|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Te neizdržive bake i deke
3.10.2011 23:28:43   
Anoniman
Aahahah, tek sad kontam kako to zvučiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Te neizdržive bake i deke
3.10.2011 23:32:32   
Anoniman
Kod mene u glavi je baš tako. user posted image

IZVORNA PORUKA: Brana

Sigurno ce baba bolje da ga cuva nego neko drugi, kome tvoje dete nije nista.


Ja se sa ovim nikako ne slažem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Te neizdržive bake i deke
3.10.2011 23:40:28   
Brana
IZVORNA PORUKA: Tash

Kod mene u glavi je baš tako. user posted image

IZVORNA PORUKA: Brana

Sigurno ce baba bolje da ga cuva nego neko drugi, kome tvoje dete nije nista.


Ja se sa ovim nikako ne slažem.


I ne moras,ja sam rekla svoje misljenje,sto ne znaci da svako mora da ga deli,naravno da postoje izuzetci kojima ni svoja deca nista ne predstavaljaju,ali normalnim ljudima ce biti zadovoljstvo da cuvaju nesto svoje,svoju krv...user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Te neizdržive bake i deke
3.10.2011 23:43:38   
snješka

IZVORNA PORUKA: Tash

Kod mene u glavi je baš tako. user posted image

IZVORNA PORUKA: Brana

Sigurno ce baba bolje da ga cuva nego neko drugi, kome tvoje dete nije nista.


Ja se sa ovim nikako ne slažem.



Ni ja se ne slažem. Ja svojoj svekrvi ne smijem djecu ostaviti ni pola sata. Sve živo dopusti pa onda kuka kako su ovakvi i onakvi. A Viktor redovno dođe sa šljivom na glavi i svaki put mi kaže kako je stajala kraj njega i nije joj jasno kako je pao.user posted image


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Te neizdržive bake i deke
3.10.2011 23:45:40   
Brana
Ja opet kazem ima izuzetaka kao sto su vecinom nase svekrveuser posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 10:02:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brana
Sigurno ce baba bolje da ga cuva nego neko drugi, kome tvoje dete nije nista.

I ja sam morala ovo da izdvojim, a da dodam i moj citat iz "svekrva" user posted image

IZVORNA PORUKA: n i n a
Što se tiče čuvanja deteta, hmmmm! Moja sreća u nesreći je što moja svekrva uopšte nije ni htela da se uhvati tog zadatka, prvo iz zdravstvenih razloga, drugo što je mrzi da "vaspita" još jedno dete, jer čuvanje deteta nije puka zabava i razonoda već i oštra reč i zabrane koje jako teško padaju bakama i dedama.
Recimo, moja svekrva digne Mišu da šeta po kuhinjskim elementima , da celu rolnu wc papira iscepka u konfete i njima napuni veš mašinu , da prljavim rukama sedne za sto da jede jer "on nije hteo" da opere ruke !!! Takva osoba za mene nije pogodna za čuvanje i povremene ispade ovog tipa još mogu pretrpeti, ali da mi se ovako podiže dete svakodnevno imala bih malog vandala i divljaka!!!
I da majčinski instinkt, sve je to prisutno za njihovu decu. Za unuke važe druga pravila-verujte mi!!!



