|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:18:42   
Olga75
meni je svejedno ali imate temu o ishrani skoro po mesecima
videcete kad vam dodje moderator user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:19:21   
Anoniman
Pa pišemo o broju obroka , a tako se zove tema user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:20:20   
Anoniman
Probala sam da mu prologiram period između obroka na 3,5-4h, nije bilo šanse. Počeo je opet da se budi tokom noći. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:20:55   
madre
mi sada jedemo na recimo 3,5 sata. a dok nismo uveli cvrstu hranu jeo je tacno na 4h, nekada i malo duze.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:21:40   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Tash

Probala sam da mu prologiram period između obroka na 3,5-h, nije bilo šanse. Počeo je opet da se budi tokom noći. 


Isti slučaj, bezuspešno. Češće se budila tokom noći.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:23:17   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene, ja vas čitam , i vidim da ni jedna od vas nema 3-4 sata između obroka (izuzimam užine). Moja Nina je pre uvođenja čvrste hrane imala oko 6 mlečnih obroka na 3,5 -4 h , i bila je tačna kao sat .

user posted image


Mislim da dojena djeca malo cesce jedu, pa im ostane (tesko iskorijenjiva) navika user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:23:45   
madre
ali sto kaze tash, kasice izgleda samo projure kroz njega. mleko ga je uvek duze drzalo sitim nego kasicauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:24:53   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: madre

ali sto kaze tash, kasice izgleda samo projure kroz njega. mleko ga je uvek duze drzalo sitim nego kasicauser posted image


Slazem se. Zato ujutru i ne trazi da jede tako cesto.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:25:11   
Snelle
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene, ja vas čitam , i vidim da ni jedna od vas nema 3-4 sata između obroka (izuzimam užine). Moja Nina je pre uvođenja čvrste hrane imala oko 6 mlečnih obroka na 3,5 -4 h , i bila je tačna kao sat .

user posted image


Bubo, kod nas je sve na 3 sata, pa čak i ta jedna užina, koja je nazovi užina, zato što je u pitanju voće, ali je količina ista kao kod ostalih obroka. Pre uvođenja čvrste hrane, svaki podoj je bio striktno na 3 sata!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:25:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: madre

ali sto kaze tash, kasice izgleda samo projure kroz njega. mleko ga je uvek duze drzalo sitim nego kasicauser posted image
I Luka mi je jeo na 3 sata kad je bio bebac, pa spavao celu noć.
Možda se ovo bude promenilo kad uspem da mu uvedem meso, krompir, jaje, nešto sitije.

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:27:04   
Anoniman
Da se ne lažemo, starije bebe, preko 6 meseci bi po knjigama trebale jesti na 4-4,5 sata, a ne na 3. Na 3 jedu novorođenčad. Ali ja tu ne mogu ništa. Marko onda ne spava noću, a meni je to sada bitno. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:29:23   
dacica
slazem se-isti slucaj:)
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: madre

ali sto kaze tash, kasice izgleda samo projure kroz njega. mleko ga je uvek duze drzalo sitim nego kasicauser posted image


Slazem se. Zato ujutru i ne trazi da jede tako cesto.



_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:29:34   
Ivanka 75
Nema sanse da jede na vise od 3 sata. Ma neka uziva, jednom je beba.
I ja imam neku knjigu starostavnu, vrlo mudru po kojoj treba da jede na min 4 sata. To kod nas ne moze biti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:32:46   
madre
neki voce smatraju uzinom, a kod nas je to obrok (dorucak) jos uvek, tako da mi zapravo za dorucak samo uzinamo do ruckauser posted image ali on nije neki gurmanuser posted image i zato je ovako slankuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:35:11   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

I Luka mi je jeo na 3 sata kad je bio bebac, pa spavao celu noć. Možda se ovo bude promenilo kad uspem da mu uvedem meso, krompir, jaje, nešto sitije.



Nada poslednja umire user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Broj obroka/noćni podoj
21.4.2011 0:36:22   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: madre

neki voce smatraju uzinom, a kod nas je to obrok (dorucak) jos uvek, tako da mi zapravo za dorucak samo uzinamo do ruckauser posted image ali on nije neki gurmanuser posted image i zato je ovako slankuser posted image


