|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 8:33:20   
jess021
Jeeeeeee, cestitam!!!! 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 8:43:14   
Maruska15

user posted image Ova dva su mi od juce. Radila sam ih kao blesava posto ovde nemam gde da vadim betu. Pa da se uverim da su jace. Ma skroz sam prsla!!!Do prvog uvz-a ne mogu da se opasuljim. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 10:14:08   
Maruska15
Maslacak stalo mi je do tvog misljenja i volela bih da mi odgovoris ako mozes.Kada sam izgubila bebu radjene su mi trombofilije,ogt test,stitna zlezda i test na sve one viruse. Sve je bilo okay. Savet doktorke iz bolnice je da joj se javim cim zatrudnim radi cescih kontrola i da od 12 nedelje krenem da pijem lek koji se ovde zove Trombyl,nesto kao kod nas Aspirin kadrio jel mozda imam stecenu trombofiliju. A savet mog ginekologa kod koga idem ovde privatno je da cim se utvrde otkucaji krenem sa inekcijama heparina,da je taj lek slab i da ce se desiti opet isto ako ne primam inekcije. Mnogo sam uplasena i pitam se da li su zaista potrebne inekcije ako test na trombofilije pokazuje da ih nemam? Da li bi taj lek bio zaista dovoljan? Ili da ipak poslusam doktora i krenem sa inekcijama...Da li one mogu da skode posto nemam dokazanu trombofiliju?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 11:14:12   
vonavoj
Branki,vidi se,vidi!spremaj se za trudnicke teme. Kod lekara nemoj da zuris,ja ne bi isla do 6+4,odmah da cujes i srce i da si mirna😂


(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 11:24:45   
branki*


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Branki,vide se crtica...ne zezaj.

Bice jasnija sutra sa jutarnjim.A sta ti myz kaze na ideju za trece? Moj je bio odusevljen,obecavao kule i gradove....ostao samo pesak..sve sruseno..


Nisam,Von,videla juče tvoj post.Pa...juče nije bio ubeđen, slabije se videla i on je skeptik,devica. JUTROS se uverio.Mi smo i ranije pričali o tome..Šta bi bilo kad bi bilo.Sa jedne strane..3 deteta je zaista odgovornost. Kad su mali je najlakše. Ja se jutros probudila u 4 sata i razmišljam-boza..Pa, školovanje, f akulteti..privatno stanovi .kako ću obezbediti i boki nekretninu neku i ovom trećem. .I da mi sa bozom uzmemo nešto manje. .milion misli mi je prošlo kroz glavu. .Pa ..Kad bih rekla mojoj mami,rekla bi da nisam normalna nikako .tačno znam recenice-kad ces da se izvučeš govana i pelena i da se rastosiljas i uživaš. Koliko je moguće. Ne bi me podržala nikako. MuZ..kapiram ga.mm ove godine puni 51.On želi sina zbog Boze i uopšte 3.dete zbog situacije sa njim.ali ,nije insistirao .Ja sam bila ta koja je pratila,išla kod dr ,tempirala odnose..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 11:30:02   
branki*
Nisam sujeverna.Ako se meni desila trudnoca sa 1 jajovodom kilavim 3 puta...da li da odlučujem opet. .Jer je Boka rodjena,pa je bio abortus.pa sad ovo.

Boza je vto.i tada sam ja insistirala na tome.i imamo autizam. Maslačak, kad odogovoriš maruski našoj. .Da li je najnormalnije da žene sa 1 jajovodom ostaju više puta trudne u kraćim vrem.intervalima ili je to retkost?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 11:36:58   
Maruska15
Taman posla Branki da ides na abortus.Mnogo se radujem sto smo samo jedan mesec bile u cekalicama i sada smo obe trudne. Moj muz je od mene stariji 13 godina. Ima 40 i troje dece iz prvog braka. I nase jedno zajednicko.. Za proslu trudnocu i nije bio bas zbog male razlike,Nata mi je imala samo 8 meseci kad sam zatrudnela. A sada se ne postavlja pitanje posto smo izgubili bebu i on zna da je ovo meni sreca najveca. Samo mi je reko ako te vidim sa cigarom,seli se iz stana. I naravno nema teorije da zapalim,od kada sam saznala. Nego kazi mi imas li neki simptom bas me zanima?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 11:47:36   
branki*
Draga moja maruska..mm je imao 40 skoro kada smo dobili 1 .dete putem vto .

