|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sobno cvece
18.7.2012 19:39:36   
red3lilu
nina to ti je calathea, ona je malko zahtevnija za održavanje, ja sam imala takvu kao na tvojoj slici, a i onu vrstu duguljastih listova, ni jednoj nisam uspela da "ugodim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Sobno cvece
18.7.2012 20:59:46   
PoisonEve
Prelepa jeuser posted image
Bas mi se dopada Nina

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Sobno cvece
18.7.2012 21:53:00   
Anoniman
Hvala Red za ime user posted image Pokušaću više da pronađem na Google. Meni stvarno ekstra raste-izgleda da sam pronašla pravo mesto u kuhinji, ali raste na sve strane. Moram da smislim kako da je obuzdam user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Sobno cvece
18.7.2012 22:19:09   
red3lilu
ja sam malo čeprkala po temama i naišla na ovu, radila sam nekad u cvećari pa se podrazumeva da volim cveće, al neke biljčice me baš neće ili nemam odgovarajuće uslove...

nina pa to je super meni je kalatea lepa al eto ne ide mi.. a što bi je obuzdavala, ona bi trebala da pušta lisne drške iz zemlje, nije puzavica..?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Sobno cvece
18.7.2012 22:20:53   
Anoniman
Jao bolje da nisam guglala! Ima dvesta vrsta ove biljke!!! user posted image

I čini mi se kao da je svi sade u nekim lejicama... Gde da nađem leju u kuhinji? Jedino da kupim one pliće, a šire saksije-k'o tepsija, pa da je tamo presadim da može da raste žbunasto. user posted image I vidim neke vrste imaju baš velike cvetove jarkih boja, ova moja ima mnogo i često male cvetove belo-roze boje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Sobno cvece
18.7.2012 22:28:11   
red3lilu
Ma samo ti nju drži i dalje u kuhinji, očigledno joj odgovara kako je neguješ čim raste i lepo napreduje...

Uz put ću odmah i da se ispravim, pošto su vrste veoma srodne ovo je Marantha

< Poruku je uredio red3lilu -- 18.7.2012 22:33:55 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Sobno cvece
19.7.2012 13:48:46   
Snelle
Nina, pa super što se grana i širi, znači da joj prija tu gde jeste user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Sobno cvece
19.7.2012 14:36:32   
Dve_srece_najvece_

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja sam potpuni duduk za ovo. Imam bukvalno 1 saksiju, a čak ne znam ni kako se to zove. I živo je čak 2 godine, za nepoverovati.

Nego interesuje me imaju li neke koje podnose vlagu? Drugim rečima, da mogu da budu smeštene u kupatilo i da im nije ništa. Ili čak da im godi.
Zapalila sam se sad za tu ideju razmatrajući sad ovo preseljenje.



Vodena palma je idealna za kupatilo, i moze cak da se drzi u vodi, mada mozda je lakshe u zemlju, da se ne bi desilo da ispari voda u kojoj joj je koren.

http://www.zelenilo.com/images/proizvodi/velike/44VodenaPalma44.jpg

Bebac, ljubicice vole svetlo, ali ne direktno sunce, i zalivanje iz tanjirica, donje listove koji su krenuli da se sushe skidati da ne bi trulili u saksiji, to je normalna pojava odbacivanja starih listova, zalivanje jednom u 4-5 dana. nikako ne kvasiti lishce user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Sobno cvece
19.7.2012 14:51:14   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: red3lilu

Uz put ću odmah i da se ispravim, pošto su vrste veoma srodne ovo je Marantha

E ja imam ovo!!! user posted image user posted image user posted image Dakle, treba da se spuzava... Ok, odoh da je odvežem user posted image

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Sobno cvece
21.9.2012 6:42:23   
vojvodjanka87
Ta biljka se kod nas zove devojacke noge,ne znam da li si primetila al listovi joj se blago otvaraju i zatvaraju pa podrhtava,imala sam ga nazalost uginulo mi je jer cele zime nisam bila kuci pa valjda zbog hladnoce jadnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Sobno cvece
21.9.2012 23:10:35   
crazymama

IZVORNA PORUKA: crazymama

ja u kupatilu drzim bambus :)



moj bambus iz kupatila je pustio pelcer, samo je provirio iz vaze jednog dana :))

