|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:35:41   
liliana
Hvala , Sunči!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:37:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: liliana

I meni bi ovakve informacije bile dragocene. Mi čemo, svakako, pokušati ponovo VTO, ne bi li Tina dobila brata ili sestru, ali ako ne uspemo u tome,  usvojili bismo dete njenog uzrasta. Jednostavno, želim da pomognem nekom detetu, a sa druge strane, želim da T. sutra u životu ima nekoga kad nas ne bude bilo.
Ti si divnauser posted image

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:38:46   
liliana
user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:41:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: banini

moji roditelji su 9 godina čekali bebu.....i dočekali mene i brata,jedva...a u međuvremenu otišli u zvečansku,tražili možda svoju....mama kaže da je u jednom trenutku 12 beba pružilo ruke da baš nju uzmu...a bili su starosti 6 do 9 meseci...jedno malo stvorenje je osuđeno da ga ona koja ga je rodila ostavi,onaj ko ga je napravio jednostavno zaboravi-i toga je bilo svesno....počela je da plače i izašla napolje-kaže da sam mogla sve bi ih ponela sa sobom...plakala danima nad njihovom sudbinom....ali njih onaj gore nije zaboravio-oni će imati svoje mame koje ih možda nisu rodile ali koje će trčati na svaki njihov plač i rečenicu:mama boli me pupa,mama gladan sam.....ta deca će biti kao sopstvena a možda i bolja...imaće tuđe oči ali tvoju dušu.....ješće iz tvoje ruke,tI ćeš ga odvesti u školu i pokazati kako da opere zubiće,napiše slovo....baš ti koja ovo čitaš.......ono će biti tvoja sreća i tvoj korak napred i znaće za to samo i pogledom da kaže hvala....

ZA SVU DECU KOJA SU OSTAVLJENA-DOĆIĆE VAŠE MAMEuser posted image
ZA SVE ŽENE KOJE ĆE USVOJITI BEBU-BOG VAS BLAGOSLOVIOuser posted image
IAKO SVOJU BUDEM RODILA-USVOJIĆU JEDNO SIGURNO-ZNAM KOLIKO TA DECA BUDE RADOST U SRCUuser posted image


Banini, ti si divna! Rasplakala si me draga.user posted image



U jbt od ovoga može da se rikne! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:42:33   
Anoniman
Znas li da sam misljenja, da su osobe koje usvajaju decu, najstabilnije, najsvestranije i u isto vreme osobe koje su najvise nabildovane ljubavlju...user posted image


(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:45:06   
Suncicabg
Buba Miro ja se rasplacem kad god procitam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:45:59   
IVA 11
Uh Banini, stvarno dirljiva prica user posted image Ja imam drugaricu koja radi sa djecom u Bijeloj. Gledala sam slike djecice, malene, napustene. Kako neko moze to da uradi svom malenom bicu? Gledam slike, svi srecni, pruzaju rucice prema tetama koje ih cuvaju... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:50:15   
Anoniman
Iva11, moja bivša koleginica je radila kao sestra u Bjeloj, ta deca, sirota, prvo što nauče da kažu to je rečenica "uzmi mene" user posted image . Pričala mi je dosta o tome, kako se vezuju sestre za decu, kako je teško gledati ih tužne, kako boli kad nemaju kome da kažu "mama", nego "teto"... Uh, da ti se srce sledi!

Svim porodicama koje žele da usvoje detence želela bih usvajanje bez teškoća i začkoljica "a la Srbija"... Svaka vam čast!

(odgovor članu IVA 11)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:57:41   
liliana
user posted image
Prijateljica moje mame je u Bijeloj usvojila devojčicu. Predivnu devojčicu. Đaka generacije u našoj opštini!!!  Prelepu!


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 15:59:28   
IVA 11
Ja procitah Iva 11, reko' ko je sad ova, kao ono ja, Bozeee... user posted image
Evo upravo gledam slike na njenom fb profilu, tuga...njih 10 sve u krevetac do kreveca, leze i ne znaju nista, ljubavi male...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 16:05:04   
IVA 11
Divan je cin usvojiti i za onoga ko ne moze da ima djece, i za onog ko vec ima, ali ima dobru volju. Podrzavam sve... user posted image Na nasem fakultetu se par puta godisnje odrzava prikupljanje slatkisa i igracaka za djecu iz Bijele, i uvijek rado odnesem, ispunjava me sto ce jedan najobicniji slatkis nekome znaciti mnogo...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 21:57:36   
vukosava
IZVORNA PORUKA: banini
mama kaže da je u jednom trenutku 12 beba pružilo ruke da baš nju uzmu...a bili su starosti 6 do 9 meseci...


aaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image

U Americi toliko ljudi zeli da usvoji decu pa usvajaju odbacene devojcice iz Kine i Koreje. Ja sam bas pitala jednog coveka koji zeli da usvoji dete ima li sanse da usvoje neko dete iz Evrope. On mi je rekao da ne postoje agencije koje to rade.

