|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
4.2.2009 12:39:42   
Jacaca
Taso nase bake su lakse i ostajale u drugom stanju od nas, i nije ni pobacaja toliko bilo, ali hranile su se zdravije i vazduh im je bio cistiji. Sada sva ova zagadjenja, losa hrana, brzina, bombardovanje..........Nemam poima ja ih pijem pa kako bude.

< Poruku je uredio Lenka RR -- 20.2.2009 3:51:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 12:42:20   
Jacaca
Bilo ti je tesko zbog gvozdja.user posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 12:53:12   
Mery
Da, zbog gvozdja. A evo gledam kutiju Pregnacare-a i ima gvozdje 143% RDA i uopste mi ne smeta. 

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 13:13:44   
kumara

IZVORNA PORUKA: Jacaca

jedna tableta 5mg dnevno mada je i to puno, ali tako se preporucuje posto organizam lako otsrani visak. Mozes da kupis FOLAN ILI FOLNAK.......


S tim sto ako se Folna pije kao priprema za trudnocu treba praviti pauze. Meni je dr rekla da je nabolje ako se pije 3 meseca pred trudnocu, ali posto je to nemoguce jer prosto ne znas kad ce ostati trudna, treba praviti mesec dana pauze na svaka 3 meseca.

U trudnoci se drugacie pije. Meni je bilo receno da cu je biti do 12 nedelje, a posle preci na nesto drugo.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 13:15:13   
Jacaca
Moguce je da je manja kolicina, ili dobra kombinacija. Ko znauser posted image Ja ne smem gvozdje da pijem jer mi je 32 a normalno je od 8-26 pa pijem sam folan i magnezijum+cink+kalcijum, tako mi je doktorka preporucila izmedju ostalog kao pripremu za ivfuser posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 13:20:05   
Jacaca
Lenka ja je ranije nisam ni pila ovo su mi rekli kao pripremu za ivf da pijet to sto sam nabrojala oko tri meseca pa ce mi raditi mart ili april, do tada da pijemuser posted image a da nastavim i kada se desi trudnoca pa do treceg meseca. Vidi kako cudno razisljam.... kada se desi? Nikako ako se desi?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 13:24:58   
kumara
user posted image user posted image user posted image I treba tako da razmisljas!!!!!

Pa tako sam ja uradila, pila sam je pre trudnoce i taman sam planirala da napravim pauzu, ali sam ostala trudna i dr mi je re kao da nasavim da je pijem. Prestala sam sad kad se sve ovo desilo, pa cekam da vidim kad opet da pocnem.

Valjda je ona najvaznija tik pre trudnoce i u ta prva 3 meseca.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Folna kiselina
4.2.2009 13:33:02   
Veselinovici
Hvala jeco na odgovoru a za Lenju koja je tvoja preporucena doza folne bila?  I jel bila u nekoj kombinaciji. kakav je tacan naziv i koliko mg dnevno. Jer ja sam nasla bas folnu kiselinu tableta jedna ima 4mg a negde sam pronasla da treba piti 0.4 pa me je to zbunilo jer je to 10puta manje od jedne one male tabletice, ako sam jo uopste dobro razumela..
Lenka.........

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Folna kiselina
5.2.2009 5:16:01   
kumara
Izvini, guzva je na forumu, pa ne vidim sve poruke.

Dr mi je rekao da pijem Folan ili folnak, na kutiji pise 5mg folne kiseline, 1 dnevno. Ja tad nisam znala kolika je doza, pa se nisam ni cimala oko toga. Mada ne verujem da bi mi dao da skodi, a i ne bi pravili tablete sa toliko mg. Jako su male, tako da ni ne mozes da ih prepolovis.

Sad sam se bas zbunila. user posted image Mozda zato kazu da ako ih pijes kao pripremu, treba da se pravi pauza...

(odgovor članu Veselinovici)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Folna kiselina
5.2.2009 8:29:20   
Veselinovici
lenka, nemam pojma ali znam da sam ja pila taj od 4mg jedno mesec dana pa iz nekog nepoznatog razloga sam prestala. Ali mato je to sigurno 4-5mg, na kraju krajeva tebi je doktor i prepisao bas te vitamine, pa nije on lud. Ja cu danas posle posla kupiti jos jednu kutiju i poceti opet da pijem, mozda i nije lose sto sam pravila pauzu malu.
Pozdrav i hvala na odgovoru!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Folna kiselina
6.2.2009 0:09:06   
kumara
Kontam da ne moze da skodi, jer mi je vise dr reklo da se pije kao priprema za trudnocu. Jedino ne zaboravi da ipak pravis pauzu povremeno.

(odgovor članu Veselinovici)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Folna kiselina
6.2.2009 17:37:51   
Mery
Evo nasla sam nesto o kolicini folne kiseline koja treba, kazu 400 mikrograma ili 0,4 miligrama.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Folna kiselina
7.2.2009 2:03:06   
kumara
A Folan i Folnak imaju 5 mg user posted image
Nista ne razumem...

