|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nagi pred djetetom
13.10.2008 17:35:41   
Lu
Meni je uobičajeno da me sin vidi golu,dok je mužu u početku bilo neobično da ga on vidi dok se kupa ili piški pa sam mu objasnila da je naprotiv to uredu,mali se uči piškiti i bolje je da mu sada sve postane uobičajeno nego kada malo poraste pa onda iznenada ugleda "nešto".
Ja sam često sama snjim i primorana sam nekada da ga držim doslovno u krilu dok sam na wc-u,a kada se tuširam vrata od kupatila su otvorena tako da on zna da sam tu da se neuplaši,pa nemogu se zaključati od njega.
I oblačim se pred njim on ni neglada u mene valjda mu je to sasvim prirodno.
Kako se vi ponašate po tom pitanju,dali ste konzervativni ili vam je to normalno,biti nagi pred djetetom.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 3.11.2016 11:56:32 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: nagi pred djetetom
13.10.2008 19:59:10   
Suncica
Noramalno mi je da me moja dvogodisnja devojcica vidi polugolu, jos nismo imale situacija da me vidi u potpunosti. Moj muz nikada ne hoda golisav po kuci, a ne bi ni ja dozvolila, ipak je ona devojcica..
A sto se tice ostalog, non stop joj je ruka u mojoj majici i stalno mi cacka po grudimauser posted image


_____________________________

Lorena, 26.07.2006.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: nagi pred djetetom
14.10.2008 8:06:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Meni je uobičajeno da me sin vidi golu,dok je mužu u početku bilo neobično da ga on vidi dok se kupa ili piški pa sam mu objasnila da je naprotiv to uredu,mali se uči piškiti i bolje je da mu sada sve postane uobičajeno nego kada malo poraste pa onda iznenada ugleda "nešto".
Ja sam često sama snjim i primorana sam nekada da ga držim doslovno u krilu dok sam na wc-u,a kada se tuširam vrata od kupatila su otvorena tako da on zna da sam tu da se neuplaši,pa nemogu se zaključati od njega.
I oblačim se pred njim on ni neglada u mene valjda mu je to sasvim prirodno.


Isto! Mislim da je drugačije kada imaš devojčicu i kada imaš dečaka. Naime, mislim da dečaka treba navići da bude opušten, i da jednog dana ne padne u nesvest kada vidi sisu (sve to njima ostaje u sećanju...negde), ali baš da devojčica vidi tatu golog... To možda ne. Ali u oba slučaja-mami je dozvoljeno da šeta gola! user posted image  (u slučaju dečaka možda malo kraće nego u slučaju devojčice)

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: nagi pred djetetom
14.10.2008 13:50:22   
Lu
Neki dan smo bili na babinama i moj mali je vidio kako beba doji(sisa),on je ostao sav u čudu.
Nakon par dana kad me je vidio bez grudnjaka,dođe do mene i otvori usta i vuče me sebi,pitam ga što to radiš,kaže, oću pojest maminu cikuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: nagi pred djetetom
14.10.2008 14:16:25   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: nagi pred djetetom
15.10.2008 0:00:35   
MERYEN
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  mislim da je sve to ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: nagi pred djetetom
15.10.2008 9:38:23   
Anoniman
Eh koliko puta sam ja sedela sa bebom u krilu na WC šolji, koliko puta sam ga stavila u kolica i ugurala u kupatilo da bih se istuširala... Sada kada je stariji-on mi depilira noge električnim brijačem jer je to jedini način da ne ode iz sobe u kojoj to radim, jer brijač zuuuuuuji pa ne čujem šta radi u drugoj sobi, a s obzirom na to da mu je sada hit da sedne na sto i gleda TV-bojim se da ne padne...

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: nagi pred djetetom
16.10.2008 12:31:50   
guppy RR
Hahahhahaha, al ste me nasmejale!!!

