|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 10:06:48   
Sanjica26 RR
Citam i ne verujem sta vam se desava. Bice sve dobro. Sto rece neko mozda je nesto u tom trenutku zasmeta. To mi je prvo palo na pamet. Poznavajuci sebe radila bih privatno EEG. Ne bih cekala. Sto pre.Mislim na tebe Suzi. Budi jaka😘

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 10:34:48   
Maraj
Pa da ..upravo sto ljisa napisa, epi ima dosta oblika. Ja imam jedno dete u razredu, njegov epi izgleda tako sto se zagleda i ne trepce...i samo prodje za par sekundi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li moje dete ima tik?
4.6.2020 13:09:23   
Filadendronka
Uhhh ne mogu da dodjem sebi. Svim srcem navijam da je samo neki prolazni tik usled rasta zubica. Drzite se i sto pre kod lekara. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 11:01:19   
Filadendronka
Dunja, kako ste???

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 12:59:27   
dunja RR
Fil, juče nije imala kočenje, osim kaže mm jednog kratkog ujutru, kada je sa njim imitirala kucu, ja nisam bila tu tada, posle tokom dana ništa. Bila je prvo u parku sa tatom, posle i sa mnom u drugom parku, novom, vodila je da promenimo cipelice koje joj uzeh za vreme vanrednog stanja ali ih nije nijednom obukla, a prerasla, tako smo ceo dan bili aktivni, i ona sa nama, pa joj nismo davali prostora da se grči. Par puta sam pratila, ona je to radila u napinjanju, kada nešto radi, kada nešto hoće da kaže, a inače priča non stop, nekim svojim jezikom i jako glasno priča (ali svi u kući smo glasni pa možda zbog toga), i u tom svom glasnom pričanju se napinje, a ne zna da priča osim par reči, i onda pravi te grimase. A vidim da želi da nam kaže svašta, da učestvuje. I jako je aktivna, u parku ne staje, spušta se na toboganu, na stomak, po 100 puta na dan, ljulja, klaclkalica, samo juri, puzi hoda, penje se na klupe, kući na krevet, ne staje ni sekunda. Inače je u parku 2 puta dnevno, po 2-3-4sata, tj. skoro ceo dan je napolju, i tamo nema kočenja, jedino sam jednom primatila u šumi na Zvezdari, ali kratko. Uglavnom su te grimase u kući.

Ali, par puta je to bilo i prilikom jela, i jednom tokom igranja, kada je duže trajalo, ali se pre toga isto napela prethodno, pa krenula da se trese.

Ne znam, ne smem da se opustim, jer može opet da krene pa da se još više smorim.

Malopre je gledam, uzela onu pecaljku sa magnetom, drvenu igračku, i ja joj pokazala kako se peca, ukapirala, i sva srećna peca one ribe, i napinje se od radosti, dođe na granicu da pređe u grimasu, ali se zadrži i ne pređe.

Uopšte nisam pametna..

Mislim da ćemo otići i kod Dimitrijevića na pregled, samo se nadam da će uspeti eeg da joj uradi, i planiram kod našeg fizijatra u Sokobanjsku, juče sam saznala da su izbacili termine, ali ne stigoh dana sda odem po uput, pa ću u ponedeljak, nadam se da ulovim u junu da odemo.

Oftamologa i širenje zenica s ankeim kapima i snimak očnog dna sam zakazala za 26.6. u Subotičkoj.



< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2020 13:22:20 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 13:12:52   
dunja RR
Ovih dana je imala i to škripanje zubima par puta, ranije to nije radila, ali nije ni imala zube, tek joj izlaze, ima 5 samo.

Ljišo, kada je on krenuo to sa očima, koliko je imao?
Mm je pomislio par puta da ona to svesno radi, namerno, ali meni su ova poslednja grčenja bila jako strašna, da ne mogu da poverujem da je to njena neka igra, tj. da to namerno uradi, da se tako trese.
Ali s obzirom da je jako bistra, sve kapira, ne znam šta da mislim ...možda je ukapirala da se plašimo kada to radi i prestala, lupam, jer stvarno ne znam šta je ovo.
Ti si eto bila sigurna da se on zeza, ja tome najmanje šanse dajem. A non stop sam sa njom, znam je odlično.

Meni ona tokom tok trešenja deluje kao da se prazni, prazni tu svoju napetost, koju izvuče napinjanjem. Ali zar nije svaki napad pražnjenje?




IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Moja D je skripala zubicima kad su rasli uzasno iritantno. Nadam se da su kod vas isto uzrok Ubici pa kad naidje bol da tako manifestuje. 



< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2020 13:15:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 13:14:06   
dunja RR
Ma naravno, nisu samo veliki napadi, epi napadi, ima milion varijant, manjih napada. mozak je čudo, kada se napravi neki kvrc.