Kad bi postojala neka jaka agencija na globalnom nivou da pomogne tim maleckima da nadju novi dom, eh kako bi to bilo lepo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Informacije o usvajanju
25.8.2011 22:12:04   
degu
Svaka čast Lilianče, divna si user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Informacije o usvajanju
4.12.2011 3:07:56   
MamaJedneAne
Pre dve godine sam usvojila devojčicu i pokušaću da vam pomognem da rešite neke dileme. I ja sam se susretala s različitim informacijama, poluinformacijama i dezinformacijama i sve me je to neverovatno poplašilo. Usvajanje je od početka bila opcija što se tiče mene i supruga, ukoliko ne uspemo da dobijemo dete vantelesnom oplodnjom. Molim vas da se ne uplašite procedure, niti je naročito strašna, niti duga, niti traže nemoguće od vas. Traže samo nekoliko dokumenata koja se vade kod matičara i u SUP-u i obavezan je lekarski pregled.
E, sad malo o lekarskom pregleduuser posted image ....ja nisam imala karton, nisam 20 godina išla kod državnog lekara, već isključivo privatno kod ginekologa i stomatologa. Kada sam ozišla u Zmaj Ognjena Vuka kliniku da izvadim lekarsko uverenje i da mi obave sistematski pregled, naišla sam na jednu sramotu od doktorke, inače kako čujem nekadašnju načelnicu, koja je naredila svima da mi ne smeju otvoriti karton jer "ko zna od kakvih ja sve oboljenja bolujem i kako oni da meni daju uverenja, možda sam ludača" i slično. Nije je bilo briga što želimo da usvojimo dete, videla sam da je med. sestri bilo jako neprijatno i da je želela da nam pomogne, a nije mogla ništa zbog razbesnele rospije koja joj je nažalost pretpostavljeni. Pitala sam doktorku da li ima dece, potvrdila je. Onda sam je pitala da li je od nje neko tražio ikakve preglede, uverenja i potvrde pre nego je zatrudnela. Kaže, pa nije, ali NISAM JA KRIVA ŠTO STE VI JALOVI, zakon je zakon. Ja sam onda napravila frku tamo, mislila sam da će da zovu obezbedjenje koliko sam se izurlala i sva u suzama na kraju izletela napolje neobavljenog posla. Posle 2 dana kršenja ruku, očajavanja , saznadoh da se uverenja mogu izvaditi u ambulanti preko puta SPENS-a, karton nije potreban i samo je malo skuplje, a uverenje dobijate istog dana. U pitanju je klasičan sistematski pregled, s vadjenjem krvi i urina(mislila sam da će da nam to rade da bi utvrdili da li smo narkomani, ili imamo neko zarazno oboljenje, ali sam shvatila da je sve to jedna velika otimačina novca, farsa i kidanje živaca). Posle toga smo išli kod oftamologa(da li bih dobila dete da sam kratkovida pitanje je saduser posted image ), na snimanje pluća, psihologa i ostalih "stručnjaka", pola od njih nas nije ni pogledalo i samo su nam poželeli sreću i potpisali uverenja. Otišli smo ujutru oko 7 tamo, a uverenje da sam zdrava i podobna za usvajanje sam držala u rukama već u 1h. Samo je ostao osećaj gorčine zbog testiranja kroz koja prolazimo, a kroz koja ne bi prolazili da ja nisam JALOVA. Diskriminacija vas čeka na svakom koraku, pomirite se s tim, podnesite to uzdignute glave i mislite samo na cilj, samo je on važan. Podnesite to ŽENSKI, ipak smo mi žene jači pol, muškarci ne zamerite;)
Kad povadite ostala uverenja sa spiska(polovinu od tih uverenja možete naručiti da vam pošalju poštom, postoji virtuelni matičar i ostale virtualne kerefeke, informišite se o tome na netu, neke potvrde se se vade u SUP-u, kao što je potvrda o tome da niste kažnjavani). Sva ta dokumenta koja prilazete ne smeju biti starija od 6 meseciuser posted image , slatko sam se ismejala kad su tražili da dostavim potvrdu o krvnoj grupi i RH faktoru, takodje ne stariju od 6 meseci(kakva otimačina para, neverovatno. Na svu sreću, moja krvna grupa se nije promenila već 40 godina,user posted image ). Sa tim papirima se ponovo javljate u matični Centar za soc. rad, naš je bio u Novom Sadu i mogu reći da su to predivni ljudi, koji žele da pomognu, koji saosećaju s vama i veoma profesionalno rade svoj posao. Nije tako u svim centrima, na žalost. Oni će vam prvo reći sledeće: dece ima mnogo manje nego usvojitelja, pokazaće vam brdo fascikli s nerešenim slučajevima, pokazaće statistike u kojima piše da je samo 7% dece zdravo i da je medju decom velika većina romske populacije. To ne rade da bi vas uplašili(nadam se), nego da bi vas pripremili na ono što vas eventualno očekuje. Posle toga vam sledi razgovor sa njihovim psihologom i takozvana "školica za buduće usvojitelje". Nama je ta školica trajala 3 meseca(sada je to drastično skraćeno, kako sam čula sada traje samo par dana). To izgleda ovako:zajedno s nekoliko izabranih parova vi dolazite na sat i po u školicu,tamo učite o svemu što vas očekuje, dovode neke od parova koji su već usvojili decu da pričaju svoja iskustva, uče vas psihologiji deteta, na primerima i kroz igru vam skreću pažnju na zamke koje vas očekuju i slično. Vrlo pozitivno iskustvo nosim s tih susreta, svi mi koji smo bili zajedno u grupi danas se družimo, razmenjujemo iskustva i veliki smo prijatelji. Gospodja Vesna Aničić