|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
19.11.2021 19:55:22   
Tinananananananan
Hoces da mi opises neke od tvojih simptoma? Ja imam 2 dana temp 37,bolove u predelu jajnika. Ddsna dojka me danas kao zigala. Danas mi je 5 dan od embriotransfera. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
19.11.2021 22:08:07   
lesli
Glavni simptom oba puta (imala sam 3 transfera, od toga 2 uspesna) je bio bol u jednoj tacki stomaka. I mozda izostreno culo mirisa, mada i inace imam oset_ljiv nos.Sto se bola tice…Prvi put kao da me je neko ustinuo iznutra, slosilo mi se odjednom (mucnina, glavobolja, hladan znoj, neka opsta slabost) i sve to proslo za pola sata. Nakon dan i po se videla druga (bleda) crta na baby rapid testu. A jos dva kasnije (11. dan transfera) beta je bila oko 120. U ovoj su mi se posle nastavili bolovi, nalik menstrualnim, ali mi je cela trudnoca bila ludilo. Krvarila prvi trimestar, posle kontrakcije… 
Drugi put odjednom bol u stomaku. Ovog puta nalik menstrualnom. Potrajalo nekih pola sata, sat. Kasnije odem u kupatilo i vidim da sam malo prokrvarila. Rozikasto. Ostaje trag na papiru. 48h kasnije baby rapid pozitivan. 11. dan transfera beta nekih 250, 260. Ovde me nakon tog bola koji je verovatno bio od implantacije vise stomak nije nesto boleo.
E sad…meni je sva tri puta radjen transfer blastociste i sva tri puta je radjen krio. U prvoj trudnoci taj bol je bio 7. dana transfera. U drugoj, cini mi se 5. dana.Jajnika se ne secam, ali ja sam sva tri imala krio. Nije htela da mi radi svez zbog opasnosti od ohss-a. Treci je doduse radila sa indukcijom ovulacije femarom i cak i na to su mi jajnici odreagovali 🙄
Grudi su ti verovatno od utrogestana. Mene su samo u trudnoci pre ovih vto, koja je iz prirodnih radova bila bolele grudi i to dok se plod razvijao, posle nista…
Povisena temperatura hoce od progesterona.

(odgovor članu Tinananananananan)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
19.11.2021 22:13:41   
Tinananananananan
Hvala ti puno na detaljnom opisu... Meni je druga vto. Sada cu vracena 2 embriona osmocelijska.... Imam previse nekih simptoma kojih nisam imala nakon prve vto. Sada sam bila u dugom procesu. Mesec dana na hormonima. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
22.11.2021 10:43:28   
Tinananananananan
Zene, ja sam danas uradila test koji je bio negativan. 8 dan transfera, osmocelijski embrioni su u pitanju. Ne znam da li je bilo rano . Imam menstrualne bolove. Temp 37 sam imala par dana i to je sve. Juce kao mala mucnina i nista vise. Osecam kao malo neko peckanje na materici, al bukvalno malo. Sta vi mislite da li da se nadam? 

(odgovor članu Tinananananananan)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
22.11.2021 11:21:05   
lesli
Osmocelijski, to je embrion star 3 dana?Ili 2?Moguce je da je rano. Meni su vracane blaste, znaci embrioni stari 5 dana i najranije sto je test bio pozitivan je 7. dan od transfera (racunajuci i dan transfera).

(odgovor članu Tinananananananan)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
22.11.2021 11:21:47   
lesli
Racunaj da je to 12 dana od aspiracije. Dan aspiracije je 0ti.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
22.11.2021 11:27:53   
Tinananananananan
Aspiracija je bila 11.11. Embriotransfer 14.11. Mozda i nije tako rano sto sam uradila. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
22.11.2021 14:45:18   
Gaga1996
Tina, kako si?


(odgovor članu Tinananananananan)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
22.11.2021 14:47:30   
Gaga1996


IZVORNA PORUKA: Gaga1996

Tina, kako si?





