|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
16.7.2012 21:38:02   
17 joka
user posted image cockic u pravu si pogotovo za ove matorce i beli lukuser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
17.7.2012 5:55:08   
vukosava
IZVORNA PORUKA: ivannna

ja sam negde procitala da ne postoji namirnica u kojoj ima folne i bas zbog toga mora da se pije,jer na drugi nacin ne moze da se unese u organizam,samo se pitam sta su ranije radile zene,kada to nije bilo otkriveno ni hemijska industrija nije bila toliko razvijena


Radjale decu od 15 do 25 godina... Preterujem ali verovatno tako nekako. I bilo je mnogo vise garant zena bez dece ili da rode petoro, sestoro od kojih pola prezivi.

< Poruku je uredio vukosava -- 17.7.2012 5:57:03 >

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
17.7.2012 6:16:58   
Anoniman
Ja sa prvim nisam pila folnu posebno, vec u onom kompleksu, cini mi se da sam pila prenatal, i to tek negde od pola treudnoce.
Sa drugim sam pila i folnu od pocetka.
Drugo dete alergicno na mleko, prvom nista ne fali.
Protiv nekih genetskih stvari ne mozes. No, ako imas mogucnost da pijes, why not?
Inace, folne imas u zelenoj salati.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 928
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
17.7.2012 7:51:02   
Modessty

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: vukosava

Radila sam do tri dana pred porodjaj. Skroz do termina.


i ja bi radila da nisam imala probleme i spontani pre te dobre trudnoće. Vitamini s tim nemaju nikakve veze.


Ja nisam imala luksuz da mogu da ne radim tako da sam radila sve zivo samo da toga ne dodje (ovde nema trudnicko) a sve troskove kod lekara sam morala da placam iz svog dzepa jer mi zdravstveno nije pokrivalo nista vezano za trudnicke preglede. U mojoj kuci ja sam jedini izvor prihoda. Tako da za mene sve i da ti vitamini nista ne pomazu, bolje da ne pomazu a da ih ja uzimam nego da pomazu a da ih ja ne uzimam.


i ja 2005 nisam sebi dala za pravo da ne radim pa sam imala spontani...molim te nemoj da me čačkaš oko toga
Slažem se da ako ti znači da treba da uzimaš vitamine, samo hoću da kažem da nisu baš toliko neophodni koliko farmaceutska industrija to forsira

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
17.7.2012 10:27:13   
nata11
Vukosava a gde zives? Jesi u americi?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
17.7.2012 14:53:18   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Modessty

i ja 2005 nisam sebi dala za pravo da ne radim pa sam imala spontani...molim te nemoj da me čačkaš oko toga
Slažem se da ako ti znači da treba da uzimaš vitamine, samo hoću da kažem da nisu baš toliko neophodni koliko farmaceutska industrija to forsira


Sve zavisi gde radis. Ako stojis dok radis i ako je naporan posao sve je drugacije...

Nemam nameru da te cackam. Ja da sam imala spontani, morala bih na posao odmah sutradan a sledecu trudnocu mi to nista ne bi znacilo sto se tice davanja nekog boravka kuci. Mogla bi da boravim naravno bez posla i plate.

Samo kazem ovde u SAD sve i kad neko ima spontani, ide na posao najnormalnije, i kad je rizicna trudnoca idu na posao, oni imaju jedan okrutan sistem pracenja trudnoce tipa da se ne daje nista zenama za odrzavanje. Ako imas krvarenje - to je prirodno, ako treba da se zadrzi - zadrzace se. Ja sam krvarila 3 x u trudnoci, isla na posao najredovnije, nikakve lekove nisam dobila. Znam decka koji je posle operacije mozga sa sve onim metalnim heftailicama dolazio na posao. Ja sam pocela da radim 3 nedelje nakon carskog. 5 januara, porodila se 12 decembra. Mora neko da nas izdrzava... Ne kukam samo kazem, da je postojalo 5 prenatal stvari ja bi to sve uzimala. Samo da mi beba bude bolje i trudnoca laksa. A jela sam spanac SVAKI DAN. Oovde ga imas dostupan tokom cele godine, ima neki baby spinach salata.

