|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
23.1.2010 10:25:36   
Anoniman
Dakle, pisala sam vec o Nesi i nosi. Jutros, dok je on doruckovao, oprala sam je i spremila za koriscenje. Vec nedelju dana, posle dorucka, on kaze "mama kaka", i tek onda pocinje da kaki.
Doruckovao je, ja sam ga uzela, skinula golisavog, spremila milion igracaka i objasnjavala mu kako veliki decaci kake na nosu, kako Maki kaki na nosu(kad me Maya cuje obesice me, dete od 5 godina na nosiuser posted image ), nabrajala redom bate i seke i pricala mu da svi kake u nosu. Prvih 15 minuta je vise stojao nego sedeo. Pa je onda vise sedeo nego stojao. Poslednjih 5 minuta (sve ukupno je trajalo pola sata) je sedeo, i onda se ispiskio i kakio.Pocela sam da placem od srece.
Naravno, ja sam bila spremna i da ce u trenutku kad oseti da ce kakiti ustati, pa to uraditi na parketu, al nije.
Ostavila sam nosu u dnevnoj sobi, da je stalno gleda da ga podseti da je trazi. Ide po sobi i vice kaka nona, kaka nonauser posted image
Sve u svemu, ne mora da znaci da ce sutra opet biti tako, ali, mislicu o tome sutra, danas sam samo jako ponosnauser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kada privikavati na nošu?
23.1.2010 10:27:38   
*Alexx*
user posted image Svaka čast!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kada privikavati na nošu?
23.1.2010 10:57:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja

Sve u svemu, ne mora da znaci da ce sutra opet biti tako, ali, mislicu o tome sutra, danas sam samo jako ponosnauser posted image



Naravnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 17:56:34   
Ivina mama
ja se baš dvoumim da li da počnem ili ne... Iva sada ima 10 meseci i svi redom mi pričaju da sam odavno trebala početi sa nošom, ma više me nervira to što svi znaju o vašem detetu bolje od vas samih!!! Kupila sam nošicu ali mi se čini da je još rano... uh...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 20:39:40   
LillyT
Citam sada napisano i nije mi jasno sta ce biti kada dete (beba) krene u jaslice. Ok, pocnem da je privikavam ranije na nosu, naviknem je manje-vise i onda je posaljem u jaslice? Ne verujem da ih tamo stavljaju na nosu, ili mozda gresim?!? 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Ivina mama)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 20:51:44   
Lu
IZVORNA PORUKA: LillyT

Citam sada napisano i nije mi jasno sta ce biti kada dete (beba) krene u jaslice. Ok, pocnem da je privikavam ranije na nosu, naviknem je manje-vise i onda je posaljem u jaslice? Ne verujem da ih tamo stavljaju na nosu, ili mozda gresim?!? 

A zašto ga ne bi stavljali,pa to se podrazumijeva ako dijete i kod kuće ide na tutuuser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 21:02:19   
LillyT
Neka moja bivsa koleginica je rekla kako je ona dete navikla na nosu, ali da ja u vrticu morao da bude u peleni jer ne moze ona jedna (vaspitacica) da prati svako dete na nosi. Pazi, ta zena je stavrno jako cudna i iskreno nikada ne bih volela da budem kao ona (znas onaj stav, apsolutno nista i niko nije dobar za moje dete), ali mi se ova prica ucinila logicnom, a i nekako sve mislim da je dete malo da trazi nosu sa godinu dana user posted image

Lu, ja cu tek biti mama, od mene mozes ocekivati cudna i glupa pitanja i/ili komentare.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 21:36:07   
mihi
Pre neki dan sam kupila Milošu nošu u Chicc-u na njoj piše 18m+ što znači da treba početi od prilike tada? Ako imate neke druge info pišiteuser posted image .

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 21:47:51   
lence
Mora da se to 18meseci+ odnosi na velicinu otvora na nosi, mozda bi manje dete sedelo na samom dnu?
Stvarno je to s klincima individualno, u teoriji mozes da pocnes sa navikavanjem cim dete moze bez podrske samo da sedi 10-15 minuta. Ali oni nisu tada u drugom smislu spremni na to. Iz mog iskustva zakljucila sam da devojcice puno ranije svesne toga sta se u peleni desava. Neke su uspesne u navikavanju na nosu sa 10-12 meseci, a decaci sa 12-15. Neki odmah ukapiraju i za veliku i za malu nuzdu dok neki za malu odmah, a za veliku par meseci kasnije.
Dobro je da se nosa nalazi na detetu vidljivom mestu u kuci, da mu nije strani objekt, moze ponekad meca da sedi tu i da mu je fino, narocito ako ga mama pohvali za to. Razliciti trikovi pale kod razlicite dece, vazno da je mama inventivna, manipulativna i ima strpljenja. user posted image


_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 21:48:02   
Lu
IZVORNA PORUKA: LillyT


Lu, ja cu tek biti mama, od mene mozes ocekivati cudna i glupa pitanja i/ili komentare.


