|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
16.10.2008 18:50:50   
guppy RR
Evo šta ima novo. Bili smo nedelju dana svi kući, bolesni. Ja sam se toliko gadno razbolela, da sam morala da uzimam (i još uzimam) antibiotik, a malići su bolje prošli (kašalj, infekcija, zapušen nosić...) jer smo im intenzivno čistili nosove, da infekcija nije prešla na uši ili pluća. U ponedeljak su se vratili u vrtić, i...

SPAVAJU! Posle ručka... SPAVAJU ...
šta da kažem... ? znala sam?

Vaspitačica se zaljubila u njih, kaže da jedu uvek dve ili tri porcije hrane, da nikako da se zasite user posted image . Legnu i spavaju sami.. jedino nas malo brine dečak, koji je jaaaaaaaakoooooo emotivan i sada je počeo da se zatvara sam u sebe nekako. Većinu vremena provede u ležaljci, malo zatvori oči, malo miruje i gleda okolo... a kada ustane treba mu stalno pažnja, da ga neko grli i mazi. Kod kuće nije tako, pa nekako shvatam da ga je uhvatila tuga, ali proći će i to. Devojčica super sve podnosi, uopšte više ne plaču kad ih unesem u sobu, ona se ceo dan igra, odspava svoju rundu i raduje se kad dođem po njih.

Sve u svemu - prezadovoljna sam sada!
Mislim, da nije prerano... i vidim, kako napreduju u kratkom vremenu! Počeli su sami da jedu kašikom (pola u usta, pola po majici), dečak je prohodao jer je hteo da hoda kao ostala deca itd.

Priznajem da sam bila jako ljuta na početku zbog tog sistema "uvođenja" u jaslice. Mislim, da previše komplikuju oko toga...
Ali sve je dobro, što se dobro svrši.

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
16.10.2008 22:23:53   
Lu
E baš mi je drago guppy,neka ste vi živi i zdraviuser posted image ,a ti obavezno ispij do kraja antibiotike.
Vidiš sve dođe na svoje ,slatkiši maliuser posted image user posted image  zdravi i sretni u jaslicama,supeeruser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
16.10.2008 23:08:13   
Anoniman
JUPIIIIIIII, ja baš hoću jedan dan da odem tu do jednog zabavišta da se najavim da mi u septembru (sledećem...za godinu dana... user posted image ) stižemo... da na vreme znaju...user posted image

Prolazila sam sa Lukom pre neki dan pored tog zabavišta, on je sedeo u kolicima, i gledao u noge a deca  su se igrala sitnim kamenčićima koji su ispred kuće u kojoj je zabavište. Neki kliac je šetao i vukao noge po njima - Luka je skočio u kolicima na noge i rekao "Kamenčići! Hoću ja tu!", objasnila sam mu kako stvari stoje (videćete u daljem textu detaljnije). Stižemo kući i on kaže mojoj baki (prepričavajući moje obrazloženje): "Video sam jednog batu tamo u zabavištu, igra se sa kamenčićima. Ali ja ne mogu tamo. Mama će me upisati kada još malo porastem. Zato treba puno da jedem i da spavam." /naravno sve to ide mucajući i tražeći odgovarajuću reč/ user posted image Nego, gupy, jesi videla najnoviju "Anegdotu"? user posted image



< Poruku je uredio Tasha -- 16.10.2008 23:09:11 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
6.11.2008 20:21:58   
guppy RR
Toliko sam se iznervirala zbog jaslica... a evo.. nedelju dana tamo, nedelju dana kući.. nedelju dana tamo, tri nedelje kod kuće


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 8:20:51   
IvanaSK RR
Prilagodjavanje zavisi od vrtica. Mi smo par dana isli od 9h pa pola sat, sat, do dva ipo sata. Posle toga je bilo spavanje sa kojim nije bilo problema.
Onog trenutka kad ona bez problema tamo spava ja smatram da se prilagodilauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 9:01:00   
vocicana
Ivana u pravu si. Ja se mislim ovako, nece me iznervirati, ali msm da ce prvih nedelju dana ici savrseno, sto se prilagodjavanja tice, posle ce biti kukjave svaki put kada ostane sa drugarima. Zato sto mojaaa mammaaaaaa nije tu. Ali o tom potom. Slina ce biti do kolena, ali sve ide u rok sluzbu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 9:08:13   
Anck Su Nmaun
Kod nas je sad neki novi sistem prilagodjavanja sto je po meni previse.
Traje 4 nedelje.
Prve nedelje po sat vremena sa mamom.
Druge nedelje po dva sata.
Trece nedelje po dva sata sami.
Cetvrte do spavanja
A tek pete ostaju do kraja.

