|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 11:32:24   
Anoniman
Prvo, ja nisam za prirodni porođaj, no, eto, sada pričamo o tome.
Drugo, ne mislim da treba da vidi kako dete izlazi jer su muškarci vizuelni tip, i smatram da bi to moglo povući sa sobom odbojnost u sexu.
Treće, da su muškarci dovoljno jaki da treba da prisustvuju porođaju, oni bi imali sposobnost da rađaju.

Ovo je neko moje razmišljanje, sa mužem nikada nisam ni pričala na tu temu, te ne znam šta on misli zašto muškarac ne treba prisustvovati porođaju. Znam da to ne bi želeo, ali nisam pitala zašto, nije me zanimalo, jer imam svoje razloge zašto ne.
Ali ovo nije tema za to, Tata na porođaju KLIKNI

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 11:38:22   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja nikada nisam želela da mm ide sa mnom na UZ, niti bih ikada poželela da ide sa mnom na porođaj.
Potpuno razumem šta je loth htela da kaže, i ne slažem se sa Rivaninim komentarom. user posted image


Mozes ti da se ne slazes koliko hoces user posted image ali tako je smucilo mi se to kao mi nesto stedimo muskarce te oni ne mogu da slusaju o porodjaju te njima je muka kad te ovo te ono, a zena moze da prodje kroz porodjaj kroz bolove i da opet ostane normalna, i da ne izgubi zelju za sexom a on ce da izgubi zelju zato sto je video kako beba izlazi, zena moze sve a oni nista

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 11:45:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja nikada nisam želela da mm ide sa mnom na UZ, niti bih ikada poželela da ide sa mnom na porođaj.
Potpuno razumem šta je loth htela da kaže, i ne slažem se sa Rivaninim komentarom. user posted image


Mozes ti da se ne slazes koliko hoces user posted image ali tako je smucilo mi se to kao mi nesto stedimo muskarce te oni ne mogu da slusaju o porodjaju te njima je muka kad te ovo te ono, a zena moze da prodje kroz porodjaj kroz bolove i da opet ostane normalna, i da ne izgubi zelju za sexom a on ce da izgubi zelju zato sto je video kako beba izlazi, zena moze sve a oni nista


Ne znam šta se ljutiš samo sam rekla da se ne slažem.
Ne znam čemu taj stalni revolt i nadrndanost na muškarce? Stalna borba za ravnopravnost polova...  Znala si da to sve treba da prođeš kada si decu pravila. user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 11:45:50   
LillyT
Ne razmisljam na tom nivou da su zene ovakve, a muskarci "onakvi". Sve je to stvar dogovora i ne vidim razlog da se bilo ko pravda zato sto (ne)zeli partnera pored sebe tok porodjaja ili na UZ-u. Mi idemo zajedno na UZ jer tako hocemo, mozda ce i prisustvovati porodjaju i ne smatram sebe ni slabom ni jadnom zbog toga. S druge strane, da nije on takav kakav jeste, verujem da bih i ja bila protiv toga da me prati. Znaci, obrni okreni, svaka zajednicka odluka je dobra

< Poruku je uredio LillyT -- 29.1.2010 11:47:20 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 11:48:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ne razmisljam na tom nivou da su zene ovakve, a muskarci "onakvi". Sve je to stvar dogovora i ne vidim razlog da se bilo ko pravda zato sto (ne)zeli partnera pored sebe tok porodjaja ili na UZ-u. Mi smo idemo zajedno na UZ jer tako hocemo, mozda ce i prisustvovati porodjaju i ne smatram sebe ni slabom ni jadnom zbog toga. S druge strane, da nije on takav kakav jeste, verujem da bih i ja bila protiv toga da me prati. Znaci, obrni okreni, svaka zajednicka odluka je dobra


Naravno, indy je verovatno pitala iz radoznalosti, ne da bih se ja pravdala, pa sam joj rekla svoje viđenje stvari.
To apsolutno ne znači da sam ja u pravu, ali ne znam zašto nekoga to pogađa, ako smo na taj način i mm i ja srećni? user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 11:53:41   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja nikada nisam želela da mm ide sa mnom na UZ, niti bih ikada poželela da ide sa mnom na porođaj.
Potpuno razumem šta je loth htela da kaže, i ne slažem se sa Rivaninim komentarom. user posted image