Pitala sam a nisam pročitala poruke iznad. Tek sada vidim... Ako misliš da je rano ponovi ga za par dana. 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
22.11.2021 19:20:23   
Iva1224
Pozdrav svima, pošto sam ja ugledala svoje II crtice pre više od mesec dana, želela bih da poklonim 8 LH traka za praćenje ovulacije koje su meni pomogle (u mom slučaju su 2 bile dovoljne da "uhvatim" raniju ovulaciju), i ostatke pakovanja inofolic koji sam takođe pila u tom periodu (za to već ne znam koliko je pomoglo). :) Ukoliko je nekome potrebno, samo neka se javi pa šaljem :)

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
22.11.2021 22:26:53   
Stanče

Драге моје даме, ово су моји резултати хормона и  штитне... Иначе немам мецу редовно, мислим некада сам је имала... и онда је почела да изостаје, а некада се чак и састави 2-3 месеца редовно да добијем. Дечко и ја смо већ две ипо год у вези, живимо заједно и планирамо породицу. На томе радимо мало јаче од годину дана, али нам не успева. Одрадила сам све налазе што ми је дао гин да одрадим, ТСХ ми варира али ништа пуно, највише ми је ишао до 3,98. И након три дана сам га опет радила и био ми је 2,35.  Од ендокринолога сам добила сам терапију Euthyrox 25mg i Gluphofage XR od 1000 (јер наводно имам благу ИР) i Inofem kesice. Већ два месеца пијем све то али мени меца и даље касни.... Касни ми 12 дана, радила сам тест негативан је а имам и мучнине и аверзију према одређеној храни, почела сам, нпр тражи ми се, да пијем кафу (коју иначе не волим) и чим осетим мирис буде ми мука, имам доле бело прање, груди ме пецкају и сврбе....Може неки савет? Свакако за 2 дана идем опет да радим штитну и инсулинемије
user posted image
user posted image
Ово су моји налази од прошле контролеИзвините на овако дугачком тексту, надам се да ћете имати времена да прочитате 💜💜

(odgovor članu Iva1224)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
23.11.2021 8:32:54   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Stanče


Драге моје даме, ово су моји резултати хормона и  штитне... Иначе немам мецу редовно, мислим некада сам је имала... и онда је почела да изостаје, а некада се чак и састави 2-3 месеца редовно да добијем. Дечко и ја смо већ две ипо год у вези, живимо заједно и планирамо породицу. На томе радимо мало јаче од годину дана, али нам не успева. Одрадила сам све налазе што ми је дао гин да одрадим, ТСХ ми варира али ништа пуно, највише ми је ишао до 3,98. И након три дана сам га опет радила и био ми је 2,35.  Од ендокринолога сам добила сам терапију Euthyrox 25mg i Gluphofage XR od 1000 (јер наводно имам благу ИР) i Inofem kesice. Већ два месеца пијем све то али мени меца и даље касни.... Касни ми 12 дана, радила сам тест негативан је а имам и мучнине и аверзију према одређеној храни, почела сам, нпр тражи ми се, да пијем кафу (коју иначе не волим) и чим осетим мирис буде ми мука, имам доле бело прање, груди ме пецкају и сврбе....Може неки савет? Свакако за 2 дана идем опет да радим штитну и инсулинемије
user posted image
user posted image
Ово су моји налази од прошле контролеИзвините на овако дугачком тексту, надам се да ћете имати времена да прочитате 💜💜
[/quot


Cao Stance, i dobrodosla na forum! 🙂 Pre svega, srecno i da sto pre ugledas svoje dve crtice! 🙂
Ovako, kada su radjeni ovi nalazi i sta je endokrinolog rekao za estradiol, posto je ispod donje granice? Pretpostavljam da je radjeno drugog dana ciklusa? Najmerodavniji rezultati su 2.ili 3.dana ciklusa. 
Da li je partner radio spermogram? To vam je najbitnije. Ukoliko nije, neka uradi sto pre. 
Koliko imate godina? 
Da li si radila briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu? To je takodje jako bitno jer nekad prodju bez simptoma a ukoliko ih ima vazno je leciti ih sto pre. 
Tsh za zacece bi trebao biti oko 1, 1.5. Ukoliko ti za par dana pokaze vise od toga, vrati se kod endokrinologa pa ti mozda poveca dozu. Eutirox od 25 je bas malo. To se lako sredi tako da bez brige. 🙂
Sta ginekolog kaze na sve ovo? Kazes da su ti neredovni ciklusi, sta to znaci? Na koliko dobijas?  Da li je radjen ultrazvuk, papa test, kolposkopija? 
Takodje, ja ovde ne vidim progesteron koji ti je jako bitan. 
12 dana kasnjenja bi svakako pokazalo pozitivan test pod obavezno da ima trudnoce, posto su ti neredovni ciklusi verovatno nije to. Ukoliko imas nedoumice uvek mozes da uradis beta hcg iz krvi u najblizoj laboratoriji jer tu nema greske, znas odmah na cemu si. 🙂
Oko IR ne mogu da pomognem ali ovde ima dosta clanica koje su upucene pa ce ti dati savet.
I bez brige, sredice se to sigurno, samo ne gubi nadu. Nekad treba malo vise vremena. 🙂