Žena koja čuva mog Mihajla je godina kao i moja svekrva, samo vitalna, ali komentari ljudi koji ih sreću u toku prepodneva su neverovatni-svi misle da je Mihajlo zaista njihovo unuče user posted image Imamo neverovatnu saradnju i razumevanje, super su sa njim i rade 200 na sat na njegovom odgajanju i vaspitanju i to možda baš zato što "nije njihovo". Znaju da moraju naše instrukcije da poštuju do zadnje, ipak ih mi plaćamo, a sa babama to ide malo drugačije: ja sam tebe podigla, valjda ja znam bolje; pa šta će mu faliti; pusti ga, ne mogu ja da mu branim, onda plače, a babu boli duša.... user posted image Da li da nabrajam dalje?! user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 10:07:51   
Ana RR
Nina, apsolutno se slažem!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 13:40:49   
jovicaa
pa nedjo nemam izbora. mislim nemamo para da placamo bebisiterku, a vrtic mi je jeziv, isla sam da vidim jaslice.
jedna vaspitacica na njih 7, a i svi su dosta stariji od aleksa imaju po godinu i po dana, nema beba. i plus bi placali 6000 vrtic, pa onda bih radije platila nekoj zeni da ga cuva, ali i to je komplikacija, treba naci nekog odgovarajuceg, a da te ne odere. plus ne zelim da pravim jaz izmedju svekrve i nas, posto smo je vec pitali i rekla je da ce ga cuvati, znaci vec smo u dogovoru, bas bi ispalo ruzno da je od_ebem sad.
sad kad malo bolje razmislim verovatno da ja malo preterujem, a i cini mi se ( mada ja naravno aposolutno ne znam sta ona radi sa njim dok nisam tu ) da smo joj isprali mozak sa nasim liberalnim metodama i da je malo opustenija...
ona ima tako neke glupe prinicipe u vezi vaspitanja, mislim  ipak je starog kova, ali ovako generalno je ok prema njemu, samo sto ga previse sputava po mom misljenju.. i nece nista da mi pomogne, ni da skuva, to ide do te krajnosti, da nece ni svoju solju od kafe da opere, ni njegovu flasicu, ali dobro to mi nije bitno, vec sam navikla da sve radim sama. jedino mi je zao sto zbog obaveza u kuci manje paznje posvecujem aleksu, ali sta da radimuser posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 13:43:43   
Olga75
ma bice to ok Jovice , mozda te iznenadi
nemoj da brines pre vremena i ako nema potrebe
mislim da je tebi veci problem sto ces odlaziti a ne sto ce ga baka cuvati user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 13:58:34   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ma bice to ok Jovice , mozda te iznenadi
nemoj da brines pre vremena i ako nema potrebe
mislim da je tebi veci problem sto ces odlaziti a ne sto ce ga baka cuvati user posted image


jesteuser posted image nikad nisam verovala da cu biti posesivna mama, ali jesam.... meni je uvek problem kada treba da se razdvojimo... a ovo ce sada biti previse cestouser posted image uf kad bi mi bar predavnja pocinjala jos malo kasnije
mozda sam se  toliko vezala zato sto smo stalno zajedno


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 14:04:03   
Olga75
vezala si se zato sto si mu mama user posted image
baka je dobro resenje za cuvanje
ja i sad stalno razmisljam sta zvercica radi kad nismo zajedno , valjda to tako ide


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 17:48:22   
vukosava
Sad recite sta god hocete. Ali prosto moram ovo da kazem. Ni ja ni muz nemamo oceve tako da mi dete nema nijednog dedu. Nase majke jos nisu videle unuce.

Tako da uzivajte sa bakama i dekama kakvi su - takvi su - vasi su!

Kako su vas dvoje oni odgojili tako bi pazili i vasu decu. Cim ste ok odrasli i vasi muzevi ok odrasli, nisu oni tako losi. Ja bi jako volela kad bih imala ovde ili majku ili svekrvu, stvarno ne pravim pitanje. Jedna je odgojila troje a druga dvoje i garantujem da znaju vise o roditeljstvu od mene.

To sto mi sad ovde pametujemo po RR i imamo GOOGLE licno mislim da nas ne pravi nista pametnijima nego mozda vise samo panicnima.

< Poruku je uredio vukosava -- 4.10.2011 17:49:09 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 17:53:39   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ma bice to ok Jovice , mozda te iznenadi
nemoj da brines pre vremena i ako nema potrebe
mislim da je tebi veci problem sto ces odlaziti a ne sto ce ga baka cuvati user posted image


jesteuser posted image nikad nisam verovala da cu biti posesivna mama, ali jesam.... meni je uvek problem kada treba da se razdvojimo... a ovo ce sada biti previse cestouser posted image uf kad bi mi bar predavnja pocinjala jos malo kasnije
mozda sam se  toliko vezala zato sto smo stalno zajedno



Jovice, nije lako al samo misli an korist koju dete moze da ima od roditelja koji zavrsi fakultet. Evo reci cu ti iz licnog primera. Moja majka je ostala udovica kad sam ja imala 17 a sestre 15 i 7 godina (daj Boze da niko na forumu ovo isto ne iskusi). Elem, da je moja majka napustila faks kad me je rodila (bila je student) i ja i moje sestre bi danas bile skroz nesto drugo. Ovako sve tri smo zavrsile fakultete, iskolovala nas je i odgajila i sad sve tri imamo svoje poslove i svoje pare.