Mozes ti da se ne slazes koliko hoces user posted image ali tako je smucilo mi se to kao mi nesto stedimo muskarce te oni ne mogu da slusaju o porodjaju te njima je muka kad te ovo te ono, a zena moze da prodje kroz porodjaj kroz bolove i da opet ostane normalna, i da ne izgubi zelju za sexom a on ce da izgubi zelju zato sto je video kako beba izlazi, zena moze sve a oni nista


Ne znam šta se ljutiš samo sam rekla da se ne slažem.
Ne znam čemu taj stalni revolt i nadrndanost na muškarce? Stalna borba za ravnopravnost polova...  Znala si da to sve treba da prođeš kada si decu pravila. user posted image


odakle ti ideja da sam ljuta user posted image nego me stvarno nervira to kako oni ne mogu nista, mnogo su bre oni razmazeni. Ali to je moje misljenje, moj partner je isao samnom svuda i na UZ ne zato sto sam ja to htela (nikada mu nisam rekla da sam htela), nego zato sto je on to zeleo, isao je na svaki pregled, htela sam da prisustvuje porodjaju ali nije bilo moguce i danas mi je krivo sto nije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 11:55:08   
Unica
slazem se apsolutno da je to zajednicka odluka. mislim da je suludo cak objasnjavati zasto je neko "ZA" a neko "PROTIV"... kao sto nekad neko rece "sve sto prija i jednom i drugom, bilo koja zajednicka odluka je za svaku pohvalu"...
mada  ja licno ne mislim da (ne)prisustvo oca na porodjaju umanjuje ili uvecava njegovu ulogu u ocinstvu. svaka cast svakom suprugu koji ce na taj nacin podrzati svoju suprugu pa i onima koji nece na taj nacin ali na neki drugi hoce.
stvarno je ipak to "malo neprijatna" situacija i ne treba nikome nista nametati...
MM se sam izjasnio a ja sam pristala... ne mislim da je necija tudja a drugacija odluka manje vredna od nase.

najbitnije je biti dobar i kvalitetan roditelj ceo zivot!!!


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 12:01:08   
Modessty
Moj muž zna sve o zatrudnjivanju, lekovima, mukama, trudnoći, porodjaju, mogućim komplikacijama... Da u niškom GAK-u dozvoljavaju išao bi samnom na porodjaj (i da je malo jeftinijeuser posted image ). Oboje smatramo da je dobro da neko bude pored žene koja se poradja, neko njen, neko ko će brinuti o njoj i postarati se da lekari ne zabušavaju. Valjda je to zato što iz već preživljenog lošeg iskustva ni on ni ja nemamo previše poverenja u lekare niškog GAK-a.
Oboje smatramo da je znanje blagoslov - da je bolje razumeti ono što ti se dešava nego biti kao ovca pred klanje koja pojma nema šta se dešava.
Definitivno ne pokazuje oduševljenje stvarima za bebu kao ja user posted image Sve odluke oko kupovine je prepustio meni. On samo ide kao nosač i neko ko plaća račune user posted image
Vidim da je sad već i on nestrpljiv i da se brine da li će sve biti uredu. Kaže da je više nego ikad u životu spreman da bude otac i da jedva čeka da mališana drži u rukama i da se maze.

Nije bio samo na prvom i poslednjem UZ jer je morao da radi. Inače je išao na svaki UZ. Kaže da je tako i on bio aktivni učesnik u trudnoći i da se zato nijednog trenutka nije osećao zapostavljenim ili kao stranac.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 12:04:56   
LillyT
Mod, a da li je nabacio i stomak? Ovaj moj se prvo ugojio, pa onda smrsao, pa samo mene hoce da tovi. Nego, da li imamo negde temu o sterilnim tatama (a moze i mamama). Ja se vec zalila na ovog mog, pa cisto da vidim kako je kod drugih?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 12:05:56   
Anoniman
Nemamo user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 12:06:58   
Modessty
sva sreća pa nije nabasio stomak user posted image Počeo jedno vreme da večera samnom pa je onda skapirao da to nije dobro i odustao user posted image
A i ima treninge 3 puta nedeljno pa ga to održava u kondiciji koliko toliko

