|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: singular
24.9.2014 23:03:05   
doktorkakristal
JANCICE kako to mislis jaka terapija?ne razumem taj termin,prvo mnogo toga moras znati o mehanizmu nastanka alergije da bi mogla diskutovati da li je neki lek ok ili nije,nadam se da se ne ljutis ali morala sam reci ja prosto stojim iza svega sto sam rekla jer pricam o necemu o cemu se razumem

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: singular
24.9.2014 23:09:19   
Janncica
joj...dr nisam se lepo izazila.Nema ljutnje...nego sam gledala tamo da su mu ostavili i galitifen i jos ubacili singular.Je l to tako moze?

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: singular
25.9.2014 8:55:28   
Peace*
Mod, imam kutiju Singulara kod kuće, ali ne znam od koliko mg, i ne znam dal je rok još valjan. Kupila sam ga onomad kad je Marku pulmolog prepisao, ali imunolog nije bio oduševljen tom idejom zbog alergije, te je netaknuto. Ako mi pošaljem sms večeras da pogledam (oko 20h) mogu ti posalti poštom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: singular
25.9.2014 8:57:01   
Modessty
videh sad na netu da se singular inače daje kao dodatak uz već posotojeću terapiju.

" lekovi za lečenje astme se dele na lekove koji otklanjaju tegobe (prvenstveno se misli na bronhodilatatore tj Ventolin, Spalmotil, Berodual…. i druge) i preventivne lekove u koje upravo spadaju Flixotide i Singulair. Ako astmu dobro lečimo pravom kombinacijom preventivnih lekova onda neće biti ni tegoba, te samim tim ni potrebe da se primenjuju lekovi za njihovo otklanjanje." skinuto sa astma.rs


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: singular
25.9.2014 8:59:07   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Peace*

Mod, imam kutiju Singulara kod kuće, ali ne znam od koliko mg, i ne znam dal je rok još valjan. Kupila sam ga onomad kad je Marku pulmolog prepisao, ali imunolog nije bio oduševljen tom idejom zbog alergije, te je netaknuto. Ako mi pošaljem sms večeras da pogledam (oko 20h) mogu ti posalti poštom.


hvala puno Tash! evo malo pre me zvao tata i reče dali mu singular u državnoj apoteci na recept, besplatno. Čuvaj ti to možda mi zatreba narednog meseca user posted image
Hvala ti do neba! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: singular
25.9.2014 9:06:33   
Peace*
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

videh sad na netu da se singular inače daje kao dodatak uz već posotojeću terapiju.

" lekovi za lečenje astme se dele na lekove koji otklanjaju tegobe (prvenstveno se misli na bronhodilatatore tj Ventolin, Spalmotil, Berodual…. i druge) i preventivne lekove u koje upravo spadaju Flixotide i Singulair. Ako astmu dobro lečimo pravom kombinacijom preventivnih lekova onda neće biti ni tegoba, te samim tim ni potrebe da se primenjuju lekovi za njihovo otklanjanje." skinuto sa astma.rs



DAAAA!

Marko je u prvih 1,5god života imao 5 bronhitisa, gde je za 5-ti završio na Urbasonima 3 dana.
Nakon toga uveden je Flixotide. Koristio ga je tada od sredine aprila, do nakon prvog maja naredne godine (ja uvek izguram i 1.maj, onom logikom - priroda, cvetanje, poleni). Nakon toga ukidam, i ne koristi do 1.sept.
Onda 1.sept krene da koristi, i opet do posle 1.maja.
Ove godine još nisam uvela.
Razlika je da Marko nema nikakve respiratorne alergije, test je rađen sa njegovih oko 1,5g. Sad u novembru treba da se ponovi, jer recimo pre nekih 2 nedelje, u jeku ambrozije je od običnog laringitisa dobio spazam grla, opet kortiko u guzu, i pedijatar povezuje to sa mogućom pojavom respiratornih alergija. Kod nas se očekuje da prolaskom alergije na mleko dolaze respiratorne alergije.

Ono što mi je objašnjeno kao razlika između Singulara i Flixotide-a je da Singular deluje sistemski (što je kod vas možda i potrebno zbog resp.alergije), a Singular deluje lokalno, na pluća.

