|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
7.11.2012 0:23:50   
lesica
Ja nekada tražim nekada ne,tj kada sam u knjižari uglavnom sam šetam zagledam svaku knjigu,ako me baš nešto interesuje a ne nadjem sama onda tražim. Na štandovima na sajmu knjiga malo razgledam a češće tražim da mi preporuče.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
7.11.2012 0:32:12   
Dve_srece_najvece_

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Eh da,zaboravih da vam kažem da je Lenkina omiljena bajka kada hoće da se mazi "Devojčica sa šibicama" user posted image Nekako....sva se sazneži i rastuži i ušuška i stisne uz mene. I traži je ponovo i ponovo. A "Bremenski muzikanti" su joj rezervisani za mog brata jer se tad čitava lutkarska predstava odigra.

Ma knjige,i priče i pesme su nešto neprocenjivo za malene glavice.



Joj, da...i moje tako reaguju na tu prichu user posted image Jos me pitaju jel devojcici jako hladno, i onako naivno "donece joj mama cebe?" user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
7.11.2012 7:04:02   
Lu
Magnetik vidjela sam da su se prodavale polovne ali su prodane, našla sam i u on-line knjižarama u HR i RS ali ih nemaju na stanju trenutno pa mi je neka utjeha da će možda biti, i to im je cijena bila smiješnauser posted image
Inače iz ove knjige mi je najupečatljivija ostala "Šuma Striborova"user posted image
Evo zahvaljujući ovoj temi znam šta će mi sin dobiti za rođendanuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
13.11.2012 23:29:59   
magnetic
DSN i Lu eno vam knjige koju trazite na Limundu,trenutna cena oko 300 din.,pa pozurite ako ste clanoviuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 7:12:36   
Lu
Jao sad vidim, tnxuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 10:11:30   
isidora88
treba mi preporuka za knjigu za mateju, sad ce 2 godine, i da se ne cepa lako user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 10:20:09   
Olga75
Isidora , imas one kojekakve kartonske : domace zivotinje , divlje zivotinje , oseti teksturu , povezi zvuk i tako , u knjizari u Zmaj Jovinoj , mislim da je to knjizara matice Srpske
odlicne su te interaktivne knjige
tako je moje dete naucilo kako se glasa foka user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 11:22:33   
Anoniman
Mi svaki petak kupujemo ove Diznijeve bajke što izlaze i Mihajlo je potpuno opčinjen. Najviše mu se trenutno sviđa Maza i Lunja user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 11:26:06   
Snelle
Nina, koja je poslednja knjiga izašla? Ja sam ih kupovala kad sam bila trudna sa L, ali sam par njih preskočila, pa mi je ovo idealna prilika da dokupim ono što mi nedostaje. Inače, i L ih obožava, a ja mislim da vrede svaki dinar!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 11:35:32   
Anoniman
Poslednja je bila Uspavana lepotica, a sad u petak treba da izađe Knjiga o džungli

