|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 10:11:14   
Ana RR
Pepino, sasvim sam sigurna da tako nešto u Srbiji ne postoji.. bilo bi lepo da je tako, ali..



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 10:12:56   
pepino
Moguce Anci,ne mogu da se sjetim ko mi je to jednom prilikom pricao,mozda je dezinformacija...user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 10:22:41   
jelena038
Veceras na Kratkofilu, na Kastelu u Banjaluci bice prikazan film "I ja takodje", koji govori o Danijelu, prvom Evropljaninu sa Daunovim sindromom, koji je diplomirao na univerzitetu.

Evo i trailera, KLIK

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 10:27:24   
pepino
Rasplaka me Jelo sunce ti tvojeuser posted image user posted image
Mogu misliti sta bi bilo da sagledam sve,a divna je scena sa plesom,to me uvijek pogodi basss

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 10:30:11   
viking
Jelena user posted image  Super je trailer, izgleda kao odličan film! A i pokazuje da ništa nije nemoguće, uz ljubav i podršku okoline. Njihve mane i nedostaci su mnogo izraženije u našim očima nego što realno postoje. Fokusiramo se na ono što je "bolesno" u njima umesto da forsiramo i pomognemo im da razviju ono što je zdravo....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 10:44:24   
jelena038
jedva cekam da pogledam film! i to visoka produkcija, odlicna ekipa.. bas sam prijatno iznenadjena!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 11:01:24   
minavb
Ustanova za koju radim, je imala jedan od objekata za brigu o odraslima sa posebnim potrebama. Tu su bili smesteni i korisnici sa Daunovim sindromom koje je porodica odavno ostavila. Svaki obilazak tog objekta mi je bio posebno tuzan, bez obzira sto su imali dobru negu i sto su ih svi stvarno lepo pazili, pa cak i drugi korisnici. Nisam nikako mogla da shvatim, keko neko moze da ostavi svoje dete zato sto je drugacije. Razumem da je tesko brinuti o takvom detetu, ali opet, ostaviti ga strancima i nikad vise ne videti...uh.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 17:40:39   
Marija190
Razgovarala sam sa dosta ljudi koji se na ovaj ili onaj nacin bave decom sa posebnim potrebama, i oni uglavnom kazu da jos u porodilistu lekari govore majkama dece sa Daunovim sindromom da decu ostave u neki dom. Kao, rodices ti sebi drugo, tamo ce mu biti bolje, obilazi ga... A u stvari, koliko sam videla po domovima, nije nikako bolje - uzasno je! Provedes ceo svoj vek u jednoj sobi, bez ikog da se igras, da pricas, da nesto naucis, radis. Retki su domovi u kojima je situacija drugacija.

Osim toga, i tim domovima je u interesu da im dodje sto vise sticenika jer onda dobijaju vise para iz budzeta. A to sto se ne brinu kako treba o deci, to nema veze. Naravno, imaju i oni svoje muke, ali deca su valjda na prvom mestu.

Nekad roditelji valjda shvate da nisu dovoljno jaki da se suoce s tim, ili misle da ce detetu u domu biti bolje, ili ne misle nista, samo ih ostave. Retko koje dete u ovim domovima obilaze roditelji.

Razgovarala sam i sa dosta roditelja koji u porodici imaju dete sa DS-om. Kazu da je sve uglavnom super dok dete ne krene u skolu. Onda se tu ukljucuju pedagozi, ucitelji i slicno, koji bi vise voleli da nemaju drugaciju decu u ucionici jer im "remete nastavu". Ma, uzas.user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 18:40:48   
emadora
Jos u porodilistu razni "strucnjaci" ti preporucuju da ostavis dete. Kao da je to loptica pa ces da je zagubis, a posle sebi kupis novu. Gluposti. Da fe lako nije. I ja znam da ce meni tek biti tesko da se izborim za mesto svog deteta u drustvu. Ali, svesna sam da mu moram ostaviti prostora i da se on sam izbori. Da se pohvalimo. Mi smo danas sa nasih 10 meseci isli kod logopeda, koji je zadovaljan time kako Nikola udvaja glasove i vokalizuje. To je mali korak za nas, ali je korak napred.

(odgovor članu Marija190)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 18:47:41   
Ana RR
Emadora, bravo za malog Nikolu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emadora)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 19:37:03   
viking
I ja kažem bravo za Nikolu user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Daunov sindrom
3.9.2010 23:12:35   
Marija190
user posted image  user posted image

(odgovor članu emadora)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Daunov sindrom
4.9.2010 9:27:11   
pepeljuga
bravo za nikolu user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Marija190)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Daunov sindrom
4.9.2010 14:50:59   
emadora
Hvalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Daunov sindrom
16.11.2010 1:28:27   
Macile
mene interesuje da li ima u Novom Sadu neki dom za decu sa daunovim sindromom ,i da li moze da se volintira ?

