|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergija na antibiotik
3.11.2008 23:26:26   
guppy RR
Drage mame,

eto šta nam se desilo. Moja bebica je alergična na antibiotik (amoksicilin) user posted image

MALO PRIČE...
Nekoliko dana posle uzimanja antibiotika Hiconcil (Krka d.d.) dobio je osip po celom telu. Čitala sam uputstvo koje prati lek i pisalo je da ukoliko se pojavi reakcija tog tipa, odmah treba da se konsultuje lekara. Pošto je moj muž alergičan na penicilin, odjurila sam tamo da pregledaju sina.

On je crven jadničak. Guza mu je očaj, leđa su totalno crvena, tačkica do tačkice... i čak sve do lica. Doktorica je posumnjala u (nisam sigurna kako se srpski kaže, mislim da je Šarlah?) lat. Scarlatina, koja je neke vrste streptokokna angina ako se dobro razumem u to, ali laboratorijski nalazi su bili na sreću negativni. Došli smo do zaključka - alergija na antibiotik.
 
KAKO SE TO DESI?
Kada dete prvi put primi antibiotik, senzibilizuje se na njega. I po pravilu odreaguje alergijskom reakcijom tek drugi put kada konzumira taj lek. Nama je sada prvi put sin bio tako bolestan da je trebao antibiotik, kako je onda to moguće?
I .... lepo je pitala doktorica.... Da li ste uzimali neki antibiotik u trudnoći? ... Jesam... i to BAŠ antibiotik te iste grupe (amoksicilin), i moja bebica je sada drugi put došla u kontakt sa njim i tako odreagovala. user posted image

LEČENJE?
Morali smo da ukinemo lečenje antibiotikom. Uvo je skoro pa skroz OK. Dete moramo posmatrati i ako se stanje pogorša, juriš nazad. Dobili smo kapi za lečenje alergije

KAKO IZGLEDA ALERGIJA NA ANTIBIOTIK?
Našla sam jednu sliku na webu koja 100 % posteća na našu situaciju, pa je lepim ovamo.
Link je inače ovaj: KLIK
user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Alergija na antibiotik
3.11.2008 23:32:35   
guppy RR
Još dva linka o tome (klik):

- MAYO CLINIC
- WIKIPEDIA

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Alergija na antibiotik
4.11.2008 8:16:24   
Anoniman
Ne razumem se u ovu temu samo bih htela da kažem da ne mora da postoji veza između roditeljske alergije na penicilin i dečije. Moja mama je alergična na penicilin, imala je penicilinski šok, a ja sam se naprimala penicilina u životu mnogo. Kako su mi roditelji lekari, sestre su se uvek nudile da dođu kući da mi daju, kao da se ne cimamo do bolnice (mislim na injekcije penicilina i njenih oblika, npr ekstencilin koji sam češće primala), međutim moja mama je to uvek odbijala. Na injekcije me je vodio tata u bolnicu i uvek smo nakon primanja injekcije ostajali još 30-60min u bolnici da vidimo dal će biti reakcije, a mama je "grickala nokte" kod kuće od nervoze. Hvala Bogu, pa je sve bilo ok. Mada i dan danas kada me pitaju dal sam alergična na neki lek, ja uvek kažem "Ne, ali je moja mama imala penicilinski šok, ja do sada nisam imala problema sa penicilinom, ali, eto, čisto da znate."

Baš mi je žao tvog dečkića, guppy. Jel ga svrbi? Ja guzu Luki lečim pantenol mašću kada za to ima potrebe (ne znam koliko ti ta informacija pomaže).

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Alergija na antibiotik
4.11.2008 10:05:43   
guppy RR
Hvala Tasho. Znaš, genetika ovde čini mi se daje samo sklonost alergiji. I kod nas je slučaj taj, da je sin alergičan na lek dok ćerka nije, a uzimali su ga istovremeno, rođeni su na isti dan... Ne mora da bude tako ali eto tako je ispalo u našoj porodici.

Javiću se još kasnije.
cmokić

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Alergija na antibiotik
4.11.2008 10:52:07   
Anoniman
Jadan mali miš. Ja budem užasno tužna kada im se tako malima nešto desi. user posted image

Pade mi na pamet da sam imala problem sa Lukinim osipom, ali pošto nema veze sa antibioticima, otvoriću novu temu.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Alergija na antibiotik
4.11.2008 11:18:00   
Lu
Draga guppy,još vas i to snađe baš mi je žao dečkića a i tebe,
dobro da si to podjelila snama sad znamo malo više,ja nisam imala pojma o tim alergijama
Moj sin dosad nije imao nikakvu bolest,dvaput lakša prehlada,neko šmrcanje,koje prođe za par dana,nikad nije imao reakciju ni na vakcinu,još nije primio antibiotik,ja se stvarno nerazumijem u te bolesti i kad ovako čujem za razne oblike alergija i reakcija baš nastojim da zapamtim za nedajbože.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Alergija na antibiotik
4.11.2008 20:13:08   
andrijana
Ja sam alergicna na penicilin ali,srecom,moja Katarina nije. Sad ga pije prvi put i nista se ne desava. Inace,pedijatar kaze da osip i nije nesto strasna pojava!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Alergija na antibiotik
4.11.2008 20:26:32   
guppy RR
nije strašno - moglo bi biti gore (da dođe do šoka ili da dete ne može da diše)...
ovo je NAJMANJE što je moglo da se desi i SUPER sam srećna što je tako ispalo

pozz

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Alergija na antibiotik
5.11.2008 8:20:59   
Anoniman
Ma da, super što se u lakšem obliku ispoljilo.