Prvi put sam otisla na posao kad je ona imala 3 nedelje i onda opet kad je imala 8 meseci a odem na 9 h od kuce, dodjem na 1h u toku dana.

Ja u glavi imam samo jedno - idem na posao da joj obezbedim da ima da odrasta kako treba. Imace vise koristi na duze staze od ovoga sada nego od tih mojih 8 h sto sam kuci. Moju cuva muz, tvoju moze baka - nece im nista faliti.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 18:24:29   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava



Kako su vas dvoje oni odgojili tako bi pazili i vasu decu. Cim ste ok odrasli i vasi muzevi ok odrasli, nisu oni tako losi. Ja bi jako volela kad bih imala ovde ili majku ili svekrvu, stvarno ne pravim pitanje. Jedna je odgojila troje a druga dvoje i garantujem da znaju vise o roditeljstvu od mene.

To sto mi sad ovde pametujemo po RR i imamo GOOGLE licno mislim da nas ne pravi nista pametnijima nego mozda vise samo panicnima.



Obično se slažem sa većinom tvojih postova, i ok, u tvom slučaju ne mogu da kažem da li je istina ili ne, ti kažeš da je tako i to je ok.
ali ja garantujem da je većina baka pola zaboravila, a ono čega se sećaju je davno dokazano kao štetno, ili nepreporučljivo za bebe.
Moja svekrva je mužu stavljala uprženo brašno! u kravlje mleko kad je imao 10 dana, jer je čula za to od komšinice/zaove/nekoga. Ok, mom mužu nije bilo ništa - ili je imao sreće, ili mu jeste bilo nešto što se ispoljilo kao gastritis, ili će se tek ispoljiti. Sa 4 meseca mu je davala parizer.
Moja mama (obrazovana žena, uvek slušala savete lekara) je mene hranila slaninom sa 3-4 meseca, keksom sa 5...i to sve samo kad pričam o ishrani.

Ja nikako, nikada ne bih pristala da mi bake/deke čuvaju dete svakodnevno. Ok je po potrebi, ili po želji, ali da to bude njihova obaveza (koju btw nijedna ne bi ni prihvatilauser posted image ) nema šanse.

Opet, ovo je moje mišljenje, nema da li sam upravu ili ne, tako osećam i razmišljamuser posted image

I da, Neša kad ode kod mjih može da radi bukvalno šta god hoće. Izvadi SVE začine sa police i pravi paprikaš po celoj kuhinji. Mojoj mami je to zanimljivo, ne smeta joj, kod kuće mu ne pada na pamet da traži takve ludosti da radi.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 20:09:30   
vukosava
Nedjo, ne znam bas za svaki dan, mislim bolji su naravno roditelji - mama i tata (tata koga svi preskoce kad broje ko moze da cuva kad dete) i naravno babe i dede da uskoce kad treba.

Moje npr. cuvamo SAMO muz i ja i verujte mi, nista mi ne bi falilo da mi je bar jedna baba ovde da uskoci bar 2 h. A za 2 h ne verujem da bi moglo sto sta da se izdesava...

Mene su osim roditelja cuvale babe i dede - svo cetvoro ljudi sa sela. Znaci sa sve domacinstvom i svim mogucim zivotinjama, cak u jednom selu nisu imali ni cvodu u kuci nego donosili sa izvora...

Al opet ajde moji su tako radili ne znaci da ce svi tako.

Ja samo zelim da napisem neko drugacije misljenje. Jer kod nas svi znaju samo za porodiljsko u trajanju od jedne godine a takvo je vecinom u istocnoj Evropi (ispravite me ako je jos ponegde). Samo tvrdim da sve ono u sta verujemo, mozda moze i drugacije...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 20:18:28   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Nedja RR


ali ja garantujem da je većina baka pola zaboravila, a ono čega se sećaju je davno dokazano kao štetno, ili nepreporučljivo za bebe.



