|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
28.11.2013 8:45:49   
Peace*
Pričaj sa pedagogom o njihovim karakternim osobinama. OK, svi su "loši" (mada, to je subjektivno, što je meni dobro, možda tebi nije), pa prosto izvagaj na osnovu "blaga" - "stroga" i sl. Nađi najmanje zlo od ponuđenog kad je već takva situacija.

Inače, pljuvala sam učiteljicu iz boravka svojevremeno, žena je do kraja ispala skroz cool. Luka je gotivi, a ona juče reče da joj je Luka mezimče (šta da vam kažem kad ga je hranila juče za ručak user posted image ). Svi domaći su uglavnom završeni. Poštuje sve kritike koje joj se upute, recimo, mi smo joj skrenuli pažnju da Luki nagoveštava da obrati pažnju na rukopis. Spremala je jednu predstavu za Helloween, sada sprema novu za NG, u ovoj drugoj će glumiti druga postava u odnosu na prethodnu. Sad spremaju prvenstvo u rukometu, crteži, natpisi, pa će učiteljica da napravi izložbu njihovih radova. Obojili su slova za natpise hodnika gde su I i II, a gde III i IV razredi... Pre koji dan je došao iz boravka sa narukvicom od papira. Sve u svemu, žena radi sa njima. Srela sam juče komšinicu, kaže, mala hoće danas da ostane u boravku do 17h, neće da mama dođe po nju ranije. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
1.3.2014 12:35:46   
big mum
Ove godine spremam prvačićauser posted image

U vrtiću se već uhvatila gungula koju učiteljicu treba odabratiuser posted image
Meni je skroz bezveze tražiti 'vezu' za učteljicu.Pa valjda se ide kod pedagoga i psihologa na testiranje i procjenu te na osnovu toga sklope odjeljenje i odrede koja učiteljica treba da ga vodi.

Da li je to zaista toliko bitno-meni nije.
Ja bih voljela da sa njom ide jedna djevojčica iz vrtića sa kojom se baš druži.Ali bože moj ako ih ne stave zajedno pa šta.Nek se privikava na nove drugare-ništa joj neće biti.

Juče kad sam išla u školu da vidim kad je testiranje i šta mi od dokumenata treba za upis vidim dosta zanimljiv prizor.
Učiteljica koja je "kult"ispraća djecu ,roditelji ih dočekuju.80% roditelja su uticajni i prilično imućni.Onih 20% su obični smrtnici koji su tu stavljeni čisto radi prosjeka.Žalosno,zaista žalosnouser posted image
Ta žena po meni ništa nije bolji stručnjak od svojih radnih kolega.Jedino se zna dobro izreklamirati gardarobom,izborima za naj lice preko FB,članstvom u dekupaž radionicama,izlazcima po elitnim lokalima.