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 12:07:32   
Modessty
kako misliš sterilnim? user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 12:08:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

kako misliš sterilnim? user posted image


da sve sterilišu oko bebe

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 12:09:23   
Modessty
aaaaaaaaaa!!!! Kakva li ću ja da budem?!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 12:46:48   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Modessty

kako misliš sterilnim? user posted image


Da su prepazljivi oko bebe (ne samo precisti i da sve sterilisu nego i ostale stvari), ne samo oko bebe, nego i kasnije oko dece. Ja imam jednog takvog kod kuce, a iskreno, ne volim kada neko preteruje. Cistoca je bitna, ali....Vec sada sam mu rekla kako cu mu kupiti onu spravu kojom se tusiraju ljudi izlozeni zracenju i da cemo je montirati na ulazu u stan.

< Poruku je uredio LillyT -- 29.1.2010 12:48:33 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 12:55:56   
lothroniell
Joj ja sam uzasna u tim stvarima, ponekad se uplasim da cu biti bolesno opterecena cistocom i sterilnoscu oko bebe, a znam da to ne valja... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 13:50:49   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Modessty

Sve odluke oko kupovine je prepustio meni. On samo ide kao nosač i neko ko plaća račune user posted image
Vidim da je sad već i on nestrpljiv i da se brine da li će sve biti uredu......



Takodje... ali smatram da je to ok sto nije preterano zinteresovan za garderobicu i slicno....ipak se ja tu bolje snalazim....
Ali zato ga druge stvari interesuju, i pazi na meene ...   vec gleda igraceke koje bi bebi kupio ...sto je meni jaaako slatko!!user posted image I prica gde ce ici s bebom kad poraste i slicno!


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 14:11:34   
NadaR
Ja sam garderobicu uglavnom birala i kupovala sa drugaricom koja je bila trudna u isto vrijeme kada i ja... nas dvije se fino sredimo ,pa na kafu,pa soping ,pa na kolace ... To mi je vise prijalo nego da kupujem sa mm koji nikad ne bira vec uzima prvo sto mu padne pod ruku!

Kolica, krevetac i tako te vece stvari sam birala zajedno sa mm ... user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 14:41:19   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Naravno, indy je verovatno pitala iz radoznalosti, ne da bih se ja pravdala, pa sam joj rekla svoje viđenje stvari.
To apsolutno ne znači da sam ja u pravu, ali ne znam zašto nekoga to pogađa, ako smo na taj način i mm i ja srećni? user posted image



Tasho ja sam te zaista i pitala iz radoznalosti jer me interesovalo zasto ne zelis da muz ide na Uz ili na porodjaju. a ovo da cu mu se mozda zgaditi kad bude gledao kako beba izlazi pa on to nece ni vidjeti jer ce biti pored mene i drzati me za ruku i snimati s te strane a nece bas viriti dole da analizira bebin izlazak kroz vaginu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 18:07:19   
Dora
Mm je u fazonu da me pažljivo sasluša o svemu što se tiče trudnoće, bebe, razvoja, ishrane, garderobice, opreme...I samo pita: Jel to dobro?/Jel to tako treba?/A koliko to košta? user posted image I složi se sa tim što kažem. Ja sam birala uvek stvari za bebu, ja sam određivala kad će da jedu, šta će da jedu, kakve pelene, bočice...I sad me uvek pita pre negošto nešto uradi ili kupi, misli da JA to najbolje znam. Ali, sad kad su deca veća On voli da im bira cipele, jakne, garderobu, pogotovo igračke...ne žali pare za to. Igrice, crtaće...ma, samo gleda kako da ih iznenadi, kako da im ulepša ovo ili ono...user posted image user posted image user posted image Kad je deci dosadno, najvažnija stvar na svetu mu je kako da im ispuni vreme s nečim zanimljivim...

To je meni mnogo bitnije nego da brine o bočicama i cuclama, o stvarčicama...hm, nema mi bolje žurke nego kad sama idem u šoping! Njega to smara, samo me požuruje, uzeo bi prvo što mu dođe pod ruku.

One krupnije stvari za bebu ćemo zajedno birati mada, mislim da sam malo ekonomičnija i to bi mi prepustiouser posted image ovako može da balansira, da to bude dobro, lepo, i sa cenom prihvatljivo...