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Iz onog iskustva sa prevrtanjem ociju 😂 mogu reci samo da epi napad ima gomilu oblika. . 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 13:26:31   
dunja RR
I sada ja nemam nijedan snimak, da pokažem dr, jer kada htedoh da snimim, u tsvari kada smogoh snage da snimim tu strahotu, ona prestala da radi.
Iskreno bih volela da se ne ponavlja ali sada ne mogu ni neurologu da pokažem snimak.kada ga nemam.a oni bi na osnovu snimka imali jasniju sliku.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2020 13:27:16 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 13:57:36   
Maraj
Joj dunja..ne znam sta da ti kazem....ja sam uvek tvrdila da su devojcice pametnije od decaka, i ako ne volim da generalizujem stvari....
Ali naravno, tek kad i ja dobih devojcicu shvatih da je moja tvrdnja 1000 000 posto tacna. Jako su bistrije, brbljivije sto ti kazes...tako da sve moze da bude. Daj Boze da jeste to njeno praznjenje usled nemogucnosti da se verbalno izrazi

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:27:33   
Misha i Ljisha
Dunja P je imao recimo godinu i 8 meseci. Moja D je pravila grimase kad je jako uzbudjena

 Ali to se videlo da je od uzbudjenja. Mm je naravno skrenuo i tad od brige. Ja se nisam nimalo zabrinula

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:34:57   
dunja RR
Moja deca meni krenu da jedu džigu eto, oboje oko 15. meseca, S svojom (tada) neaktivnošću, a ova mala krofna svojom preteranoma aktivnošću, koju mi matori roditelji jedva ispratimo. Mm svaki dan ponavlja po sto puta, tako mi i treba kada sa 50 godina hoću da budem tata, oovakvom detetu, koje NE staje.

Ili, moja deca prosto misle da mama treba da smrša, pa tako ja eto u par dana izgubim 3-4 kg, jer odlepih načisto, ništa jela nisam ovih dana. A tako je bilo i sa S onomad, u isto ovo vreme, sa njegovih 15m pa na gore.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:46:53   
dunja RR
S je u poslednje vreme bio jako grub prema njoj, pa sam se plašila da niej navukla neku traumu (a epilepsija ima za podlogu traumu). Ali smo primetili da se malo smirio i postao nežniji neposredno pre ovih grimasa. A sada kako je ovo krenulo se i dodatno promenio prema njoj, na bolje, jer smo ga mi opominjali da bude nežniji, mada je oset_io i sam... A ona ga naravno obožava, iako je traumira. Kada ga ugleda uvek odlepi od sreće.
Noćas se probudila dok se sam je tuširala, i ja dolazim, S spava pored nje, ona sedi, i ugleda ga, i odlepi od sreće, viče BAAA, pa ga pipne vrhom prsta po ruci, samo ga takne, i krene da se kleberi, mm i ja pokuli od smeha. Ma obožava ga.

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2020 14:47:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:47:42   
Milena18
Dunja, kada ćete raditi EEG?
Razumem da si van sebe od brige, ali brini malo i o sebi da se ne bi ti ponovo razbolela. Nateraj se da jedeš, da odspavaš... Njima treba zdrava mama. Znam da to sve znaš, nego eto, moram da kažem. Jako mi je žao što proživljavate te muke.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:48:52   
dunja RR
A kada sam prvi put pričala sa dr iz Subotičke, kaže mi on, ma nemojte se plašiti i da je epilepsija (iako doktoru nije ličilo na epi ), kaže, oa nama je ovde epilsepsija najmanji problem, verujte. Ima mnoogo gorih stvari.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:56:02   
lesli
Nemam sta pametno da dodam Dunja.Samo da te 🤗 i da kazem da se nadam da cete uskoro biti nacisto sta se desava i da nije nista ozbiljno. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:56:38   
Misha i Ljisha
HHa Dunja mm stalno ponovlja i za nas da smo matori roditelji. Prosto nemamo mirny decu i treba njih ispratiti ja trcim za P non stop. Juce ih mm cuvao jer imam rokove da ispostujem, seo u fotelju i rekao ja sam crko😂 reko vidis kako je meni svaki dan. Haos. Ali mislim da nema potrebe preterano sa brines. D se sa nekih pola godine kocila ukoci ruke i glavu nekako zatrese ali se isto videlo od silnog uzbudjenja jer nine drugacije znala kako da izrazi uzbudjenje. Mislim da su to kod njih prosto neke faze. Stresala se i kad piski. P to npr ne radi. I td i td. Ali ja sam skoro 95% vremena sa svojom decom i znam ih u dusu cak i mm ne priskace toliko jer ne stize. On se za prevrtanje ociju takodje jako uplasio dok sam ja smireno prisla svemu i bila ubedjena da se moje dete sprda sa svima. Mislim da ces i sama shvatiti sta je. Ne misli na dijagnoze. Nego misli eto prosto kada se desava. Da je epi ili tik nema sanse da odlozis tako nesto igranjem unparku. Kapiras? To se desava pa se desava. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:56:38   
dunja RR
U utorak imamo termin kod privatnog, ali pitanje je da li će uspeti EEg, a državni nije planirao za sada eeg. Javila mi se sinoć jedna naša forumašica, kaže iz svog iskustva da su definitivno najbolji doktori u Subotičkoj, kaže da ostanem na toj klinici.

