|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:31:38   
jacikaci
Slazem se, najbolje je aspiratorom,ima u svim apotekama onaj sto se ustima izvlači,oko 4oo dinara je. I mi taj koristimo,ova mala ponekad kad bljucka izbaci na nosić,uzas.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:31:55   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I ja sam od prvog dana koristila pumpicu. Prvo onu ručnu, ima slika na početku teme, pa posle ovu što se montira na usisivač, ali sam je retko montirala na usisivač, nego sam vukla ustima, tako tačno osetiš dokle smeš. 


Da sam juce umrla, ne bih za ovo znala.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:32:26   
Tufna
Ne znam da li sam u pravu ali ja bas smatram da bebi treba cistiti nos preventivno a ne cekati da se zapusi. Ja sam joj stavljala skoro od rodjenja po kap dve fizioloskog rastvora u svaku nozdrvu. Zimus dok je bio suv vazduh u sobi od grejanja izvlacila sam joj sa usnim aspiratorom (koji je odlican jer moze da se kontrolise jacina aspiracije) slinice jutro i vece. Sada to radim samo pred spavanje a ponekad u toku dana sipam fizioloski. Ne moze da smeta, a samo moze da pomogne. Pa realno i  mi imamo te slinice u nosu i cistimo ih, a kako ce beba to sama da regulise. Normalno je da se stvaraju od suvog vazduha, prasine i cega sve.
Kada smo malecku vodili do usnog jer su sumnjali na upalu (ali hvala Bogu nista nije bilo) dr mi je rekla da slobodno i 5 puta dnevno joj stavim fizioloski u nozdrve, bolje preventivno nego da cekam da dodje do upale usiju. A taj polozaj pri sipanju su gluposti, narocito ono verovanje da ce da ode na usi. Tako kazu doktori.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:34:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I ja sam od prvog dana koristila pumpicu. Prvo onu ručnu, ima slika na početku teme, pa posle ovu što se montira na usisivač, ali sam je retko montirala na usisivač, nego sam vukla ustima, tako tačno osetiš dokle smeš. 


Da sam juce umrla, ne bih za ovo znala.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

...
Onda se moja mama pojavila sa izumom.  Naime, jedan deo sprave se utakne u usisivač, drugi se gurne bebi u nos i gotovo! Ali samo skoro gotovo...

Naime, Luka je bežao od zvuka usisivača. E, onda sam ja izvadila taj plastični deo koji je ustvari adapter za usisivač, i samo je ta guma ostala, koju ja stavim u usta (onaj drugi kraj i dalje ide u bebin nos), i povučem. Luka ne beži, slinci izvađeni i super!

Evo i toga:
KLIK OPET




(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:39:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tufna

Ne znam da li sam u pravu ali ja bas smatram da bebi treba cistiti nos preventivno a ne cekati da se zapusi. Ja sam joj stavljala skoro od rodjenja po kap dve fizioloskog rastvora u svaku nozdrvu. Zimus dok je bio suv vazduh u sobi od grejanja izvlacila sam joj sa usnim aspiratorom (koji je odlican jer moze da se kontrolise jacina aspiracije) slinice jutro i vece. Sada to radim samo pred spavanje a ponekad u toku dana sipam fizioloski. Ne moze da smeta, a samo moze da pomogne. Pa realno i  mi imamo te slinice u nosu i cistimo ih, a kako ce beba to sama da regulise. Normalno je da se stvaraju od suvog vazduha, prasine i cega sve.
Kada smo malecku vodili do usnog jer su sumnjali na upalu (ali hvala Bogu nista nije bilo) dr mi je rekla da slobodno i 5 puta dnevno joj stavim fizioloski u nozdrve, bolje preventivno nego da cekam da dodje do upale usiju. A taj polozaj pri sipanju su gluposti, narocito ono verovanje da ce da ode na usi. Tako kazu doktori.



Tufna, dobrodosla na RR prvo..nisam te do sada vidjala...

Reci mi
kolika je tvoja beba?
i koliko tog fiziološkog stavljas?
ampulama ili spricom?
i da li ti se desi da beba napravi lice kao da je progutala ponekad?