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Sobno cvece
30.9.2012 11:05:35   
vojvodjanka87
a zasto moji bambusi trunu?redovno menjam vodu i opet,treci za redomuser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Sobno cvece
30.9.2012 11:08:12   
Olga75
ja sam prosle godine dobila jedan , prilicno je jadan ali mu ne menjam vodu samo malo dolivam one ustajale i povremeno ubacim granule kemire jer mislim da svaka biljka treba da ide u zemlju user posted image
on je prilicno jadan ali je pustio pelcer , sad sam ih odvojila pa cu jedan da ubacim onako : zemlja i kamenje pa puuuno vode , da ne kazem blato da vidim da li ce da bude malo manje jadan

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Sobno cvece
30.9.2012 11:10:24   
vojvodjanka87
ja sam mojima svasta radila,potapala vatu u vodu pa ih u to stavljala user posted image da ne budu samo u sundjeru...a sta je kemira ?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Sobno cvece
30.9.2012 11:13:11   
Olga75
to je neko granulirano djubrivo , ja kupim jednu vrecu od 2 kg za bastu pa ga povremeno ubacujem i cvecu
posle cu u supu pa cu pogledati sastav i ako te zanima stavicu
ne kupujem one listale i cvetale i to nego ovako po poljoprivrednicki user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Sobno cvece
30.9.2012 11:15:04   
Verolina
Mnogi misle da sam poludela, ali ja od kada pevam cvecu ono je nabujalo kao u botanickoj basti. Mislim da i ono voli ljubav, paznju i zivu rec.
P.S. Voli iskljucivo stranu muzikuuser posted image
Takodje, adam mi je gej, uz evu place, ali ne i uz drugog adamauser posted image  A mislila sam da je samo snajkin adam gej. Eto mi ga saduser posted image

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Sobno cvece
30.9.2012 11:19:42   
vojvodjanka87
vazi aj pogledaj,Verolina ja gajim adame od kad znam za sebe obozavam ih ali nikad mi nije cvetao ne znam zasto eve su mi onako jako su osetljive ali imam i njih,uglavnom mi adami propadnu zimi zbog grejanja i manjka svetlosti ali u prolece ozive kad ih zasadim u basticu obozavaju jeuser posted image a muziku sve biljke vole bar sam tako citala

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Sobno cvece
30.9.2012 11:23:30   
vojvodjanka87
Sad sam pelcovala lijandere jedva cekam prolece da narastu i cvetaju user posted image

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Sobno cvece
30.9.2012 11:34:51   
Verolina
Mozda su i tvoji gejeviuser posted image

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Sobno cvece
27.10.2012 19:08:48   
Sanchy
Pa da pitam nesto i ovdeuser posted image ...da li postoji neko ogranicenje kada su u pitanju sobne biljcice u istoj prostoriji gde boravi i mala beba veci deo dana u smislu da nisu dobre po zdravlje deteta itd...ne razumem se nesto puno ali eto dolazi zima i moram uneti biljcice unutra,,,konkretno me zanima fikus i bendzamin user posted image

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Sobno cvece
27.10.2012 19:20:00   
Olga75
ja nisam drzala nikakvo cvece u sobi gde je bila beba i to dosta dugo , sigurno da njene druge godine i sad je tamo samo par saksijica


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Sobno cvece
27.10.2012 19:37:46   
Sanchy
Tamo gde je krevetac necu ni ja stavljati nista,,u pitanju je dnevna soba tu smo preko dana uglavnom ,soba ima 40 kvadrata,stavila bih samno ove dve saksije i moram nesto u kupatilo i nesto u hodnik ,gde cu s njima user posted image ..sta da radim..

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Sobno cvece
27.10.2012 19:49:31   
Olga75
pa vrati ih , sta ces sa njima

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Sobno cvece
27.10.2012 20:19:13   
caca81
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Pa da pitam nesto i ovdeuser posted image ...da li postoji neko ogranicenje kada su u pitanju sobne biljcice u istoj prostoriji gde boravi i mala beba veci deo dana u smislu da nisu dobre po zdravlje deteta itd...ne razumem se nesto puno ali eto dolazi zima i moram uneti biljcice unutra,,,konkretno me zanima fikus i bendzamin user posted image

Pa, znaš da biljke danju ispuštaju kiseonik, a noću ugljen-dioksid, tako da nema problema ako su biljke u bilo kojoj prostoriji sem u spavaćoj sobi.user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Sobno cvece
29.11.2012 9:15:41   
NadaR
Predložite mi nešto sto voli sunce za prozor u kuhinji . Tu mi je sunčana strana i uglavnom sve nastrada od toplote i sunca. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here