(odgovor članu Stanče)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
23.11.2021 20:18:56   
Breskvica997
Eto mene ponovo. Bila sam kod endokrinologa danas , dobila sam terapiju za stitnu pa za mesec dana na kontrolu. Povisen mi je i prolaktin ali mi je predlozila da radim dnevni prolaktin gde se uzima krv 3 puta na dan. Pa ce mi posle ukljuciti terapiju i za prolaktin ako je i dalje povisen. 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
23.11.2021 20:22:54   
Nora332
Koliko ti je uvisen prolaktin? Profil prolaktina ti je dala, dobila sam i ja to da radim jos onda. Super za lek sa stitnu, sredice se to sve. Meni su se od tog leka sredila oba hormona. Od koliko si dobila eutirox, od 50?
Drzim palceve a rezultat ce 100% da ti bude super sledeci put jer obicno tsh padne u prvih par dana nakon koriscenja. 
Hvala to sto si javila! 💜

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
23.11.2021 20:26:27   
Breskvica997


IZVORNA PORUKA: Nora332

Koliko ti je uvisen prolaktin? Profil prolaktina ti je dala, dobila sam i ja to da radim jos onda. Super za lek sa stitnu, sredice se to sve. Meni su se od tog leka sredila oba hormona. Od koliko si dobila eutirox, od 50?
Drzim palceve a rezultat ce 100% da ti bude super sledeci put jer obicno tsh padne u prvih par dana nakon koriscenja. 
Hvala to sto si javila! 💜


Letrox od 50 mi je dala , ali sam citala isto je kao eutirox aA prolaktin mi 60, a treba da bude do 23 valjda koliko sam je razumela. Ali kaze da je bolje da se odradi profil prolaktina jer mozda je samo tada trenutno bio povisen pa hoce da bude sigurna. ♥️

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
23.11.2021 20:31:57   
Nora332
Jasno, onda uradi profil prolaktina i na sledecu kontrolu s tim. I samo opusteno sada, koliko mozes naravno, stres najvise od svega utice na hormone. Javi! 💜

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
23.11.2021 20:32:07   
lesli
Breskvice, pauziraj 3-4 meseca sa tim inseminacijama sad kad ti nasteluju te hormone lekovima. Mozda dodje i prirodno do trudnoce. Ako ne, probaj jos koji inseminaciju, ako ni to ne uspe skupljaj papire za VTO.

Drzim palceve! 🍀

(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Čekamo II crtice 12/21 [chat]
23.11.2021 23:11:09   
Breskvica997
Da i doktorka mi je rekla da i ako se odlucim za vto a nada se da nece biti potrebno , da je najbolje da napravim malo pauzu. Pa videcemo kako ce sve da ispadne. Hvala na podrsci ♥️♥️♥️

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 3.12.2021 8:19:35 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
5.12.2021 12:53:23   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: Nora332

Jelkice, pa ovo je predivno! 🙂 Cestiiiitam!  Jako si me obradovala,  znam koliko dugo si zelela ovo 💜 Zelim ti laku i zdravu trudnocu i da sve bude ok! 💜
Inace, imam i ja vesti - TRUDNA SAM i ja 💜 Posle toliko vremena i svega ja digoh ruke skroz i pomirila sam se da do toga nece doci, koncentrisala se na druge stvari i trudnoca mi je dosla kao sok 💜
Test sam radila 2 dana pred ocekivani ciklus, dan nakon implantacijskog krvarenja. Crtica je bila bleda ali jako lepo se videla. Beta hcg sam radila 2x i normalno raste. 
Simptome sam imala danima pre toga i jos uvek traju 🙂 Dakle, sve je moguce. Za one koje ce se tek uclaniti na forum, moguce je. I rani testovi i realni simptomi.
Hvala svima na podrsci ovih godinu dana koliko sam na forumu 💜




Aaaaa Noraaa cestitaaaaam predivnooo!!! ❤️Hvalaaa tii!❤️ Jooj bas sam se odusevila znam koliko si silno i ti ovo zelela, zao mi je sto ranije nisam videla ovu poruku. Prelepa vest bas mi je drago, mnogo sam srecna zbog tebe! ❤️Mi smo skoro u isto vreme dosle na ovaj forum i skoro u isto vreme zatrudnele. Zelim ti laku i zdravu trudnocu!❤️
🤗Hvalaaa svima na cestitkama, divne ste ❤️

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
7.12.2021 8:16:47   
Nora332
Hvala ti Jelkice puno na divnim recima! 🙂 I ja sam se isto tako obradovala kada sam videla da si i ti trudna, stvarno se sve desava u isto vreme 😄 Puno te pozdravljam i zelim ti laku trudnocu 💜

