|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strabizam
25.9.2014 23:12:22   
mati
Dunjci jer ti to neki dr konstatovao ili sama ti?
Secam se da smo mm i ja redovno buljili u Matu i bili ubedjeni da mu oci setaju... Dok mi drugarica nije rekla da je njena cera tako u prvim danima, i da to rade sve bebe... A sad nismo ni obracali paznju.
Ako si to ti sama zakljucila, da znas da je normalno...user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Strabizam
25.9.2014 23:32:46   
Maslacak15
Dunja draga ti bas nemas problema u zivotu ?user posted image Skoro sve bebe su pomalo zrikave, to jest setaju im oci nekoj malo vise nekoj malo manje. Ocu da kazem to je apsolutno normalno. Najmanje godinu dana se tolerise. Tako da ljubi Savu i razmisli o goblenima ili spanskim serijama ( u slucaju viska vremena)user posted image user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Strabizam
25.9.2014 23:35:07   
mati
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dunja draga ti bas nemas problema u zivotu ?user posted image Skoro sve bebe su pomalo zrikave, to jest set_aju im oci nekoj malo vise nekoj malo manje. Ocu da kazem to je apsolutno normalno. Najmanje godinu dana se tolerise. Tako da ljubi Savu i razmisli o goblenima ili spanskim serijama ( u slucaju viska vremena)user posted image user posted image

Jao bre maslacak zrikave... Pokusavala sam da set_im izraza al uzalud.
Dunjci normalno je, a normalno je i to sto se brines, ali mi smo tu da te razuverimo i utesimo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Strabizam
25.9.2014 23:39:50   
Maslacak15
naravno da je normalno da se brine, narocito posle svega sto su njih dvoje prosli i izgurali zato je malo i zacikavam da proba da se opusti.user posted image Sava je sladak ko secer, i da kucnem u drvo napredan bebac. Jos kad mu majka nebi oblacila zvezdaske majce ( ili ipak tata ) ah user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Strabizam
25.9.2014 23:40:22   
Sanchy
Eh da vidis M.sliku u pasosu sa sest meseci ,cini mi se svako oko svoju politiku vodi..brzo se to regulisalo ,sto Maslacak rece do godine ..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Strabizam
26.9.2014 0:50:56   
dunja RR
Di, Maslačkonjo, Mati, Sancy, hvala vam user posted image

Maslačkonjo, kao i uvek, smiriš me i nasmeješ user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Strabizam
27.1.2015 0:02:49   
Jole84
Nama je jedna dr ( i jedino ona) rekla skoro da se kod Mile primećuje blag strabizam. Malo sam se zabrinula ali mi i ona reče da se toleriše do godinu dana i ako i tada postoji onda se ide očnom lekaru. Tek sada joj i ja primećujem da levo oko malo šeta...user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Strabizam
30.1.2015 19:29:14   
Mariya
Jole, obavezno je nosi na kontrolu. Nama je tako pocelo sa Lu. Desno oko joj je pocelo setati oko 1. rodjendana, jedna dr je rekla da je to normalno posto je bebama i maloj deci sirok koren nosa i da od njega ne vide dobro i da ce se to regulisati. Nas pedijatar iz DZ nas je poslala kod ocnog u DZ (za decu i odrasle) koja je utvrdila da Lu dobro vidi i da su samo ocni misici slabi. Posto joj je desno oko sve vise setalo a pocelo je i levo pedijatar nas posalje kod decjeg oftamologa koja je odmah videla problem - da dete ima dioptriju, odmah smo dobili naocare + okluzija. Necu da te plasim, kod beba i male dece je to normalno ali obavezno proveravaj ako se nastavi i to kod dobrog decjeg oftamologa. Iskreno se nadam da ce prociuser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Strabizam
30.1.2015 21:46:56   
mirkam
I nama je dr na prosloj kontroli rekla da joj se cini da mu lijevo oko , ne uvijek nego samo pri nekom pogledu, ide malo na unutra.rekla sam joj da sam i ja to primijetila par puta, da bas blago ode na unutra.Preporucila nam je da odemo kod oftamologa, kao nije frka al eto bilo bi dobro.Rekla mi je jos i da je to vrlo cesto kod beba i da se lako ispravlja, u najgorem slucaju flasterima.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Strabizam
8.2.2015 16:19:45   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Savi malo, ali jako malo levo oko ide ka unutra. Ali kontam da se oko još razvija, da bi trebalo da se to sredi, negde sam čitala da se oko namešta do 7. meseca, negde sam čak našla do 2. godine. Jel zna neko tačno?


