|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:47:17   
minavb
Tvoja mama je zena zmaj!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2010 9:50:41   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: buhla

Hmm, moja majka je rodila nas petoro, mislim da nije razmisljala o roditeljskom dodatku  kada nas je radjala, tj pravila. Cak mislim da nije ni dobijala deciji dodatak za 4 i 5 dete a za 1 i 2 je bilo ja jednokratko, mislim da je samo za 3 dobijala nekoliko godina dodatak. nismo bili bogati, ali imali su sasvim dovoljno da nam obezbede ono najosnovnije i da nas iskoluju. znam da je nemoguce ali iskreno volela bi da uvedu i da moze retroaktivno da se ode u penziju, jer je moja majka to zasluzila i jos dosta takvih zena. ona i dan danas radi, na zalost vise od 15 godina nije prijavljena i kad jednog dana ode u penziju, te pare ce biti smesne.


user posted image Prava žena zmaj!


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
18.7.2011 10:58:24   
Anoniman
Prvo se mora resiti pitanje "obespravljenih" i/ ili onih koji nista ne rade, zive na drzavnim jaslama od raznih dodataka i samo radjaju decu. Da ne bude da prozivam nekoga, to je realnost.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
8.9.2011 15:52:25   
vesnah
e,da... pričamo, pričamo... naravno da nema šanse, puknu takve neke priče... samo da se zna - kad bi se pobrojile uopće žene koje imaju troje i više djece i rade...Moj muž i ja ih imamo šestero... ja imam 34 godine i penziju živa neću dočekati... imam oko 5 godina staža, jer sam radila u školi na pola radnog vremena i sl... muž ima oko 12 - radio je redovno, dok ga privatnik nije šutnuo... pošto sam ja svu djecu morala roditi c.r., on je ostao kod kuće prošle godine, pošto sam ja morala ležati (tj. onda nije tražio posao) nikada nismo primali socijalnu pomoć. dok je on radio - nismo ni dd... ja volim svoj posao jako i ne bih ga ostavila nikako ,ali pitam se kako će mi biti kasnije... nema djeci tko zamjeniti roditelje, ja sam svoju rodila da ih pravilno odgojim od svojih, zarađenih para... ali imam prijateljicu koja je rodila šestero, koja nema u gradu pomoć u čuvanju djece, oni imaju puno više para nego mi i ne primaju ni dd, ali ona bi sigurno išla, jer joj je toliko teško... njakaju je za svako bolovanje i tovare joj da sve nadoknadi, jer mogu --- fakultet imaju oboje.,.. ja zavvršila višu i fakultet  otkad sam u braku... mislim da nisam neradnik ni bilo što slično... malo bi trebalo paziti u generaliziranju porodica s puno djece... ja bih voljela da se svi brinu o svojoj djeci onoliko koliko to zaista treba (dipl. odgajatelj sam i teolog), a za nas kao roditelje - voljela bih da smo bolji i bolji svaki dan, iako mislim da smo našoj djeci pružili više od većine roditelja... nismo imućni, prije bi se reklo siromašni, ali samo uz našu žrtvu uspijevamo..
ne znam ljude iz karton naselja koji šalju djecu u prošnju, ali nije lako imati djecu - mislim da se to danas generalno, neovisno o novcu - premalo cijeni user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
8.9.2011 15:56:42   
Olga75
dobrodosla Vesnah user posted image
svaka cast na sestoro dece i toliko CR
pridruzi nam se i na ostalim temama user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vesnah)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
8.9.2011 16:02:05   
Anoniman
Ja znam porodicu sa petoro dece. Sad su vec pozavrsavali i fakultete. NJihovi roditelji nisu napustali poslove, mama je profesor a tata , pa tata ima kliker za biznis. Napravili svoj biznis, mama skolu nije napustala, i na kraju su deci uspeli da plate i studije u inostranstvu. Znam da je ta mama fakultet zavrsila dok je odrzavala drugu trudnocu. Sad je baka, ima dve unuke i jos radi, ceka da iz prosvete ode u penziju.
Moja drugarica dosla sa kolegom u Bg na obuku, firma ih poslala. Kolega poveo zenu da se svrcka po gradu dok on zavrsava obaveze. Pita je moja drugarica da li negde radi, a ona joj nadrndano odgovara : "Ne radim , pa ja imam troje dece!"