_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
1.3.2014 20:06:40   
superm
Ukoliko je psiholog dobar, pustite da on\ona proceni kojoj uciteljici dete treba da pripadne. Ja sam tako postupila, iako sam bila u prilici da biram uciteljicu za dete i ne kajem se. Psiholog je odlicno obavio svoj posao.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
1.3.2014 21:17:42   
serpica
Kod nas se posle psihofizickog testiranja deteta metodom slucajnog odabira uciteljice/ucitelja dete rasporedjuje u odelenje.Ja sam insistirala na jednom ucitelju i cak trazila vezu za istog da bi mi dete bilo kod njega.Nisam se pokajala jer je fenomenalan u svakom pogledu,strog ali pravican,maksimalno posvecen svakom detetu,ima ubrzani tempo ucenja,prva dva razreda je drzao boravak sad su u klasicnom odelenju.U razgovoru sa ostalim mamama cija su deca kod drugih uciteljica jos jednom se pokazalo da sam napravila odlican izbor.Hvala Bogu te se pada da mladja cera polazi u prvi kad straija zavrsava cetvrti razred pa ce biti kod istog ucitelja.user posted image Mislim da je dobar ucitelj kamen temeljac za dalje skolovanje.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.3.2014 9:45:53   
Peace*
serpi user posted image
delim tvoje iskustvo i mišljenje.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.3.2014 13:58:50   
Klarita
Uf, uf, uf...ja cu da biram Boga mi. Pola ih poznajem privatno i ne bih im dala dete ni na pola sata da je pricuvaju, a kamo li da joj postave temelje, sto rece Serpi. Serpi, potpuno si u pravu.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.3.2014 16:28:51   
Lu
Meni se ponekad čini da veliku ulogu igraju roditelji a ne učitelji.
Kao u vrtiću s tetama , i u školi je bitan je odnos učitelj-roditelj a ima nas svakakvih sa obje strane htjeli mi to priznati ili ne, više je naravno roditelja pa samim tim i njihovih nezadovoljstava raznoraznim stvarima a sve u namjeri "ja želim najbolje za svoje dijete" što nije loše ali često pretjerujemo.
Ja uvijek polazim od toga da neko ko se školovao i radi kao učitelj zna šta radi, ako se nakon nekog vremena slučajno ispostavi da ne zna onda se na to reaguje a osuđivati nekoga bez da se upozna i vidi kako radi ta osoba meni nije ok.
Ja nikad ne bi mogla da vjerujem drugim roditeljima jer jednu istu učiteljicu jedno hvale drugi kude i iskreno baš me briga za te priče.
Nisam birala i zadovoljna sam sa učiteljicom, uostalom nek se moje dijete pobrine da napravi s njom dobar odnos a ja dajem svoj doprinos.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.3.2014 16:30:35   
lanajelena
Mi smo isto u ovom sosu od septembra,nisam razmisljala nesto o uciteljici,cak mislim da ima sanse da upadne kod moje user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
3.3.2014 16:48:08   
serpica

IZVORNA PORUKA: Lu

Meni se ponekad čini da veliku ulogu igraju roditelji a ne učitelji.
Kao u vrtiću s tetama , i u školi je bitan je odnos učitelj-roditelj a ima nas svakakvih sa obje strane htjeli mi to priznati ili ne, više je naravno roditelja pa samim tim i njihovih nezadovoljstava raznoraznim stvarima a sve u namjeri "ja želim najbolje za svoje dijete" što nije loše ali često pretjerujemo.
Ja uvijek polazim od toga da neko ko se školovao i radi kao učitelj zna šta radi, ako se nakon nekog vremena slučajno ispostavi da ne zna onda se na to reaguje a osuđivati nekoga bez da se upozna i vidi kako radi ta osoba meni nije ok.
Ja nikad ne bi mogla da vjerujem drugim roditeljima jer jednu istu učiteljicu jedno hvale drugi kude i iskreno baš me briga za te priče.
Nisam birala i zadovoljna sam sa učiteljicom, uostalom nek se moje dijete pobrine da napravi s njom dobar odnos a ja dajem svoj doprinos.





Lu jesi u pravu,ja ne sumnjam u strucnost ostalih ucitelja,obzirom da je moje dete specificno po mnogo cemu trazila sam nekog ko ce da je shvati i prihvati takvu kakva jeste a pri tom je ne odvajati od druge dece.Nema ona nikakav poseban problem ali je posla ranije u skolu i najmladja je u svom razredu,imala je poteskoca u prve dve godine zivota pa sam brinula da mozda to ne ostavi posledice,ima neke svoje navike,jako je placljiva,emotivna,a ucitelj kog sam birala ima posebne metode rada i individualno pristupa svakom detetu.Da ne pricam o skoli u prirodi i o aktivnostima koje izvodi u saradnji sa roditeljima.To ni jedan drugi ucitelj u nasoj skoli ne radi.Pri tom uci ih i mnogim drugim stvarima mimo programa koji je obavezan.Sve to sam cula o tom ucitelju i kasnije se uverila u isto...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
4.3.2014 7:25:25   
Lu
Serpice ti si se poprinula za svoje dijete i to je sasvim okuser posted image
Ja isto govorim iz svoje perspektive, ne želim da mu olakšavam jer želim da se izbori za sebeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
18.3.2014 13:36:58   
lanajelena
Nesto sam nacula i nemam pojma o cemu se tacno radi da u Laninoj skoli ima odeljenje u kojem forsiraju fotografsko pamcenje tj sve uce tako,nema domacih zadatakauser posted image jel zna neko nesto o tome i kako se to pravilno zove da znam sta da trazim na netu