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 11:38:07   
Olga75
ja sam odlucila da deteu jaaako cenzurisem bajke . Neki dan krenem da joj citam Ivicu i Maricu i skapiram da sam skotina sto joj to radim .Ko normalan moze detetu ispricati da su roditelji ostavili decu u sumi da ih pojedu divlje zveri jer nisu imali sa cim da ih hrane . Sad razmisljam o Pepeljuzi , mislim ona je jadna i bedna ali jeleeepa i cim se lepo obukla princ je pao na d**e i odmah je odlucio da je ozeni user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 11:41:07   
Anoniman
Tako sam ja cenzurisala Bambija... Ima baš mnogo brutalnosti u tim bajkama, ne mogu prevaliti preko usta da je lovac ubio Bambiju mamu ili da je vuk pojeo baku, pa ga lovac posle rasporio i spasio je user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 11:44:18   
Olga75
Bambija jos nije cula , ja se vec sad mucim da joj objasnim zasto je njen deda umro i zasto je umro pre nego sto se rodila , jos samo da joj ispricam da je Bambijeva mama umrla pa ona jadna nece spavati jer moze i njena mama da umre ako je vec Bambijeva to uradila user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 11:59:02   
Snelle
Uh bre, ja ne razmišljam tako o bajkama. Mislim da su oni još uvek mali da bi sve to shvatili onako kako to mi shvatamo. A što se smrti tiče, pre ili kasnije će ih to dočekati, pa mi je logičnije da sada dok su mali i sve im to izgleda bezazleno i ne strašno spomenemo smrt, jer će kasnije to lakše prihvatiti. Ja sam svom detetu čitala bambija, gledali smo više puta i crtani, stvarno je odrađen fenomenalno, ako izuzmemo što je lovac ubio bambijevu mamu, i moje dete zna da je lovac ubio srnu i nije tome pridavala nikakav značaj i ne mislim da sam je "osakatila" time što sam joj objasnila da mame više nema jer ju je ubio lovac.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 12:02:24   
Olga75
ima tema i o smrti da sad ne trazim link ali veruj mi da ja ludim od pitanja : a on je umooo ? gde je on sadaa ? zasto ne dodje ? ja hocu da ga vidim ? kako je umooo ? sta bude kad neko umeee ?
i tako
sa tim se mucim od neke njene druge godine i jos nismo to prevazisli , tammn posla da joj kazem da je maceha poslala lovca u sumu da ubije Snezanu i donese njeno srce ili da je Bambijeva mama umrlakako to detetu objasniti koliko god dete bilo bezazleno ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 12:12:11   
minna
Ja Vladi procitam i to, sad kad je izasla uspavana lepotica sam bas razmisljala o tome...umrece, pa nece umreti samo ce zaspati dok je ne poljubi princ...al on je jos mali i ne kapira, nista me ne pita, bar ne vezano za to, uglavnom udara Grdanu i vice - Sram je bilouser posted image
Znam da sam ja na svaki crtani plakala kad sam bila mala, mama vise nije htela da mi pusta jer mi je u svakom bilo nesto tuzno, a posle onog sa dinosaurusima, ne mogu da se setim kako se zove, kad mali dinosaurus trci ka svojoj senci misleci da se mama koja je umrla vratila i kako se priblizava senka se smanjuje i on udara u stenu...ja sam ridala i satima nisam mogla da se smirim...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 12:21:07   
lesica
Joj Minna, "Zemlja pre vremena" i Malo Stopalo...uhhh user posted image

A kod nas je aktuelna sledeća priča:" Bila baaaaka Minkaaaa,i otišla u šumuuuu,iiiiiii....sakila se! Minkoooo,Minkoooo! Jesi se našla? Baka Minkoooo? Eno ga vuk! Beži,beži! Nemoj da upadneš u lupu. I onda dodje Lenka. I Muvica pojede vuka,i izgoli mu lep,a Lenka bude dobla i neće joj ništa vuk. Izadji Minko kod tvoje Lenke,ovako ćkćkćkćk,tako sam sledila vuka." E,to nam sad aktuelna bajka koju L priča svako veče pre nego da se uspava...

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 13:17:04   
Anoniman
Moje drugarice sin je gledao neki crtani sa konjima gde jedan konj ugine (a on obožava konje) i to ga je toliko potreslo da je noćima imao košmare... Mislim da je tad bio možda malo stariji od Mihajla, nekih 3,5 godine... Meni je to bilo toliko strašno i tužno, da i mi sve te likove ili uspavamo ili sakrijemo user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 13:46:28   
Olga75
mi smo kod tri praseta , nit je ko poginuo nit je neko nekoga pojeo , duvacu i srusicu vam kucu i prasici beeez u kucu koju je sazidao najstariji user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 22:21:19   
madre

IZVORNA PORUKA: isidora88

treba mi preporuka za knjigu za mateju, sad ce 2 godine, i da se ne cepa lako user posted image

poledaj OVDE
ja sam razne bajke od nji porucila i super suuser posted image i meni je bilo vazno da se ne cepaju, skroz su kartonske i spolja i unutra.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
14.11.2012 23:09:30   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Snelle