Kako je sada? Jel se povlači osip?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Alergija na antibiotik
17.12.2008 7:46:40   
Lu
A sa koliko se starosti može djetetu uraditi alergotest,mene konkretno zanima za penicilin?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Alergija na antibiotik
17.12.2008 8:46:23   
guppy RR
Ne znam tačno srećice, sa nama neće još da razgovaraju o tome dok maleni ne ozdravi. Javiću kad saznam.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Alergija na antibiotik
3.10.2009 21:38:18   
Maya21
Mi smo danas saznali da je Tadej alergičan na sinacilin... Mojoj frci nikad kraja... Doktorka nije 100% sigurna jer se alergija javila poslednjeg dana davanja leka. A pritom je isključila alergiju na hranu jer mu nisam ništa novo uvodila a ni sama nisam ništa jela što nisam pre... Sada smo bez antibiotika, iako je jadničak još uvek bolestan. Nekoliko dana će da dobija Presing sirup, pa ćemo da vidimo šta dalje...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Alergija na antibiotik
3.10.2009 21:39:27   
Anoniman
A jel iskljucila koprivnjacu i tako te kontaktne stvari?

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Alergija na antibiotik
3.10.2009 21:46:47   
Maya21
pa jeste, jer je na nalazu stavila dg Exanthema toxoallegricum

< Poruku je uredio Maya RR -- 3.10.2009 21:48:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Alergija na antibiotik
3.10.2009 21:48:35   
Anoniman
Jesi videla ovde slicice kako izgleda alergija na antibiotik? Ne znam, mene to malo nervira kod ovih nasih lekara, tako frljnu od cega je alergija, a nikakve testove ne rade. Al dobro, makar ima neka osnovana sumnja. Jel njemu bolje, dusi mojoj maloj?

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Alergija na antibiotik
3.10.2009 21:50:08   
Maya21
dobicu pec pec po prstima od sebe same a onda cu i tebe pec pec user posted image zovem te

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Alergija na antibiotik
13.6.2010 16:50:06   
lanajelena
Vec sam pisala u temi neg.energije za Lanu da se osula najverovatnije od Sinacilina...citam Guppy tvoj post i to je ista prica kao ova moja samo mi nesto nije jasno,mm je alergican na penicilin kao i moja mama iz tog razloga nismo Lani davali lekove na bazi penicilina,sve dok nismo odradili test na penicilin i pokazalo se kao negativan...sad mozgam i mislim da je njoj bas sad drugi put da uzima lek na bazi penicilina...kako je sad alergicna ako je test pokazao suprotnouser posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Alergija na antibiotik
13.6.2010 16:54:48   
viking
Kad ste radili test? Možda se razvilo u medjuvremenu...
Ja sam od 7. godine alergična na acetilsalicilnu kiselinu - aspirin, acetisal, andol, a od 21. godina sam postala alergična na penicilin, iako sam ga do tada normalno primala. Nisam nikakav ekspert u ovoj oblasti, samo kažem...

< Poruku je uredio viking RR -- 13.6.2010 16:57:11 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Alergija na antibiotik
13.6.2010 16:56:23   
simke
Moja mama ceo život  nije bila alergična na penicilin,pa je u 50.godini doživela anafilaktički šok,jedva živa ostalauser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Alergija na antibiotik
13.6.2010 17:06:17   
lanajelena
ja mislim da smo radili ove godine ili krajem prosle godine

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Alergija na antibiotik
13.6.2010 17:07:53   
viking
Ovo liči na problem na koji bi Mishica77 znala odgovor (ona je lekar, ako nisam pobrkala sa nekim) user posted image

< Poruku je uredio viking RR -- 13.6.2010 17:08:26 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Alergija na antibiotik
13.6.2010 17:10:22   
lanajelena
ja znam da je med.radnik ali nije se hvalila da je DR...Mishice trebas mi kao ozeblo sunce

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Alergija na antibiotik
9.3.2013 18:53:30   
Moja sreca
Gde se moze raditi alergo test na peniciln kod dece? BG,NS ili ZR. Da li zna neko?

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Alergija na antibiotik
17.3.2013 14:15:39   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Maya21

Mi smo danas saznali da je Tadej alergičan na sinacilin... Mojoj frci nikad kraja... Doktorka nije 100% sigurna jer se alergija javila poslednjeg dana davanja leka. A pritom je isključila alergiju na hranu jer mu nisam ništa novo uvodila a ni sama nisam ništa jela što nisam pre... Sada smo bez antibiotika, iako je jadničak još uvek bolestan. Nekoliko dana će da dobija Presing sirup, pa ćemo da vidimo šta dalje...


Kod nas danas ova situacija. Osus e dete odejdnom bez nekog vidljivog razloga. Sinoće je popio poslednju dozu Amoksiklava. Danas nije jeo ništa novo, tj ništa što nije jeo i ovih dana. Odjednom se osuo ce. Krenulo je na rukama i nogama a onda zahvatilo i telo. Bili smo u Hitnoj i kažu najverovatnije oslabi organizam od virusa, a cele nedelje pio antibiotik, pa je odreagovao na nešto od toga. U suštini pojma nemaju. Samo su mu dali Presing i to je to. Eno sad spava i alergija se vidim povlači polako.
Nisu mu radili ni krvnu sliku niti bilo šta. Samo ga poslušala i pogledala grlo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Alergija na antibiotik
17.3.2013 14:22:38   
cockic
meni se lena u januaru od tog nekog cudnog virusa u paketu sa bakterijiskom infekcijom posle 4 dana amoksicilina(ja koliko se secam njega je pila)osula cela cak i glava.i dr rece od virusa,ne antibiotika.i nista za alergiju nije pila,popila je terapiju do kraja.nije bila prekinuta zbog osipa.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here