|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zalivanje fisura
16.1.2018 12:35:51   
Anck Su Nmaun
Juce smo bili kod zubara T su sad sve zalivene a H za sad samo jedna. Idemo opet sledece nedelje.

Inace prosla zubarka nam rekla.zakasnili ste...a evo sad na Stom fak. Radi nam profesorica i sve zaliva. Svasta!
Inace jako jakk su svi fini tamo, ja odusevljena.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Zalivanje fisura
16.1.2018 12:42:58   
lesica
Anck, mi smo to sve obavljali u dz-a, jednu po jednu kako je koja nicala. Pa je imala kontrolu krajem avgusta, da proveri da joj se nije mrdnula i spalo, a sad će negde u februaru / martu ponovo na kontrolu, taman da vidim da li i kada će joj trebati proteza.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Zalivanje fisura
16.1.2018 12:50:36   
Anck Su Nmaun
Pa ja sam to htela.odavno cim su izbile al nam ova prosla rekla zakasnili smo za zalivanje. Nemam pojma sto je to tada rekla.

I mojima ce trebati proteza. Donji kecevi odose ukrivo, i jednoj i drugoj.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Zalivanje fisura
24.1.2018 22:39:36   
MamaNecaVo
Anck koliko godina ima kad ste zakasnili?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Zalivanje fisura
8.2.2018 17:39:26   
Anck Su Nmaun
Pa nije do godina , ona rekla da smo zakasnili nemam pojma zasto ali sad kod profesorke na fakultetu su im zalili bez problema,

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Zalivanje fisura
8.2.2018 18:16:19   
madre
ima li ovo zalivanje fisura neke negativne strane?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 15:25:15   
dunja RR
I nama donji kečevi ispali, iznikli stalni i rastu ukrivo. Vodila sam ga kod zubara pre desetak dana da pogleda te kečeve, kaže dr, tako je kako je, kasnije će proteza verovatno i to je to.

Inače smo bili na redovnoj kontroli prethodno, pre neka dva meseca, tada još nisu bili iznikli kečevi, ali dr reče kada izniknu šestice da dođemo na zalivanje. Mm meni reče tih dana dok mu je prao zube, šta kada izrastu, pa izrasle su user posted image . I to rekoh doktorki sada kada smo bili (bila druga dr, naša na bolovanju) i reče dr, vidi stvarno evo ih, iznikle gornje, a mislila je da je mm pogrešio, veovano jer su S poraniče šestice. Rekla da dođemo na zalivanje u februaru-martu.


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa ja sam to htela.odavno cim su izbile al nam ova prosla rekla zakasnili smo za zalivanje. Nemam pojma sto je to tada rekla.

I mojima ce trebati proteza. Donji kecevi odose ukrivo, i jednoj i drugoj.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 15:25:28   
dunja RR
Ima li?
IZVORNA PORUKA: madre

ima li ovo zalivanje fisura neke negativne strane?



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 16:08:23   
Ivanka 75
Mi smo Ivki fisure zalili cim su sva 4 vrha na kutnjacima izasli.
A to bilo  pre 3 godine. Ja ne  vidim negativne efekte. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 17:36:32   
mama Jo
Kako to izgleda Ivanka? Mislim proces zalivanja?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 19:01:14   
lepic
I ja se baš pitam.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 19:36:33   
Sanjica26 RR
Nas zubar je protiv zalivanja. On kaže da se ne vidi ako krene kvar. Cula sam to jos od jednog zubara. Nama jos nisu izasle sestice tako da to jos nismo radili. Razmislicu da li cu je voditi. Jos nekog cu da pitam 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lepic)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 19:40:07   
Khaleesi
I ja mislim da ne valja da se zaliva... Realno on prekrije zub sa tim brlim i ne vidi se nista ako krene...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 20:42:55   
Ana RR
I mi smo zalili cim su izašle šestice. Svaka 3 meseca idemo na kontrolu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 20:48:57   
milicicak
Nama su svi zubari preporucili zalivanje sestica. Trebalo bi to da odradimo nekad sad uskoro


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Zalivanje fisura
16.12.2019 22:18:59   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Kako to izgleda Ivanka? Mislim proces zalivanja?


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Kako to izgleda Ivanka? Mislim proces zalivanja?