Tačno, u to se uveravam svaki dan. Jednom sam i prokomentarisala Vi kao da nikad niste imali decu!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 20:33:54   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

Kod mene u glavi je baš tako. user posted image

IZVORNA PORUKA: Brana

Sigurno ce baba bolje da ga cuva nego neko drugi, kome tvoje dete nije nista.


Ja se sa ovim nikako ne slažem.


Ni ja. Moja mama bi mu non stop tutkala slatkise, spavao bi kad mu se spava, po ceo dan bi ga nosala, pretopljavala bi ga... o sveki necu ni da pricam. Ovako lepo kazem kako treba i devojka tako radi, nema svadje, gundjanja i ignorisanja mojih uputstava.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 20:52:15   
Anoniman
Vuko, naravno da dete treba da provodi vreme sa babama i dedama, tu nema govora. Na ovaj ili onaj način - u prisustvu roditelja, bez roditelja, na 5 sati ili 5 dana...sve dok to nije obaveza i svakodnevica, nego potreba i želja.

E sad, ja ovo pišem jer nisam morala da radim, a da sam morala da radim, poslala bih dete u vrtić sa godinu dana, ili bih imala dadilju, ili bih molila drugarice da ga čuvaju na smenu po dva sata, jer ja svakako nisam ni imala opciju da ga bake čuvaju, na stranu što to ne bih ni želela.

Ana, možda i ima baka koje se sećaju svega, sve drže u malom prstu (to su čini mi se one koje su pravile veću razliku u godinama između svoje dece, pa stalno imaju nove generacije unučića da se podsećajuuser posted image ), ja takvu još nisam upoznalauser posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 21:07:46   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: minavb


Ni ja. Moja mama bi mu non stop tutkala slatkise, spavao bi kad mu se spava, po ceo dan bi ga nosala, pretopljavala bi ga...


Ovo bi radila moja svekrva i već smo imali raspravu oko slatkiša ("za mesec, dva i baba će njemu da kupuje čokolade") njen izgovor je kako organizam traži slatko (kako traži ako nikad nije probao??) nebuloze neviđene. Ma, koji moj ću ja u ovoj temi kad mi dete ima 2 meseca, samo se unapred nerviram user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 21:12:58   
bea83
Već vidim sebe za par meseci kao redovnu u ovoj temiuser posted image Moja svekrva je već izjavila kako kravlje mleko treba uvoditi od 3 meseca i kako su njena deca jela pasulj sa 5 meseciuser posted image A mlada je žena, nema još ni pedeset godina. Srećom moja mama nije u tom fazonu a isto su godište user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 21:28:15   
jovicaa
mina ti ne mozes da znas sta radi dadilja kada ti odes. i slazem se da je baba mnogo bolja opcija ako je normalna, mislim ona je ipak odgajala tebe ili tvog muza, znas barem da nije pedofil ili nesto slicno ( dala sam ektreman primer ), sto je nazalost prisutno svuda.... naravno da vise poverenja imam u nju, samo mi smetaju neke stvari, ali mislim da ce to biti ok.'
nikad ne znas na kakvu osobu mozes da naletis, ali ako je baba krsuser posted image onda je bolje da ne cuva dete


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 21:32:44   
Brana
nina slazem se donekle sa tobom,ima divnih ljudi koji cuvaju decu,ali njih treba naci,imala sam dosta primera oko sebi koji su tako nadrljali sa dadiljama,da je to strasno...super sto si ti uspela da nadjes dobru osobuuser posted image
Za svekijevce se slazem,i ja mojoj svekrvi ne bih smela da ostavim Lakija,dobro ona je sada stvarno bolesna i sprecena u svakom slucaju da cuva bilo koga..ali opet i tu ima izuzetaka,ima svekijevaca koji su super i zele da cuvaju svoje unuce i da pomognu...Sve je to individualno...Ja u moju mamu imam najvise poverenja,slusa me sve,vaspita ga kao i ja,lepo saradjujemo i ja sam joj do neba zahvalna na tome..Tata mi je dosta meksi,i sve mu dozvoljava,zao mu je da ga izgrdi,da mu nesto zabrani,tu se malo sukobimo ponekad,ali me ipak skoro sve poslusa kada ga pritisnem...
A to kada moji krenu sa pametovanjem,ja se samo iskljucim i kazem::"Vi ste imali priliku da se dokazete kao roditelji,sada je red da tu ulogu pripustite meni,a vi da preuzmete nove uloge i pomognete meni, time sto cete saradjivati i prihvatiti moje vaspitanje,i kraj",i oni stvarno saradjuju,i Lakija lepo cuvaju dok sam ja na poslu.user posted image