Ja sam toliko bila opterecena da zatrudnim..I da mu podaRim dete,,što se kaže,da sam jako brzo otišla na vto.mnogo sam bila zaljubljena .čudno mi je sve..Ovo zatrudnjivanje..deca..Ja sam se toliko utripovala da ne mogu da zatrudnim,da mi je sve posle boze sok.Od simptoma...nemam pojma ,realno. Grudi,bolne na dodir..osećaj težine u stomaku..blaga mucnina pre podne,ali blaga.jedino što, čini mi se,nemam onaj probadajući osećaj u jajnicima i stomaku kao kad treba da dobijem,nego mi je samo težina ili napetost .

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 11:51:22   
branki*
NPr. Ja juče trepeRim. .I zagledjujem test i analiziram i samo o tome mislim. .On gleda televizore na lap topu, mada..On je takav tip ličnosti. Garant je u glavi sveć razmotrio i razmatra. Znam ga.devica je to 



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 11:58:17   
Maruska15
Meni su grudi punije,ali mekane..Probadale su me sve od ovulacije pa do dana ocekivane menstruacije,tako sam i posumnjala. I imala sam tube bolove u sredu kao da cu da dobijem,sad vise ne. Jedino sam stalno gladna,specijalno uvece... Cudno sto je tako rano krenula glad... Meni tek od 7-8 nedelje krenu uzasne mucnine i povracanje...







(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 11:59:12   
Maslacak15
Maruska to je samo nagadjanje da su trombofilije bile problem. Na osnovu svega sto se desilo ja ipak mislim da je bila hromozopatija kod bebe ( tako nagli zastoj iznenada, manjak plodove vode itd). Steta sto nisi uradila test, sad te to mozda neopravdano opterecuje. Mislim da trombofilije imaju drugaciju kllinicku sliku. Ali mozemo samo da nagadjamo. Ne mislim da heparin moze posebno da steti ali je glupo da ga uzimas bez potrebe. Taj kardio aspirin je sigurno ok. Ne znam, mozda mozes jos koji put da promeris parametre koagulacije pre nego sto se odlucis. Bice to sve ok.

Branki nije to uopste cudno. Jedan jajovod je vise nego dovoljan kao sto sam objasnilauser posted image . Ti si verovatno prilicno polodna zena i da nije tog drugog jajovoda verovatno bi zatrudnela kad god pozelis. Zasto su te tako brzp posali na VTO, to je u danasnje vreme jako cesto. Parovi su nestrpljivi, ustanoviti problem je cesto tesko, i onda se ide na najbrzu varijantu. Moje iskustvo kaze da se uvek isplati malo sacekati i pokusati resiti problem iako je jako tesko naci lekare koji ce time da se bave. Uputstvo "idi kuci i opusti se" ne smatram korisnim kao sto sam rekla. Ali ja sam isto neko ko je dva puta imala uput za VTO i nisam otisla samo zato sto sam bandoglavauser posted image . I posle sam zatrudnela 4 puta i to kao starija trudnica. Opusti se i uzivaj.user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 12:14:44   
Maruska15
Puno ti hvala Maslacak na odgovoru. I ja mislim da je to u pitanju zato sto mi u nalazu pise "nisko usadjene usne skoljke." Jaoo mislim da ce svaki ultrazvuk da me kosta sedih dlaka na glavi.. Samo da docekam zdravu bebu u rukama!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 12:28:26   
branki*
Maruskic, čitam šta piše maslačak. .Biće to sve dobro sad..poslušala bih i odradila to što kaže. .Verujem ,koliko se brineš. A,verujem isto da će sve biti upravo kako treba i šaljem sve pozitivne misli.

Maslacak❤❤❤

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 13:07:43   
branki*


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Meni su grudi punije,ali mekane..Probadale su me sve od ovulacije pa do dana ocekivane menstruacije,tako sam i posumnjala. I imala sam tube bolove u sredu kao da cu da dobijem,sad vise ne. Jedino sam stalno gladna,specijalno uvece... Cudno sto je tako rano krenula glad... Meni tek od 7-8 nedelje krenu uzasne mucnine i povracanje...









MenI je mučnina već krenula.i to pre par dana. Ja sam pripisivala pms-u.jer mi je ranije mučnina kretala negde nakon potvrđenog UZ.Nije mi za povracanje,ali je baš onako  ..mučnina. Da,jeste teško naći lekara koji će se baš udubiti u problem.ili te posalje na vto ili ti kaze opusti se,sve je u redu.I ja se racunam kao starija trudnica. Pazi, ja do te vto nisam nikad zatrudnela. Odnose imam od 21.22  .ne ciljne, ali,bez kontrecepcije, prekinuti snošaj metoda  .i nikad se nije desilo sve do 2014.odnosno do boke.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 13:16:03   
branki*
Maruska, jasno kao dan!Vide se i u mraku ,što se kaže. Ja juče čitala o tim testovima i kaže da je čak i bleda crta u stvari trudnoca. Kao sto su zenice potvrdile. 

