|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kašice
22.9.2011 0:01:23   
minavb
Viko, a jaja?user posted image

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kašice
22.9.2011 0:05:47   
Vika
Dam mu 2 x nedeljno žumance za doručak i tada obično za ručak jede kupovnu kašicu, pa pošto u njima ima svega 8% mesa, računam da mu neće biti previše

< Poruku je uredio Vika -- 22.9.2011 0:07:45 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kašice
22.9.2011 0:08:09   
minavb
Onda tvoj svrcko ima odlicnu krvnu sliku.user posted image

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kašice
22.9.2011 0:09:33   
Vika
133 hemoglobin i 4,95 rbc user posted image  sa 9, meseci

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kašice
22.9.2011 0:11:54   
minavb
user posted image Mi juce vadili krv i hemoglobin bio 133. 

< Poruku je uredio minavb -- 22.9.2011 0:13:00 >

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kašice
22.9.2011 0:14:59   
Vika
Divno! Samo kad ste se rešili muka...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kašice
22.9.2011 0:20:31   
SareniVrabac
IZVORNA PORUKA: Capa

A kako ja da znam koliko bi trebalo da pojede ? Koliko su vaše bebe jele sa 5 meseci ?

Ovo pitanje je i mene mucilo. Aleksa bas voli da rucka pa nekad bi pojeo i 180g, ali sam se trudila da mu dajem po 120-130. Dr nam je danas rekla da mu voca dajemo koliko hoce/moze, da mu to nece praviti problem sa kilazom, posto jede samo voce bez keksa, e sad ne znam da li to vazi i za povrce, tj slane kasice.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kašice
22.9.2011 0:29:58   
minavb
Povrce ima manje kalorija od voca, takodje i manje secera, pa se kase od povrca mogu davati i u vecoj kolicini. E sad, kad se tu doda i meso, puter, hleb... to je vec dosta kaloricnije pa ne treba preterivati.

Viko, sad je bas uzivancija kuvati za njega. Bas sam juce rekla bebisiterki kako je divno kad dete hoce da jede.user posted image

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kašice
22.9.2011 0:35:14   
SareniVrabac
Do sad je jeo samo voce, od sutra krecemo sa povrcem. Posle koliko vremena da pocnemo sa mesom, zumancetom, masnocama? dr je rekla kad stigne do toga da pojede 100g povrca, onda moze meso, a znajuci njega to ce biti za dva-tri dana, a to mi je brzo. I koliko mesa dodavati u kasicu?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kašice
22.9.2011 9:16:27   
Capa
Mene sve ovo sa količinom baš zbunjuje...
Kaća kada je imala nešto više od 4 meseca, dr je rekla da može da pojede 140-150 grama pirinčane kašice...
A drugo, kada se kupovna kašica napravi po uputstvu sa kutije, to ispadne 180 grama...

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kašice
22.9.2011 9:27:27   
Anoniman
Ja apsolutno nikad nisam opterećivala sebe količinom koju moje dete pojede...
Kad je pisalo da treba da pije 120ml mleka on je pio 90ml, kad je trebao da pojede 100gr obroka na kašiku, on je jeo 200gr... Nikad za nikad nisam gledala da li je to po kutiji, pedijatru, skali, bočici.... Jednostavno gledajte svoje dete i ono će samo da vam pokaže koliko mu treba. Miša je recimo sa 7 meseci na moru jeo one velike teglice kašica, a sa 10 meseci jedva je umeo da isprazni malu teglicu nekih dana. Ni mi nismo uvek jednako gladni user posted image Bitno je da se hrane zdravo i ispravno, a u kojoj količini zavisi od deteta do deteta

< Poruku je uredio n i n a -- 22.9.2011 9:28:12 >

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kašice
22.9.2011 9:33:36   
IVA 11
Tacno tako Nina, i ja isto tako... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kašice
23.12.2011 22:58:55   
Ana RR
Kakve su milupine kašice? Ili su bolje hipp?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kašice
23.12.2011 23:02:44   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Kakve su milupine kašice? Ili su bolje hipp?