izvini što smaram ali ja sam poznata na RR kao "hiljadu zašto hiljadu zato" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tufna)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:42:49   
aleksandraz
Nos cistim   sa stapicem.Namokrim dve strane sa toplua voda i poleka brknam od dvete strani i po  nekoe vreme on sam gi isvrle.sega za sega toa funkcionira.I sto oti kaze samo ujutru se javlja zapuseni nos.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:46:06   
Jeca*
Tasho, ni ja ne mislim da se antibiotik daje preventivno. To nijedan dobar lekar nece uraditi. Ali preventivno moze da se inhalira, ili neke kapi za nos ili sirup...na to sam mislila. I naravno da i virus ide sa temp, pa Luka je onomad imao 40, virusno.
Moj zakljucak je da OTI i bilo ko ko ima malu bebu koju muci nosic, odmah treba da ode kod pedijatra da se detetu poslusaju pluca i da lekar iskustveno reaguje pravovremeno.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:48:35   
Tufna
user posted image Hvala na dobrodoslici! Moja bebica jos malo pa puni 5 meseci. Ja joj stavljam sa spricem. Uzela sam onu veliku  bocu fizioloskog koja se koristi i za infuziju. Boca je zatvorena naravno sa iglom i spricem tako da je sterilan. A mislim da je i povoljniji od onih ampulica. Otprilike po dva puta stisnem spricic u svaku nozdrvu, a to je otprilike po dve kapi. Sad sam to i proredila. Stavim joj mozda dva puta dnevno, plus pred spavanje i kupanje kada joj izvlacim slince sa aspiratorom. Ona to cak i voli, cim kanem spricicem ona se nasmeje guzica user posted image a nekad cak i gucne, mada mislim da ni to nije nista strasno. Jer i to sto provuce, razmeksace pa ce izbaciti kroz stolicu ili iskasljati. To bas kad iskaslje je strasno, nama se to jednom desilo a ja htela da umrem od straha jer je izgledalo kao da se gusi. Uzas, a dr kaze da je dobro sto je to uradila. Od tada joj ja redovno izvlacim sline. I ponavljam opet, cistimo mi nase pa red je da pripomognemo i bebi. Bolje nego cekati da se nos zapusi i eto problema. Pozz


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:52:04   
Nena81
OTI ovaj nisita sprej i mast mm je dobio od dr zbog cestog pucanja kapilara u nosu. Ne pise nista da li moze za decu, bebe.
Sastav :
100gr masti sadrzi 2.8gr natrijum hlorida, i 7.2gr natrijum hidrogen karbonata.
Pomocne supstance :
beli vazelin, lanolinski alkoholi, tecniparafin, cetostearil alkohol, trigliceridi srednjeg lanca i etarsko ulje limuna.
user posted image user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 12:53:34   
gaganele
ja mu nosic cistim svako jutro ili nakon kupanja... i ja izvlacim kao lepljive gromuljice...sa tim usnim ppumpicama samo treba blago ujednaceno vuci nikako naglo tako nam je rekao pedijatar....posto ja sve pitam i proverim/...:))) a rekao nam je i da majcino mleko jedino ne valja kada dospe u nosic i da tad odma treba cistiti jer je slatko i hoce da ulepi sve :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 13:06:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

 Ako dobije temp onda je bakteriološki, a ako ne onda verovatno virus.


IZVORNA PORUKA: Jeca RR

I naravno da i virus ide sa temp, pa Luka je onomad imao 40, virusno.



user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: gaganele

a rekao nam je i da majcino mleko jedino ne valja kada dospe u nosic i da tad odma treba cistiti jer je slatko i hoce da ulepi sve :)


Hm, zanimljivo, jer ja znam da su neke mame iz mog okruženja nosić lečile ajčinim mlekom i pomagalo je. user posted image Ja nisam probala, ja sam Luki oči sredila majčinim mlekom, ali ovo nije ta tema. user posted image





(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 13:09:42   
Nena81
OTI imas 2 pp user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 13:16:51   
Jeca*
da ne bih citirala pogledajte prve 2 strane ove teme, bas smo puno pisali o pumpici i o tome zasto bebe "krkljaju"
kao i o majcinom mleku koje se sipa u nosic user posted image
takođe, ja sam juce pominjala onaj IMMUWASH, meni se cini da je to vrlo slicno ovome sto pise OTI, ali ja to maloj bebi ne bih ubrizgala u nos jer je bas snazan "uspricaj"...meni se Luka rasplace i zagrcne svaki put


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 13:25:33   
gaganele
ne znam nisam kompetentna ali to mi je rekla primarius pedijatrica da mleko mogu nakapati u oko i usi ako ga bole ali da nije dobro kada dospe u nosic...user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 13:27:40   
Jeca*
majcino mleko je melem za sve. Ako je dobro za oko, dobro je i za nos. Ja sam sipala svoje mleko ui spricic pa mu ubrizgavala u nosic, ali moze i direktno, ako mozete da naciljate user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 14:44:30   
Jeca*
a evo malo i o kašlju...
KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 15:09:25   
SUPER MAMA
Molim za savet.Posto Moniki vec nedelju dana imamo problem sa nosicem, i cistim ga i izvlacim sa pumpicom i kao ocistim posle pola sata opet zapusen no kad krenem da cistim kao da nije.Bilo mi aj kod pedijatra dala nam je operil sprej korisitli smo ga 5 dana vise nesmemo otpusiose omalo, popustio, vise ne slini ali kao da je zapusen jer ona dise na usta.Stavljam i fizioloski rastvor...ocistim ja i opet isto a vucem sa onom pumpicom ko luda i izvlacim vazduh kao da nema nista a ustvari ima.
Pa me zanima dali ste koristile neke kapi ili nesto na bazi morske soli jer stvarno neznam sta da radim vise.user posted image user posted image user posted image
Pedijatar nam je reko da mozda je tako zbog zubica koje su krenuli imamo 4 kom. u najavi samo sto nisu probile.
Unapred hvala.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 15:11:11   
Jeca*

