|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:03:30   
Shishica
Situacija je ovakva: cekamo bebu (istice cetvrti mesec), u decembru cu diplomirati najverovatnije i seliti se kod MV. Svekar mi je umro pre dva meseca i umesto svatova imali smo sahranu..

Planiramo da vencanje obavimo ove godine dok je stomak jos mali (iako ni sad ne znam sta cu obuci), samo u opstini, a u crkvi zajedno sa krstenjem detetovim (kad napuni godinu dana ili bude tu negde) i onda moram biti u vencanici makar odmah kuci posle toga otisla!

Uz nas da budu mama1, mama2, tata, sestra1, sestra2, sestric i baba1. Naravno mi i kum, kuma. (sa nama ukupno 11)

Ovako sam mislila ja: da mi sa kumovima odemo na veceru, a nasi da jedu kuci sarme, torte... samo ne znam kod koga... Ili da to nekako drugacije izorganizujemo? Samo ne dolazi u obzir da svi idemo na veceru.....

Mozda da svi jedemo sarme, torte, a uvece da sa kumovima negde proslavimo koliko izdrzim....

Sta da obucem..user posted image Moji ce bankrotirati od diplomskog, odece, stvari za stan i svega ostalog...

Malo sam vise sad pisala, ali hajde sta god vam padne na pamet u vezi torte (koju bi sama pravila), odece, cveca, jela, rasporeda.......
Pomagajte druge!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:06:35   
Anoniman
Je l su finansije razlog sto necete svi negde na veceru? (jer ponekad izadje jeftinije u restoranu nego kod kuce sve spremati...)

Da ja pravim malecku svadbu sa 11 ljudi, ja bih ili:
1. svi u restoran
2. svi kuci na vecerinku ili rucak (kad vec)

ne bih odvajala goste, pogotovu sto ih imas samo 11...

Vas dvoje sa kumovima mozete i neki drugi put negde...


(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:14:29   
Shishica
Pare jesu u ovom trenutku problem, a razlog sto bi sami sa kumovima negde je sto bi da se opustimo, jer sa porodicom je uvek haos kad su zajedno (ovde podvlacim babu jer bi samo ona imala glavnu rec i svi bi se smorili user posted image )

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:16:53   
Anoniman
Pa ako je takva situacija..
onda lepo idite, vencajte se, idite kuci na rucak sa svima (ipak je glupo da mladenci ne budu tu) i posle dva tri sata odete sa kumovima negde...

Gledaj da tebi bude zgodno i lepo...ostale ko sisa...
Kako se tebi radi tako uradi...samo tako ces pamtiti to kao nesto lepo...

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:19:05   
Shishica
Pa jeste.. user posted image
Onda znaci svi da jedemo sarme user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:20:05   
Brand new mama
Moje gradjansko je bilo malo-14 ljudi.I sto kaze OTI-vise je skoro izaslo spremanje zakuske kuci nego vecera u restoranu.Ti i u restoranu imas opciju da i za manje ljudi dogovoris meni,a recimo torte donesete.Nama je izaslo oko 300 eura(slagacu te stvarno,mozda je bilo i manje,ali tad je euro bio 73 din),naravno sa picem...A sigurna sam da u Zrenjaninu ima simpaticnih restorana sa prijatnom i ne prebucnom atmosferom(nase je bilo u Vrscuuser posted image )
P.S. Jednostavna,svjetla haljina ce ti odgovarati sigurno,a uz manje prepravke nosices je i kasnije.Posto je gradjansko,mozes i neki kaputic preko,dobre cizme(taman se obezbedis za zimuuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:20:15   
sanji
Ja sam imala malo venčanje ( tridesetak ljudi ) i bila sam trudna.Mi smo pravili u restoranu i bilo je super. Od ovih varijanti koje si ti nabrojala najbolje je svi kući na ručak pa vi uveče kako hoćete i gde hoćete! To ti je što se tiče rasporeda! Što se tiče odeće moj ti je savet da uzmeš neki lep kompletić koji ćeš moći još u trudnoći da nosiš. Od cveća ima neka fora što liči na bidermajer a nije bidermajer (ne znam kako ga zovu ali je jeftinije 17 puta a ako ja vidim razliku evo gde sam).A što se klope tiče to se bar zna. Moja ti je jedina preporuka da umesto pečenja i čuda naručiš u nekoj mesari gotov roštilj. Nadam se da sam ti bar malo pomogla! Želim ti lep provod kako god da odlučiš i srećno!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:26:02   
Anoniman
Slazem se i sa brand new mama i sa sanji sto se tice hrane.,..
Odeca? nesto sto ces opet moci da nosis sa stomakom...siroka elegantna haljina na primer: jesenja...i ne mora da bude bela...ima lepih pastelnih boja, kulturnihm neznih...