Što se tiče odlazaka na preglede, porođaj i slično, ja nisam za to da on mora sa mnom da prolazi kroz to. Isto tako postoji mnogo stvari u životu gde on misli da ja treba da budem van njih, i ja sam mu zahvalna zbog toga. Kad već ne može da mi pomogne, šta će mi tu? Bolje da sredi sve što treba da ja ne moram da mislim o tome! Tako da je na taj način oboma dobro, a to je cilj svega. Ne treba očekivati mnogo od muškarca, nama nikad neće biti iste stvari preokupacija. I sad kad su deca veća, isto tako vodimo računa o različitim stvarima, svako ima svoju "užu specijalnost" i to mi mnogo više odgovara nego da mi se meša u sve, i da se ja njemu mešam u sve.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 18:14:01   
indy_25
Pa naravno da su nam poslovi podjeljeni i ne ocekujem ni ja od svog da kupuje garderobicu itd. za bebe. ali odlazenje na uz i na porodjaj mislim da to nije mjesanje ni moje u njegovo ni njegovo u moje to je nesto sto je nase i nisam ga sama napravila. Vrlo mi vazno sto on to sam zeli i vazno mi je da ucestvuje u svemu sto se tice djeteta kako od zaceca tako i u svemu ostalom.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 19:51:44   
Anoniman
A SAD DA SE SMEJETE:

"ODGOVOR JEDNOG TATE NA TEMU STA PONETI U PORODILISTE

Ja eto, samo da uskocim, jer i mi muskii mamo sta da kazemo na ovu temu, sta poneti u porodiliste, nadam se da necete zameriti, buduce mamice

ja sam u porodiliste poneo:

1. Zenu - Doduse, zamalo da i nju zaboravim. Kada je neko zalelekao "vreme je, idemo..." strmeknuo sam se niz stepenice, seo u kola, krenuo i tek kod drugog coska, ustanovio da se sam vozim u porodiliste.... Posto nisam zeleo da se mesam u zenin posao, vratio sam se po nju, tako da sam stigao potpuno opremljen u porodiliste...

2. Kurblu i klesta - Usput mi je pukla guma, pa sam onbevideo od uzbudjenja, poneo alat sa sobom u ruci. Klesta sam koristio za otvaranje vrata, imali tada neki stari polupokvareni auto. To je prouzrokovalo opstu paniku na prijemnom i bio sam razoruzan od dva cudna, celava, snazna tipa, koji su me od onda pomno pratili. Definitivno sam bio isteran na hodnik, kad sam onako zbunjen, ne znajuci sta cu sam sa sobom, klestima i kurblom, pokusao da bolje zavrnem zavrtnje na kolicima u koje su smestili zenu (mi muskarci kanda nismo umorni, sta li), a najverovatnije i zbog toga sto sam u panici, pokusao zenu da vozim niz stepenice, na hitni porodjaj....

3. Vujaklijin recnik - U opstoj guzvi nakon startnog znaka za evakuaciju u porodiliste, neko je zaurlao :"knjizica!" a ja nisam imao vremena da to razmotrim, mada sam se cudio sta kog vraga nekom treba da cita u ovakvim trenucima... Zgrabio sam sa police najdeblju knjigu i jedva je ugurao u torbu. Kasnije me je zena dva puta gadjala tom istom knjigom. Prvi puta kad sam izjavio nakon porodjaja da je bilo zapravo "mnogo buke niokocega..." a drugi puta je zavitlala ubogog Vujakliju na mene kad sam poceo da objasnjavam da je porodjaj daleko laksi nego brijanje svakog jutra, onako mamuran, opasno po zivot. Srecom, oba puta sam bio promase za oko metar...

4. Jastuk (perjani) - dogovoreno jebilo da pristvujem dogadjaju, pa nisam imao ideju koliko to cekanje moze da traje. Od dremke nije bilo nista jer sam izazvao skandal kad sam nagovarao nekog doktora, bolnicara ili mozda i budistu (ko ce ih znati u onoj gunguli, svi u belom), da igramo "ajnca" doke ne izbije porodjaj... A problem sa stvorio i kad sam onako isteran ponovo na hodnik, trazio malo vatre da pripalim od neke muzevne sestre ( i danas sam ubedjen da na metli dolazi na posao), onakav ubitacni pogled jos nisam doziveo.

