|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 14:33:45   
simke

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: jacagoga

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Evo o čemu razmišljam:

Dobiću otpremninu koja će biti dovoljna da tri meseca živim kao da imam posao. Radije ne bih prekidala radni staž, i nadala se da ću u naredna 3-4 meseca naći nov posao, ali mislim da mi rešenje ne leži na Birou.


A zasto ti tu otpremninu ne stavis u stek, uzmes od biroa sta ti pripada (tj drzave, pa samo nam uzimaju red je nesto i da daju) malo raduckas honorarno i trazis posao koji ti odgovara, a tih 6 meseci, pa boze moj nije mnogo nadoknadice se, ionako stalno pomeraju starosnu granicu za penziju a kako su krenuli dok dodjemo do iste mozda je i ne bude



Zeznuh se gore, ako sam na birou, ne mogu raditi honorarno, ako ja ovo dobro shvatam:

Obustvaljanje novčane naknade
Isplata nov. naknade se obustavlja za vreme:
*trajanja ugovora o obavljanju privremenih i povremenih poslova (jesu to ugovori o autorskom honoraru, delu i sl???)
*vojni rok
* zatvor i sl do 6 meseci
* boravak u inostranstvu kada je nezaposleni ili njegov bračni drug poslat na rad u inostranstvo u okviru međunarodno-tehničke ili prosvetno-kulturne saradnje u diplomatska, konzularna i druga predstavništva.

Pa,ako radis honorarno,onda ne mozes biti prijavljena na Biro(jer radis),nemas prava na naknadu i ne ide ti stazuser posted image Ebem mu misauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 14:34:01   
Anoniman
Evo proverih, da, tih 6 meseci ide radni staž (u mom slučaju 6 meseci).

A jel zna neko da li za tih 6 meseci mogu da radim po ugovoru o autorskom honoraru ili Ugovoru o delu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 14:38:14   
simke

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Evo proverih, da, tih 6 meseci ide radni staž (u mom slučaju 6 meseci).

A jel zna neko da li za tih 6 meseci mogu da radim po ugovoru o autorskom honoraru ili Ugovoru o delu?

Draga kad su ti zakazali razgovor sa savetnikom?Mislim da je najbolje njih da pitasuser posted image Koliko sam ja shvatila i honoraran rad je za njih zaposlenostuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 14:45:54   
Anoniman
Zakazali razgovor sa savetnikom? A ko da mi zakaže? Ja sama kada odem da se prijavim? Ja ne znam gde se nalazi Biro!  user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 14:48:55   
simke

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Zakazali razgovor sa savetnikom? A ko da mi zakaže? Ja sama kada odem da se prijavim? Ja ne znam gde se nalazi Biro!  user posted image

user posted image user posted image user posted image Mislila sam da si se prijavilauser posted image
Biro ti se nalazi kod stadiona Vojvodine(preko puta suda za prekrsaje).Odes tamo na info pult,poneses radnu knjizicu,raskid ugovora,licnu kartu,oni ce ti reci sta daljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 14:54:15   
Anoniman
Ah, onda još ne kasnim, jer će rešenje biti na 30.12. user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 14:55:56   
simke

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ah, onda još ne kasnim, jer će rešenje biti na 30.12. user posted image

Onda od datuma prekida radnog odnosa imas 30 dana(kalendarskih)da se prijavis za naknaduuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 14:57:49   
Anoniman
Hvala simke. user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 15:01:08   
simke
Nema na cemu dragauser posted image Opsirnije info cu ti dati u subotuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.12.2009 19:18:25   
marince1
Znam da sad ne izmisljam toplu vodu,ali da ti kazem,veoma je mala verovatboca da ce ti nsz naci posao.
Kad dodje poslodavac i trazi radnika,ili on vec unapred zna koga ce primiti (nekog ko je vec bio na probnom radu ili nekog po preporuci),a ako nije tako sluzbenik ce uvek da  ''mune'' enkog svog.

Ono sto je vazno je da budes na njiovoj evidenciji,jer zakon tera poslodavce da uzima ljude od njih. user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
11.12.2009 0:58:37   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Evo proverih, da, tih 6 meseci ide radni staž (u mom slučaju 6 meseci).

A jel zna neko da li za tih 6 meseci mogu da radim po ugovoru o autorskom honoraru ili Ugovoru o delu?