Samo zelim da napisem u kakvoj sam ja sredini. I zato ovde zene jedu voce i povrce, uzimaju te prenatal tablete religiozno, setaju, nisi u okruzenju gde ima dima, i sve ostalo jer ti je ovde bukvalno opstanak. Ne interesuje njih jer neko imao 10 spontanih, briga to poslodavca. Mi smo tu da im radimo, kapitalizam je to.

Ovde ako te klasifikuju u zdravu trudnocu (sto sam ja bila i pored ta tri krvarenja) - cak ti ne pokrivaju ni zdravstvene troskove.

Nadam se da kapirate sto je ovde gledanje na uzimanje prenatal tableta drugacije. Svaka zena koju poznajem da ima dete ih je uzimala. I daju ih dzabe ako imas mala primanja. Ja ne znam ni koliko kostaju. Moja rodjena sestra ih nije uzimala, samo je odmahnula rukom kad sam je pitala. Isto kao i vi misli da je voce i povrce dovoljno za sve.

A ovde tvrde da nije. Sad da li je to farmaceutska industrija ili razvijene zdravstvo pa su veci statisticki podaci dostupni, ne znam stvarno. Za mene vazi maksima ako se dvoumis opet bolje uzmi nego ne uzmi jer ako ne pomaze a uzimas nema sta da skodi, ako pomaze a ne uzimas, naivno verujes nekim predubedjenjima.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
17.7.2012 15:55:11   
vukosava
Ja licno mislim da trudnice koje su presle 30-tu, ne jedu bas bajno da uzimaju te suplemente. Ako imate apetit mashala, ako unosite dovoljno razlicitih zdravih namernica, onda nema zime.

Ja sam zatrudnela u 35. i mislim da za to godiste ne vaze ista pravila kao za trudnice u 20-tim. Ne lupam nego je statistika da se desava mnogo vise poremecaja u prenatalnom periodu. Ali zato imamo modernu medicinu da nas usmere da sto manje do toga dodje ako ikako moze. Ja koliko znam ovde isto tvrde ako uzimas folnu (folic - listovi, ima ga u lisnatom povrcu), bolje apsorbujes gvozdje - recimo rece ti da jedes meso i spanac ili nesto slicno ali u kombinaciji a i da je manji rizik da se pojavi taj problem sa kicmom, nisam sigurna da li cu pravilno napisati a mrzi me da google-am - spina bifida. Latinski nemam pojma tako da valjda kapirate na sta mislim. A folna nece spreciti da dete ima nesto drugo, jer su istrazivanja pokazala da utice na ovu deformaciju a na druge neke druge stvari ili je jos neutvrdjeno.

I da se razumemo: americka tipicna ishrana je nebo i zemlja u odnosu na srpsku. Masa njih zivi na fast food-u i jede po restoranima gde je hrana kuvana ali ima mase putera, nezdravih masnoca i secera. Nije isto biti tipicna Amerikanka, velika je sansa da nesto zelene boje ces probati samo kad ti donesu iceberg salatu ili imas listic u svom Big Mac-u. Kod nas se tipicna zena mnogo zdravije hrani.

A sto se tice ove teme a to je "Priprema za trudnocu" mene je moja zatekla neocekivano a nisam neki pobornik suplemenata tako da nisam nista uzimala. Jedem mashala tako da voca i povrca nikad mi nije falilo u kuci. A ni spanaca.