koja je vodila sve to je jedno predivno ljudsko biće bez čije pomoći ne verujem da bi iko od nas tako lako prošao kroz sve ovo. Neko je napisao u nekom od prethodnih postova da nije samo dovoljno da želite da postanete roditelj, nego da treba da prihvatite bilo kakvo dete koje se nudi, jer samo tada ćete pokazati koliko želite dete, bla, truć.user posted image To je jedna NEISTINA i dezinformacija, nemojte da slušate one koji vam savetuju takvo šta! Nama je istina rečeno da je poželjno da snizimo kriterijume, ali da nikako ne prihvatimo ono na šta nismo spremni. Suprug i ja smo posle medjusobnog savetovanja rekli da želimo dete ženskog pola, jer sam ja želela devojčicu i nisam htela da promenim odluku, ali su me u Centru posavetovali da napišem "dete bilo kojeg pola", a da uvek mogu da izvrdam ako mi ponude muško dete. Dakle, ono što napišete nije zauvek, možete uvek da se predomislite i odete do Centra da vam to isprave.Ja sam baš tako i uradila, posle 3 meseca čekanja , u depresiji što nam niko nije ponudio dete.Dalje, tražili smo dete koje je zdravo fizički(u smislu da nije invalid i da nema neko oboljenje s fatalnim ishodom) i psihički. Divim se ljudima kojima nije važno ako je dete retardirano, ja sam osoba koja ne bih mogla to da prihvatim i tako sam se i izjasnila. Što se tiče nacionalnosti, bilo nam je svejedno, ali su nas posavetovali da ne napišemo da dete može biti i romsko, jer će onda samo takvu decu da nam nude, jer njih malo ko želi da usvoji. Bez obzira na to šta napišete, povremeno će vam nuditi decu koja su romska, invalide, decu sa psihičkim oboljenjima, ne zato što ne čitaju šta ste napisali, već zato što na svaki način pkušavaju da udome tu jadnu dečicu, nemojte biti ljuti i neprijatni ako vas nazovu tim povodom, samo kažite da niste spremni na odgoj takvog deteta, niko vam neće zameriti.
Što se imovinskog stanja tiče, nikakve potvrde se ne traže, samo vas pitaju-zabluda je da bogati ljudi imaju prednost,i ljudi koji su podstanari usvajaju decu, to nema nikakve veze. Dakle, pošto niko ne traži nikakve potvrde o imovinskom stanju, niti ko proverava, vi napišite šta hoćete;) Ako radite na crno nema veze, sve se računa, njih samo zanima koliko porodica otprilike ostvaruje mesečni prihod, vi to uvek možete malo da ulepšateuser posted image
Kad se završi sve to, dobijate informaciju da ste NA SPISKU-to znači da ste podobni da usvojite dete i da vam ostaje samo da čekate. Svi parovi u mojoj grupi su imali veliku sreću, svi smo dobili decu i niko nije čekao duže od 8 meseciuser posted image . Moje cimanje raznih ustanova, raspitivanje po porodilištima i drugim Centrima za soc. rad nije donelo nikakve rezultate, preporučujem i vama da se ne zamlaćujete s tim.. Ja sam bila očajna jer samo nas niko nije nazvao 6 meseci, ni broj da nam neko pogreši, a kamo li da nam ponude dete. Istovremeno, dva para su već dobila decu, jedni posle samo mesec dana, drugi posle dva, treći i četvrti par su zivkani non stop, ali nisu im nudili ono što su tražili, pa je njima još gore bilo, to sad vidim, jer je strašno nadati se pa se razočarati. Neki parovi su tako bili izloženi velikim troškovima jer su išli više puta na sam jug Srbije da vide dete, od svega toga nije bilo ništa. Spremite neki štek za takve slučajeve i ostavite neiskorišćene dane od godišnjeg, trebaće vam, ako ne mozete lako da dobijete slobodne dane.
Ovako to ide-kada se pojavi neko dete za usvajanje, u Ministrastvu u BG se pravi spisak sa desetak parova, onaj ko pravi takav spisak je Bog ličnno(tako je izgledalo to u mojim očima) i sva je mudrost sadržana u tome da se nadjete na tom spisku. Mi se nikako nismo pojavljivali na spisku, pa sam ja shvatila da je svuda gde o nečemu odlučije ljudski faktor prisutna korupcija. Možda mi neće objaviti ovaj moj post zbog ovog što sam napisala, ja samo pokušavam svima da otvorim oči. Ljudi sa vezama su oni koji brzo dobijaju decu. Ja sam na kraju nazvala Ministarstvo i pitala zašto nas nema na spiskovima. Dobila sam odgovor da parova ima mnogo i da ćemo se svi kad tad naći na spisku. Pitala sam koji su kriterijumi potrebni da se nadjemo na prokletom spisku, i šta bi moglo da nam pomogne da se tu ubacimo, sledi diplomatski odgovor da tu nema pravila, svi smo isti, svi smo podobni, spisak je slučajnost , treba da budemo strpljivi,itd. E sad, dragi moji, ako se kojim čudom nadjete na spisku, niko vam ne garantuje da ćete usvojiti dete. Ne znam ko je kreator ovih surovih i neljudskih procedura, ali za jedno dete se često pozivaju SVI parovi sa spiska, često svi oni odu da upoznaju dete i na kraju samo 1 par postane roditelj, ostali se razočaraju i čekaju sledeći poziv. To nije humano ni prema detetu, ni prema usvojiteljima koji su na kraju krajeva ljudi s osećanjima, za razliku od onoga ko je kreirao ovakve užasne i fašističke procedureuser posted image . To rade u mnogim centrima, mada je svaki centar priča za sebe, ovo dakle nije pravilo, ali se ovakve situacije često dešavaju i budite spremni na to. Ja sam dosadjivala svaki drugi dan pozivima Ministarstvu, na kraju je prestao da mi se javlja referent, pa sam smarala sekretaricu. Ništa nije pomoglo.user posted image