Ja mislim da mozes da radis po Ugovoru o delu.
Prosle godine smo i mi tako radili kod naseg poslodavca koji nas je bio otpustio pa nas je posle mesec i po dana ponovo zvao da radimo.
Ja sam tad imala pravo na 3 meseca novcane naknade sa biroa.Neke koleginice su imale i po godinu dana i vise i isto su tako radile.
Kad mi je isteklo tih 3 meseca poslodavac me je prijavio.
Oni koji su imali vise meseci mogli su da biraju da ih odmah prijavi ili da i dalje rade po Ugovoru o delu.
I jos nesto je vazno.Ako se zaposlis a nisi iskoristile sve mesece na novcanu naknadu mozes i kasnije da ih iskoristis.
Nas poslodavac ih je ponovo otpustio ove godina i oni koji nisu iskoristili svoje pravo na novcanu naknadu sada koriste.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
11.12.2009 1:08:01   
cipiripi
ima jos jedna fora kada je u pitanju tehnoloski visak..
mozes da podneses zahtev za kredit.
to ti je dobra varijanta ako hoces da otvoris nesto svoje.
drzava ti daje bespovratni kredit ali uslov je da ne propadnes naredne 2 godine...ako zatvoris fimu moras da im vratis te parice...
namazani su.... user posted image
a iskreno ja neznam nikoga koga su primili preko biroa...svi traze nesto mlado..uspaljeno...tako je bar u Bg user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
11.12.2009 8:00:55   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ima jos jedna fora kada je u pitanju tehnoloski visak..
mozes da podneses zahtev za kredit.
to ti je dobra varijanta ako hoces da otvoris nesto svoje.
drzava ti daje bespovratni kredit ali uslov je da ne propadnes naredne 2 godine...ako zatvoris fimu moras da im vratis te parice...
namazani su.... user posted image
a iskreno ja neznam nikoga koga su primili preko biroa...svi traze nesto mlado..uspaljeno...tako je bar u Bg user posted image



uspaljeno...hahaha

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
11.12.2009 8:31:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

svi traze nesto mlado..uspaljeno...


Ja ti se ne uklapam u taj opis? user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
11.12.2009 9:55:35   
marince1
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ima jos jedna fora kada je u pitanju tehnoloski visak..
mozes da podneses zahtev za kredit.
to ti je dobra varijanta ako hoces da otvoris nesto svoje.
drzava ti daje bespovratni kredit ali uslov je da ne propadnes naredne 2 godine...ako zatvoris fimu moras da im vratis te parice...
namazani su.... user posted image
a iskreno ja neznam nikoga koga su primili preko biroa...svi traze nesto mlado..uspaljeno...tako je bar u Bg user posted image



to sledece godine,za ovu su potrosili budzet

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
11.12.2009 9:57:01   
Anoniman
Ma, svakako ja neću ništa svoje da otvaram. No, info će verovatno služiti nekome ko bude pročitao. user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
11.12.2009 11:17:48   
gina
Ima li tu neka varijanta da se i ja uklopim... da mi daju pare, a ja da ništa ne radim ???? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
21.12.2009 23:49:17   
Anoniman
Danas sam bila na sastanku sa predstavnicima sa Biroa:

Ako ste na birou i primate novčanu naknadu i imate penziono, zdravstveno i invalidsko, ne možete raditi po Ugovoru o autorskom honoraru ili Ugovoru o delu. Prekinuće vam se primanja i sve ostale beneficije.

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
22.12.2009 0:16:41   
gina
Tasho, to vas oni sa biroa malo plaše da ne bi slučajno oštetili državu. Vi koji ste tehnološki viškovi ste veliki prevaranti user posted image user posted image , 'oćete da vam država pomaže a da radite pa da je na taj način ojadite user posted image user posted image user posted image . Iz prakse znam da ljudi koji primaju naknadu rade po osnovu ugovora o delu. Ugovor o delu nema apsolutno nikakvih dodirnih tačaka sa Nacionalnom službom za zapošljavanje. Ali opet, ima ljudi koji se boje pa rade na crno ili ne rade uopšte.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
22.12.2009 0:18:37   
Anoniman
Jao dušo, ja sve plaćam državi! Ja sam baksuz kog će uhvatiti... biću jedan u milion! user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
22.12.2009 0:26:46   
Anoniman
Gina, imaš pp.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
24.12.2009 14:09:55   
Anoniman
Nece te Taso uhvatiti, postoji i za to resenje

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 1:44:50   
Anoniman
Imam prava na 6 meseci biroa, i tamo piše nešto da se novčana naknada produžava u slučaju trudnoće. Da li to znači da se produžava ako zatrudnim u tih 6 meseci?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 1:45:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nece te Taso uhvatiti, postoji i za to resenje


Heeeeeeeeej ko je ovo?

Hoćeš mi poslati na pp? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
10.1.2010 1:48:57   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Danas sam bila na sastanku sa predstavnicima sa Biroa:

Ako ste na birou i primate novčanu naknadu i imate penziono, zdravstveno i invalidsko, ne možete raditi po Ugovoru o autorskom honoraru ili Ugovoru o delu. Prekinuće vam se primanja i sve ostale beneficije.



Probaj da se raspitas za u govor o privremenim i povremenim poslovima

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here