Da, i ja sam ih unosila u IKEA stolicama za hranjenje u kupatilo, da ih vidim dok se tuširam...
Takav ti je život majke
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: nagi pred djetetom
19.1.2009 17:22:38   
Lu
Mene Roko neki dan pita;mama gdje ti je tvoj pišo,ja se već spremam da odgovaram nemam pojma šta a on samo reče,a nemaš ti piše i ode,uh sva sreća...
ali zato sad moram smisliti odgovor,objasniti kako sam ja cura a on i tata dečki...jel imamo tu temu user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: nagi pred djetetom
19.1.2009 17:24:45   
Anoniman
Otvori je draga, imam i ja što šta da zapišem u nju. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: nagi pred djetetom
29.1.2009 19:27:53   
Natural
I kod nas je sada aktuelno raspoznavanje različitih polova. Do pre godinu dana, mislio je da svi cija se imena zavrsavaju na "A" moraju da budu devojcice user posted image

Ja se suncam i kupam u toplesu. Po kuci, na brzinu, umem da istrčim u donjem vešu, ali nikad nisam istrčaval potpuno gola.
Imam sina tinejdžera, pred njim više ni bez brushaltera, ipak je to muško dete u pubertetu. Ne brinem za njegov seksualni uzgoj, ionako sa TV-a, neta štrče gole ženske user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: nagi pred djetetom
26.4.2009 14:41:50   
Lu
Ja još uvijek hodam gola ispred djeteta i on ni ne primjećuje moje intimne dijelove,navikao je tako i to mu je sasvim prirodno.

(odgovor članu Natural)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: nagi pred djetetom
26.4.2009 14:48:37   
Anoniman
I ja hodam gola pred detetom, mada mu je jasno da ja imam sise, a on ne, čak kaže "Kako si ti oooooooogromne sise!" user posted image i mnogo voli da ih čačka, kroz garderobu.
I vidi i da nemam pišu kao on - to smo rasčistili da on i tata imaju istu pišu a ja drugačiju. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: nagi pred djetetom
26.4.2009 14:53:50   
Lu
Ma jasno je i mom da ja imam drugačiju pišu i sise ali nije sad da ih posebno promatra ili se čudi,nego normalno se ponaša.
Moj je znao za sise pitati; a mama jel to nesqik(one čokoladne kuglice) daj da pojedemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: nagi pred djetetom
26.4.2009 14:56:04   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: nagi pred djetetom
26.4.2009 14:57:11   
bebać
Ja se sakrivam od Sergeja(ne bukvalno,ali se lijepo zakrenem)kad se presvlačim..jer sam primjetila da su mu moje grudi zanimljive, i par puta je došao i uštinuo me,kad sam imala majicu sa dekolteom...i sad kad god hoće da dodje da me štipneuser posted image user posted image user posted image ili kad vidi go stomak,ili nogu golu i tu dodje pa me štipne..znm da mu je sad to zanimljivo sve i da otkriva sve novo..ali meni nekako bezveze da me štipa za sis...user posted image user posted image user posted image mada kad idemo negdje i vidi da vadim garderobu iz plakara on lijepo ode do ladice gdje stoji moj donji veš,i izvuče crni brus i dfodje i pruži mi gauser posted image user posted image user posted image user posted image (jer ja većinom nosim crni)

< Poruku je uredio bebać -- 26.4.2009 14:58:50 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: nagi pred djetetom
26.4.2009 15:19:32   
afrodita
Dok su klinci bili manji nismo se krili,
ali vremenom smo poceli.
Mislim da kad su deca starija nekako
nije mi to normalno.
Nisam ni ja gledala moje roditelje nage.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: nagi pred djetetom
3.7.2009 11:39:40   
JasnaDD
Ja se uopšte ne krijem ni kad se presvlačim ni kad se tuširam.
Sin ima 5 god, kćerkica će uskoro 3 godine i aposlutno nikada i ne reaguju neuobičajeno kad me vide golu. Ponekad samo odreaguju jako nežno kada vide "njihove sike" i obavezno pričaju kako su se uz pomoć sika hranili.



_____________________________

stereo mama

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: nagi pred djetetom
9.7.2009 14:26:23   
gracija
Ni ja ni mm,ne hodamo golisavi po kuci,tako da nas Milica(Matej je jos mali)nije imala priliku da nas vidi u takvom izdanju.Mene je vidjela u gacicama,a skroz golu nije.Neko rece da "treba" golisav hodati da bi djeca upoznala tijelo.Zaista ne vidim potrebu za tim...Ni moji roditelji nisu hodali goli po kuci,pa ja sam ipak uspjela saznati gdje sta stoji na tijelu i za sta sluziuser posted image .

