|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrt / baštica
4.2.2011 16:05:18   
Olga75
Vika , divne suuuu user posted image user posted image user posted image ,
ja imam jednu puzecu ruzu ( ovde je zovu futo ruza ) ima oko 40 godina i bilo mi je zao da je vadim , kad procveta stavicu je , uspela sam da je revitalizujem i prosle godine je cveeetalaaaa user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: vrt / baštica
4.2.2011 16:09:04   
Vika
Uslikaću i ja svoje, nemam nijednu fotku, a prelepe su! i ostalo rastinje- uglavnom perene i četinare jer je u pitanju vikendica pa mi je lakše za održavanje (mada možda postane i dom, jer nam je stan mali, samo da ja prelomim da odem na selo)user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: vrt / baštica
4.2.2011 16:12:54   
Olga75
Vika , super je odgajati dete na dvoristu . Zakljucas kapiju i siguran si da ga nece neki manijak pokupiti autom ili nesto slicno . Ako nije predaleko od prodavnice, ambulante i apoteke super je user posted image
Mi smo u SU , relativno u centru tj. na dvadeset minuta peske nam je Gradska kuca a dvoriste veliko , pravo seosko . Da sam trazila ne bih takvo nasla user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: vrt / baštica
4.2.2011 16:21:50   
Vika
Blago tebi! Maštam o kući i dvorištu. Ova naša je oko 30 km od Po i jedino me brinu prihodi, inače je raj na zemlji

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: vrt / baštica
4.2.2011 17:05:14   
Jele
I mi smo od nedavno u kući sa dvorištem i čekamo proleće da stavimo ogradu, pa da onda sređujemo, pravimo baštu, roštilj, deo za kafenisanje i klopu i taakooo, jedva čekam user posted image Već smo posadili novogodišnju jelku, tačnije dve. Malo po malo... Imam sreće što će mm većinu stvari ''građevinarskih'' i ''majstorskih'' tj. šljakerskih user posted image uraditi sam, ja mu dođem kao Creative Dpt user posted image Mislili smo da ipak angažujemo nekog pejzažnog arhitektu da nam uredi, itd Ima li neko ideju koliko to može da košta cca?

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: vrt / baštica
4.2.2011 17:09:57   
Lu
Vika divne su ti ružeuser posted image user posted image user posted image
Koliko im treba godina da se tako popune kao ogradauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: vrt / baštica
4.2.2011 17:48:46   
Snelle
IZVORNA PORUKA: daca77

IZVORNA PORUKA: Snelle

Hej Daco, odavno te nisam videla! Jesi li uradila nesto po pitanju uredjenja dvorista?

Snelle, pocela sam i sneg me prekinuo...ostalo je da resim zivu ogradu, koju sam odlagala zbog ogromnih cena...sredisnji deo sam sredila, ali one zecje usi mi sada nesto bas jadno izgledaju-ako se ne oporave do proleca, zamenicu nekom dr.vrstom...
Jos kada posejem travu, bice k''o bombonica... user posted image


Daco, postavi sličice na proleće, kad ozeleni, jako me zanima kako je sve ispalo!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: vrt / baštica
5.2.2011 17:10:37   
Vika
Lu, solidno rastu u visinu mada im treba 2 god. da se zgusnu(2006. su zasađene a ovo je slika iz 2008.) u maju bude milijarde cvetova jako krupnih, i kad opadnu, tokom leta bude po koja.

