|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 9:24:50   
lelaigor
Srećan nam svima 8.mart! user posted image user posted image

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Nimfa)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 11:32:14   
Olga75
umesto cestitke ove godine reci moje mudre drugarice Ive R .user posted image
8. mart, drage moje i dragi moji!
7. март 2014. у 18:31

Nije „ta glupost“ i nisu vam feministkinje upropastile živote. To što se od Dana žena napravila sprdačina sa ženskim pokretom nije krivica tih pametnih i hrabrih žena zahvaljujući kojima danas imamo privilegije koje uzimamo zdravo za gotovo. Iskreno, ne shvatam kako normalnoj, pametnoj, pristojnoj, čovekoljubivoj osobi može da smeta borba za ravnopravnost, jednake šanse i jednako poštovanje za sva ljudska bića. Neki muškarci misle da su feministkinje zle, brkate, nedojebane kučke koje bi da raščereče muškarce i koje se samo falusom mogu ispraviti. Neke žene misle da su feministkinje grube i jalove muškarače koje ženama uskraćuju pravo da budu nežne, suptilne, ženstvene, dame, majke, da su natovarile obavezu ekonomske samostalnosti na (nežna ženska? cvrc nežna) leđa. A bez njih, bez feministkinja, od rodonačelnica naovamo, ne bismo imale i takve svakodnevne stvari kakve su: pravo na školovanje, pravo glasa, pravo da biramo da li ćemo se i za koga udati, pravo kontrole nad sopstvenim telom, pravo da ne budemo tučene i silovane u braku; pravo na trudničko bolovanje, pravo na rad i jednaku platu koliku imaju i muškarci. Zahvaljujući njima danas sedimo za svojim - za svoje novce kupljenim - kompjuterima i kukamo kako je 8. mart sranje i kako su feministkinje lude kučke koje su uništile i žene i muškarce. Bez njih, nosile bismo bukagije (recimo, u vidu desetoro dece) i burke i imale lanac koji ne doseže od kuhinje do kompjutera, nego samo do korita za pranje veša.

Setimo se i žena koje su se za „naše pravice“ izborile, kao i onih, naših prabaka, baka, često i majki, koje su o slobodi po kojoj pljujemo mogle samo da sanjaju. Setimo se onih koje nikada nisu dospele u veliku istoriju, koje nikada nisu bile kraljevi, proroci ni vojskovođe; ali koje su u mraku, krvi i muci rađale i odgajale upišane, slinave i uplakane, potonje kraljeve, proroke i vojskovođe.

I vi, dragi muškarci, niste slobodom ugroženi. Dobili ste partnerke, drugarice, koleginice, ortakinje, žirantkinje, poslovne saradnice, prijateljice, sagovornice, ljubavnice, umesto blaga i nevidljivih, nemih robinja. Ako vam to smeta – pa, neka vam smeta. I sise na izvol’te nisu na odmet, kao dobrodošlo ukrštanje ženskih sloboda sa patrijarhalnim stereotipima. :P

I mi vas i dalje volimo, i dalje ste nam potrebni – ali ne da za našu ljubav ubivate aždahe i bubašvabe ili da zarađujete novce dok mi uspavljujemo vaše potomke. Može i tako. A može i obrnuto.

Nije gotovo. Nadam se da će vaše kćeri živeti bolje nego mi. Nadam se da neće morati da se dokazuju isključivo lepotom, da ih neće ponižavati, ismevati, tući, posramljivati, silovati, da će zarađivati bolje od nas, da će, umesto pet sati, provoditi dva sata u neophodnim – a neželjenim kućnim poslovima (osim ako baš ne vole miris prženog luka ili „Domestosa“)... i tako...i nadam se da će moji sinovi imati takve prijateljice, saradnice, drugarice, devojke i da će sa njima uvek i u svemu biti ravnopravni. Bilo bi besmisleno i degradirajuće za njih i njihove ljudske kvalitete - da im neko daje prednost samo zato što su muškarci.

Nemojte se se sutra glupirati, nemojte crvene karanfile, nemojte krkanluke koje će one da naprave i još posle da peru sudove, nemojte pipati guzove koleginica rukama masnim od pečenja, nemojte stereotipe, nemojte poniženja; nemojte vajkanje nad tužnom ženskom sudbinom, nemojte kukumavčenje, nemojte podložnost, nemojte pristajati na poniženja, nemojte pljuvati po hrabrim ženama koje su nam prokrčile put. Nemojte ni prekosutra. Nemojte nikad više.



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 12:12:52   
lanajelena
Drage sve najbolje user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 12:13:24   
mali_mis
Olga ovo je najbolja cestitka koju sam procitala user posted image Hvala tvojoj drugarici i tebi sto si nam prenela. Popravile ste mi raspolozenje.

Drage zene Srecan Vam praznik user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 12:31:22   
ninulina
Srećan 8.mart user posted image

_____________________________

16.07.2013. - 17 : 04

...''Biti majka znači učiti o snagama koje niste znali da imate
i doživjeti strahove za koje niste znali da postoje.''

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 12:59:36   
NadaR
Drage zene , zivjele ! user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu ninulina)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 13:14:03   
New Mom
Srecan danasnji dan!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 13:26:36   
World
Bravo za Ivu R. user posted image

user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 13:28:56   
Olga75
prenecu Ivi R vase odobravanje , znacice joj mnogo user posted image
ona rece ovo sto ja pokusavam al ona je pametna zena user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 13:34:40   
degu
Srećan vam 8. mart user posted image
Bravo za Ivu user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2014 14:16:35   
Leax
user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 8:35:31   
Kata90
user posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 9:02:58   
Mala Elena
Srecan 8.mart , da budemo uvek prave zene i majke ! I da vise postuju nas rad! U to ime, napravimo neki slatkis danas za nase voljene!user posted image

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 9:13:16   
mali_mis
Srecan 8. mart zene user posted image user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 9:28:31   
Sosa Mena
Srecan user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 9:57:07   
ivaMark
Srecan nam 8. mart user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 11:07:23   
dijana1*
Srecan nam divan dan. Da prodje ako ikako moze bez kuvanja, ciscenja, spremanja i moze po koji pokloncic i vecara nije problem user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 11:09:52   
Anoniman
Srecan 8 martuser posted image user posted image

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 11:53:26   
veselicaa
Srecan 8.martuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 11:59:57   
QueenJ
Sad tek videh temu, ME user posted image
Za pismene piše...
IZVORNA PORUKA: Mala Elena
Srecan 8.mart , da budemo uvek prave zene i majke ! I da vise postuju nas rad! U to ime, napravimo neki slatkis danas za nase voljene!user posted image

Sve se slažem sa tobom, osim pravljenja slatkiša. Neka mi kupi neki. user posted image Mmm... user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 12:04:39   
Mala Elena
Pa nema se i za cvece i za kolace user posted image nemoj da si sebicna, pokloni iti njemu nesto user posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2015 12:16:43   
QueenJ
Onda biram kolace! user posted image
Poklonila bih ja njemu, ali user posted image ne da...

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2017 12:49:40   
lesica
Drage moje, srecan nam 8. mart!

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2017 13:14:58   
Khaleesi
Drage drugarice po RR srecan vam praznik i sve najlepseuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: SREĆAN 8. MART!!!!
8.3.2017 13:16:39   
IvanaSK RR
Srecan praznik😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here