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

KLIK

Ovo nam je otkrila naša pedijtrica. Odusevljena sam user posted image
to pod takvim pritiskom ubrziga u nosic da Luki odmah izleti sekret van user posted image i kaze moze da se koristi i duze, a ne samo 5-6 dana, kao kapi za nos. Ja sam zasad prezadovoljna...

IMMUWASH



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 15:16:30   
SUPER MAMA
Hvala Jeco.Probacemo ovo smao da prodze taj nosic.
Od srca hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 15:34:43   
mihi
 Miloš ne dozvoljava da mu se išta radi oko nosa i to je muka kada mu se nos zapuši sve mora na silu. On tada plače, vrišti još više slina...... Od skora sam duva nos ja ne mogu čudom da se načudim, Luka to dugo dugo nije umeo. Sam uzme maramicu i dodje ja mu kažem ajde da duvamo nos i on duva iz sve snage, posle nekako stavim marisol i superuser posted image . MOždaje ukapirao da je bolje da sam duva nego da mu ja čistimuser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 15:46:41   
Nena81
SM jeste li mozda trazili uput kog ORL dr ?
Simptomi mi lice na Jocine kad mu se aktivira III krajnik.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 17:09:21   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Nena81

SM jeste li mozda trazili uput kog ORL dr ?
Simptomi mi lice na Jocine kad mu se aktivira III krajnik.


Ma pedijatar je reko da jednostavno nije strasno.user posted image Sad sam se zabrinula.Videcu ovu nedelju ponovo da je odnesem.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 17:54:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Molim za savet.Posto Moniki vec nedelju dana imamo problem sa nosicem, i cistim ga i izvlacim sa pumpicom i kao ocistim posle pola sata opet zapusen no kad krenem da cistim kao da nije.Bilo mi aj kod pedijatra dala nam je operil sprej korisitli smo ga 5 dana vise nesmemo otpusiose omalo, popustio, vise ne slini ali kao da je zapusen jer ona dise na usta.Stavljam i fizioloski rastvor...ocistim ja i opet isto a vucem sa onom pumpicom ko luda i izvlacim vazduh kao da nema nista a ustvari ima.
Pa me zanima dali ste koristile neke kapi ili nesto na bazi morske soli jer stvarno neznam sta da radim vise.user posted image user posted image user posted image
Pedijatar nam je reko da mozda je tako zbog zubica koje su krenuli imamo 4 kom. u najavi samo sto nisu probile.
Unapred hvala.



Možeš probati Morsku so, ali reci u apoteci da je za dete, navodno ima razlike. user posted image Ja sam kupila u spreju. Ali sam do nedavno preferirala da stavim čaj od belog sleza, koristim kao kapi za nos. Oprala sam jednu bočicu od kapi za nos, i unutra stavim čaj od belog sleza, i to mu kapam. On raskravi te tvrde slince, pa dete počne da izbacuje, ili ti možeš da izvučeš pumpicom.

I da, meni ne sviđa efekat koji Operil stvara, ne prija ni meni, a rekla bih ni Luki, tako da ja uvek pitam "Jel mora Operil ili može Olynth?". Uglavnom može Olynth, i lekar uglavnom kaže "To je isto!", e pa meni nije. user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 19:32:46   
Mishica 77
Mi prskamo Isidori fiziološki u nosić pa onda izvučemo pumpicom. I dok je kupamo, obično joj krenu slinice pa ih onda poteramo od korena nosa ka napred i obrišemo.
Ja nisam pristalica korišćenja dekongestiva za nosić tipa Olynth ili Operil, deci pre druge godinice. Čak i kada su bolesna.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Čime čistite nosić?
28.4.2010 19:35:55   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Nena81

OTI ovaj nisita sprej i mast mm je dobio od dr zbog cestog pucanja kapilara u nosu. Ne pise nista da li moze za decu, bebe.
Sastav :
100gr masti sadrzi 2.8gr natrijum hlorida, i 7.2gr natrijum hidrogen karbonata.
Pomocne supstance :
beli vazelin, lanolinski alkoholi, tecniparafin, cetostearil alkohol, trigliceridi srednjeg lanca i etarsko ulje limuna.
user posted image user posted image


Neno, može  za bebe.
I mm redovno maže mast pred spavanje jer mu se suši nos pa teško diše.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here