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
10.12.2021 21:36:55   
Mikica17
Pozdrav svima, forum citam dugo ali evo tek sam se sad uclanila. Naime, cekalica sam kao i vi. Iza sebe imam jednu neuspelu trudnocu, spontani u 10.nedelji. Proslo je 4 meseca. Ono sto me brine je sto su mi se poremetili ciklusi od kiretaze, ranije sam uredno dobijala na 29.dana i osecala ovulaciju i sve. Sada je haos, bude na 33 pa na 31 pa na 32, ne znam ni kad je ovulacija ni kako da je uhvatim. Ali sam odlucila ako se nista ne desi slucajno do kraja januara krecem na folikulometriju. Ocekujem da ne dobijem oko 15.decembra(31dc) mada to je pitanje, radili smo oko 17dc pa cemo videti 😑Imam jedno pitanje, pored svih onih opstih analiza(brisevi, trombofilija, torch itd) da li treba da proveram malo detaljnije, prohodnost jajovoda, spermogram, amh ili tako nesto u tom pravcu? Ne bih da gubim vreme ako nesto ozbiljnije nije u redu zbog godina, svi lekari su u fazonu to je bila pridodna selekcija, mozes da ostanes trudna super. Da li je tako? Izvinite na duzem postu i hvala unapred na odgovoru.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
16.12.2021 12:42:38   
Andjela1996
Zdravo svima. Naime vec dve godine pokusavamo da zacnemo, sa mm i sa mnom je sve u u redu. Radili smo sve analize i on i ja i doktori kazu da je sve ok, ja imam blazu IR i pijem inofolic kesice 2x1, sta nismo probali, na kraju sam ohladila glavu pa nek je sve u Bozijim rukama... Oni nemaju odgovor na to sto ne mogu da zatrudnim a ja sam se pa previse opteretila time... Imam cikluse 24-28. Da li postoji neki caj prirodni koji potpomaze? 

(odgovor članu Mikica17)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
16.12.2021 13:17:01   
Gaga1996
Anđela, mi nismo toliko dugo pokušavali nego 7 meseci, ali iskreno bih ti preporučila da uzmeš nešto što sam preporučila nekim devojkama koje su nakon toga ostale ubrzo u drugom stanju a takođe i ja posle dve popijene kutije. Imaš stranicu Arabesca genitals na instagramu i stvarno ti od srca preporučujem da uzmeš da piješ, potpuno prirodni sastojci u koje sam ja mnogo nade polagala i uspelo je. Takođe smo poset_ili i manastir Tumane posle čije poset_e su žene ostajale u drugom stanju i verujem u blagoslov svetaca. 

Cena arabesca genitals je 3000 din, poručuješ od njih, iz Novog Pazara su. Dve devojke su pored mene iz mog okruženja uspele, najiskrenije se nadam da ćeš i ti! ❤ Uđi kod njih na profil i pogledaj objave pa odluči. Da odmogne ne može a iskreno mislim da je čudo. Probaj i srećno! Želim ti da što pre ugledate dve crtice! ❤

(odgovor članu Andjela1996)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
16.12.2021 13:27:05   
Andjela1996
Hvala yi puno, pogledacu na instagramu odmah. Da li si jos nesto koristila uz to? Mi nismo ppset_ili manastir Tumane, ali se nadam da cemo uskoro... Hvala ti na svim savetima... 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Čekamo II crtice 09/21 [chat]
16.12.2021 23:34:50   
Gaga1996


IZVORNA PORUKA: Andjela1996

Hvala yi puno, pogledacu na instagramu odmah. Da li si jos nesto koristila uz to? Mi nismo ppset__ili manastir Tumane, ali se nadam da cemo uskoro... Hvala ti na svim savetima... 



Pila sam Femibion 1 od trenutka kada smo počeli da kažem, radimo, na bebi. On je sa planiranje i trudnoću do prva tri meseca odnosno prvo tromesečje. Onda u drugom počinje da se pije Femibion 2 ali je meni doktorka dala neke druge prenatalne vitamine tako da sam prestala sa Femibionom 1 ali sam ga pila oko 4, 5 meseci sa malim prekidima. A tu Arabescu sam pila dve kutije isto sa nekom kratkom pauzicom između. I bukvalno sam popila poslednju i posle 6, 7 dana kako se zadesilo saznala da sam trudna. Na analizama nisam imala nikakvih bakterija koke sam inače nekada umela da imam, tako da mislim da je dosta dobro to pogotovo što je sve na biljnoj bazi. Ja bih svima koji imaju problem sa začećem preporučila. Javljaj nam se kada budeš želela i čekamo te da lepim vestima. 😊

(odgovor članu Andjela1996)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here