Meni je to bilo mucenje. On je bio nesnosan samnom. Kako sam ga ostavila samog diiiiivan. Najbolji dok su ostali pravili haos user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 9:11:41   
vocicana
To je dobar sistem. Videcu kako je to ovde osmisljeno, mafda mislim kao i sve duboko bez veze.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 9:14:09   
Anck Su Nmaun
Meni se ne dopada. Par dana je sasvim ok tako sam i njih dve i nisam imala problema. Dva tri dana ja s njima posle nek bude 2 dana po sat dva i cao, a ovo....

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 9:18:45   
vocicana
Pa tvoje iskustvo je trostruko. ja sada kao prihvtam sve opcije koje mi se cine ok. To je bas razvuceno postepeno navikavanje. Ne znam, o tome cu misliti sledece godine od marta meseca.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 9:35:49   
IvanaSK RR
Voci, uopšte ne mora da znaci da ce biti tako. Ja sam mislila da ce maci biti problem, a ona tamo divna, najdivnija. Rekoh vaspitačici da mislim da mi ne govori istinuuser posted image kaze da ce je jedan dan snimati da vidim user posted image
Anck, to je totalna glupost. Pet nedelja je previse.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 11:37:19   
Misha i Ljisha
Kod nas zavisi od vaspitacica tj tako je bilo u D prvom vrticu. Znaci ja sam prvi dan vec izasla napolje. Isterale me vaspitacicei rekle Vi njoj ne trebateuser posted image Isla je cetvrtak i petak "kao sa mnom" u ponedeljak je vec spavala. Dok recimo druga devojcica je iz grupe je isla tako 5 nedelja. Ali iskreno to mi je bilo mucenje ma da gledam i mamu i dete. ALIIII sta sam primetila, mama je ta koja nije ok bila pa nije ni dete. Mama je virkala ako bi je slucajno vaspitacice i izbacile napolje, trpala se kad ne treba i td i td. Tako da u tom vrticu nije strogo 5 nedelja vec ocene po detetu. Nadam se i P da ce biti isti

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 11:58:25   
IvanaSK RR
Ja sam sa sinom prvi dan samo bila unutra. Sada sa njom nisam uopšte.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 12:17:22   
Milena18
Kod M u grupi je prilagođavanje trajalo dva meseca. Krenula je u septembru, a tek u novembru su ostali na spavanju. Ona je bila spremna mnogo ranije, a mislim da su i druga deca.
Voci, biće D super.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 12:27:15   
Anck Su Nmaun
Nego sta, 99%dece da tako kazem je spremno posle nedelju dana. Mislim da je sve to veci stres za neke majke nego decu. Deca se posle par dana naviknu.
Ali dobro prosla sam sve to pa da kazem da znam kako deca reaguju. Dok gledam neke roditelje kako prave drame....nije ni tim vaspitacima lako . Bolje reci da je to privikavanje za roditelje user posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 12:29:10   
Anck Su Nmaun
Da zaboravih reci. Na samom pocetku godine ide ovakvo privikavanje kasnije mislim da se ne pridrzavaju bas tih 4 nedelje. A i kasnije je lakse jer je ostatak vec adaptiran pa se i novo dete lakse privikne.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
20.5.2018 14:09:38   
Milena18
Da, kasnije ide brže. Evo kod M su sada došle nove bebe, ali nekoliko njih u isto vreme i baš je haos. Počeli su rano da ostaju do 14:30. Plaču tokom celog dana.
Meni je ok postepeno prilagođavanje, ali do 3-4 nedelje, za sve preko toga ne postoji pravi razlog.
I da, kod nas u vrtiću roditelji ne staju sa decom ni prvog dana.

< Poruku je uredio Milena18 -- 20.5.2018 14:10:04 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
26.2.2019 10:25:24   
Sanidej
Da nam nije baka pomogla oko vodjenja dece na adaptaciju, mogla bih da se pozdravim sa poslom..trajala je oko mesec dana cela priča.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Iznervirao me SISTEM jaslica!!!!!
26.2.2019 11:59:20   
mirana1
Pa i ne treba roditelji da ostanu, posle ova druga deca jos vise placu.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here