(odgovor članu vesnah)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
8.9.2011 16:04:37   
zoća
svaka ti cast Vesnah ti si jedna vrlo hrabra zena.Bilo bi jako lepo da se i ovo drustvo ipak malo pobrine a ne da otezava situaciju.Smatram da se za svako dete treba boriti bez obzira da li je prvo,drugo ili...ako stvarno zele da sprece da svake godine nestane po jedan grad

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
8.9.2011 16:07:29   
zoća

IZVORNA PORUKA: Anoniman


Moja drugarica dosla sa kolegom u Bg na obuku, firma ih poslala. Kolega poveo zenu da se svrcka po gradu dok on zavrsava obaveze. Pita je moja drugarica da li negde radi, a ona joj nadrndano odgovara : "Ne radim , pa ja imam troje dece!"


pa sta,ne nosi zlatna jaja

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
8.9.2011 16:17:40   
minavb
Mislim da ce mame sa troje dece dobiti dve godine staza na poklon. I to je nesto.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
8.9.2011 16:20:30   
zoća
da to je vec odavno upisuje se ali samo kao dodatak na radni staz odnosno ako imas 33 godine rada ne ides u penziju nego kada napunis 35 onda se racuna 37
IZVORNA PORUKA: minavb

Mislim da ce mame sa troje dece dobiti dve godine staza na poklon. I to je nesto.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
9.9.2011 10:41:47   
vesnah
user posted image hvala puno na dobrodošlici,bolje vas našla!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
9.9.2011 10:57:30   
Anoniman
Svaka čast vesna na hrabrosti i odlučnosti da rodiš 6 malih blaga u ovoj našoj državi user posted image user posted image user posted image
Ja sam potpuno da se žene sa više dece pošalju u penziju, a da li će se one baviti još nečim i pored penzije, to da bude svakoj proizvoljna opcija user posted image Možda dok su deca mala da bude uz njih, a kad malo odrastu da nađe nešto i za sebe i svoju dušu, ali da joj egzistencija ne ovisi o tom poslu...

(odgovor članu vesnah)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
9.9.2011 10:59:25   
vesnah
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja znam porodicu sa petoro dece. Sad su vec pozavrsavali i fakultete. NJihovi roditelji nisu napustali poslove, mama je profesor a tata , pa tata ima kliker za biznis. Napravili svoj biznis, mama skolu nije napustala, i na kraju su deci uspeli da plate i studije u inostranstvu. Znam da je ta mama fakultet zavrsila dok je odrzavala drugu trudnocu. Sad je baka, ima dve unuke i jos radi, ceka da iz prosvete ode u penziju.
Moja drugarica dosla sa kolegom u Bg na obuku, firma ih poslala. Kolega poveo zenu da se svrcka po gradu dok on zavrsava obaveze. Pita je moja drugarica da li negde radi, a ona joj nadrndano odgovara : "Ne radim , pa ja imam troje dece!"


mora se uzeti u obzir da nismo svi isti... meni nije palo na um da ne radim, ali razumijem žene kojima je dosta i imati troje djece i raditi kod kuće... koliki su mi samo rekli da njihove žene ni ne rade,a ne mogu izaći na kraj s jednim :(
nema osude... ali - koliko Vi imate djece i radite li?bez uvrede, nismo svi ni istih sposobnosti ni mogućnosti... kad su djeca mala, ne mogu biti sama - zar ne? ili plaćaš nekog da ih čuva, šalješ ih u vrtić ili negdje ili ? ili markiraš bolovanja ako možeš... ili kažeš djeci da se snađu? moram braniti i te žene, jer kad bi svijet bio idealan - a i muškarci i žene u njemu - moglo bi bit lijepo i lako... svaka čast svakome tko daje sve od sebe i za obitelj i za posao, ali - treba se pitati: jesam li ja spreman za to? koja je cijena svega toga? pita li netko te ljude kako im je i kako im je bilo? i kako su ih gledali i što su o njima pričali? to je naša zbilja!
Pričate li ozbiljno s mladima danas? Nitko se ne želi mučiti i raditi po cijeli dan - a što je drugo život nego raditi po cijeli dan ako ideš na posao i kod kuće pošteno uradiš sve što treba u našim krajevima žena i majka?
Nitko to ne želi... :( moja mama je rodila nas šestero, tata i ona su bili radnici, radili i u tri smjene i noću, u vrijeme krize nisu švercali nego je mama prala i glačala za restorane i kavane... od nas pet živih, troje je završilo faks, brat ima firmu svoju sada,a sestra nakon rmbanja cijeli život (mala je mogućnost za faks), radi na tv... mama ima 11 unučadi, ali je bolesna, dijabetičar... mislim da smo u biti ipak svi sretni, samo - treba svatko pitati sebe: koliko i kako i što ja radim ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
9.9.2011 11:08:19   
vesnah
IZVORNA PORUKA: zoća

svaka ti cast Vesnah ti si jedna vrlo hrabra zena.Bilo bi jako lepo da se i ovo drustvo ipak malo pobrine a ne da otezava situaciju.Smatram da se za svako dete treba boriti bez obzira da li je prvo,drugo ili...ako stvarno zele da sprece da svake godine nestane po jedan grad

potpisujem sve sem nekih pohvala... ja sam presretna, jer imam divnog muža i djecu, pa mi nije ni teško... jako :)