< Poruku je uredio Peace* -- 25.9.2014 9:07:44 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: singular
25.9.2014 9:10:48   
Peace*
od sredine aprila, do nakon prvog maja naredne godine


Malo sam se zbunila sada... mislim da je tu prvu godinu koristio i celo leto, ali baš ne bih stavljala ruku vatru. Možda smo i tad pauzirali leto. user posted image

Ono što je bitno po meni je da vezuješ punoooo mora. Lovi jeftiniji smeštaj, pa da povezuješ što više na moru. Kažu da je 3 nedelje prava klimatska terapija za dete. Sve ispod nije dovoljno delotvorno. Jutarnja isparavanja mora su zakon.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: singular
25.9.2014 9:11:38   
Modessty
Danilo nije niakd imao probleme sa grlom i plućima, bar ne nešto strašno. Uvek mu je sva problematika kretala od nosa. Baš me dr pitala da li kašlje ujutru kad ustane. Rekoh ne. Ujutru je sve super. Problem je noć i dani kad duva jak vetar.
Koliko sam mogla da pohvatam iz njene priče, to je da mu Singular daje kako bi sprečila moguće komplikacije. Do početka septembra nismo imali probleme, od kako je krenula školica pojačali se problemi s nosem.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: singular
25.9.2014 9:14:28   
Modessty
odgovoriću ti u temi Respitratorne alergije

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: singular
25.9.2014 9:14:54   
Peace*
Do početka septembra nismo imali probleme, od kako je krenula školica pojačali se problemi s nosem.


Zato je nama do sada vraćan Flixo u sept.

Sad je dr na putu, čekam da se vrati pa da vidim hoćemo li i ove godine da uzimamo ili da vidimo kako se situacija odvija.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: singular
28.10.2014 13:19:31   
Modessty
Evo da apdejtujem user posted image Danilo još mesec dana treba da pije Singular, kao i Galitifen

Da li se može desiti da je sav nekako miran i uspavan od Singulara? Pitam jer je vaspitačica u školici primetila da je poslednje 2 možda i 3 nedelje baš baš miran i da mu se često dešava da se zagleda u jednu tačku. To mu se kaže nije dešavalo ranije. Čak me neki dan pitala da nije bolestan. I ja sam primetila da je manje aktivan i živahan nego pre jedno mesec dana recimo.
Singular pije da ne kažeme jede uz večeru.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: singular
28.10.2014 13:40:50   
Peace*
Antihistaminici uspavljuju, ali Singular nije antihistaminik, koliko ja znam.
Jesi čitala u uputstvu uz lek, jel piše nešto?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: singular
28.10.2014 13:48:30   
Modessty
piše svašta al ne videh za uspavljivanje. pogledaću danas ponovo detaljno. Mislila sam da neko možda ima slično iskustvo

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: singular
28.10.2014 14:17:53   
World
Antihistaminici uspavljuju, ali Singular nije antihistaminik


ali jeste galitifen

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: singular
28.10.2014 14:19:47   
Peace*
Nisam čula za galitifen , zato nisam ništa pisala.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: singular
28.10.2014 14:23:15   
Modessty
znači da onda može Galitifen tako da utiče, a njega pije već mesecima!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: singular
28.10.2014 14:23:26   
World
Ja sam ga pila nekad davno kad sam otkrila alergije. To je prvo sto su mi prepisivali.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: singular
28.10.2014 14:27:20   
Peace*
Kod mene npr ne utiče, i nisam primetila da utiče na moju decu, ali su mi uvek naglašavali da Aerius dajem pred spavanje jer uspavljuje.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: singular
28.10.2014 14:30:33   
World
ma da, i flonidan isto, mada ni mene nije nista od toga uspavljivalo.. ali desava se..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: singular
28.10.2014 14:30:37   
Modessty
iskreno ja bi pre sumnjala na Singular, ali baš ću da pitam dr i za Galitifen

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: singular
28.10.2014 14:36:35   
World
Evo ga:

Retka neželjena dejstva (kod manje od 1 na svakih 100 pacijenata): - pospanost

evo citavo uputstvo KLIK

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: singular
31.10.2014 17:04:47   
minnica
Maksim je posle 4 bronhitisa dobio uput za pulmologa. Pulmolog nam je dao terapiju 4mg granula Singulara uveče sa kašastom hranom do kontrole za tri meseca. Nadam se da će uspeti i da neće biti više toliko osetljiv.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: singular
13.11.2014 10:58:53   
Modessty
Od kad Danilo pije Singular i Galitifen definitvno mirno spava noću, tj ne budi se zbog zapušenog nosa. ALi nos mu jeste i dalje zapušen!
Drugo, da li može biti da je zbog singulara pre podne pasivan? Ne znam kako da objasnim, ali se definitvno drugačije ponaša, vrlo neobično ponašanje za njega, u poslednjih mesec dana. Najživahniji je popodne, pre sledeće doze SIngulara.
Baš me brine.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: singular
13.11.2014 11:13:38   
doktorkakristal
MOD ja iskreno nemam pojma,moja sestra je bila veca kad ga je pila pa se nesto ne secam da li je bila tako pospana,mozda da pitaspulmologa kad budete na kontroli,da ga galitifen malo ne omamljuje

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: singular
13.11.2014 11:53:35   
Modessty
pitaću sigurno. Ali mislim da nije od Galtifena jer njega pije još od maja meseca i nje bio takav. Ovo je krenulo sad sa Singularom, tj jedno petanestak dana nakon početka primene. Zato sumnjam na Singular

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here