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
18.3.2014 14:02:54   
Peace*
Kod nas u školi imaš 1 razred po Bukvaru i 4 po kompleksnoj metodi.

http://ljilja969.blogspot.com/2013/09/blog-post.html

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
18.3.2014 14:27:22   
Peace*
Luka ide po komplexnoj metodi, ja sam zadovoljna, ali ima domaćih zadataka.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
19.3.2014 8:22:30   
lanajelena
Hvala Tash,to je verovatno to user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
19.3.2014 11:36:38   
Peace*
U početku ta cela priča brine: sveske su neuredne, pošto je piše u prazne sveske bez podmetača, sve je kao nogom, pijano. Onda se uvodi podmetač, ali je i dalje sve pijano, ti bi najradije iščupala pola sveke, ali je to zabranjeno. Sve greškice se precrtavaju, a kasnije stavljaju u zagradu, i ostaju vidljive. Vremenom to legne na svoje mesto, oni savladaju i štampana i pisana slova, rukopis se koliko toliko sredi. Rekoše mi da je jako bitno deci ne govoriti da je gadno, jer možda njihov utisak nije takav. Ceo pristup je u fazonu puštanja dece, ali njihovog usmeravanja i ustvari diktiranja pravca bez da oni to osete i tome se protive.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
19.3.2014 12:18:39   
Didy
Moja svekrva je učiteljica "starog kova", pred penzijom, rekla bih da je prilično konzervativna. Skoro ceo svoj radni vek je učila decu slova klasičnom metodom, po bukvaru, ali sad radi po kompleksnoj metodi i kaže da je mnogo bolje. Nama je možda čudno jer mi nismo tako radili i malo nam je stran pristup, ali smatram da ne treba biti skeptičan prema novinama, pogotovo ako su se u praksi pokazale kao dobre.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
19.3.2014 12:24:10   
Peace*
Da, posebno što ta metoda nije toliko nova. Koristi se već 30 godina, i rekla bih da ljudi ipak znaju da pišu, pa onda valjda zadovoljava cilj.
Kažem, ja sam baš zadovoljna. Nismo naišli ni na kakve posebne muke. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
24.3.2014 13:58:20   
Peace*
LJ, evo, u drugom polugodištu Lukin rukopis je ovakav, al ja sam bila od onih koji detetu nisu mnogo skakali po kičmi za rukopis: KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
4.9.2014 16:40:06   
big mum
Nisam birala učiteljicu i drago mi je zbog tog.
Prvi dan škole svaka učiteljica je prozivala svoje đake i kako se moglo očekivati kod 'najtraženije učiteljice' su dopala djeca od uticajnijih roditelja.Od njih 25 njih 20 je 'odabranih' a samo 5 je ubačeno čisto radi nekog prosjeka.Kao nije se znalo ko će kome dopasti ali neki su se malo zeznuli i slali djete prije nego što je prozvanouser posted image Žalosno zaista žalosno.
Ta žena jeste dobar pedagog ali i ostale 3 su podjednako dobre.