5. Plisanog medu (komada dva) - Kasnije su me ubedjiavli da sam tvrdio da hocu da mi se dete ima cime igrati, cim se rodi, da se ne dosadjuje, ne secam se tacno toga....

6. Fiksni telefon (ne znam zasto), dva bajata sendvica (ne znam zasto i odakle), tri dana stare novine (to tek ne znam, jer retko citam novine).

Sve u svemu, jedva sam nekako izdrazao da me pozovu u salu za porodjaje. Pre toga su me ufalcovali u nesto zeleno i stavili mi masku (valjda da me ne prepoznaju kao krivca za ceo dogadjaj), pa sam se skoro onesvestio jer nisam mogao disati. Doduse, bilo je kasnije glasnina da sam se zamalo onesvestio kad je porodjaj poceo, ali mislim da preteruju. Drugi puta su mi klecala kolena u sred porodjaja (dakle stvarno sam se namucio), sto su opet pripisali da ne mogu da gledam porodjaj, a sto nije tacno, jer sam sve pomno pratio, pokusavajuci da spasem ruku koju mi je zena zavrtala iz sve snage. Mislim da i danas imam kostobolju, jer mi je sve koske pomerila. I to kao da nije bilo dovoljno, vec se drala iz sveg glasa da joj vise nikada necu prici na 5 metara, da sam prokletinja i da sve muskarce treba kastrirati. Ne secam se tacno (jer su me opet iz nekog razloga polivali vodom) ali mislim da mi se unela u lice i promrsila kroz zube da ce me sigurno ubiti kad se sve zavrsi i da su muskarci obicne svinje (pri cemu je posebno naglasila da sam i ja svinja i mamlaz prokleti). Nakon teskih porodjajnih muka, bio sam vec spreman da sve napustim i odlozim porodjaj, kad se opet zacula neka dreka, ovog puta zacudo me nije zena slala u pakao - bio je to moj decak, ej, MOJ decak! Shvatio sam, gledajuci ga onako zbrckanog i nkakovog, da sad imam jos nekoga kom je vazniji od svega na svetu....
Stvarno, vredelo je izdrzati sve sto sam izdrzao tu noc..! Sin!


Naon mog teskog porodjaja, jos sam morao trcat kros kantri kuca-prodavnice -apoteke - porodiliste, u mnogo navrata. Jedva sam cekao da se vratimo svi kuci, pa da se k'o covek naspavam... Ali , gadno sam se prevario, tek je pocela moja golgota -ali to je neka druga prica, neko drugo vreme....

Uglavnom, nase mamice bi trebale da znaju da ih volimo, samo mi to nesto ne umemo bas da izjavimo kako valja...
Sretno bilo svim buducim mamicama, drzite se, mi smo uz vas, ma sta vi mislile
Nije ni nama lako, samo da znate.. 


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Tata i pripreme za bebu
29.1.2010 20:52:00   
Anoniman
Otiuser posted image user posted image user posted image bas sam se ismejalauser posted image

Mm se nije toliko odusevljavao stvarima za bebu, koliko ga je fascinirala cinjenica da postoji tako malo bice kom ce i te mrvisne stvari biti velike. Zajedno smo birali vece stvari, i one "tehnicke". O tome koju vrstu flasica, pelena, maramica, krema...cemo kupiti za bebu, odlucivala sam ja, ali sam mu sve objasnjavala-uzecemo te flasice jer su zbog toga i toga bolje. Verovao je u mene i u to da sam se dobro raspitala i razmislila oko svega, i nikad se nije protivio. Ali je zeleo sve da zna, kako, zasto, gde...
Uglavnom je on isao u kupovine, i nikad mu nije bilo tesko. Nikad nije napravio neku gresku u izboru kasice, soka, pelena, igracaka...jednostavno naucio je sve, ali ne onako knjiski kao ja, nego spontano i vremenom.
Veoma sam ponosna na njega, smatram da je bio divan otac i pre nego sto se Nesa rodio, a sad...najboljiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Tata i pripreme za bebu
1.3.2010 7:38:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: Silvija9

Čini mi se da je ovo dobra tema za razgovor, jer i naši mm se drugačije ponašaju sada kada smo u drugom stanju...