Čak sam išla u matični Centar i tražila da vidim naš dosije, jer sam verovala da smo dobili lošu kritiku, da nas zato ne zovu-posle me je bilo sramota, jer smo dobili divne kritike, sve u superlativu, predstavili su nas boljima nego što jesmouser posted image
Posle 6 meseci sam izgubila nadu da ćemi ikada biti pozvani, a onda je jednog jutra usledio poziv iz jednog Centra u Vojvodini i rekli su da imaju jednu devojčicu,ima skoro dve godine i nalazi se u hraniteljskoj porodici. Zakazali su nam razgovor u tom centru za dva dana. Dva dana nisam jela, spavala, samo sam maštala, a moj jadni muž je pokušavao da me spusti na zemlju, jer, iako smo se konačno našli na spisku, to nije nikakva garancija da će nam dete odgovarati, niti da ćemo baš mi biti izabrani od svih parova. Ali, kad smo došli u centar, ispostavilo se da je polovina parova koji su pozvani na godišnjem odmoru(bio je avgust), i da je "spala knjiga na 3 slova" user posted image Mi smo prvi pozvani!!! Nisu imali sliku deteta da pokažu,( posle sam saznala da nikada i nisu obišli to dete otkada ga je hraniteljka uzela, a uzela ju je kad jeimala 17 dana, pravo iz porodilišta!!!), samo sam saznala ime i rekli su da možemo odmah da je vidimo ako želimo! AKO ŽELIMOuser posted image user posted image user posted image . Ja sam nekako znala da idem da upoznam svoju ćerku:) Posle toga, sve je kao u magli, odlazili smo tamo, kod naše Ane, 7 dana zaredom, iz Centra nas niko obišao nije niti jednom, pa sam ja posle nedelju dana nazvala i pitala kad će neko da dodje i kako ide uopšte procedura, odgovor je bio, ako vam dete valja, ako mislite da ste se navikli, onda ga vodite danas u NS!!!! Mogli smo biti pedofili, serijske ubice, mi dobismo dete jer je nekoga iz Centra mrzelo da vozi 15 minuta i da obavi svoj posao kako valja! user posted image
E sad, kad dete odvedete kući uslediće privikavanje od 3-6 meseci, zavisno od procene vašeg matičnog Centra, u toku kojeg će vas posećivati neko iz Centra da bi napravio procenu. Kod nas su bili samo jednom i odmah smo dobili papir da su oni saglasni sa usvajanjem, posle 3 meseca. Medjutim,zvanično usvajanje se vrši u Centru koji vam je pronašao dete, tako da je njima trebalo da otkucaju jedan papir i udare pečat još 3 meseca!Naravno, sve papire koje smo vadili da bi dobili podobnost za usvajanje, sve smo vadili ispočetka, ovog puta za usvajanje, jer su bili stariji od 6 meseci!user posted image Posle 6 meseci s nama Ana je bila naša i na papiru:) Tada sam prošla kroz mnogo užasniju golgotu s vadjenjem dokumenata za moje dete, prijavama, odjavama, gde god sam ušla svi su bili u šoku i niko nije znao kako da mi izda dokumenta, kao da sam prva na svetu koja je ikada usvojila dete. Sve se to dešava u Novom Sadu koji je proglašen jednom od najpodobnijih sredina za odgajanje usvojene dece, gde su ljudi navodno otvoreni i puni podrške i empatije. Hau jes nouuser posted image Najviše me je zamorilo vadjenje papira u SUP-u, dolazila sam 9(slovima devet) puta da bih dobila papir za Anu o promeni prebivališta, kao da je došla iz Narnije!!! Kod matičara su odbili da mi izdaju izvod iz matične knjige, navodno nisu dobili zahtev iz Centra za to, onda sam ja izvadila zahtev i gurnula im pod nos, rekli su da je PEČAT NEJASAN i da dodjem sutra(valjda će sutra pečat biti jasnijiuser posted image ).Niko nije hteo da se bakće s nepoznatom materijom, jer niko nije imao posla s takvom papirologijom(!!!!). Ja sam sela na stolicu i nisam htela da mrdnem, posle dva sata sedenja dete mi se rasplakalo i onda je uletela neka žena koja ih je sve postrojila, naterala referenta da mi odmah izda izvod iz matične knjige rodjenih, ja sam bezobrazno zatražila i potvrdu o državljanstvu koju sam zajedno sa prvim dokumentom dobila u roku od 5 minuta!!! Znači, sve se može kad se hoće, samo što se neće, to je Srbija....user posted image
U centru će vam reći da je prednost ako ste mladji, posebno za dobijanje bebe. Najveća razlioka u godinama izmedju deteta i usvojitelja sme da bude 45 godina. Suprug i ja smo napisalai da bi usvojili dete do otprilike 4 godine starosti. Naša Ana je imala nešto manje od 2 godine kad smo je upoznali i rodjena je sa srčanom manom, u kućnim uslovima, od majke koja je delimično retardirana i nepoznatog oca.. Hvala bogu, zdrava je. Na njoj su izvršena ispitivanja koja se ne bi mogla izvršiti da je beba, što je veliko olakšanje, uzimanje bebe je uvek rizik. Takodje, drugačije je ako uzmete dete koje je odgajano u nekoj od ustanova, nego ono koje je raslo s hraniteljima. Deca u ustanovama često su potpuno zdrava, ali ne znaju da govore(nije imao ko da ih nauči), često ni da hodaju, imaju agorafobiju, jer nisu izlazila napolje....nemojte se toga plašiti, ta deca će vrlo brzo s vama naučiti sve što su propustila.Ljubav može sve,pažnja i maženje su ključ za sva vrata.

