|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lekovi i dojenje
2.11.2015 10:09:11   
vonavoj
Smes da pijes i dojis,ne brini! popi i panadol.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Lekovi i dojenje
2.11.2015 10:23:47   
New Mom

IZVORNA PORUKA: adulence

Dakle nocas sam dobila strasnu groznicu temperaturu i probudila se sa jezivom glavoboljom i bolom u misicima...
Odem kod dr,hitna krvna slika...i ta da angibiotik,prvo mi dade jedan na bazi penicilina i kaze trebali bi ste da prestanete da dojite 3 dana,a ja kad mi je to rekla suze mi same krenuse,kao neka pekmeza ja sam se tako rasplakala...i onda kada je valjda videla koliko mi znaci dade mi ospamox isto penicilinski i kaze moze da se doji..
Za 2 dana na kontrolu...zene sta vi mislite?

Doktor ti je idiot. Toliko.
Sinacilin apsolutno sme tokom dojenja, ne mogu da verujem da je tako nesto mogao da ti kaze.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Lekovi i dojenje
2.11.2015 22:52:03   
branki*
Ado,smes slobodno da dojis kao sto su ti vec rekle new mom i von.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 18:27:25   
wivern
Zene dobih stomacni i dijareju user posted image sta smem da pijem.
Znam za paracetamol i brufen protiv temp ali sta da pijem da me zacepi user posted image . Mislim da smem enterofuryl?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 18:46:51   
eca89
Wiv, ja sam pila Linex mislim da njega smijes, jer meni dr propisao iako dojim, kad sam ja imala probleme i naravno jedi rižu i čok.za kuvanje.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 18:47:05   
Trcosava
Od lekova pojma nemam šta smeš.

Za začepljenje je dobar sok od borovnice, koka kola (to nisam ni ja verovala), tamna čokolada (ili beše ona za kuvanje)

Od lekovitih čajeva je neki list. Da li dunje ili maline ne mogu da se setim.

Od lekova za dijareju sam ja uvek i samo liobif pila (i nalivala se sokom od borovnice). E sad sačekaj da vidiš šta smeš od lekova.

p.s. sad vidim da masa preporučuje taj liobif i za bebe. Pa kapiram da dok sme novorođenče smeš i ti. U ampulama je bio liobif.

p.p.s. ne znam koliko će sve to svrhu imati ako je stomačni virus.

p.p.p.s. ništa bitno, samo mi kul da pišem ovde p.p.p.p.s user posted image

p.p.p.p.p.s nisam ništa pila majke mi

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 18:52:49   
wivern
Liobif sam pila i ne pomaze mi vise, linex primila k znanju. najvise bi mi odgovarao ovaj enterofuryl jer odmah zacepi.
A te koka kole, cokolade i cajevi kod mene ne rade. user posted image
Mozda pampur da probam user posted image user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 18:58:21   
lesica
A bulardi? On ti je kvasac nije bakterija, pa računam veća ćelija, brže radi user posted image A smeju i bebe, i ne apsorbuje se.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 19:12:50   
doktorkakristal
WIV nazalost obicno nista dok virus ne odradi svoje,sve se svodi na hranu,znaci sve sto zatvara samo prepecen hleb,banane i dosta tecnosti

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 19:14:36   
Torbica
IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: adulence

Dakle nocas sam dobila strasnu groznicu temperaturu i probudila se sa jezivom glavoboljom i bolom u misicima...
Odem kod dr,hitna krvna slika...i ta da angibiotik,prvo mi dade jedan na bazi penicilina i kaze trebali bi ste da prestanete da dojite 3 dana,a ja kad mi je to rekla suze mi same krenuse,kao neka pekmeza ja sam se tako rasplakala...i onda kada je valjda videla koliko mi znaci dade mi ospamox isto penicilinski i kaze moze da se doji..
Za 2 dana na kontrolu...zene sta vi mislite?

Doktor ti je idiot. Toliko.
Sinacilin apsolutno sme tokom dojenja, ne mogu da verujem da je tako nesto mogao da ti kaze.

user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 3.11.2015 19:15:13 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 19:58:21   
wivern
Hihihihihihi i ko me je opet spasio.. NM user posted image
Zene sme i enterofuryl.
A ja sad idem da odstampam fotku NM u prirodnoj velicini i stavim je u hodnik kao ikonu, pa kad god prodjem da se poklonim user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 21:27:10   
serpica
Wiv user posted image
a kad je vec aktuelna tema da pitam,Coldrex,Fervex i te stvari u trudnoci mi nisu dozvoljavali a sada? Vec nekoliko dana imam prehladu,nos curi,i grlo me boli nista sem eferalgana nisam uzimala..sad vec prolazi ali da znam za ubuduce..pu,pu..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 21:31:01   
adulence

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Hihihihihihi i ko me je opet spasio.. NM user posted image
Zene sme i enterofuryl.
A ja sad idem da odstampam fotku NM u prirodnoj velicini i stavim je u hodnik kao ikonu, pa kad god prodjem da se poklonim user posted image

bukvalno,zena je zmaj...juce nisam stigla ni da odem do fb vec me je cekala poruka od NM sa savetima...svaka joj cast..

