|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Peti razred
3.11.2017 8:13:08   
Peace*
Juče je bio roditeljski, gotovo prvo tromesečje petog razreda.

Generalno - sve je ok sem matematike i biologije.

Matematika: 4 kontrolni i 3 pismeni. Moram mu naći nekog nastavnika za privatne časove.

Biologija 2 iz blic testa i 1 što je šaputao drugaru. Nemam pojma šta ću sa tim...

Kažu, 5-ti razred ne ulazi u prosek, šta se nerviraš?
Pa, nerviram se jer je 5-ti razred period kad se deca upoznaju sa nastavnicima. Ako se on upozna sa biologičarko kao neko ko ima 1 i 2, onda ne znam kako bi u 6om mogao imati više. user posted image

Ja se ne sećam da se moja mama ovoliko bavila mojom školom kada sam bila 5-ti razred.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:16:05   
Anck Su Nmaun
Ja sam privatne casove prvi put tek u sedmom imala, matimatika je moja nocna mora bila, al nisam bila neki vukovac.
Moji su mali al znam da i drugarica ima cerku tog uzrasta pa bas su tako i poceli sa privatnim casovima user posted image
Zasto svako dete mora imati Sve petice?
Al ako je vec tako kriticno 1-2 ja bih uzela par casova detetu ako vec ne mogu ja da pomognem.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:20:22   
Mala Elena
Nisam otisla ni na jedan privatni cas, bila sam vukovac. Nema to veze sa mozgom. Jedino kad mora, verovatno nekoj deci treba taj podsticaj, sa mnom se takodje niko nije bavio u smislu pomaganja, sve sama, ali se mora pratiti na casu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:22:28   
Anck Su Nmaun
Ja priznajem ja nisam volela da ucim, i nije me ni zanimalo na casu , a tata matematicar user posted image dzaba.

A posle samo par casova..kao pesma...to je to kad su ne zainteresovani.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 3.11.2017 8:23:07 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:29:17   
Mala Elena
Da, samo je pitanje koncentracije...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:33:24   
Peace*
Ne moraju svi imati sve petice, ali zašto baš moje dete da bude to koje nema?
Ja sam bila Vukovac. Išla sam na privatne časove iz matematike od petog razreda pa do fakulteta.
Ali ne frustrira me matematika trenutno, već biologija.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:38:27   
Mala Elena
Ja mislim da cu ja imati ptoblem sa E, ona za sada nema bas veliku paznju i ne drzi je mesto. Nadam se da ce se to promeniti do polaska u skolu.
Razumem te Peace, ako mora na privatne, salji ga.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:47:35   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: Peace*


Kažu, 5-ti razred ne ulazi u prosek, šta se nerviraš?


Ja se ne sećam da se moja mama ovoliko bavila mojom školom kada sam bila 5-ti razred.

Cek Peace kako 5 -ti razred ne ulazi u prosek?
Nista ja ne vidim lose sto se bavis i dalje detetovom skolom. Taj im je period krizni posebno koga bas drma pubertet.
Ni ne vidim lose u tim ocenama. Slazem se da svi vole da im deca budu sa svim peticama, ali eto nekom mozda bas ta biologija ne ide. ovo drugom srpski. Gledam ja ocene ucenika kad dodjem na cas i ima ucenika cije su ocene fenomenalne ali jedan predmet zaskripi. Nije strasno.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 3.11.2017 8:50:21 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:49:52   
Peace*
Mislila sam, ne boduje se za srednju školu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:50:03   
IvanaSK RR
Moje ne mora biti vukovac user posted image Sin je prošle godine imao ponekad privatne casove, kad je muz bio odsutan. Ja nisam stizala sa njim da radim od bebe pa zbog toga.
Istina je da nastavnicima ostaje to kako te upoznaju, ali je sigurno i njemu tesko da se prilagodi celoj situaciji.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:54:40   
Anck Su Nmaun
Ne znam, ni ja nisam stroga po tom pitanju.
Naravno da ih treba pogurati, pogotovo u tom periodu sto kaze Sanjica, kad pocne pubertet uzas. Tada sam i ja pocela da skripim u skoli.
Nisam bila vukovac, ni ja ni mm pa zavrsismo fakultete. ( mada nikakve koristi od njih user posted image user posted image )

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Peti razred
3.11.2017 8:56:24   
Peace*
Smatram da se previše znača pridaje dečijim emocijama, te da je na taj način kod dece stvorena napotrebna trauma od promena.
Promene su normalne.
Kada sam ja kretala u peti razred, preselili smo se, pa sam promenila školu, te nisam znala ni decu, ni školu, ni nastavnike.
Ne pamtim to kao traumu.
A tada je i peti razred ulazio u bodovanje za srednju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Peti razred
3.11.2017 9:03:54   
Sanjica26 RR
Promene su normalne, ali u granicama normale. Moja mama npr kaze da kod sestre i mene nije oset__ila pubertet. Zato kod brata jeste. Njega je pustila. Sestru isto. Sa mnom je radila i u petom, jer je oset_ila da mi jos uvek treba pomoc.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 4.11.2017 9:15:03 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Peti razred
3.11.2017 14:27:45   
mama Jo
Kazu da je trci, peti i sedmi najtezi i treba malo vise obratiti paznju, malo im priskociti, kontrolisati koliko god da su dobri.
A posebno kad dodje pubertet, to je danas sve individualno i razlicito kad koje dete ulazi u pubertet... prosto vidis po svom detetu kad krene da ga ,,drma" i onda tu tako malo takticki ,,izokola" malo veca kontrola... bar ja tako mislim