Ako nekom sve ovo moje pisanije deluje kao gomila strašnih situacija i misli da neće biti u stanju da prodje kroz to, greši-sve ovo što sam napisala se odigralo u 9 meseci, pre toga sam 10 godina izgubila na lečenje, stresove, odbacivanje sredine, krize, ma znate sve, i same prolazite kroz slične stvari. Sad mi je žao što nisam bila pametna i odmah usvojila dete, mir koji sada osećam je teško opisati,s obzirom da sam se tokom lečenja pretvorila u osobu koja ne ceni sebe samo zato što nije sposobna da rodi dete, osečala sam se manje vrednom, mada sebe smatram inteligentnom i jakom osobom, sve je to iščezlo pod naletom ljudske pakosti, neprihvatanja, i pred mojim ličnim paklom koji sam sama sebi stvorila verujući da sam manje žena jer sam nerotkinja. Iz ove perspektive gledano, sad znam da su sve ove peripetije oko usvajanja samo jedna sitnica i kroz sve bih ponovo prošla 100 puta, jer sad znam da je vredelouser posted image user posted image
Srećno svima!user posted image user posted image


user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Informacije o usvajanju
4.12.2011 5:07:58   
vukosava
Pozdravi Anu. Rasplaka me. Kako to neko ne uredi malo bolje da vise dece nadje domuser posted image