Moja dr kaze da je voce uzina. Nama je voce ujutru dorucak/obrok, a predvece uzina user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Broj obroka/noćni podoj
27.10.2011 13:07:51   
srna001
Moj mali miš je počeo da rasteže vreme između večernje i jutarnje klope.Kupamo je između pola osam i osam tako da siki oko osam.Posle toga se prvo budila oko jedan pa se to pomeralo sve za pola sata sat da bi noćas počela da cvrči oko dva sata ja joj vratih dudu u usta i ona se posle toga probudila u pola pet, sikila i nastavila da spava do osam.E sad da li je to bilo slučajno ili ne videćemo večeras.Šta mislite da li je suviše mala da izbaci noćni podoj?Plašim se da ako propustim ovaj trenutak kada mi se na tanjiru nudi rešenje, kasnije možda bude kasno.Sin mi se i dan danas po navici budi noću.Dobro sad ne traži sikuuser posted image ali navika je navika.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Broj obroka/noćni podoj
27.10.2011 14:22:42   
Mishica 77
Moje dete je, bukvalno u istom periodu,samo izbacilo noćnu klopu i počelo da spava celu noć. Pustila sam je.... 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Broj obroka/noćni podoj
27.10.2011 15:05:10   
srna001
A jel sisala ili je pila formulu?Znam da deca na formuli obično brzo izbace noćni obrok, majčino mleko je "ređe" i brže se vari.Ja nemam nikoga u mojoj okolini ko je dojio a uspeo da izbaci noćni obrok.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Broj obroka/noćni podoj
27.10.2011 17:47:04   
Mishica 77
I sisala i pila Bebelac. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Broj obroka/noćni podoj
28.10.2011 14:29:41   
nenja22
kosta sa skoro sest meseci ima ovakav neki raspored:
6-7h podoj
9-10h podoj
12-13h podoj
15-16h pokusaj kasice (probali i slano i slatko, jabuka jedina za sad nekako prolazi, krompir zgadjeno pljuje, sargarepu isto, kombinacija jabuke i sargarepe moze da prodje, krompir i sargarepa skoro da ne, krompir sa malo mleka po malo isto, ali sve to, ko macku o rep... sto znaci, onda ubrzo sledi...)
oko 17h podoj
izmedju 18 i 19h se obicno natezemo, ako pokusam da mu uvalim malo pirincane kase, ili je opet samo podoj, koji onda cesto izgleda tako sto zajedno odvalimo dremku)
oko 21h ide podoj plus aptamila oko 100ml...ili samo aptamila izmedju 150 i 220ml ili samo podoj ako sam mu ovo prethodno uvalila ipak kasice bolje...u svakom slucaju, koja god da je kombinacija, sledi budjenje, uglavnom ne pre 01h ali ne ni posle 02h (mada ima veceri, kao sinoc npr, vec oko 23h, pa opet oko 12i30h, pa onda je bilo 03h, pa nesto pre 5h i onda smo na jutru opet, juhu! user posted image

dakle raspored kuku i lele, prihvatanje kasica isto tako, vec ga vidim kako me juri sa hoklicom po kuci da sisa, sto bi rekla moja kuma,  kad nije uspevala klinca posle godinu dana da skine sa sise user posted image


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Broj obroka/noćni podoj
28.10.2011 14:48:52   
MarijaBg
Nenja da te utesim i kod nas je slicna situacija, samo sto Natalija hoce povrtne kasice a vocne pljuje user posted image Ipak, cak i kad pojede lepo kasicu, trazi da siki najvise posle 2 sata. Znaci i dalje ima 7 obroka, tj podoja, a vidim da bebe tog uzrasta jedu 5 puta. ako je nervozna pa budi nocu cesce, onda siki jos 2 puta user posted image

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Broj obroka/noćni podoj
31.10.2011 20:55:12   
srna001
Nenja kada uvodiš čvrstu hranu nikada je ne daj bebi kada je gladna.To je za nju nešto novo i mora biti zadovoljna.Količina će se vremenom povećavati.Znači prvo podoj pa onda kašica pa koliko pojede, probaj tako.Bebama se uvek prvo nudi povrćna kašica ili od žitarica jer voćnu ako probaju prvu i osete slatko povrće više neće hteti da okuse!

Ovo je sve iz iskustva.Toplo vam preporučujem kuvar "Od prvog obroka do školske užine" nutricionostkinje dr Jasminke Komnenović, nije skup niti opširan a sve je lepo objašnjeno.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Broj obroka/noćni podoj
31.10.2011 21:01:08   
Ana RR
Srna, ja imam tu knjigu i planiram po njoj da se vodim user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Broj obroka/noćni podoj
3.11.2011 14:38:24   
nenja22
hvala srna, mozda nisam detaljisala, ali da, i jesam pokusavala (i jos to radim, je l' te user posted image ) posle podoja i to tako u pocetku tog popodnevnog, koji znam da mi je malo slabiji...pa nije mrtav gladan, al' nije ni totalno sit (jer, naravno i to sam probala, pa je to bilo zabava u svakom smislu, samo jedenje ne user posted image )
a o tome da treba prvo slane, jer posle nece da ih jedu nikako, ako se naviknu na slatke...pa, znam da je tako u teoriji...ali, em sto onda ovaj moj, mogao bi do hoklice da tera sa sisanjem, kao sto rekoh negde vec...a em mislim da je i to nekako individualno, kao i mnoge stvari kod beba/dece, pa verujem da cu kosti neke slane obroke, intenzivnijih ukusa, koji kasnije dolaze na red, moci mnogo lakse da "prodam" od ovih sad "golih" krompira, tikvica, i sta ti ja vec znam sto sad kao treba (mali off, ali to sto se svake bebe za sebe tice, kosta je meni prvih mesec, ako ne i duze, naizmenicno flasicu sa mojim mlekom i sisanje i ni u jednom trenutku nije bila frka da nece sisu, jer mu na flasicu lakse ide...a znam da po teoriji, a cula sam pocesto i u praksi, ume stvarno da bude problem)...tako da...daj da ja njemu ustalim bar tu jabuku, pa onda jabuku sa sararepom, pa cemo da smanjujemo jabuku, pojacavamo sargarepu, dodajemo jos po nesto...dok dodje do slaninice, nece on meni praviti problema, ja mislim, ako je suditi po meni i ocu mu user posted image


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here