Ma neee,nisam mislila da je glupo,nego eto mene su tete u vrtiću pitale,dok je moj Ro još bio u peleni, da li želim da ga krenemo zajedno odvikavati,ja kod kuće a one u vrtiću,pa sam mislila da se podrazumijeva da ako dijete ide kod kuće na wc samo da se tako mora prema njemu postupati i u vrtiću/jaslicama.
Nisam ni ja mišljenja "samo najbolje za moje dijete" ali ovo bi zahtijevala ukoliko bi neko odbijao da mi stavlja dijete na tutu a ja ga naučila kod kućeuser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 22:03:50   
LillyT
Lu i meni je to zvuci logicno da dete ako vec koristi nosu da to radi i u jaslicama, ovo je bio samo primer sta sam cula (sto ne znaci da je i tacno, a u prilog tome ide i takav njen stav, zato sam ga i navela). Naravno da je to bitno, samo se pitam da li je moguce da se od vaspitaca (ili ko je vec u jaslicama) to zahteva. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 22:08:15   
lence
Pa ako imate izbor izmedju vise obdanista onda pitajte vaspitacice kakva im je praksa. Slazem se da je sasvim prouprirodno i kontraproduktivno vracati ih u pelene.user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 22:58:30   
Didy
Moja sestra je naučila mog sestrića sa godinu dana da ide na nošu i skinuli su pelene. Tad je krenuo u jaslice i vaspitačice nisu htele da ga stavljaju na nošu, tj. nisu htele dodatnu obavezu, iako je on u to vreme već znao da izgovori dosta reči i jasno da kaže da mora na nošu i da ode po nju. Znam da je sestra bila jako ljuta, ali nije imala izbora jer je to bilo jedino mesto gde je mogla ostaviti dete dok je na poslu (nema privatnih jaslica). Tek sledećeg leta (kad je on imao pune 2 godine) su skinuli pelenu. Sećam se da je bila jako ljuta, potpuno je razumem.
Moja mama je Stefanu kupila nošu kad je počeo da sedi, recimo sa 6 meseci, ne sećam se tačno. Ja sam je ostavila i nisam još planirala da ga stavljam. Jednom je ona došla i rekla: "Hajde da probamo da vidimo kako će reagovati". Stavile smo ga na nošu i sele na pod pored njega. On se igrao nekom igračkom i noša je počela da svira jer je on tad piškio. Mi smo počele da vičemo: "Bravo!" i baš smo se iskreno obradovale. Posle toga sam počela ujutro i uveče da ga stavljam na nošu, ne duže od 10 minuta, često ni toliko. Ne znam da li je shvatio zbog tog senzora da će noša svirati ako kaki ili piški, ali skoro uvek od tad je on bar nešto obavio na noši. Zaista ga nisam forsirala, već nam je to postao ritual, on se nije bunio, a posle se navikao. Obično čim sedne, počne da piški i kaki. Ili ga pitam: "Kako Stefan kaki?" i on počne da se napreže. Dešavalo se čak da smo negde van kuće ceo dan i on ne kaki. Čim dođemo kući, stavim ga na nošu i on se odmah baš obilno iskaki, tako da sam ja stekla neki utisak da je on počeo i da trpi, tj. da je shavtio da mu je lepše da se iskaki u nošu nego da ima prljavu pelenu.
Naravno da nisam mislila da će se sa 6 meseci odvići od pelena, ali mi je bilo mnogo lakše da ga stavim na nošu i da operem nošu posle, nego da razmazujem po njemu vlažnim maramicama ili da ga nosim pod tuš svaki put kad se ukaki. I znatno smo manje pelena počeli trošiti.
Sad ga stavljam na nošu obavezno ujutro čim ustane i uveče pre kupanja i pre dnevnog spavanja, tj. svaki put kad mu menjam pelenu, stavim ga na nošu makar na kratko. Nikad se ne buni, najčešće ga i samog ostavim, a ja za to vreme skoknem da nešto drugo uradim. Hoću da kažem, ne moram da sedim pored njega, već mu dam neku igračku ili knjižicu i njemu je to postalo normalno, nema otpor i ne buni se. Vrlo često zna da kaže kaka i da sam ode po nošu, pa ga tad stavim i zaista kaki. Nekad i ne kaže, pa kad vidim da se napreže, kažem: "Hajde brzo na nošu" i on sam otrči po nju i trpi dok ga ne stavim da sedne. Ne znam koliko smo daleko ili blizu skidanju pelena, ali nije mi previše važno. Drago mi je da on ima pozitivan odnos prema noši, da zna zašta služi i da mi ponekad signalizira da hoće da kaki. Obe bake imaju nošu, pa i tamo ide na nošu kad menjamo pelenu. I kad god smo išli negde na putovanje, nosili smo i nošu. Kad smo kod nekog ko takođe ima malo dete, pozajmimo njihovu nošu.
Nisam se pokajala što sam ga tako rano počela stavljati, najverovatnije ću tako i sa drugim detetom... jednog dana...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kada privikavati na nošu?
14.2.2010 23:10:10   
sephora
Ja sam čula da je idealno vreme 18 meseci...
Ja sam ćerku naučila ranije ali ću sa malim da sačekam ovaj uzrast da počnemo sa nošom!!!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kada privikavati na nošu?
15.2.2010 11:48:35   
Ivina mama
Iva će u jaslice ali kod nas u jaslenu grupu primaju decu tek u septembru. Koliko ja znam ovde decu stavljaju na nošu u određeno vreme, svi zajedno sede na nošama. Meni je prijateljica pričala da njen mali kod kuće nije hteo ni da čuje za nošu a u jaslicama je super prihvatio, verovatno kada je video da i druga dece sede na noši