Uslikaću kad procvetaju i ostale sorte (idu oko pergole) koje su sitnije, vanila boje, bledo roze i purpurne, i koje baš, baš dugo cvetaju. ideja je da naprave krov, i posađene su takođe 2006. ali 2010. smo imali samo deo krovauser posted image  

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: vrt / baštica
6.2.2011 11:08:29   
Lu
Vika dvije godine i nije puno ali bi ja više voljela ove što duže cvjetaju, ne znam kako ruže uspijevaju na livadama, pošto je moje dvorište uglavnom livada, evo jedan dio
user posted image
Imam ovaj krov ispod kojeg sjedimo, sa jedne strane je grožđe a sa druge čekamo da narasteuser posted image
Mogla bi naprijed, gdje vise ove surfinije sa strana zasaditi neke penjačice ruže ali neke koje dugo cvjetaju, jel znaš neku vrstu dugotrajniju?
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: vrt / baštica
7.2.2011 18:06:04   
Vika
Jao što je divnooo! Ima li negde tvoja fotka na RR, moram da upotpunim sliku tebe sa kosačicom na ovom prostranstvuuser posted image

Mogu ruže na livadi imam ih i ja ali neke patuljaste, a verujem da ima milion sorti koje dolaze u obzir. Ove puzavice moraju imati potporu- ili zid ili tako kao što si posadila lozu, i vole sunce.. Ne znam nazive, ali ću kad odem do kuće potražiti prospekt iz rasadnika gde smo ih kupili. Evo slike (zanemari mene u polu divljem izdanji) takođe iz 2008. sa tim puzavicama koje dugo cvetaju i koje su fenomenalne. Sada su jako guste i bujne sa milion cvetova ali traže prskanje.


user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: vrt / baštica
8.2.2011 19:29:53   
Lu
Vika baš si lijepa i tim divnim ružicamauser posted image
Ja ti kosim travu u šorcu i topićuuser posted image
Ej čitala sam malo o ružama i sad znam otprilike šta mi treba.
Postoje;
-čajevke
-grmaste
-pokrivačice tla
-penjačice
-stabljašice (ove su najljepše, stoje na štapu, odnosno tako se nakaleme)

Meni dolaze u obzir ove grmaste za livadu ali i ove bi voljela imati (stabljašice), mada ih je teško pronaći a i prilično su skupe, eh kad bi ih znala nakalemitiuser posted image

user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: vrt / baštica
8.2.2011 21:27:23   
Vika
Ovakvu nemam nijednu, a prelepa je! Iskopaću prospekt  rasadnika gde smo kupili ove do sada. Taj je jedan od većih i poznatijih u Srbiji i ima milione vrsta pa ako bude normalna cena da nabavim. Stvarno je lepa!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: vrt / baštica
22.2.2011 23:08:14   
Jele
Snelle, koliko sam razumela ti si pejzažni arhitekta? Jel' možeš da mi okvirno kažeš koliko košta vaše angažovanje za idejno rešenje uređenja dvorišta po kvadratu, jel? user posted image

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 0:29:48   
Snelle
Uh Jele, teško pitanje! Ne postoji neka standardna cena što se toga tiče, jer to sve zavisi od toga ko ti radi uredjenje - npr. neće ti istu cenu dati pojedinac i firma, pa onda neko ko već godinama radi u struci i onaj ko je tek završio fakultet. Druga stvar, cena zavisi i od toga šta projekat podrazumeva, tj. koliko je komplikovana njegova izrada i treće zavisi od kvadrature koja se projektuje. Ono što je kao neko "pravilo", mada ne verujem da se ljudi toga pridržavaju je da, cena projekta zavisi od potrošenog materijala za njegovo izvodjenje pa sve to puta 60%.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 1:56:44   
Iwana87
snelle drugarice moja,pa ti ces mi trebati,od jeseni kad se kuca zavrsi da mi das predloge,znam od prilike sta hocu  ali nisam nikad ozbiljnije razmatrala o uredjenju.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 10:08:11   
Jele

IZVORNA PORUKA: Snelle

Uh Jele, teško pitanje! Ne postoji neka standardna cena što se toga tiče, jer to sve zavisi od toga ko ti radi uredjenje - npr. neće ti istu cenu dati pojedinac i firma, pa onda neko ko već godinama radi u struci i onaj ko je tek završio fakultet. Druga stvar, cena zavisi i od toga šta projekat podrazumeva, tj. koliko je komplikovana njegova izrada i treće zavisi od kvadrature koja se projektuje. Ono što je kao neko "pravilo", mada ne verujem da se ljudi toga pridržavaju je da, cena projekta zavisi od potrošenog materijala za njegovo izvodjenje pa sve to puta 60%.