Za moje zdravlje, znam draga, u pravu si user posted image ali takav grč mi je bio u stmaku, da sam bilo šta pojela samo bih povratila, ma nisam mogla da stavim ništa u usta. Danas je već puno bolje, evo kuvam neku čorbu od mahunaza ručak, doručkovala sam, biću ok. Sigurna sam da mi je u tim trenucima pritisak bio 200, ali nisma merila, baš sam se plašila da opet ne krenem sa terapijom za pritisak kao jesenas, kada sam trnula, meni od straha skače pritisak, a kardiolog sve pregledao zimus, sve ok.

IZVORNA PORUKA: Milena18

Dunja, kada ćete raditi EEG?
Razumem da si van sebe od brige, ali brini malo i o sebi da se ne bi ti ponovo razbolela. Nateraj se da jedeš, da odspavaš... Njima treba zdrava mama. Znam da to sve znaš, nego eto, moram da kažem. Jako mi je žao što proživljavate te muke.



< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2020 14:58:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:57:05   
dunja RR
user posted image
IZVORNA PORUKA: lesli

Nemam sta pametno da dodam Dunja.Samo da te 🤗 i da kazem da se nadam da cete uskoro biti nacisto sta se desava i da nije nista ozbiljno. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 14:59:13   
Misha i Ljisha
U privatnoj ordinaciji zakazi eeg u doba kad ona inace spava. Tako sam ja. Ovde privatno mozesni u ponoc eeg zakazati. Ja sam zakazala u 11 a P inace spava u pola 11. Dobrih dva sata sam ranije otisla da budem blizu ordinacije i nasla igraonicu u blizini. Otisli smo u igraonicu i izmorila ga i onda udarili peske donordinacije da mi slucajno ne zaspi y kolima. Pripremili ga. U pola 12 sam ga uspavala i lepo je spavao


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 15:00:56   
dunja RR
Pokušavam da razlučim ...dešavalo se pri uzbuđenju najviše, ali eto, par puta i pri jelu, što mi je bilo čudno. Kada je jela krastavac npr.
Kaže mm možda juče nismo uhvatili nijednom pogledom, što ne znači da nije bilo, ali baš smo pratili..

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Nego misli eto prosto kada se desava. Da je epi ili tik nema sanse da odlozis tako nesto igranjem unparku. Kapiras? To se desava pa se desava. 





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 15:02:43   
Misha i Ljisha
P pravi grimase kad mu je nesto jako ukusno 😂 ne znam nisam videla tvoju curicu ali mislim da zenska samo ima takve ekspresije i da ces se nacuditi usput kakvo blesavo dete imas 😂


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 15:03:51   
dunja RR
Ali ovaj neurolog nije hteo na spavnju, kaže da bude budna, pa da promabo na sisi. A vodi se kao je jedan od najbolji, valjda zna šta radi, ne znam.

Ja ne verujem da radi u ponoć, jel taj baš dečiji??

Ajd raspitaću se. Koja je cena u NS? Kod ovog je 6.000,a setih se, videla sam da ima u Bel medicu, e kod njih garant i u ponoć može, i kod njih radi ovaj dr, isti, samo je duplo skuplji eeg.

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

U privatnoj ordinaciji zakazi eeg u doba kad ona inace spava. Tako sam ja. Ovde privatno mozesni u ponoc eeg zakazati. Ja sam zakazala u 11 a P inace spava u pola 11. Dobrih dva sata sam ranije otisla da budem blizu ordinacije i nasla igraonicu u blizini. Otisli smo u igraonicu i izmorila ga i onda udarili peske donordinacije da mi slucajno ne zaspi y kolima. Pripremili ga. U pola 12 sam ga uspavala i lepo je spavao





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 15:06:37   
dunja RR
Ona inače ima lude ekspresije totalno, Blesava je stoo posto. Mene je dr par puta na pregledu pitao kada ona nešto uradi facom, jel to ova grimasa, ja kažem, ma ne, to je normalla grimasa za nju user posted image

Ova strašna grimasa je izgledala kao šlog ne daj Bože, širom otvori usta, iskrivi vilicu, i trese se. Kao da je udari struja.

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

P pravi grimase kad mu je nesto jako ukusno 😂 ne znam nisam videla tvoju curicu ali mislim da zenska samo ima takve ekspresije i da ces se nacuditi usput kakvo blesavo dete imas 😂





< Poruku je uredio dunja RR -- 5.6.2020 15:07:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 15:07:00   
Misha i Ljisha
Nama su trazili dva puta u spavanju. Mislim da je za jedan eeg bilo 8500 plus 3000 citanje nalaza.


Deciji i bas iz decije bolnice najbolji neurolog. Tako da mi je bilo svejedno jel idem drzavno ili privatno. Isli smo u cuvenu oedinaciju dr Nikolica. Kod njega moze kad god da zakazes

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li moje dete ima tik?
5.6.2020 15:08:59   
dunja RR
Ljišo, a što dva puta?

Ovde je eeg 6.000 a pregled 4.000.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here