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:32:06   
LillyT
Moja ti je jedina preporuka da umesto pečenja i čuda naručiš u nekoj mesari gotov roštilj


Sa ovim se u potpunosti slazem, rostilj je (po meni) uvek bolje resenje od user posted image

Garderobu mozes i da sasijes (i tu cesto mozes da ustedis), cizmice taman da kupis neke za zimu. Organizujte rucak, a u provod mozete uvek.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:34:45   
Shishica
Jako tesko bi nasla haljinu ili komplet za mene..a da mi neko sije to tek ne bi jer mi nikad ne utrefe...
Ali snacicu se....
Eh, sta bi ja bez vas, uvek mi razbistrite sve... user posted image

To za cvece je dobro, slazem se...bas cu da vidim u nekim cvecarama...da se raspitam..

Ne znam gde prvo da se okrenem... stanu, diplomskom, vencanju.........

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:37:20   
Anoniman
Diplomskom!!!!Ja navijam za diplomski.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:43:37   
Shishica
Moze user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:45:05   
sanji
Shishice komplet ne mora da bude bukvalno komplet! Možeš sama da iskombinuješ neku lepu elegantnu tuniku sa nekom trudničkom suknjicom ili pantalonama ( ipak je to građansko venčanje a venčanicu svakako nećeš sad uzimati ). Meni je jetrva uzela cveće i pitala je da joj naprave kopiju bidermajera. Koštala je nešto smešno a super je izgledalo! Valjda je fora da ima više one trave a manje cveća user posted image , ali je jednako lepo!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:45:13   
Jelena81
Draga moja trudnice :)

Situacija je bila slicna kod mm i mene- takodje smrtni slucaj, vencanje u gradu gde smo se i upoznali... Nasa porodica i kumovi, sve ukupno 17 ljudi!

Kasnije, ostatak torti i klope( domace, koje su donele mame) smo iskoristili da pozovemo drustvo u stan gde smo ziveli privatno, i to sve sa gazdama kod kojih smo bili!

Haljinu mi tetka sila, tako da sam super jeftino prosla.

Tako da se slazem sa jednim postom od gore, prvo svi na klopu, pa posle smugnite sa kumovima!

A haljinu neku koju ces moci posle opet da nosis.

Diplomski... Kod mene je bilo prometno, naravno kod kuce, ali je slatko bilo iz Sosine kujne, a slana varijanta         ( ispravite me ako gresim) je najskuplja seckano na nabadanje...

I jos ako bi uklopila kod Koste termin za diplomski da ti se potrefi sa malom razlikom u datumu vencanja, spojila bi onda sve zajedno!!!

A za tortu ako ti bude trebala pomoc, zovi me!

Srecno!!!

< Poruku je uredio Jelena81 -- 18.11.2009 17:46:28 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:46:50   
Anoniman
E Shishice a kad je to?
U svakom slucaju, zaboravih da ti kazem:

Srecno i cestitam i sve najbolje!!!
I veselo i veselo...

Ljubim te...

(odgovor članu Jelena81)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:50:42   
Shishica
Vidi, vidi, pa ti me znas user posted image
Koja si Jelena? Oljina ili moja sa faksa? user posted image Ili neka treca?

"neku lepu elegantnu tuniku sa nekom trudničkom suknjicom ili pantalonama" - Sanji, tako nesto mi je palo na pamet.. tunika, cizmice koje bi inace nosila ove zime (ali ravne) i da li helanke ili nesto tako.... user posted image

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:51:47   
Shishica
Sad cemo da pregovaramo moj muski i ja...

Fala na cestitkama user posted image

Mnogo vas volEm!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 17:53:24   
sanji
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 18:06:53   
Shishica
Palo mi na pamet sad da bi mogli na svetog Nikolu, kad je slava moja devojacka :) pa zajedno sa slavom... Eto da bude na taj dan.. Ne znam samo mogu li... ipak je samo gradjansko pa valjda moze..ne znam... a bas pada na subotu..

Sad mi bolestan ovaj moj susumig pa ne mogu da ga gnjavim sa tim.. user posted image
Al docepacu ga se user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 18:09:09   
sanji
IZVORNA PORUKA: Shishica

Palo mi na pamet sad da bi mogli na svetog Nikolu, kad je slava moja devojacka :) pa zajedno sa slavom... Eto da bude na taj dan.. Ne znam samo mogu li... ipak je samo gradjansko pa valjda moze..ne znam... a bas pada na subotu..