(odgovor članu JasnaDD)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: nagi pred djetetom
9.7.2009 14:37:58   
Brand new mama
Nisu ni moji hodali golisavi po kuci, ali sa druge strane, pojma nemam da li imam zdrav odnos prema svom tijelu(recimo- ne mogu se presvuci ni pred kim, sem pred muzem, pred njim nemam taj osjecaj nelagode) . Osim toga, mozda zbog toga i sto smo tako odgajani,povezujemo golisavost sa seksualnoscu. Mada, ako je "normalno" da klince vidi mamu golisavu, zasto je nenormalno da vidi tatu? Mislim, zensko tijelo ce vidjeti u detalje u vecini reklama i sl... Zasto je musko tijelo takav tabu, a zensko, manje-vise, na izvol'te? Otkud znam,suvise sam citala " Slobodna deca Summerhill-a"

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: nagi pred djetetom
9.7.2009 14:41:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gracija

Neko rece da "treba" golisav hodati da bi djeca upoznala tijelo.Zaista ne vidim potrebu za tim...Ni moji roditelji nisu hodali goli po kuci,pa ja sam ipak uspjela saznati gdje sta stoji na tijelu i za sta sluziuser posted image .


Ja sam napisala u drugoj temi. user posted image  Ne u smislu treba - kao mora. Ali mislim da je možda zgodno da moj sin zna kako izgledaju sise, a ne sa 15 godina da svrši kada ženska otkopča grudnjak. Karikiram naravno. Ali nisam znala kako bih drugačije pojasnila šta sam htela reći. želim da mu nago telo ne bude nešto nikada viđeno, nego želim da prema njemu ima normalan zdrav odnos.

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: nagi pred djetetom
9.7.2009 14:50:22   
gracija
Shvatila sam sta si htjela reci,zato sam to "treba" i stavila pod navodnike.user posted image

Ali ne kontam zasto bi bio i "problem"(opet ja pod navodnike)ako nasi sinovi budu svrsili cim vide sike kod neke ribe.Pa svrsice jednom ,dvaput pa treci ce put prevazici pa ode dalje.Imam osjecaj da roditelji (mislim i na sebe)sve vise pokusavaju da djeci serviraju zivot na tacni.user posted image

< Poruku je uredio gracija -- 9.7.2009 14:53:50 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: nagi pred djetetom
9.7.2009 14:56:37   
Anoniman
Ne mislim da je to problem. Jednostavno, moja mama se nije skrivala od mene, od brata je naravno počela da se sklanja u jednom trenutku njegovog odrstanja. Pa nekako u skladu sa tim... šta znam, ja nemam problem da gole odem od kupatila do spavaće sobr i da se obučem. Ne šetam satima gola po stanu, jer to jednostavno ne volim, ne godi mi. Mogu šetati u gaćama i majci user posted image , ali gola samo na putu do sobe gde mi je garderoba.

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: nagi pred djetetom
9.7.2009 22:36:27   
Lu
Ja sam sticajem okolnosti počela da budem gola pred djetetom,znači nije to nešto što sam planirala e sad treba moje dijete da me vidi golu...ne nego moje dijete me gleda svaki trenutak od rođenja i golu i obučenu i kad plačem i kad se smijem,nemamo izbora jer smo uglavnom sami.
Nije mi problem,naprotiv drago mi je da mu je sve to normalno,jer da me sad u ovoj dobi prvi put vidi golu sigurno bi pitao mama šta ti je touser posted image
Ovako ni ne primjećuje moje intimne dijelove i nije sad da sam na izložbi,to je kupanje, prelazak iz kupaone do ormara i sl.
Vidi on i mm kad piški ili se kupa i sve što kaže je;tata ima većeg pišu od meneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: nagi pred djetetom
5.11.2009 23:18:02   
Ceca_1975
Od cerke ne krijem nista, glupo bi bilo - ima sve isto - a od sina samo donji deo tela. To ne sme da vidi, a gornji moze da vidi na plazi, kada sam u toplesu, pa zato i ne krijem.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here