   
vonavoj
Dunja,ona sisa i to joj je sasvim ok.

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.8.2019 14:52:17   
nata11
Mame cije su bebe bile isključivo na AD mleku od kog meseca vam pedijatar savetovao sokice i kase?

_____________________________





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.8.2019 15:29:50   
MimaKos
Ne znam ljudi, ja sam.od starta davala vodu i jednoj i drugoj bebi.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.8.2019 15:30:27   
Ana RR
Nato, mi smo bili samo na dohrani. Sokiće nismo pili a sa čvrstom hranom smo krenuli sa nekih 5,5 meseci.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.8.2019 15:55:23   
Duškić
Moja sestricina je na AD mleku i prvo joj je davala na kas.vodu a posle flasica. A sa 4 mes. Je krkala kasice.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.8.2019 20:40:07   
MimaKos
Ja sam kasice uvela tek sa 5,5 meseci, i suler su prihvatili


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.8.2019 21:46:10   
nata11
A sta je sa instant kasicama od zitarica koje su 4+ (Humana i slicno)? Da li je neko imao iskustva sa njima?
Citam da neki dr predlazu ranije kasice kod beba koje od prvog dana ne sisaju. 



Kakva voda, vodu su nam zbog vrucine od 2 nedelje preporucili samo sto je ona odbija pa nam pomaze caj. 

_____________________________





(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.8.2019 22:42:05   
Ana RR
Nato, da, uglavnom se počinje sa pirinčanim pahuljicama, pa kukuruznim itd.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
15.8.2019 23:03:51   
Maslacak15
ja mislim da to nema veze. Mali su za cvrstu hranu i nezreli, sisali ili pili AD mleko. Moj prvi sin je prakticno bio na dohrani. Sisao je nesto kao ali je dobijao flasicu posle svakog sisanja, od druge nedelje znaci ar 80 % u njegovoj ishrani je bilo AD mleko pa sam krenula sa kasicama sa punih 5 meseci. I to je mrljavio profi jako dugo.... Vodu nisam davala do puna 4 meseca i ne mislim da im treba.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
16.8.2019 7:11:57   
nata11
Hvala cekacemo sigurno preporuku naseg pedijatra kada dodje vreme samo me zanimao termin uvodjenja kasica posto dosta citam ovih dana o tome i bas se razlikuju iskustva. 



_____________________________





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
16.8.2019 9:54:30   
Ana RR
Nato, uglavnom između 5 i 6 meseci se polako kreće sa uvođenjem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
16.8.2019 15:00:52   
Maruska15
Moja ćerka je alergicna na proteine kravljeg mleka. Dobila sam je do 3 meseca. A onda smo prešli na antialergeno mleko Altera koje je ona pila vrlo malo zato što je zaista grozno. I kad sam videla da mi dete skoro pa gladuje uvela sam na svoju ruku kašice od 3,5 meseca. Prvo krušku,jabuku,krompir i šargarepu. Da je prihvatila to mleko ja joj ne bih uvela dohranu do 6 meseci. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
10.12.2019 8:21:04   
AleksSlobex
Moja beba od mesec ipo pije humanu. U pocetku sam davala 90ml sad pije 150ml. Jer to vristanje,guranje sake u usta nisam mogla da gledam. 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Ishrana bebe od 0-3 meseca
10.12.2019 8:34:37   
bubulence
I moje dete od skoro 5 meseci pije 150ml. Mislim da je to mnogo za tako malu bebu. Guranje sake u usta ne mora da znaci da je dete gladno. 


(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here