Hvala draga u svakom slučaju, htela sam čisto da znam, jer bismo voleli da angažujemo nekog stručnog od proleća pa da nas baš ne oderu, volem da znam unapred... A kvadrata ima dosta, mislim 1500, a tu je i velika kuća na placu. Onako plac ide uzbrdo, hoćemo komplet da ga ogradimo da nas niko ne vidi (da možemo goli da se vijamo user posted image ) i ja ne volim onako pici - glici već kao malo neobaveznije, kako da kažem opuštenije.... Većinom bih volela da sadimo drveće, borovi me interesuju, imamo već dve ogromne jelke i dve male (novogodišnje), orah skroz gore pred kraj placa, lešnik, smokvu nešto malo ruža, božur, napred uz kapiju uz ulicu je breza i iza nje velika ali malo šugavija jelka, nisam stručna i ne znam vrste.... Sve u svemu mislim da bi mogao fenomenalno da se uradi, imamo čak i iskopan bunar, pa sam mislila da od gore onako stavimo neku ozidanu starinsku varijantu bunara... A deo za kafenisanje i roštiljanje moram posebno da osmislim... Stazice bih volela onako kao ''neobavezne'' kamene ploče a između trava, ma ne znam da se izrazim, baš ću probati da nađem negde neku sliku onoga što mi se sviđa...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 10:47:29   
Snelle
Sve sam razumela i već zamislila u glavi kako hoćeš user posted image

A što se kvadarture tiče, eh da si mi bliže user posted image




_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 11:05:10   
Snelle
Jele, pošto kažeš da ti je dvorište sa kosinom, vidi OVO! (pogledaj sliku br. 8)
Imala sam fantastične ideje u kompu za mesto za odmor, kafu...ako nadjem postaviću!
Pergola 1,
Pergola 2


< Poruku je uredio Snelle -- 23.2.2011 11:11:01 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 11:16:22   
Olga75
ja imam jednu bas rascupanu jelku , planiram da je fiiiik testerom ali bih volela da sacuvam deo stabla i od njega napravim drzac za saksije . Znaci ne bih da je izvadim , ostace rupa pa moram da trazim zemlju za nasipanje , kako bih mogla da sacuvam deblo da ne istrune ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 11:20:41   
Snelle
Olga, moraš da izvučeš panj sa sve korenom i onda odsečeš koren, a panj iskoristiš kao saksiju, jer ako ti koren ostane u zemlji truliće i automatski će ti truliti i nadzemni deo.
Ako imaš fotku te "jelke" postavi je da vidim koja je "jelka" u pitanju!
Dobre ste, mm za svaki četinar kaže borić user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 11:25:42   
Olga75
slikacu je kad dodjem kuci , valjda je smrca user posted image , joj koji naziv , stavicu fotku pa ces videti koja jelka je u pitanju 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 11:29:45   
Snelle
Ako nakon otpadanja iglica ostane na grančicama kao ispupčeni ožiljak onda je smrča iliti Picea abies! Malo i ja da se sprdam sa latinskim user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 11:30:24   
Lu
Hm, ja nisam vadila korijen, a imam dva takva "držača" baš od Jele, samo smo ih otpilili, otprilike im ima 6 godinauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 11:32:49   
Olga75
e , pa ne zezaj user posted image
jelka brate user posted image user posted image user posted image
vidi, sisarke joj idu prema dole , iglice su onako kratke i na prolece ima kou smedji cvetic iz koga ide dalje grana
e sad sam ti objasnila user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: vrt / baštica
23.2.2011 11:34:16   
Snelle
Lu, šta da kažem, imala si sreće da nisu istrulili. Može sigurno i tako, ali ja ne bih rizikovala user posted image
Napiši onda i ti svoje iskustvo!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here