Imamo skoro 8 meseci, i dalje je isto stanje, dr. nije ništa spominjala, a ja nisam insistirala jer uvek se uhvatimo nekih bitnijih tema,

Evo pogledajte, levo oko ide malo ka unutra, i dalje

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.2.2015 16:20:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Strabizam
8.2.2015 16:27:32   
Ivanka 75
MOja sestra je imala to set_anje oka, slabi ocni misici, nosila naocare, jos uvek ih nosi.
Dunja, meni se cini da kod male ece, u zavisnosti iz kog ugla dete gleda izgleda, tj, cini nam se da oko ode unutra. Meni se cinilo nekoliko puta kod Ive ali nije.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 8.2.2015 16:30:04 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Strabizam
24.2.2015 15:05:29   
mila83
Kod mog sina bila je druga prica.Desno oko je pocelo sve vise da ide ka unutra, pa smo sa 10 meseci otkrili da ima urodjenu manu oka, ostecenje ocnog dna ....i to je isto otkrio oftalmolog, a ne pedijatar,koji je rekao da radim samo vezbice za jacanje ocnih misica...
Najbolje provera kod dobrog decijeg oftalmologa, najcesce se kod dece upravo radi o slabom ocnom misicu, i to se sve moze regulisati vezbicama i nosenjem flastera na jacem oku.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Strabizam
28.3.2015 22:36:42   
choopa choops
Evo i mene na ovoj temi...Vidim i dunja se raspitivala rano, pa da i ja priupitam.

I kao da desno oko ide ka nosiću. (Ima mjesec dana). Ja sam istraumirana jer mi je njima dvoma možda najviše dva put skrenulo oko a njoj non stop. Na prvoj kontroli nisam pitala jer nisam ni primjetila, a na drugoj sam zaboravila. Ali njoj baš, baš često ide oko ka unutra. Slika u pasošu joj je takva, još neke fotke. To nije ono da skrene pa se vrati, nego ona ponekad gleda u neku tačku i dugo drži tako...Da li bi trebala da je ipak povedem kod oftamologa čisto da čujem stručno mišljenje ili da ipak čekam da napuni šest mjeseci, koliko sam čula da je donja granica za liječenje ppotencijalne razrokosti?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Strabizam
28.3.2015 22:41:13   
jabudic
Choopo, ja sam vodila Nemanju sa nekih 6m u Pg kod dječijeg oftamologa zbog toga, jer me je moj otac istraumirao da djetetu šetaju oči.
Medjutim, ona nije uspjela ništa da vidi, i zaista oči su mu zdrave i prave.
koliko ja znam to je kod beba normalno do nekog odredjenog perioda, dok se učvrste ti mišići.
Ona je baš mala, sigurno ima muke da nacentrira nešto da vidi.

Proprati još malo, mada mislim da ti je rano da se brineš oko toga.user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Strabizam
28.3.2015 22:45:57   
mila83
Slazem se sa Jabudic,jos je mala.Pocni malo kroz igru vezbice tipa da prati ocima neki predmet koji vrlo polako pomeras gore dole levo desno, u krug..da joj jacas ocne misice.To joj ne moze skoditi nikako.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Strabizam
28.3.2015 22:47:45   
choopa choops
Pitaću i našu pedijatricu na sledećoj kontroli. I ja mislim da prije 6 mjeseca nemam rašta da je vodim, bar sam tako našla po netu. Mada se nadam da će se normalizovat stanje.
Hvala ti user posted image