(odgovor članu MamaJedneAne)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Informacije o usvajanju
4.12.2011 12:05:29   
MamaJedneAne
Vukosava, i ja sam sebi postavljala to pitanje hiljadu puta. Sve što sam zaključila je da naša država malo brigu vodi o nama, mada se busaju u prsa akcijama ukojima se "iz sve snege bore" protiv bele kuge-tužna je istina da je sve to verovatno paravan za uzimanje još novca i političkih glasova. Kad smo kod toga, treba iskoristiti predizbornu "dobru volju" naših političara za rešavanje problema-moja bliska poznanica je u trenutku očaja pisala kancelariji jednog poznatog političara o svom problemu i zatražila pomoć. Posle nedelju dana je uredno dobila jedan kulturan mail o tome da eto oni nisu u mogućnosti da direktno utiču na takve stvari, ali da će se raspitati o njenom slučaju i poželeli joj sreću. Posle dve nedelje ona je dobila dete, mada ih do tada niko nije zvao niti su se nalazili na spisku! Slučajnost?user posted image Ne znam da li je posle glasala za skota, ali da je cilj postigla-jesteuser posted image

Takodje, ne računajte ni na kakve beneficije, svejedno je što ste usvojili dete i pritom imali velike troškove, da ne spominjem što ste dete skinuli sa državnih jasli , odnosno oslobodili državu plaćanja plate hraniteljima, nikakvu prednost nećete imati prilikom upisa u zabavište recimo. Takodje, u periodu dok je dete kod vas na privikavanju, (a pre usvajanja i vadjenja dokumenata za dete sa vašim prezimenom, adresom itd) imaćete probleme ako se dete razboli i bude moralo da se leči u državnoj ustanovi-dete neće imati zdravstvenu knjizicu, ili će je imati sastarim prezimenom(podacima biološke majke).Takodje, naše dete nije imalo zdravstveni karton(izgubljen je???), pa ništa skoro nismo znali o istoriji bolesti, ni dan danas ne znam da li je preležala boginje, recimo, da li je primila vakcine i sl. Nama se desila baš takva stvar, Ana je morala u Dečiju bolnicu, pa sam s uplakanim detetom u rukama koje je gorelo morala ispred svakih vrata pola sata da objašnjavam situaciju, zamalo da me ne prime mada sam mahala parama i tražila da mi naplate što dete nema overenu i važeću knjižicu i mada je moje dete imalo temperaturu 41 i vrištalo na sav glas.Svi su me gledali kao kravu na licitaciji, kao da pričam nebuloze. Na kraju mi dadoše pogrešnu terapiju(na bazi penicilina na koje je moje dete alergično, to sam znala i prethodno sam upozorila doktora na to), čak mi je jedna doktorka predložila da svakako pregledam dete, jer ima dugu kosu, a dolazi iz hraniteljske porodice, pa možda ima vaške?!user posted image
Činjenica je, da kada ste u drugom stanju znate da će dete doći u vašu kuću i termin kada će se to otprilike desiti. U slučajevima kad usvajate, to ne možete znati. Mi smo doveli dete usvoj stan u kojem niti je bilo išta spremno za dolazak deteta, da ne spominjem lekove koje je tada koristila, nismo imali krevetić, pelene, posteljinu, ništa... dete obično u tom uzrastu već kapira neke stvari pa plače neutešno za mamom(hraniteljkom), tako da je vaše prisustvo neophodno non stop.Iz tih razloga, moj muz, pošto je potrošio godišnji taman pre nego su nam javili za dete, odjuri pravac u firmu da vidi na koliko slobodnih dana ima pravo povodom usvajanja deteta. Šipak, nema takvo pravo uopšte!!!!user posted image Rekoše mu da bi pravo eventualno mogao da ostvari tek kad zvanično usvojimo dete, što je smešno, jer do tada je prošlo 6 meseci, a onda kada je bilo najpotrebnije prisustvo oba roditelja ja sam bila sama s detetom, potpuno sama. S detetom koje je plakalo, razbolelo se od tuge, odbijalo hranu....nas dve, najusamljenije osobe na svetu, tada. Eto tako se naša država bori protiv bele kuge, ljudi koji su biološki sposobni da ostvare roditeljstvo se teško na to odlučuju, a da ne pričam kako je nama koji prolazimo kroz sve ovo, mi smo zaista gradjani drugog reda u našoj državi, u našoj smejuriji od države. Niko ne odgovara za takve stvari, zakoni se ne manjaju, niko ne obraća pažnju na potrebe dece, sami ste sebi prepušteni. Budite toga svesni, ali budite jaki i idite kroz sve srcem, ne glavom, samo tako ćete ostati normalni.user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Informacije o usvajanju
4.12.2011 15:11:21   
vukosava
Srbija je cesto zemlja samo za super ljude i samo za super slucajeve. Obicni smrtnici sta da se zale, Problemi kod nas ne postoje, sve je idelano i svi su idealni. A ti sto propadnu u zonu sumraka, njih je najbolje ignorisati i onda ni taj problem ne postoji.

