|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:39:27   
Suncicabg
Ja pijem folnu po jednu dnevno

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:41:50   
Mimče
Kazu da je najbolje da se folna pije čim počneš da planiraš bebca zato što organizam neme dovoljne zalihe tog b vitamina a najbitniji je u prvih 12 dana trudnoće kad i većina žena ni ne zna da je trudna . Zato ti i lični doktor kaže bar moj da počneš da ga piješ bar mesec  dva ranije .

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:43:36   
Mimče
Ej srecice pre se pilo po dve sada su novom standardizacijom  za trudnice rešili da je dovoljna količina 4mg ili 400 mikrograma što ima ona folna kiselina nova, a ja sam pila Folnak on je od 5mg i idalje ga pijem jer sam ga kupila u zalihama;)user posted image user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:44:46   
Lilly*
Ja imam Folnak, i na njemu piše 4mguser posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:45:12   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Maza82

Jeste vi pile kapsule PRGNESIKER (ne znam kako se piše na engleskom user posted image user posted image ) nemojte mi se smijati, ja samo to pila 2 mjeseca i super su..




Mazo ja neznam za ove tablete,mozda ostale djevojke ce znati

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:47:30   
Lilly*
Joj, sorry Mimče, sada nađoh papir od Folnaka, jete 5 mg user posted image  user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 17.12.2009 12:50:47 >

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:49:51   
Mimče
možda je to neki noviji ja sam ovaj uzela pre 5 meseciuser posted image kazem pravila zalihe neko mi reko teško se nalaziuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:50:26   
Lilly*
Verovatno se piše Pregnancycare, i to su tbl. tipa Mamavit ili Prenatal, i sadrže komlex vitamina namenjen trudnicama, ženama koje planiraju trudnoću i dojiljama

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:51:28   
Maza82
E jeste Lili, to su te, njih sam pila.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:52:19   
cajnice
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:53:51   
Mimče
mazo ima na netu preko googla ako su ove zovu se "Pregnacare" i  piše "Prenatalna ishrana nije samo  folna kiselina,već su i kombinacija komponenata u pregnacare kapsulama veoma važan dodatak ishrani trudnice. "

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:55:53   
Lilly*
Cajnice, dobro nam došla user posted image Reci nam nešto o sebi user posted image Imaš i temu Da se malo upoznamo user posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 12:56:35   
Suncicabg
Mimce dobicu po prstima, ali moram da ti kazem da ti je ticker diiiiiiiivan!user posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 13:11:49   
cajnice
Pa ovako tek sam postala clan. Pa sam iz radoznalosti registrovala na ovaj sajt. Sta da kazem nego da sam tek ostala u dr. stanju. Imam vec 2 djece sina 8 god. i kćerku 6 god


< Poruku je uredio Lilly RR -- 17.12.2009 13:16:08 >

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 13:18:57   
Lilly*
Cajnice, možeš se prijaviti na Spisak trudnica KLIK i na Spisak mama KLIK
I molim te ubuduće piši malim slovima user posted image

(odgovor članu cajnice)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
17.12.2009 13:29:04   
cajnice
Naravno i nezamjerite nova sam!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
10.1.2010 10:37:52   
Anoniman
...razmišljam ovih dana da počnem sa uzimanjem Folne kiseline, s obzirom da planiramo na proleće da radimo na bebi.
..Čitam ovde, dosta vas je par meseci pre trudnoće pilo  Folnak.. i zanima me  (neko svežije iskustvo) da li je  zaista preporučljivo... Meni je iskreno logičnije pre trudnoće, ali mnogi lekari je preporučuje tek onda kada se dođe na prvi pregled  (koja to nedelja već bude...) i kako Mod kaže... pijte, ne može da škodi..?

....možda je bolje da pitam lekara za savet, ali evo ako neko ima nešto da doda.....?

(odgovor članu cajnice)
  Direktna veza do poruke: 317
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
10.1.2010 10:39:31   
Anoniman
.. postoji li nešto sa čime Folnak ne sme da se kombinuje..?user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 318
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
10.1.2010 10:39:55   
Anoniman
Ako ces pitati naseg zajednickog lekarauser posted image , odmah cu ti reci da je on za pijenje folnaka, tri meseca pre trudnoce, i tokom cele trudnoceuser posted image

edit: i da postoji, ja za to ne znam i kombinovala sam ga sa svim i svacimuser posted image


< Poruku je uredio Nedja -- 10.1.2010 10:40:47 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 319
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
10.1.2010 10:45:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ako ces pitati naseg zajednickog lekarauser posted image , odmah cu ti reci da je on za pijenje folnaka, tri meseca pre trudnoce, i tokom cele trudnoceuser posted image

edit: i da postoji, ja za to ne znam i kombinovala sam ga sa svim i svacimuser posted image



e baš tog ......user posted image
znači da ne maltretiram čoveka bzv....user posted image
ma pijem onaj Turbo Šlank... još neko vreme, pa se pitam ima li nešto loše u tome kada krenem sa Folnak-om?user posted image hahhahahahhaha zamisli to da ga pitam..... user posted image - user posted image -user posted image
...ću počnem da se kljukam....pila sam ga prošli put od momenta kada sam saznala da sam user posted image , ali tada sam slučajno user posted image (po meni nema slučajno! pa kad legneš, nema slučajno...user posted image )
Sad bi da krenem ... taman do proleća....
hvala draga...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 320
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
10.1.2010 10:46:47   
Anoniman
Nema na cemu, ti za svaki slucaj pitaj u apoteci kad budes kupovala, oni ce znati sto posto da ti kazuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 321
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
10.1.2010 10:51:38   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 322
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
10.1.2010 11:08:09   
bebuska
Ja dok sam pokusavala prirodno da zatrudnim pila sam Foliron (kombinacija folne kiseline i zeljeza). Pise da se moze koristiti 3 mjeseca pre zaceca al je meni dr. rekla da mogu slobodno da pijem i 6 mjeseci pa onda da napravim pauzicu a u slucaju da ostanem trudna da nastavim da ga pijem i u trudnoci. Medjutim kako nisam ostajala trudna pravila sam pauzu posle 6 mjeseci, u medjuvremenu sam otisla na VTO i tad su mi rekli da pijem folnu kiselinu Tako da sad jos uvijek pijem samo folnu kiselinu. A da, pitala sam i dr. gdje sam radila VTO mozel se pit foliron umjesto samo folne kiseline i rekli su mi da je to jos bolje. Tako da pij folnu moze samo pomoc.user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
10.1.2010 11:13:04   
Anoniman
Bebuška, draga, hvala ti ! A da me ne ukrupni pre vremena?user posted image mislim, da ne zatrudnim pre proleća...user posted image (ne koristimo zaštitu ali pazimo..ako me kapitaš?user posted image )

(odgovor članu bebuska)
  Direktna veza do poruke: 324
   RE: Re: Folna kiselina i vitamini (priprema z...
10.1.2010 11:17:43   
bebuska
Ne shvatam, mislis da se sa folnom lakse zatrudni? To nema veze sa plodnoscu samo ti priprema organizam da spremno doceka bebicu, ako si na to mislila. user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here