Hvala mila, hoću radiću te vježbe. Taman sam ovdj i pročitala i poislila kako nije na odmet da ih radimo user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 28.3.2015 22:48:58 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Strabizam
29.3.2015 8:04:02   
serpica
Chupa i mojoj starijoj ceri su dugo setale oci,i to se bas videlo,oba oka,ali proslo je samo i sve je bilo ok mislim negde oko 3,4 meseca. Ne brini user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Strabizam
29.3.2015 9:01:46   
daca77
Choopa, i mojoj maloj se ponekad to desava, ali i ja sam nasla na netu da do 6 meseci se javlja taj lazni strabizam.
Serpi, a u Nisu postoji deciji oftamolog?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Strabizam
29.3.2015 9:46:46   
serpica
Daco,postoji u dz na istom spratu gde je i usno decije. Ne mogu da se setim kako se zove ta dr,a bas je fina i lepo radi sa decom.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Strabizam
29.3.2015 10:04:51   
daca77
Ok.Hvala, Serpi...moracu u petak ponovo da propitam pedijatra, mada mi je prosli put rekla da je rano govoriti o takvim stvarima...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Strabizam
30.3.2015 0:50:43   
Zemunka85
Sincic nasih prijatelja ima strabizam i dioptriju 7,5. Ima dve i po godine i vec duze od godinu dana nosi naocare i flaster. To nije slucaj kao kod Dunje, gde kada se zagledas primetis da mooooozdaaaaaa detetu maaaaaalo bezi oko, sto moze biti i od trenutka, ugla i sl. Decaku je jedno oko s k r o z "na nosu", u uglu oka. Kada pobegne skroz je tu. Nema sanse da se ne primeti iz aviona. Niti da se ne posumnja da li ima i zapita sta je to.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Strabizam
30.3.2015 11:08:33   
Jole84
Marya hvala user posted image
Dunjči jel to primetiš samo na slikama ili i ovako kad ga gledaš? Mislim i kod nas je slična situacija, s tim što ovako kad je posmatram vrlo vrlo retko primetim da šeta, uglavnom kad je pospana, a i ta dr nam je na zadnjoj kontroli (pre nekih mesec i po, dva) rekla da se stanje popravilo i da se skoro pa ne primećuje. Ipak na nekim slikama baš primetim isto kao kod Save, valjda ih uhvatimo u toj sekundi, nemam pojma.
Ja ću da sačekam do tih 12 meseci i onda ću da je vodim kod oftamologa.
Choopo, Daco i ja isto mislim da je prerano, nemoj da brinete, meni je dr objasnila da je normalno da su bebe "malko razroke" do nekog doba. Naročito na početku.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Strabizam
30.3.2015 11:23:23   
daca77
Jole, a to ti je pedijatar rekao?
Ja bas mislila da u petak ponovo gnjavim pedijatra oko slanja kod oftamologa. Nekako volim da sve odmah resavam user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Strabizam
30.3.2015 22:43:36   
mila83

IZVORNA PORUKA: Jole84

Marya hvala user posted image
Dunjči jel to primetiš samo na slikama ili i ovako kad ga gledaš? Mislim i kod nas je slična situacija, s tim što ovako kad je posmatram vrlo vrlo retko primetim da šeta, uglavnom kad je pospana, a i ta dr nam je na zadnjoj kontroli (pre nekih mesec i po, dva) rekla da se stanje popravilo i da se skoro pa ne primećuje. Ipak na nekim slikama baš primetim isto kao kod Save, valjda ih uhvatimo u toj sekundi, nemam pojma.
Ja ću da sačekam do tih 12 meseci i onda ću da je vodim kod oftamologa.
Choopo, Daco i ja isto mislim da je prerano, nemoj da brinete, meni je dr objasnila da je normalno da su bebe "malko razroke" do nekog doba. Naročito na početku.



Da Jole,to je normalno,zato sto su umorni,pa ako su ocni misici malcice slabije to se odmah primeti kod njih. To prodje vremenom.Tako je bilo kod mog sina,ali posle par meseci nije bilo toga pred spavanje. Njemu sada desno oko ide malo unutra ali to je druga prica,pisala sam ranije ,ima urodjenu ocnu manu i to se drugacije primeti nego ovo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Strabizam
30.3.2015 23:22:23   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Jole84

Dunjči jel to primetiš samo na slikama ili i ovako kad ga gledaš?


Jolence, primećivala sam dok ga gledam, ali sada jako slabo primetim, uglavno i ne prrimetim. Dr. nikada ništa nije rekla, tako da ja verujem da je sve ok. A ja nisam nikada pitala, uvek ima nešto važnije - mm i ja kao napravimo neki mali spisak za svaku kontrolu, ja pitam za ovo, on za ono, ali eto to okce nam nikada nije bilo na tapetu (verovatno ejr smo ubeđeni da je to ok), zaista je uvek bilo važnije nešto, uglavnom vezano za kaišiće, motoriku, ishranu, i poslednji ut prevlačenje kožice user posted image
Ja sam ubeđena da je to sve ok sada.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.3.2015 23:23:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here