Stvarno jadna ta deca. Koliko samo dece bi moglo da nadje svoju novu porodicu i da odraste voljeno, mazeno i pazeno. A ne da zivi u krevecu do ko zna koje godine. Stvarno uzasno!

Prava deteta u Srbiji su stvarno nikakva. Pocev od toga da drzava podrzava abortuse kao da su vadjenje zuba pa do toga sta rade sa decom koju roditelji odbace, sta su ona kriva za to...

(odgovor članu MamaJedneAne)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Informacije o usvajanju
20.8.2012 15:06:37   
Djokaa
Moja jedna rodjaka nije mogla da ima decu. Imala je neki zdravstveni problemi, muke ucila skolu, sad je nezaposljena, otac gu nacisto unistio. I udade se ona, i ne moze da ostane trudna. Njen muz je bio uvek uz nju, pruzao vu je uvek podrsku u lecenju ali nista. Onda se oni odluce da usvoje dete, i usvojili su devojcicu. Mnogo su bili srecni, i sad je cuvaju i vole i maze i paze. Njegova familija od tog coveka, ga je terala da gu najuri i da se ozeni sa drugu da mu rodi dete. A, on je na svi ti ko mu je to reko, samo psovao i nije vise teo s nji da prica. E to je prava ljubav i primer za sve muskarce cija je zena u ovakvu poziciju. Ja njega zbog toga jako cenim i postujem.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Informacije o usvajanju
19.9.2012 11:41:50   
Suncicabg
Da li usvojitelji znaju ko su roditelji deteta, da li su zivi, zdravi...