< Poruku je uredio vukosava -- 17.7.2012 15:59:04 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
18.7.2012 8:38:41   
nata11
Vukosava to za ishranu amerikanaca i srba si potpuo u pravu. Imam tamo dosta drugova. Pa to su 2 razlicita pojma. Jednostavno ljudi usled nedostatka vremena su se okrenuli toj ishrani i to je to.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
21.7.2012 14:26:46   
Sicilijana
Juce procitah negde da ima neki novi Oligovit za trudnice i zene uopste. Moze se piti celu trudnocu, a i pre trudnoce. Kazu da moze pomoci u zatrudnjivanju. Cena mu je nesto malo vise od 500 din user posted image . Ima sve vitamine koji su potrebni za zdravu trudnocu i folnu kiselinu, pa se ne mora piti zasebno.

Jel probao neko?

http://apotekaonline.rs/index.php?route=product/product&filter_tag=oligovit&product_id=828


< Poruku je uredio Sicilijana -- 21.7.2012 14:28:43 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
30.8.2012 21:42:22   
Shishica
I ja sam bas htela da pitam zna li neko da li su ok? Galenika ih pravi Oligovit za trudnice...

(odgovor članu Sicilijana)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
30.8.2012 21:43:51   
Snelle
Ja sam videla juče brošuru za oligovit kod ginekolga, ali mi je on rekao da pijem samo folnak i ništa više.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
31.8.2012 9:21:17   
Shishica
I ja pijem folnak od 4. pune nedelje. Proslu trudnocu me je opominjala za vitamine pa verujem da ce i ovaj put.. a sutra sve poskupljuje u apoteci pa ne znam sta da radim...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
31.8.2012 10:15:30   
Jole84
Uh ja sam se nešto olenjila s folnom,sve zaboravim da je popijem u toku dana,od silnih lekova user posted image
Ali zato uzimam Fe i vitamin C,ali u prirodnom obliku.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
31.8.2012 10:26:16   
cockic
taj oligovit sam ja uzela da pijem posle porodjaja kupila sam ga mozda pre 3 meseca i jos nisam popila 30 tableta ima unutra user posted image setim se svaki 5-10 dan.jedno vreme sam pila mozda nekih 10 dana i onda zaboravi skroz pa kad se setim popijem.ok meni sad nesmeta ali u user posted image mi je od svega bilo muka pila sam od 20 nedelje omegu za trudnice i reviti fe.i da po potrebi magnezijumuser posted image
a na pocetku i pre user posted image  folnu i vitamin c.ali mamu vit nisam nikako mogla mada mi je mucnina u drugoj krace trajala nesto mi je samo od njega bilo uzasno muka

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
31.8.2012 11:35:16   
*Maki*
Jole stavi sve na jedno mesto,najbolje negde na vidom mestu kod sporeta kad ujutro kuvas kafu da vidis hahah,rokni sve odjednom i tako ces to da pretvoris u ritual.Ja popijem sve vitamine ujutro,imam selen,folnu,prenatal,andol,bromokriptin, a popodne uz rucak Siofor,uvece opet bromokriptin. Uvezbala sam se,ne zaboravljam,nosim sa sobom kad izlazim,moramo sta cemo :)

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
31.8.2012 11:37:47   
Jole84
Maki user posted image
imam ja za bromokriptin i siofor uvežban ritual,i ne zaboravljam ih ali kod mene je problem što mnogo teško gutam lekove,pa pravim veće razmake,ne mogu sve odjednom.Zato folnu i vitamin C često preskočim sa "kasnije ću" user posted image
A selen uopšte ne uzimam.Jel neophodan? Mada krkam crni luka,tu ga ima user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
31.8.2012 11:46:42   
*Maki*
Jako je dobar selen,meni su malo poviseni antitiroglobulinska antitela (jedva napisah ovo haha) pa su mi rekli da pijem 3x1 ali je jedna tabletica sasvim dovoljna,selen je jako koristan,imas ono pakovanje od 100 tabletica oko 300 dinara je u Lilly apoteci. Podsetila si me na moju kumu,ona ne ume da guta lekove,nego stavi hleb u usta i lek pa kako malo zvace i proguta ga tako hahaah