Nama su Milupine bile najbolje :) Ako mislis na one tipa rizolino u kutijama?user posted image Obozavali su sa bananom ili  keksom. Sa keksom je bas njami user posted image , samo se brzo potrosi jer treba staviti vise da bi bila gusta.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kašice
23.12.2011 23:05:19   
Tea2
Ana,ovo pitanje je uvek aktuelno i dobices razlicite odgovore.Instant sam deci davala Milupine,dojila sam ih pa nije bilo vayno sa kojim su AD mlekom.Kupovali smo i Hipp jer imaju neke druge ukuse.Teglice i sada Frutek jer Juvitanine nece da jede!!Ali,najviose volim da joj sama spremim ,ali je to neka druga tema -opet sa raylicitim stavovima.Reklama cini cuda,ali dete ipak odlucuje koji ukus mu vise odgovara.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kašice
24.12.2011 0:29:25   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

mikice: pokusaj sljivu da dajes za uzinu tokom nekoliko dana, mislim da nekad treba duze da "proradi", bar sam ja tako...meni se sada lako ukaki od suvog grozdja, mada ona je puno veca. Ali ako danas jede suvo grozdje sutra dan kaki ko ludauser posted image


Danas sam joj dala duplu dozu sljive i proradilo samo tako...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kašice
24.12.2011 9:44:51   
Ana RR
Ja bih mu kuvala sama ali ponekad bih mu dala i kupovne, mislim da su one sasvim ok. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kašice
24.12.2011 9:54:20   
Didy
Ana, ja sam koristila Milupine što se mešaju s vodom ili mlekom, a gotove kašice u teglicama sam najviše hipp, sunval su mi bile odlične, nestle ponekad. U njih nisu dodavali ni šećer ni so, pa sam zato njih uzimala. Tek kasnije sam mu davala voćne frutek (imaju šećer), juvitanu sam nešto izbegavala. Probala sam jednom voćnu, više mi je ličila na džem koliko je šećera imala.
Generalno sam ih retko koristila, ali sam uvek imala i slatku i slanu u torbi ako se negde zadesimo.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kašice
24.12.2011 10:21:54   
Anoniman
Mi pahuljice koristimo Nestle jer pije NAN, a od kašica koristimo Milupine, Nestleove a najviše Hippove. Hoću da probam i Sunval. Ja kombinujem, dajem i domaće i kupovne. A što se količine tiče, ne opterećujem se. Žaba mleka popije manje nego što je preporuka, zato kašica jede više (smaže punu veću teglicu na keca kad joj se svidi kašica) ali se ne smiruje čak ni kad spava pa sve lepo potroši (za poslednjih mesec dana je dobila 300 g)...

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kašice
24.12.2011 10:34:51   
Ana RR
I ja koristim pirinčane milupine i mešam ih sa vodom ali sam mislila na ove u teglici. Probala bih nestle pošto pije Nan, ali me zanima kakve su i ove druge. Mislim, ima vremena, nećemo mi to još nego prikupljam informacije user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kašice
24.12.2011 10:41:03   
Anoniman
Ja gledam da uvek uzmem što raznovrsnijeg sastava a to kod nas podrazumeva i od vieš proizvođača... Uvek se najduže zadržim ispred rafa sa kašicama.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kašice
20.1.2012 11:20:21   
viking
Drugarice, pomagajte! Koje bebeće kašice mogu da jedu i odrasli tj. koje su dovoljno ukusne i mirisne i za nas velike? Nije bitno da li su slane ili slatke, samo da su jestive.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kašice
20.1.2012 11:22:53   
Olga75
jabuka i banana mi je bila jestiva , sljiva , slane su mi bile sve bljak
mislim na kupovne
a domace to sad vec zavisi sta sme pa tako pravis user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kašice
20.1.2012 11:23:23   
minavb
Sve slatke su fine i jestive, a od slanih preporučujem hipp one za starije bebe preko 8 meseci, one su slanije i ima malo komadića. Ja sam njima hranila tetku i ujaka kad je moralo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kašice
20.1.2012 11:26:54   
viking
Čula sam da neke baš smrde, da prostite, pa da ih izbegnem...
Olgić, što se pravljenja tiče, još uvek ne znam, nismo dobili nikakve instrukcije, još čekamo.
Mina, treba mi bez komadića. Dakle, da tražim za one baš malene bebice?

< Poruku je uredio viking RR -- 20.1.2012 11:27:19 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here