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Peti razred
7.11.2017 8:52:27   
Peace*
Ljuuuudiiiiii, odgovarao je biologiju i dobio 5! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Peti razred
7.11.2017 8:55:09   
IvanaSK RR
Super, bas mi je drago user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Peti razred
7.11.2017 9:03:58   
isidora88
Bravouser posted image
Joj mene plasi kako cemo se snaci u daljim razredima

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Peti razred
7.11.2017 9:07:06   
Sanjica26 RR
Bravo Luka.user posted image
Isidora,sta ima da te plasi. Tek smo prvi razreduser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Peti razred
7.11.2017 9:10:06   
Peace*
I kod učiteljice ima trzavica, ali je u principu sve nekako uljuljkano. Uvek možeš otići kod učiteljice, dogovoriti se nekako...
Možeš ti i u petom razredu da kreneš po nastavnicima, samo, nisam sigurna koliko to ima smisla.
Koliko nastavnici pamte čiji roditelj je bio?
Prosto, mora da se sedne i uči, a uči se drugačije nego u nižim razredima.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Peti razred
7.11.2017 9:12:25   
Sanjica26 RR
Tacno Peace. Od petog niko vise ne obraca paznju na tebe. Kod uciteljice si ususkan. I kod nje odes i porazgovaras.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Peti razred
7.11.2017 9:17:34   
krin 40
Nisam obilazila učiteljice pa ne planiram ni nastavnike.Ima da sedi i uči.Da nema možda neka pametnija posla sa 11 god?Nadji je u petom zaškripala
matematika jer klasično nije vežbala.Sad je nagurala petice jer uči.Kako je Strahinja mogao da ima sve petice?Nije ni gluplja ni pametnija nego lenja.Hvala
Bogu dokona sam naredne dve godine pa ću je izlečiti od lenjosti

< Poruku je uredio krin 40 -- 7.11.2017 9:20:22 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Peti razred
7.11.2017 9:18:32   
Peace*
Sa učiteljicom sam umela da se dogovorim da ga prozove kad ne uči i da mu 1 - da ga cimne, pa da to ipak posle popravi.
Umele smo da ga maltretiramo bukvalno do poslednjeg dana školske godine da popravlja prirodu i društvo, da bi zapamtio da ne treba da zezne ocenu pa je popravlja već odmah da se potrudi da bude dobra.
Ali, kao što vidite, nismo ga naučili. user posted image

Mislim da je sada nekako malo uspeo da poleti... Dobio je 5 iz kontrolnog iz geografije, 5 iz kontrolnog iz tehničkog, juče je odgovarao istoriju i dobio 5, pa danas biologija... Mislim da će sad imati motiva... malo je bio potonuo, zaređao bzvz ocene ... Sad mislim da je uhvatio kako se koji predmet uči, šta koji nastavnik traži...
Valjda će sad biti lakše jer ja sam se baš potrošila za ova dva meseca, i baš baš sam ga izmaltretirala... bzvz smo se stalno svađali. Nije to tako dobro.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Peti razred
7.11.2017 9:31:34   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: krin 40

Nisam obilazila učiteljice pa ne planiram ni nastavnike.Ima da sedi i uči.Da nema možda neka pametnija posla sa 11 god?Nadji je u petom zaškripala
matematika jer klasično nije vežbala.Sad je nagurala petice jer uči.Kako je Strahinja mogao da ima sve petice?Nije ni gluplja ni pametnija nego lenja.Hvala
Bogu dokona sam naredne dve godine pa ću je izlečiti od lenjosti

Nisam mislila Krin da idem kod uciteljice da je molim da joj popravlja ocene ili da se zalim na neku ocenu.Mislim da treba da se ode kod uciteljice i pitas kako tvoje dete napreduje posebno sto je na pocetku. Predivna je zena. Moja T je jako emotivna i dogovorile smo se da cemo da radimo na tome. Inace je jako zadovoljna njenom urednoscu i vrednocom. Tako da sto se tice ucenja ja nemam sta da brinem.


< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 7.11.2017 9:36:20 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Peti razred
7.11.2017 9:42:04   
isidora88
Moj M je malo smoren kad ima puno domaceg pa se nekad malo ubedjujemo da uci. Iskreno se nadam da cu mu usaditi neke navike do petog razdreda. Nadam se da nece niko imati pik na njega. Najgore je kad na pocetku dobiju losu ocenu pa nastavnici misle da ne moze bolje od toga.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Peti razred
7.11.2017 10:16:47   
choopa choops
Ma tačno me zabolje kako će da uče. Svi oni koji su bili na manjem ili većem nivou od mene su otprilike jednako prošli u životu. Ne pada mi na pamet da ih učim da budu dobri đaci, i na karju da gledaju razne džabalebaroše kako dobro žive, a oni ne mogu da nađu posao. Ma čak i od vannastavnih aktivnosti ne idu više, samo L na francuski. U skoli se odrzavaju casovi mentalne aritmetike, mali genijalci i tako neke zezancije, jedino moja djeca izgleda ne idu i neće biti genijalci user posted image
Privatni časovi takođe ne. Objašnjavaću dok budem znala, a ako ne budem neka ide kod nekoga iz razreda ko zna pa neka uče. MA ajde moli te, pored toliko domaćih još mi samo treba da je vodim i na privatne časove. Ne smatram da je to loše, ali moja djeca neće ići. Neka se snalaze kako znaju.

Edit: Bravo za peticu!user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 7.11.2017 10:17:17 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here