Sad mi bolestan ovaj moj susumig pa ne mogu da ga gnjavim sa tim.. user posted image
Al docepacu ga se user posted image

Građansko možeš user posted image , ne bi mogla crkveno pošto ako se ne varam pada za vreme posta!user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
18.11.2009 18:15:05   
Shishica
Da u crkvi ne bi moglo...
Zato i cekam da spojim sa bebinim krstenjem i tako...bice lepo to u crkvi, ali da sacekamo ipak zbog svega....

Jao, bas sam usp*ckana oko svega user posted image
Idem sad jer mi utrnulo dupe od sedenja, ceo dan!!!!!! Ceo!!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
19.11.2009 0:06:31   
Anoniman
Moja drugarica je imala građansko venčanje u trudnoći (porodica i kumovi), ručak u kineskom restoranu.
Za bebin prvi rođendan (nije baš na rođendan, ali tu negde) su obavili krštenje i crkveno venčanje (nosila je prelepu venčanicu) i napravili su slavlje, veliko!

Nakon građanskog venčnja i ručka, omladina je otišla svojim putem a rodbina svojim. user posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
19.11.2009 1:11:49   
bratzz
Kada smo se mi vencali odlucili smo da familiju odvedemo u restoran a da drustvo dodje kod nas kuci sutradan na zurku. U restoranu nas je bilo oko 40 pozvali smo rock bend sto nam je ispalo jeftinije (120eur) nego da smo angazovali narodnjake za koje je navijala rodbina ali oni se nista nisu pitali. Izbegli smo sve obicaje vencali se u opstini otisli lepo na rucak proveselili se i super se proveli. Mnogima se nije dopala ova varijanta ali bas me briga za njih nisu me pitali nista kad su se oni vencavali.
Sto se haljine tice kupila dam komplet korset i suknju platila sam 5000 din a pritom izgleda ko vencanica. Sandale su kostale 1200 din. Bidermajer 500 din. Cvet za kosu 300 din. Tortu smo pravile ja i moja mama a ukrasila je jedna nas prijateljica, koja se time bavi, besplatno. Ukrase i masne mi je napravila rodjaka besplatno ja sam samo kupila trake i til.
MM je kupio odelo Martini Vesto i uz koje je islakosulja, kravata i kozni kais a to je kostalo oko 8000.
Mislim da vam je najbolje da sa kumovima odete na veceru sami jer odlicno znam kako izgleda kad matorci uzmu stvar u svoje ruke, jer pored svega sto smo tog dana mi bili glavni brat mm je hteo da dovede trubace i pokvari nam rock svirku koju smo jako zeleli, a posto mu to nije uspelo doveo nam je posle proslave u restoranu harmonikase u dvoriste i mnogo me je iznervirao jer se od mene ocekivalo da moram i ja da se veselim uz njih a nisam ih pozvala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
19.11.2009 8:33:00   
oliveradj
Moje komšije su pravile pre desetak godina jako malo venčanje kod kuće. Situacija je bila specifična bombardovanje on mobilisan, ona trudna user posted image . Sve u svemu venčanje u opštini i posle kući imaju veliku kuću sa ogromnom dnevnom sobom i trpezarijom i kuhinjom tako da je bilo prostora. Gledala sam slike sve je lepo izgledalo jedino što je nestala uveče struja, ali situacija je bila takva sada je drugačije. Ako ćete u kući treba da naručite gotov roštilj jer je jeftinije i poštedeće vas spremanja i još plus trošenja struje. Sve to može da bude jako lepo i kada je malo sve najbolje i javi nam kako je prošlo user posted image !

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Predlozi za jako malo vencanje
19.11.2009 8:42:47   
minavb
Draga Shisi, evo sta ti ja predlazem. Za haljinu uradi kao ja, nadji neku koja ti se jako svidja, kupi materijale i nadji dobru snajderku. Max Marinu haljinu koju nisam mogla da kupim jer je kostala 1000 evra, sasila mi je snajderka, potpuno istu za 50 evra.  Iaso tako mozes da iskopiras i neki vencanicu, zene to stalno rade. Moja sestra i zet su pokupili nas najblize, i odveli posle gradjanskog vencanja na salas pored Novog Sada. Bilo nam je stvarno divno. Tako mozete i vi. Ako imate neki lep salas u blizini vaseg grada, pokupite se sa kumovima i odete tamo da se izlumpujete s tim sto ipak mislim da rucak posle vencanja provedete sa roditeljima kod kuce, a na veceru samo sa kumovima. Eto vam mog predloga, kako god da oducite, sigurna sam da ce vam biti lepo.user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here