(odgovor članu sestrica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Daunov sindrom
22.12.2010 15:44:50   
potyi
Emadora, user posted image user posted image user posted image
uz tebe sam punim srcem

Macile, ima u Veterniku, ali to nije specijalizovani dom za DS, raspitaj se kod njih. Sigurno ce im dobro doci svaka dobronamerna pomoc

(odgovor članu Macile)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Daunov sindrom
31.1.2011 13:42:30   
cvijetak
Mozda cu zvucati grubo, ili ne znam ti ni ja kako, ali taj tvoj drug je definitivno osoba koja je izuzetno sebicna, i emocionalno neuravnotezena. Ima li on ista ljudsko u sebi kad mu uopste pada na pamet da svoje dijete smjesti u neku ustanovu, ima li on uopste pojma na sta te ustanove liceuser posted image Osoba koja je psremna da bude roditelj, koja zeli dijete, bice u svakom trenutku svjesna da dijete ne dolazi sa garantnim listom, i da ima hiljadu situacjua koje mogu da okrenu zivot naopako...
Opet kazem, mozda sam gruba, ali govorim to jer sam u situaciji da imam curicu sa DS, a njen otac se nakon dijagnoze pokupio i otisao. I nikad, ali nikad nije nazvao da pita kako mu je dijete. Nikad ga nije bilo briga imam li JA kao majka tog djeteta potrebu da dobijem podrsku i paznju, ljubav i razumjevanje...Nista. I njegov je savrseni prijedlog bio da se rijesimo djeteta i nastavimoi da zivimo kao da se nista nije desilo, jer smo mi zaboga mladi i obrazovani i nema smislada sebi unistimo zivot. Da, mlada sam, i obrazovana sam, sto ne znaci da nisam ljudsko bice i da negajim emocije prema svom djetetu. I ne smatram da mi je zivot unisten. Radim, druzim se,  idem napostdiplomski, i nista nam ne fali. Nije sjajna situacija, i hiljadu je tu problema, sto materijanih, sto po pitanju organizacije vremena i prostora, jer smo same i jako je tesko sve uskladiti, ali funkcionisemo, i ja sam najsrecnija osoba na svijetu kad vidim da je moja princeza zadovoljna i srecna, i da uzivamo u svakom trenutku.

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Daunov sindrom
31.1.2011 14:02:33   
viking
cvijetak, user posted image  za tebe i za tvoju devojčicu

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu cvijetak)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Daunov sindrom
1.2.2011 16:13:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cvijetak

ja sam najsrecnija osoba na svijetu kad vidim da je moja princeza zadovoljna i srecna, i da uzivamo u svakom trenutku.


Cvijetak user posted image user posted image

(odgovor članu cvijetak)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Daunov sindrom
1.2.2011 17:24:50   
AnicaM
Cvijetak, sve najbolje tebi i tvojoj princezi!!!user posted image user posted image user posted image
user posted image
nek Bog pomaze vama!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Daunov sindrom
2.2.2011 12:00:09   
Maleno85
Cvijetak, uz tebe smo.. user posted image

Veliki poljubac za tebe i tvoju princezu.. user posted image

_____________________________

Sve mi je lako kad znam da me TI volis..
T&N 15.05.2010.
Nase malo carstvo, nasa sreca najveca, ponos i podsticaj..
ZAJEDNO SMO JACI :-)
TNT 14.05.2011.

(odgovor članu cvijetak)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Daunov sindrom
5.5.2011 20:16:01   
shilja70
zdravo,prvi pul se javljam mi smo roditelji decaka sa Daunovim sindromom koji ima osam godina.slabo govori,bili smo i kod logopeda,defektologa ali nas nisu preterano ohrabrili.mi radimo sami sa njim,pohadjao je redovan vrtic i sad je krenuo u redovnu skolu jer su u nasem gradu uveli sisrtem inkluzije.sa decom iz vrtica i skole on je ostvario neverovatan kontakt i svi su ga prihvatili kao sebi ravnog svesni svih njegovih nedostataka.za sada od mene toliko pozdrv svima!


(odgovor članu Decka)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Daunov sindrom
5.5.2011 20:20:05   
LillyT
Za početak, dobrodošla na RR user posted image
Svaka čast i nemoj da nas zaboraviš i obaveštavaš o napredovanju vašeg sina.
Pridruži nam se i na ostalim temama, videćeš, imamo svega ovde...


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu shilja70)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Daunov sindrom
5.5.2011 20:22:47   
Verus
Dobro dolsa shiljo!  Sigurna sam da ce tvoj primer biti veoma ohrabrujuci za druge roditelje koji prolaze kroz istu situaciju kao i vi!  Lepo je cuti da jedna sredina prihvati svakoga kao sebi ravnog, bravo!user posted image

(odgovor članu shilja70)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Daunov sindrom
5.5.2011 20:24:18   
indy_25
Dobro dosla Shiljo user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here