(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
9.9.2011 11:13:35   
vesnah
IZVORNA PORUKA: n i n a

Svaka čast vesna na hrabrosti i odlučnosti da rodiš 6 malih blaga u ovoj našoj državi user posted image user posted image user posted image
Ja sam potpuno da se žene sa više dece pošalju u penziju, a da li će se one baviti još nečim i pored penzije, to da bude svakoj proizvoljna opcija user posted image Možda dok su deca mala da bude uz njih, a kad malo odrastu da nađe nešto i za sebe i svoju dušu, ali da joj egzistencija ne ovisi o tom poslu...


hvala na podršci... svi znamo - a roditelji osobito - koliko je dobro kad te netko razumije i podrži, to je već pomoć! ja bih se bavila svim i svačim sigurno i ali to je jako bitno - egzistencija... meni je jako bitan i odgoj i školovanje - sad imam četiri školarca i naravno da bih voljela da svi završe bar fakultete, osobito kad vidim kako su inteligentni i sposobni, ali... eto... vidjet ćemo...
da ne vjerujem da dobro postoji, sve bi moglo - mačku o rep user posted image
a ovako user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2015 10:21:42   
Modessty
Šta bi sa ovom pričom - četvrto dete pa u penziju? Ode u vetar?
Juče me zove muž i pita da li ima nekih pogodnosti za ženu koja ima petoro dece? Zna li neko nešto?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu vesnah)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2015 10:37:43   
serpica
Mod za peto dete nema nista, ni deciji ni roditeljski dodatak nazalost user posted image mislim cak da nema ni one jednokratne pomoci kao za prvo sto se dobija. Srbija rekla 4.i to je to.
Sto se tice penzije postoji uslov da imas 15god radnog staza i cetvoro dece i stices uslov za penziju koja je na minimalcu. Jos samo da zvanicno to potvrde.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2015 11:14:38   
jabudic
I kod nas je bila ova priča, ali ništa od toga za sad.

Što se tiče dječijeg dodatka to se ne prima, samo oni koji su socijalno ugroženi, za 3 djeteta.
Kad se porodiš dobiješ 100e od države. A ukoliko mama ne radi sa biroa prima nekih 68€, po novom zakonu, ranije je bilo 25€ mjesečno. Do djetetovog prvog rodjendana. Posle si voljno!

E to se zove podsticaj! user posted image

< Poruku je uredio jabudic -- 29.1.2015 11:15:12 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2015 11:17:21   
lanajelena
Peto je kod nas luksuz,ne dobija se nista

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2015 12:15:00   
Klarita
Mislim da za peto dete nema ni crtica na papiru za prijavu bebeuser posted image crni humor

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
29.1.2015 12:56:48   
Brand new mama
Ne mogu da vjerujem da za peto nema ni djecjeg dodatka,stvarno bez veze...Znaci-smijes imati samo troje djeca i gotovo,dalje se ne priznaje. U De je fora da ako imas vise od troje(ili dvoje) djecji dodatak se povecava(Koje dobijas bez obzira na primanja,da li rade roditelji i sl.) Pogledala sam- za cetvrto se dobija za pola veci dodatak u odnosu na trece,a mame Koje ne rade dobijaju 300 eura godinu dana,odnosno 380 ako je razlika izmedju djece manja od 3 godine.I ja Imam 2 godine "poklonjenog" radnog staza(tj.uplacenog penzionog) za klince.sa tim da imas pravo da uzmes(u slucaju da si zaposlen) 3 godine odsustva(1 placena,2 neplacene) i da te ceka radno mjesto.Mada je to i ovdje manje-vise mrtvo Slovo na papiru-cesto se daju otkazi zenama nakon povratka na posao


< Poruku je uredio Brand new mama -- 29.1.2015 13:01:55 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
30.1.2015 15:11:41   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: jabudic

I kod nas je bila ova priča, ali ništa od toga za sad.

Što se tiče dječijeg dodatka to se ne prima, samo oni koji su socijalno ugroženi, za 3 djeteta.
Kad se porodiš dobiješ 100e od države. A ukoliko mama ne radi sa biroa prima nekih 68€, po novom zakonu, ranije je bilo 25€ mjesečno. Do djetetovog prvog rodjendana. Posle si voljno!

E to se zove podsticaj! user posted image


E upravo sam saznala da se za četvrto dobija 400e user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Četvrto dete pa direktno u penziju!
8.3.2015 0:04:04   
acalukic
mislim da to nije proslo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here