Moja Sofi je dopala kod takođe dobre učiteljice i na prvu se vidi da je žena profesionalac.To se jednostavno vidi.Iza sebe ima godine iskustva.
Sofki je legla i već je stekla povjerenje u nju a to samo dokazuje da zna da radi svoj posao.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
5.9.2014 7:00:19   
Misha i Ljisha
Ja cu da biram uciteljicu. Odnosno nemam bas puno izbora imamo 4 uciteljice za 4 razreda ali mislim u smislu D ce ili ranije krenuti u skolu ili ce kasnije krenuti u skolu, ova uciteljica koja treba da joj bude kad krene u skolu je katastrofa. Zao mi je sto to tako kazem ali to je istina. Znaci najverovatnije cu ranije da je upisem kod moje uciteljiceuser posted image

Ja bas pravim dugorocne planove hahahah

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
5.9.2014 9:31:29   
lanajelena
E ovako,u tu istu skolu sam i ja isla,medjutim garnitura se promenula tako da nisam bas mnogo znala o uciteljicama,svi su mi aludirali na jednu,cak je moja koleginica pozvala licno i rekla za Lanu,medjutim nju je bas bolelo za moje dete tako da L naravno nije upala kod nje,mi smo dobili ucitelja,prvo je bio sok a kasnije kada su ga deca upoznala sledilo je odusevljenje jer je covek stalozen,tih,bas ih je opustio i svi jedva cekaju skolu,volim sto je tako,oslobodjeni smo uciteljica koje znaju da prave ogromnu razliku medju decom,ne moramo da mislimo na 8.mart da li ce se svideti poklon itd. a sa druge strane sam cula da iz uciteljevog razreda izlaze fantasticni djaci,da osvajaju prva mesta na svim takmicenjima i da stavrno zna sa decom tako da me happy user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
25.10.2014 14:12:35   
choopa choops
Kod nas na upisu možeš kod pedagoga da naglasiš ako želiš neku posebnu učiteljicu. Ja nisam, ali sam cijelo vrijeme strepila da nam ne dođe moja učiteljica (da, da user posted image ) jer je meni bila totolno bezveze. A recimo, većina roditelja je tražila baš nju, i njen razred je sad najbrojniji.

Nama je "dopala" najmlađa učiteljica, ali kako sada saznajem od prosvetnih radnika, roditelja iz njenih prethodnih generacja i ovako ljudi koje srećem, najbolja user posted image . I zbilja, ja sam imala tako neke kriterijume, tipa da ne volim da je previše stroga, da nije previše blaga, da je autoritet, da je spremna za saradnju, opuštena...I zbilja jeste user posted image Ja sam za sada prezadovoljna sa njenim metodama učenja, iako smo tek na početku pa ne može puno da se zna. Ali je ona skroz OK i baš mi je milo zbog toga jer ne znam kako bih ja izašla na kraj sa nekim ko mi se ne sviđa user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
26.2.2015 19:10:48   
mila83
I ja sam pocela polako da se raspitujem kakav je izbor uciteljica kod nas u skoli za ovu generaciju...Nemam bas neki izbor,koliko sam cula.I malo strepim od toga, jer kao sto je rekla Serpica, dobar ucitelj je kamen temeljac za dalje skolovanje...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
26.2.2015 19:32:21   
veselicaa
Kako je S. cetiri godine mladja od A. to znaci da ce ici kod uciteljice koja sada uci A.To mi se bas svidja,jer smo navikli na uciteljicu,znamo kako radi i sta trazi a i uciteljica je divna tako da se uopste ne brinem.Jedino sto je A.najbolji ucenik u odeljenju pa sve mislim da ce uciteljica isto ocekivati i od S. mada ne mora da znaci.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
27.2.2015 13:37:03   
Bibilib
Ja jos uvek nisam pocela da se raspitujem za uciteljice ali iskreno se nadam da necemo imati problema...mada meni je ovo prvi put da se susrecem sa time pa nemam iskustva ali se nadam da ce biti sve OK ali dobro,bicemo spremni i znacemo sve kad nam bata zdravlje Boze krene u skolu...user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here