Minijaturnim spricem se na zub nanosi neka kiselina koja malo nagrize gleđ da bi se to belo sto sluzi za zalivanje bolje zalepilo. Ceo proces za jedan zub traje nekoliko min. I ne prekriva se ceo zub nego samo ono udubljenje. To je kao neka plomba kojom se napuni to udubljenje da se hrana ne bi zardzavala.
Meni tako dr objasnila. Inace snaja moje kume. I svojoj i kuminoj deci zalila fisure, pa kontam da nije lose. 
Ako ce kutnjaci duze da traju da se ne pokvare onda je ok. Iva ima dece u odeljenju koji su vec popravljali kutnjake. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Zalivanje fisura
17.12.2019 6:16:12   
lepic
E pa i meni ne zvuci sad to lose, ovako pojasnjeno,

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Zalivanje fisura
27.5.2020 14:42:04   
Sanjica26 RR
Ja sam definitivno odlucila da ne zalivamo sestice. Danas kad sam vodila S odlucila sam da i T pogleda zubice, jer se u poslednje vreme zali da je boli neki zub. Rekla sam zubaru da posebno pogleda sestice, jer mi se cini da nisu izasli, pa je verovatno to boli. Svi su izasli. Krenuo je da lupka i jedna sestica je zabolela. Spolja se ne vidi kvar, ali je video da se sestica zamutila. Dao joj je anesteziju da bi joj otvorio i pokazao mi je kvar. Stavio joj je lekic, pa ce sledece nedelje da joj stavi plombu. Eto zalili bi sestice, a postoji kvar. Pitacu ga jos jednom na sledecoj kontroli.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lepic)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Zalivanje fisura
27.5.2020 14:45:32   
vonavoj
Ja sam mojoj T zalila..meni su izvadjene dole 2 sestice,zbog proteze,tad se tako vadilo,danas se zubari krste!? Kaze to su zubi koji se najvise cuvaju.

Sad imam rupe..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Zalivanje fisura
27.5.2020 14:53:04   
dunja RR
Šestice se ranije zalivaju, baš zato da ne bi došlo do kvara, vi ste okasnili. Jer poenta je da se zaliju pre kvara, spremam baš jedan super tekst na tu temu, pisan od strane dobrog dečijeg zubara.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Zalivanje fisura
27.5.2020 14:56:11   
dunja RR
Meni su zalivene na vreme, kada su nikle (sa 6-7 godina), evo imam 44 godine, još stoji sve od tada, nije maklo, nikada kvar nisam imala.

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ja sam mojoj T zalila..meni su izvadjene dole 2 sestice,zbog proteze,tad se tako vadilo,danas se zubari krste!? Kaze to su zubi koji se najvise cuvaju.

Sad imam rupe..



< Poruku je uredio dunja RR -- 27.5.2020 14:57:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Zalivanje fisura
27.5.2020 15:08:56   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Šestice se ranije zalivaju, baš zato da ne bi došlo do kvara, vi ste okasnili. Jer poenta je da se zaliju pre kvara, spremam baš jedan super tekst na tu temu, pisan od strane dobrog dečijeg zubara.


Нисмо закаснили, јер су јој скоро избиле. Споро су јој излазиле. Чак је и сад једна шестица изашла, али не потпуно. Остао је још мали делић.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Zalivanje fisura
27.5.2020 15:10:36   
Sanjica26 RR
Мојој деци споро избијају зубићи и намуче их баш. Споро им испадају. Зубар ми је рекао да јој је највероватније дошло до квара приликом избијања. Пре пандемије кад сам је водила код школског стоматолога, нису сви избили. Тако да нисмо закаснили. Ја сам неко ко испитује до ситних црева кад ми треба појашњење. user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 27.5.2020 15:19:53 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Zalivanje fisura
27.5.2020 15:11:00   
Ivanka 75
Sad sam pogledala, donje fisure sa 6g 4mes a gornje sa7g 4mes. I to bukvalno cim su izasla sav 4 vrha. Mislim da je to bitno. Mada, ima dece kojima sporo izlaze pa se pokvare a da nisu skroz izbili.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Zalivanje fisura
27.5.2020 15:16:22   
Sanjica26 RR
Ив, јесте некој деци споро избијају. Ево сестрићу су са пет година неки испали зубићи. С још увек нису. Ни не клате се. Тако је и Т касно. И нису сви испали. Просто је тако. Ја их водим редовно водим код зубара. Баш сам мислила да јој заливам шестице, кад сам је водила код школског зубара. Значи то је било баш недељу дана раније пре пандемије. Тада ми је зубарка рекла да нису све шестице изашле потпуно. Тако да је немогуће да смо закаснили.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here