A,ovde kod tebe se vide više nego jasno!!!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 13:24:57   
Filadendronka
Branki i Maruska, neka vam je srecom!!!! Jupiiiiiiiiiiii 🥳🥳🥰💕🍀

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 14:30:39   
Maruska15

IZVORNA PORUKA: branki*

Maruska, jasno kao dan!Vide se i u mraku ,što se kaže. Ja juče čitala o tim testovima i kaže da je čak i bleda crta u stvari trudnoca. Kao sto su zenice potvrdile. 

A,ovde kod tebe se vide više nego jasno!!!

Pa vide se tako ali cetri dana posle one jedva vidiljive crtice. Ma ja sam bila sigurna cim sam videla i moj i tvoj test, bez sumnje. Samo sam ponavljala da vidim da li tamni i da sacuvam za uspomenu,kao i predhodna dva. Nego Branki koliko imas godina ako smem da pitam?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 14:31:48   
Maruska15

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Branki i Maruska, neka vam je srecom!!!! Jupiiiiiiiiiiii 🥳🥳🥰💕🍀

Hvala!!!!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 22:54:05   
branki*
38 ,maruska .u decembru punim 39 .



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 23:01:50   
vonavoj
Branki, sudbina je sve.. to sto imas jedan jajovod nema veze,plodna si...Ko kaze da moras da obezbedis decu,ne znam..ja nisam obezbedjena,ni mm. Valjfa zato i ne mislim tako,takvo je vreme...ali da nas gazi za prohtevima gazi...odmah da ti kazem bice tesko,ali ces izdrzati..Ti si u slicnoj sityaciji sa muzem kao ja,sto se pomoci tice...nije lako,ali evo gledam danas M napunio 2 godine,okrenuo nam zivot naopacke (citaj moj), ali i uneo toliko neznosti,ljubavi. 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
30.5.2020 23:59:54   
Sanjalicaaa
Branki, draga cestitam! Da ti trudnoca bude skolska! user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
31.5.2020 8:10:07   
lesli
Branki, cestitam jos jednom! :)Vidis, tvoja situacija obrnuta od moje.Kod mene prva trudnoca, planirana - trudna posle 2-2.5 nedelje od prvog nezasticenog odnosa (poceli taman u vreme O). Pobacaj i kiretaza. I vise ne zatrudneh prirodno. Otisli smo na vto posle 3 godine od tog pobacaja i imamo devojcicu. Sad pokusavamo vise od pola godine i nista. Cekam ciklus i da idem na fet... Nasli mi IR i trombofiliju godinu dana nakon tog pobacaja, ali nije ni jedno ni drugo uzrok.

Maruska, sto se trombofilije tice, mogu da ti prate d-dimer i krvnu sliku. Kada d-dimer krene da skace (ima on neke svoje vrednosti po trimestrima) mogu da ti tada uvedu heparin. Meni su ga tako uveli od 2. trimestra....


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
31.5.2020 8:36:29   
branki*
Zdravo,čekalice,trudnice, mame,zenice,ja i dalje pišem u ovoj temi😊

Tako kad sam ono ranije bila u trudnicama,nastavile smo nas nekoliko maltene i dalje da pišemo tamo i kad smo se porodile. Von, da,što se tiče mm,znaš, k ao i tvoj..ode u nabavku,plaća racune i izvede božu da prošetaju i to je uglavnom to.Jutros sam razmisljala..Kako ću kad krenem na posao..Ja nisam vozač. .Jedno u vrtić. Drugo u jednu školu. Treće u drugu školu i ja na posao..haos.ali ako tako čovek razmišlja..Onda ni drugo ne bih rodila verovatno.Lesli,odlicno je sto imaš zamrznute.kod mene nije moglo jer sam imala samo 1 ,kao što napisah.da trudnujemo zajedno!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
31.5.2020 8:38:49   
branki*
Hvala, sanjalice draga❤

MarusKa, k ako si od jutros?jesi rekla kome?ja mojima još nisam.zna samo zaova,rekao joj juče mm.i to kaže mi ona-znaš kako je rekao,bili neke tuje da presade kod pokojnog mog svekra na grobu i on-e,branka trudna.i nastavlja dalje kao da ništa. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat]
31.5.2020 8:50:57   
lesli
Hvala ti branki. Jeste sreca. Da nemam jos zamrznutih, verovatno bih vise zapela da provere gde je uzrok. Da li mozda stitna ili nesto drugo. Ovako idem linijom manjeg otpora, za sada...Muz ti je stvarno legenda. Znaci morao da podeli, ali se pravi kao da nije nista 😅

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here