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 21:53:59   
New Mom

IZVORNA PORUKA: serpica

Wiv user posted image
a kad je vec aktuelna tema da pitam,Coldrex,Fervex i te stvari u trudnoci mi nisu dozvoljavali a sada? Vec nekoliko dana imam prehladu,nos curi,i grlo me boli nista sem eferalgana nisam uzimala..sad vec prolazi ali da znam za ubuduce..pu,pu..

Coldex ne, jer sadrzi jos ponesto sem analgetika. Fervex je isto sto i Eferalgan ili plavi Panadol. To je sve paracetamol i smes.
Smes i brufen da pijes.

Bilo koje pastile za grlo smes.

Za nos ako je jako kriticno smes kapi za decu tipa Operil P, Adrianol i sl.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Lekovi i dojenje
3.11.2015 22:34:52   
serpica

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: serpica

Wiv user posted image
a kad je vec aktuelna tema da pitam,Coldrex,Fervex i te stvari u trudnoci mi nisu dozvoljavali a sada? Vec nekoliko dana imam prehladu,nos curi,i grlo me boli nista sem eferalgana nisam uzimala..sad vec prolazi ali da znam za ubuduce..pu,pu..

Coldex ne, jer sadrzi jos ponesto sem analgetika. Fervex je isto sto i Eferalgan ili plavi Panadol. To je sve paracetamol i smes.
Smes i brufen da pijes.

Bilo koje pastile za grlo smes.

Za nos ako je jako kriticno smes kapi za decu tipa Operil P, Adrianol i sl.




Hvala user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Lekovi i dojenje
4.11.2015 21:21:33   
Valerie
bas sam se iznenadila da sme ferveks. sad gledam sastav i pise da osim paracetamola ima i i antihistaminik (feniramin maleat). ja bih radije uzela panadol...

a meni je jedna apotekarka za grlo prodala pastile sa zalfijom, iako sam joj rekla da dojim. a zalfija se inace koristi za zaustavljanje mleka user posted image htela sam posle da idem da joj ocitam, al rekoh sta vredi, na srecu sam proverila. i pastile otisle babi user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Lekovi i dojenje
4.11.2015 21:35:58   
New Mom
Valerie, sve pastile smeju za grlo jer to deluje lokalno, ne ide u mleko.
A sto se tice zalfije i uticaja na mleko, to se odnosi ako pijes nekoliko litara dnevno ili vrlo vrlo koncentrisanu kolicinu caja (isto vazi za nanu i persun).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Lekovi i dojenje
4.11.2015 21:41:33   
New Mom
Inace, neki (vecina) antihistaminika u standardnim minimalno prepisanim dozama smeju tokom dojenja. Njihovi nusefekti se ocitavaju u privremenom i prolaznom (mogucem) smanjenju kolicine mleka i to je sve. Postoje seme kako se piju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Lekovi i dojenje
4.11.2015 22:16:08   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Hihihihihihi i ko me je opet spasio.. NM user posted image
Zene sme i enterofuryl.
A ja sad idem da odstampam fotku NM u prirodnoj velicini i stavim je u hodnik kao ikonu, pa kad god prodjem da se poklonim user posted image

Ala si me nasmejala! NM nista bez tebe,svaka cast..ali kako ona objasni,umiri!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Lekovi i dojenje
4.11.2015 22:22:39   
Valerie
user posted image hvala na pojasnjenju NM user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Lekovi i dojenje
5.11.2015 15:56:07   
choopa choops
Što sam proklinjala dojenje neki dan kad sam se vozila preko Šavnika user posted image user posted image

Inače nikada prije porođaja nisam imala mučnine u toku putovanja (a putovali smo jako često), ali otkako sam rodila L krenuo je pakao. Naročito kad sam se vozila pozadi. A na gorepomenutim krivinama mi jedino Dramine pomažu, ali kad piše da ne smiju...Bogu dušu, Bog je neće user posted image

Je l' ima nešto protiv povraćanja u putu a da smiju dojilje (da se unaprijed pripremim za slučaj da me opet put nanese gore)?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Lekovi i dojenje
6.11.2015 6:56:00   
serpica
Chupa,ja sam protiv mucnina u trudnoci pila bedoxin,nija bas za put ali pomaze i mozes da ga pijes dok dojis tako su meni reklija ga pijem i sad zbog ruke..malo opusti...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Lekovi i dojenje
6.11.2015 21:31:02   
Valerie
ja uzeh par rupuruta sad posle porodjaja, nisam ni razmisljala jer sam ih uzimala i tokom trudnoce. uputstvo naravno ne bas jasno, ali se nadam da je ponekad ok

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Lekovi i dojenje
10.11.2015 0:16:13   
Mariya
Ja nisam pila rupurut nego rennie kad moze u trudnoći valjda može i za vreme dojenja !? Nisam primetila da je išta škodio.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Lekovi i dojenje
10.11.2015 23:29:42   
Mariya
A kako nisam znala da može fervex,jao,koliko sam prehlada pregurala samo pateći sa čajevima i medom umesto da se lepo lečim fervex omuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here