Uh bre, ja ne razmišljam tako o bajkama. Mislim da su oni još uvek mali da bi sve to shvatili onako kako to mi shvatamo. A što se smrti tiče, pre ili kasnije će ih to dočekati, pa mi je logičnije da sada dok su mali i sve im to izgleda bezazleno i ne strašno spomenemo smrt, jer će kasnije to lakše prihvatiti. Ja sam svom detetu čitala bambija, gledali smo više puta i crtani, stvarno je odrađen fenomenalno, ako izuzmemo što je lovac ubio bambijevu mamu, i moje dete zna da je lovac ubio srnu i nije tome pridavala nikakav značaj i ne mislim da sam je "osakatila" time što sam joj objasnila da mame više nema jer ju je ubio lovac.

Moja Dunja je to ovako shvatila.kada u prici umre covek onda je otisao na mesec,a kada je umrla zivotinja onda je otisla duboko u sumu.Nemam pojma od koga je to cula.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
15.11.2012 0:13:53   
Dve_srece_najvece_
Ja nisam primetila tako veliki problem sa bajkama, ove sto smo do sada citali, a citali smo mnogo, nisu im previse skrenule paznju stvari koje ja primecujem.... U ovom diznijevom bambiju je nekako precutano da je lovac ubio srnu, nigde ne pise tim recima...samo je napisano da je bambi bezao, ali da njegova majka nije stigla da pobegne.... i u tom dolazi tata jelen, cime se moje cure oduseve, jer on ima velike rogove....i tako...

Jako ima veze koji je izdavac odredjene bajke, jer neke koje sam citala su bash brutalne, a neke previse meke...kao crvenkapa u kojoj lovac preplasi vuka... Znam da nema mnogo logike da lovac dodje, i otvori vuku stomak, izadju crvenkapa i baka, pa mu stave kamenje u stomak, i zasiju ga jakim koncem...ali to je BAJKA.... To bi isto bilo kao kad bi za basne rekla da ne valjaju, jer gde to ima da zivotinje pricaju....user posted image

Nego...ja narucila danas dve lepe knjige, i jedva cekam da nam stignu.... Tj narucila sam 3, ali ona ide jednoj devojcici na poklon....

Ove su nase:

Ljubivoje Rsumovic : Sto na umu to na drumu

user posted image

Jovan Jovanovic Zmaj : Verujte bez sale

user posted image

I za poklon maloj drugarici

Goran Markovic : Biseri iz skolskih klupa

user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
15.11.2012 0:47:56   
liliana
Tina obožava slikovnice o Pepi Prasetu i Nodiju-sve koje ima zna napamet.
Sada kupujemo ove Diznijeve knjigice i oduševljena je. Najviše voli "101 Dalmatinac" i tu knjigicu zove : "Kiginica o Akiju", jer mi imamo Dalmatinca Lakija , kog ona zove Aki!user posted image I prosto je oduševljena:"Mama, vidi ima puuuuuuunooooo Akija!!!"user posted image
Voli i Bambija, a ja sam, par puta kad sam joj čitala-slatko se isplakala za Bambijem i njegovom mamom!!! Zadnjih dana joj, na prevaru, ako uspem da ne primeti, preskačem taj deo...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
15.11.2012 0:52:00   
Dve_srece_najvece_
Ja neznam zasto moja deca ne vole pepu....nikako...ni crtani, ni knjigu... nodija jos tu i tamo pogledaju, prelistaju knjigu, al ih ne drzi da im procitam celu...dok lunju i mazu citamo nekad i po 3-4 puta za redom, od korice do korice user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Knjigice, bajkice, basnice
15.11.2012 1:00:47   
MicinaMama
Moja Mica voli pokoja...sada je "upoznavam sa deda mrazom pa cemo preci na princeze.Veceras sam joj pustala zvoncicu,malo je gledala jer nije sinhronizovano.Jos nezna francuski jer je ne ucim,ali naucice sada u skoli,a u FR su svi filmovi sinhronizovani i serije.

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here