|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strabizam
30.3.2015 23:32:00   
janajana
Mojoj maloj isto seta oko (desno) na unutra, jedno vreme je bilo upecatljivije ali se poboljsalo, kada smo isli na kontrolu u IMD njena dr. je rekla da nismo pogresili i sada nosi flaster 4h na jednom i 4h na drugom oku, do sledece kontrole (15.04.). Sve svemu nista strasno, i da se ispraviti i nadam se da za 15 dana vise nece morati da nosi flastere

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Strabizam
4.4.2015 11:10:24   
Jole84
Mila hvala ti user posted image Uglavnom kad je pospana, mada i ovako primetim po koji put, ali ređe neko ranije. Meni se čini da ne bih ni obratila pažnju da mi dr nije rekla.
Nadam se da će da se ispravi skroz.
Dunjči naravno da je sve ok, to su naši mali mišići user posted image nego ajd mora malo da brinemo, to nam je u opisu majčinstva user posted image
JanaJana javi kakva je situacija posle skidanja flastera user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Strabizam
5.4.2015 22:41:48   
mirkam
Pisala sam vec na predhodnoj strani da je M oko malo kao "bjezalo" ka nosicu i da je to primijetila i nasa pedijatrica i predlozila da odemo kod oftamologa.
Nama je to izgledalo bas kao Dunjinom S.
I bili smo prije nekih mjesec dana i evo kako je bilo:
Dodjemo mi ja lijepo sve objasnim dr kako mu oko ponekada pri nekom poglesdu bjezi na unutra, i ona pocne pregled.Kako joj nesto nije bilo jasno, ona standardnu proceduru koju radi ponovi jos jednom (pokazivala mu je nke sarene olovke,zvecke,medice,isla oko njega da je prati okolo, gore, dolje...), pogleda ocno dno, provjeri vid i......zakljuci da sam ja ludauser posted image
Salim se. Kaze ona meni da je dva puta radila bas iz razloga sto ona nikako nije mogla da uhvati to bjezanje oka.Objasni mi da, u koliko postoji bilo kakva nepravilnost, deformitet, u toku tog standardnog pregleda ono bi moralo pobjeci bar jednom.S obzirom da je ona dva puta duze radila pregled, a oko nije pobjeglo, znaci da nema ni problema.E sad,ona takodje kaze da ne sumnja da sam ja to primijetila ali da je to "normalna" pojava kod beba i da ce vremenom nestati.Kontrola tek za godinu dana.I zaista bas odavno nisam nijednom uhvatila vise to jezanje kao ranije.
Eto, da znate da nije sve bas kao sto mi mame vidimo i mislimo.
I kako vrijeme prolazi sve mi je jasnija ona izreka "ne dao ti Bog sto ti majka misli"user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Strabizam
16.4.2015 16:07:30   
janajana
Mi smo juce bili na kontroli i do jula je dr rekla da nosi flaster s tim da ce nositi samo 2sata dnevno, i to jedan dan jedno drugi dan drugo oko. Ovako je bilo 8sati dnevno (4sata jedno 4sata drugo oko).
DR.ne primecuje vise bezanje ali predostoznosti radi da ga nosi jos malo.
A i bezorazno su skupi flasteri pogotovu ako moras dva dnevno da stavljas, a u kutiji 20 komada (obicni bez sara), sto znaci bilo je na 10 dana nova kutija

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Strabizam
28.11.2016 11:09:50   
IvanaSK RR
Andrea ima dioptriju +1,5 i +2. Sledeca kontrola je za sest meseci. Dr kaze da je moguće da ce se to povuci. Ja se iskreno nadam da hoceuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Strabizam
29.11.2016 7:54:22   
Zemunka85
Ivana, ja sam isto ranije rodjena, jos manja sam bila od tvoje mrvice.
Jedina posledica mi je ta dioptrija (ne velika) koja je ostala i koju sam zapustila user posted image .

Nas drugar ima strabizam, nosi flaster vec nekoliko godina i naocarice, jer ima veliku dioptriju i to je sve bolje i bolje..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Strabizam
29.11.2016 8:05:36   
Mariya
Ivana, moja L ima akomodativni strabizam, dioptriju +6,5 i + 8,25, nosi naočare od 2.godine i flastere. Funkcije oka se jesu poboljšale jer smo počeli sa terapijom na vreme ali kaže dr da tu nema neke pomoći,ona se tako rodila,da se pomirim da će nositi naočare dok ne odraste. To je baš bio šok za nas, ali zasad to nju ne ograničava ni u čemu!
Ta dioptrija uopšte nije strašna,pogotovo što je beba. Negde sam čitala da je dioptrija do +3 normalna za bebe i da se to izraste. U svakom slučaju vi to morate da pratite,ako treba da se koriguje vid ali mislim da će ona biti ok!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Strabizam
30.11.2016 8:24:51   
IvanaSK RR
Hvala vam na utesnim rečima.
I ja sam citala da se bebe mogu roditi sa dioptrijom do 5, koja nestane kasnije.
Videćemo sa godinu dana, tada ima sledecu kontrolu.
Ja nosim naočare i ne volim ih, pa valjda zato ne bih volela da i ona nosi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 58
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here