< Poruku je uredio Brana -- 4.10.2011 21:34:29 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 21:55:53   
Anoniman
Svacije je pravo da odlucuje ko ce mu cuvati dete i na koji nacin.
Ja samo ne mogu da se slozim sa jednom recenicom, a to je da su vase majke i bake zaboravile sta je majcinstvo i odgajanje deteta. Nisu, samo se njihovo vreme i metode razlikuju od vasih. A to opet povlaci pitanje, zasto mislite da su vase metode bolje? Koliko vidim, vi gledate samo na sitnice, to sto ce baba i deda da ga puste da radi sta hoce ili sto ce da mu daju cokoladu. A to sto bake i deke sladje pricaju price od bilo koga, to sto im je ruka najneznija i puna blagosti????Zar to ne nadjacava ovo prvo? I kao sto vec rekoh na drugoj temi, zakljucak nam je isti, da dete ne treba da cuvaju baba i deda (ali ja nisam ni za bebisiterku kad dete preraste 2 godine, jer mu je mesto sa drugom decom), ali ne zbog tih razloga koje ste vi naveli, nego zbog ovog.
P.S.I ne znam koliko ce vam jednog dana prijati, da vasa snajka ili cerka konstatuje da ste vi zaboravili sta znaci biti majka i odgajati dete. Ja se stavljam u tu poziciju i uopste mi ne bi bilo pravo. Ponavljam ono sto sam rekla i na drugoj temi-jednom majka, zauvek majka!
Ja bar u svoju imam beskrajno poverenje...

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Te neizdržive bake i deke
4.10.2011 22:24:28   
Ana RR
I ja imam poverenje u svoju mamu ali ako ne dam svekrvi da ga čuva onda neću ni mojoj mami inače ću zaratiti sa svekrvom. Znači ili ja kod kuće ili dadilja ili vrtić. Nešto od toga će biti.
Ja mislim da su moje/naše metode bolje i čvrsto stojim iza toga. Babe i dede za igranje sa decom, eventualno povremeno čuvanje na sat vremena - ok, 9 sati dnevno sa babom i dedom - ne, nikako.
Verovatno ponekad preterujem jer ne dozvoljavam da Marka nose dole kod njih, odbijam pomoć i sl. ali ja tako najbolje funkcionišem i nisam ni umorna ni neispavana, srećna sam sa svojim detetom.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Te neizdržive bake i deke
5.10.2011 0:10:58   
minavb
Par puta je moja mama ostajala sama sa Vanjom. Dam mu rucak i kazem da ne sme nista da mu daje izmedju obroka zbog problema koji ima. Vratim se kuci, ona riba povracku sa zida. Dala mu je cokoladu i on se naravno izbljuvao. Nit je pojeo to sto je ona htela, niti mu je rucak ostao u zeludcu. To se mnogo puta desilo jer prosto nije htela da radi onako kako je gastroeneterolog rekao. Ona je super mama, i fenomenalna baka koja se divno igra sa decom, ali ako ja kazem da je doktor rekao da nesto sme ili ne sme, ona prosto nece da me poslusa.
Takodje, slabog je zdravlja a ume da pretera u brizi pa joj pozli. Za sve je bolje da Vanju cuva dadilja za koju znam sta radi i znam kakva je, a sledeceg septembra ce ici u vrtic. Moja mama je daleko, pa u svakom slucaju ne moze da ga cuva.



< Poruku je uredio minavb -- 5.10.2011 0:22:02 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here