I oni imaju svoje drugo stanje... Mene moj mm nekad zbunjuje i ja znam da mu nije lako, ali bih ipak volela da razmenim iskustva sa drugim trudnicama o tome šta raditi sa njima

Pišite o ponašanju svojih dragih i kako su se snašli u očekivanju bebe....


IZVORNA PORUKA: Silvija9

Ja sam održavala trudnoću u petom mesecu i imala sam strahovite bolove. Moj dragi mm je sate provodio pored mene i stomaka, mazio, tešio, a par puta kada me je baš užas bolelo veoma se uplašio i plakao... I on je moj veliki bebac...
Sada je jako pažljiv, razmazio me je totalno i stalno me moli da se čuvam i da ne radim ništa, a kad me bar malo zaboli stomačić odmah vrišti na mene zašto usisavam, sređujem kad moram da mirujem Duša moja...
I kad spava pazi da me slučajno ne povredi....

Mada ima svakakvih izdanja, npr, kad zamišlja sebe u ulozi tate, jer nam je ovo prva beba. Tad se baš raznešim i volium ga još više....



IZVORNA PORUKA: izabella7

Nije im lako ali nisu sve ni nasi hormoni krivi,mom je tako najlakse
Ja naravno panicim on miran,polako,bice sve ok,balans jel te a onda meni jos gore sto je on tako miran,kontam ne mari,samo ja brinem itd.I svaki put ON bude u pravu a JA luda trudna zena i njeni hormoni,i jest tako evo priznam


IZVORNA PORUKA: OTI

moj mm je i tokom trudnoce bio divan kao sto je divan od kad ga znam...majku mu njegovu, bolji je od mene 
jedini problem koji smo imali je sto sam ja padala u faze kad od njega ocekujem jedno a ne  dobijem bas tu reakciju koju sam htela ali to nije njegov problem...

hormoni, napadi placa, usamljenosti...tad sam verovala da on moze vise kad bi se potrudio...ali ..jednostavno...on je dao sve od sebe a ja sam bila nezgodna...
tate verovatno vise misle na finansijski deo cele situacije vise nego mi...
ne znam...

user posted image


IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: OTI

moj mm je i tokom trudnoce bio divan kao sto je divan od kad ga znam...majku mu njegovu, bolji je od mene 
jedini problem koji smo imali je sto sam ja padala u faze kad od njega ocekujem jedno a ne  dobijem bas tu reakciju koju sam htela ali to nije njegov problem...

hormoni, napadi placa, usamljenosti...tad sam verovala da on moze vise kad bi se potrudio...ali ..jednostavno...on je dao sve od sebe a ja sam bila nezgodna...


Vidite o čemu trudnice ne bi trebale da razmišljaju u 3:50:09


tate verovatno vise misle na finansijski deo cele situacije vise nego mi...
ne znam...



Da,slažem se



IZVORNA PORUKA: lothroniell

Moj muz je takodje bio divan, mada vecinu moje trudnoce on nije bio samnom (vojska)...  Sada se vratio i super nam je, sva sreca ja sam bolje, nemam vise nikakvih problema pa sam samim tim i opustenija, sto mnogo znaci, jer sam pre panicila i na najmanji bol, odmah ga zvala, plakala a on je jadan smirivao situaciju. Cini mi se da su mi se i hormoni malo smirili i da sam postala "normalnija". Sto kaze Oti u par navrata sam ja bila uzasna prema njemu, placem i napadam ga jer on eto bas u tom momentu kada sam ja ocekivala "ono" uradio "ovo" ili mu recimo nista ne kazem a ja placem i ludim bzvz. Sada takvih faza nemam, sada zajedno zamisljamo naseg bebana, mazimo tibu, razgledamo bebi opremu, pricamo o tome kakvi cemo mama i tata biti...    On uvek hoce da me saslusa za sve, stalno me mazi i ljubi... Sve u svemu- super je,  ne bih ga menjala! 






_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Tata i pripreme za bebu
1.3.2010 13:36:13   
Shishica
Moram da pohvalim MM! Na pocetku teme sam se zalila na njega.. i sad hocu da ga hvalim!

Ocigledno je trebalo da mi bas poraste stomak i tako neke stvari pa da postane svesniji i sad je pravi kakav sam mislila da treba da bude..

Volim ga najvise na svetu user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here