|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
13.4.2020 18:10:39   
Mirko Svirko
Pa nasa zubarka nije rekla da je potrebno ukljuciti vitamin D. Dubila je onom zujalicom i sada kao to je to. 

Stavila je ono nesto ali je to ispalo. Neki lekic. Ali eto komsika mi rece ona daje detetu vitamin D od oktobra do marta cini mi se.

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
22.12.2020 21:27:55   
nata11
Mame koje daju maloj deci Vegantol kapi - koliko kapi dajete i za koji uzrast?



_____________________________





(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
22.12.2020 22:16:41   
Misha i Ljisha
Ja mislom ide jedna kap do 3 godine ako ne i do 6 god


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
22.12.2020 23:04:24   
Milena18
Ja M dajem jednu kap dnevno. Ima 4 godine. Prethodnih zima joj nisam davala, ali sada mi je preporučila prijateljica koja je farmaceut, pa rekoh da poslušam savet... 


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
23.12.2020 0:10:55   
mama Jo
Ja dajem obema po 1 kap dnevno (starija ima 5, mladja ce sad 3). Mm i ja uzimamo po 2 kapi dnevno. Tako nam receno 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
23.12.2020 10:19:13   
nata11
Jel moze ko pojasniti zasto dajem 1 kap dnevno a ne 7 kapi 1x nedeljno. Jel to ima veze sa apsorcijom leka?



_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
23.12.2020 10:45:15   
jess021
Nato, naravno. Kao i svaka terapija, ima odredjen tempo doziranja. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
23.12.2020 11:57:50   
Lilly5
Nesto mi je malo 2 kapi za odrasle. Ja uzimam 5 svakodnevno.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
23.12.2020 23:11:46   
Filadendronka
Nato, dajem po kap dnevno deci tokom zime kad nema dovoljno 🌞. Inace sad je pomama za ovim vitaminom zbog korone, ali ljudi nisu svesni rizika. Prekomerna doza moze da dovede do nagomilavanja kalcijuma u tkivima, tako da nikako ne smes 7 kapi odjednom vec tacno po uputstvu. 


(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Nedostatak vitamina D kod dece
24.12.2020 8:32:52   
nata11
Da Fil znam to za vezivanje kalcijuma samo sam mislila da ce isti efekat mozda imati i ako dam 2x nedeljno.

Mi imamo 18m i presli smo po preporuci na klasicni Vegantol 1x dnevno. Bojala sam se da menjam jer u "bebecim vit d" ima i drugih vitamina ali to nadomestimo Ave sirupom.


Lilly nisam sigurna. 5 /dn je na granici za zdravog coveka. Ta kolicina se prepisuje kod neuroloskih bolesti.

_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 160
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here