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
31.8.2012 11:51:44   
Jole84
Baš ću da uzmem i selen,pa ako me nema danima na RR,znajte da sam se udavila user posted image
Joooj a kuma, s hlebom,dobra fora user posted image Ma to je gadan trip,baš sam mislila da ću da oguglam vremenom,al ništa.Naročito s gluforminom se davim,al našla sam mu foru pa "proguravam" hranom,slično ko tvoja kuma.A za utrogestan ne smem ni da pomislim šta me čeka,noćna mora.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
31.8.2012 19:12:31   
Shishica
Ja samo jednom nisam mogla da progutam tabletu, ali nije mi nikad bilo jasno kako neko ne moze da proguta .. mislim tabletu user posted image

Kupila sam danas Oligovit za trudnice, 30. komada 443 dinara! Sutra ce vec biti skuplji! Htela sam da uzmem jos, ali nema! Ili nece da ga prodaju jer ce sutra biti skuplji... kupio mi tata posle i Prenatal od 100. komada 1765. dinara, ali kad sam uporedila sastav otisla sam da menjam, ali kao sto rekoh Oligovita vise nema.. Taj Prenatal je neki Natural..trte mrte, a ja sam pila neki drugi prenatal pre tri godine.. e tog nema, deficitaran je..
Ima neki nov sto ga prave do tri meseca i od treceg trudnoce, ali skupo do bola.. MamaVit nije dosao u obzir jer samo kad se setim te muke... user posted image user posted image

E sad videcemo kako cu reagovati na ovaj .. javicu kad pocnem da ga pijem, a pocecu kad zavrsim sa folnom kiselinom..

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
1.9.2012 8:58:56   
*Maki*
Prenatal-Natural Welth,to je jedini,sa onom zutom etiketom.To je odlican vitaminski preparat i jedini ima tu neku licencu,videcete pecat na bočici. Ima 100 tableta tako da je to jako isplatljivo u odnosu na druge vitaminske preparate
Koji sastav ima taj Oligovit?

Jole,ja sam utrogestan stavljala ''dole'' user posted image Tako su mi rekli,nisam ga pilauser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
1.9.2012 10:15:04   
Shishica
E da ih .. da ne kazem sta.. u licencu. Sastav im je slabiji nego kod Oligovita (Oligovit ima vise stavki u sastavu) i ima cak 8. onih dodataka na E, a Oligovit samo 3!!! To mi je i presudilo! I jos plus jeftiniji je Oligovit..

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
1.9.2012 10:20:22   
dunja RR
Meni je dr. Zadori dao Merckov Femibion da pijem, kaže da je najbolji (on je sa folnom), a pored toga dao mi je CETEBE (Vitamin C od 500) i Riblje ulje nemačko - Doppel herz.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
1.9.2012 10:24:54   
Shishica
I drugi imaju folnu, a to je taj novi sto sam pisala taj F..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
1.9.2012 10:30:15   
dunja RR
Evo gledam sastav-Femibion sadrži FOLSAVAT+METAFOLIN, ali je na nemačkom jer ga nisam kupila ovde nego u Mađarskoj.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
1.9.2012 10:49:43   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: *Maki*

Prenatal-Natural Welth,to je jedini,sa onom zutom etiketom.To je odlic
san vitaminski preparat i jedini ima tu neku licencu,videcete pecat na bočici. Ima 100 tableta tako da je to jako isplatljivo u odnosu na druge vitaminske preparate
Koji sastav ima taj Oligovit?

Jole,ja sam utrogestan stavljala ''dole'' user posted image Tako su mi rekli,nisam ga pilauser posted image


Shishi moja drugarica radi u apoteci i kaze da je za sada prenatal najbolji a i proveren. Ja sam ga pila u prvoj trudnoci a moze i posle porodjaja da se pije. Ja sam sada sebi kupila njihovu folnu i pijem.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here