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Folna kiselina
13.2.2009 14:57:12   
pucka
Ukoliko trudnica, naročito u prva tri meseca, uzima odgovarajuću količinu folne kiseline, smatra se da je beba zaštićena od mogućih oštećenja centralnog nervnog sistema, posebno kičmene moždine
  Značaj folne kiseline je višestruk, naročito u trudnoći. Naime, ona štiti plod od mogućeg nastanka urođenih defekata centralnog nervnog sistema, a posebno kičmene moždine. Osim toga, štiti organizam majke od crevnih parazita i eventualnih trovanja hranom, a takođe pomaže da trudnica ima zdraviju i elastičniju kožu. Novija ispitivanja su pokazala da ovaj vitamin ima i analgetski efekat (smanjuje osećaj bola). Folna kiselina utiče na povećanje apetita i poboljšava laktaciju (lučenje mleka). Zašto treba povećati unos tokom trudnoće?user posted image Vitamin M ili folna kiselina je neophodna za pravilno stvaranje crvenih krvnih zrnaca (eritrocita) u koštanoj srži. Njen nedostatak dovodi do usporenog razvoja eritrocita, odnosno anemije makrocitnog tipa (stvara se manji broj tzv. velikih eritrocita - makrocita). Rezerve ovog vitamina u organizmu su relativno male (12-15 miligrama). Međutim, u toku trudnoće su, zbog povećanog stvaranja eritrocita, neophodne i veće količine folata. Zalihe buduće majke se brzo troše, pa ako se ne obnavljaju - može da se javi makrocitarna anemija. Nedostatak vitamina M može da utiče i na smanjeno stvaranje drugih elemenata krvi kao što su leukociti (bela krvna zrnca) i trombociti (krvne pločice koje regulišu zgrušavanje krvi). Folna kiselina takođe deluje na obnavljanje ćelija epitela organa za varenje, kao i vaginalnog epitela. Ukoliko je u organizmu nema u dovoljnim količinama - može da se javi gastritis, ali i vaginalne infekcije i upale. Poslednjih godina, ovaj vitamin se smatra jednim od najvažnijih za rađanje zdravog deteta. Naime, njegov nedostatak može da utiče na degenerativne promene u nervnom tkivu kičmenog stuba ploda. Međutim, beba je zaštićena ako trudnica, naročito u prva tri meseca (kada se stvaraju bebini organi), uzima odgovarajuće user posted image doze folne kiseline. Folna kiselina je u ovom periodu potrebna i za pravilno iskorišćavanje aminokiselina i ugljenih hidrata (šećera).

< Poruku je uredio Lenka RR -- 20.2.2009 3:53:28 >

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Folna kiselina
13.2.2009 15:16:31   
kumara
Hvala pucka!!! user posted image

(odgovor članu pucka)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Folna kiselina
13.2.2009 15:18:18   
Anoniman
I ja sam imala nedoumice oko toga 0,4, a jedna tableta mi je 5 mg. Moja doktorka kaze 1 dnevno od 5 mg, i sto je potrebno tvom organizmu onoce uzeti, a sto mu ne treba, ispiskices, tako da je ja slusam. Pored folana (ili folnak, zavisi od proizvodjaca) pijem i vitamin E, omega 3, kompleks B vitamina i kalcijum u kombinaciji sa cinkom i magnezijumom. To sve pije i mm, osim folne kiseline.

(odgovor članu pucka)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Folna kiselina
13.2.2009 15:24:10   
ljubičica
Ja pijem samo folan i C vitamin, i ponekad (kad se setim) šumeće tbl

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Folna kiselina
13.2.2009 15:27:15   
ljubičica
A, šta je ivf ?

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Folna kiselina
13.2.2009 15:28:01   
Anoniman
Ja vitamin C unosim preko voca jer ga bas dosta jedem user posted image

(odgovor članu ljubičica)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Folna kiselina
13.2.2009 15:34:38   
kumara

IZVORNA PORUKA: ljubičica

A, šta je ivf ?


Imas temu o tome, pa citaj... user posted image MPO IVF ,ICSI

Ala sam vredna! Hocu 10 od tashe i guppy kad se vrate!!!! user posted image

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Folna kiselina
13.2.2009 15:39:04   
ljubičica
Hvala user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Folna kiselina
19.2.2009 21:52:41   
lucia
ja uzela mamavit, gin mi je preporucio a kad sam ga trazila u apoteci farmaceutkinja mi je rekla da ga pijem samo dok ne ostanem trudnauser posted image  nista mi nije jasno, na kutiji lepo pise da moze tokom cele trudnoce...mozda da ne bismo preterali s vitaminimauser posted image

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Folna kiselina
19.2.2009 22:26:46   
Modessty
Za Mamvit i slične preparate sam čula razna mišljenja. Uglavnom u apoteci kažu da se Mamavit pije nakon trećeg meseca trudnoće.
Mislim da je najbolje uraditi krvnu sliku, pa tek nakon utvrdjenog nedostatka vitamina uzeti te razne preparate.
Uostalom svi ti vitamini, šumeće tablete i sl. povećavaju nivo vitamina u ogranizmu trenutno.
Najbolje je ipak jesti voće i povrće u dovoljnim količinama!!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Folna kiselina
19.2.2009 22:29:27   
lucia
vrlo je logicno sve sto si rekla..

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
19.2.2009 22:32:01   
Buba76
Lucia,pogresno te je apotekarka informisala.On se pije od 3.meseca(a moze i od pocetka) pa do kraja trudnoce.Zato se i zove MAMAvit.

< Poruku je uredio Lenka RR -- 20.2.2009 3:51:33 >

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Pitali smo dr ginekologa: folikularna cista
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here