(odgovor članu Djokaa)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Informacije o usvajanju
19.9.2012 11:47:14   
madamme
mamo jedne Ane, divna zeno....klanjam ti se....user posted image
nek ti je dete zdravo i veselo i da uzivate zajedno jos 200 godina!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Informacije o usvajanju
1.11.2012 19:23:34   
zazik
   Suprug i ja smo zavrsili obuku u nasem Centru za socijalni rad pre nekih mesec dana. Citala sam neka iskustva i vidim da su veoma razlicita. Za sada, nase je jedno od boljih. Nismo imali nikakvih problema sa dobijanjem dokumentacije, niti sa lekarskim pregledima. U pitanju su Vrbas i Srbobran. Gde god smo se pojavili i rekli zasto smo dosli, svi su nam se smesili i gledali blazeno, neki su i zasuzili. Svi su se trudili da ne platimo takse prilikom vadjenja papira. Imali smo samo jedan problem, jer je suprug rodjen i uveden u knjige  u Sarajevu. Potvrda o nekaznjavanju nam je trebala odatle. Posle petnaest dana poslala sam mejlom molbu da nam pomognu, sve objasnila i potvrda je stigla prekosutra. Eto, bar ovim putem volela bih da kazem da postoje mnogi divni neimenovani ljudi: sluzbenici, lekari, medicinske sestre... Oni su uvek u mojim molitvama.
     U centru za socijalni rad su nam mnogo pomogli, radili su brzo, odgovarali na sva nasa pitanja, dali nam mnogo korisnih informacija i najvaznije, pripremili nas da budemo strpljivi. Pedagog, psiholog,socijalni radnik i pravnik su radili sa nama, dva puta su nam bili u poseti, obisli kucu i dvoriste, videli kako i gde zivimo. Njima je bilo cak i malo neprijatno, nama ni malo, jer te ljude treba prihvatiti kao neke dalje rodjake, oni nam zele i cine dobro. Na kraju krajeva, pregazila bih i vatru i vodu da dodjem do svog deteta, te mi nista nije palo tesko.
     Trenutno cekamo poziv kojim ce nas obavestiti da smo usli u Centralni registar, tj. da smo registrovani u Beogradu.
      Sedamnaest godina smo zajedno, petnaest godina u braku. Iza nas su dve izgubljene trudnoce, pretrage, bol, patnja, puno suza. Svi su nam potvrdili da smo zdravi i da niko ne zna zasto nemamo dece. To ostavljamo iza sebe, jer imamo nadu, cekacemo koliko god bude trebalo, jer na kraju tog cekanja je NASE DETE, NAS NOVI ZIVOT I RADOST!
      Cim smo bili sigurni da cemo krenuti u proceduru obavestili smo svoju porodicu, a po pocetku i prijatelje, rodbinu i kolege. Svi su bili odusevljeni, podrzali su nas i sada iza sebe imamo veliki navijacki tim koji ceka zajedno sa nama. Nase dete ima bake, ujku, strica, tete, cike, bracu, sestre, puno prijatelja i drugara koji ga cekaju... STRPLJIVO! 
     Ova prica nas je ponovo zblizila, ucvrstila na odnos. Sada znamo da smo ucinili sve sto smo mogli i sta god se desi da smo to ucinili zajedno! A sve se ovo moze opisati s samo jednom reci: LJUBAV...

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Informacije o usvajanju
1.11.2012 19:30:06   
lesica
Zazik,svu sreću vam želim! I nadam se da ćete uskoro upotpuniti porodicu svojim detetom.

Dobrodošli i pridružite nam se i na ostalim temama user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Informacije o usvajanju
1.11.2012 20:55:23   
Snelle
Zazik, koliko ljubavi se oseti iz tvog posta! Želim vam što pre dolazak novog člana user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Informacije o usvajanju
2.11.2012 10:11:17   
sanji
Zazik, srećno! Svaka vam čast! user posted image Nadam se da nećete još dugo čekati!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu zazik)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Informacije o usvajanju
2.11.2012 10:22:50   
zazik
   Hvala vam, ljudi! Zaista nam znaci svaki znak podrske. Sigurna sam da ce sve te dobre zelje kada se saberu dati rezultat. U svakom slucaju, olaksavaju cekanje, daju snagu i krepe nas na nasem putu.
  Prijalo mi je da podelim iskustva sa ljudima koji su vec ovom stazom hodali, ali i da se obratim onima koji razmisljaju i oklevaju. Treba pogledati  duboko u sebe, partner u partnera i odgovor ce se naci. Cim budem imala novosti, javicu se.
  Hvala, jos jednom,  na dobrodoslici i lepim zeljama i iskreno se nadam da cu se i ja javljati sa pricama o pelenama, tvrdoj kaki, vrticu, soljicama i cinijama, neprospavanoj noci i svim drugim divnim stvarima koje se zovu roditeljstvouser posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here