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kada privikavati na nošu?
16.2.2010 11:16:33   
Ivina mama
Jutros sam probala Ivu posle doručka da stavim na nošu, čisto onako, bez veze. I verovale vi ili ne za manje od minut je i kakila i piškila!!! Nisam mogla da verujem! Od sada ću tako svakog jutra da se navikava na sedenje na noši. A i nismo bacili jednu čistu pelenu kao što to radimo svakog jutra što je još jedan plus. Javiću vam kako ide... Naravno ne očekujem da dete skine pelene ali nije loše da navikne na nošu. Mada sam juče pričala sa mamom i ona kže da sam ja skinula pelene pre prvog rođendana,ali sam sa 10 meseci znala sa kažem HOĆE PIKI, KAKI. Ali zato sam noću piškila u krevet do četvrte user posted image

(odgovor članu Ivina mama)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.2.2010 11:02:51   
Ivina mama
Danas smo opet i kakili i piškili na nošuuser posted image user posted image user posted image Sedimo manje od minut i gotovouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ivina mama)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.2.2010 11:05:21   
*Alexx*
Super, ja se nadam da će tako lako biti i sa nama user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ivina mama)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kada privikavati na nošu?
25.3.2010 11:13:10   
MiLena81
Naravno da u vrticu stavljaju decu na nosu, videla ja user posted image . Inace, moja Tea ima 2 godine i 4 meseca i jos uvek koristimo pelene, jer ima odbojnost prema nosi zbog zatvora koji ju je mucio vise od dva meseca, ali to je druga prica...
Uglavnom, od kad ide u vrtic, a ima tome mesec dana, vidim da trazi da sedi na nosi i kod kuce. Pitala sam vaspitacicu kako oni to rade, objasnila mi je zena da je moram stavljati na nosu i neka sedi tako dokle hoce, cak i ako nista ne radi - jednostavno stvarati joj naviku . Tako sam i uradila i par puta je vec uspela da piski user posted image , mada jos uvek nosi pelene jer smo jos u procesu prilagodjavanja user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.4.2010 12:52:38   
simke
IZVORNA PORUKA: simke
Nego htedoh te pitati da li Neša koristi nošu?


IZVORNA PORUKA: Nedja

Ma kakvi simke, nece ni da je vidi, sad ga pustam da je mao zaboravi, pa taman u maju da mu skidam pelenu, konacno. A Sinisa?

Siniša sad kada ga pitam da li kaki sam sedne na nošu,sačeka aplauz(bodrimo ga aplauzom i vičemo bravouser posted image ), ustane,pa opet sedne...i tako u kruguser posted image Naravno to sve radi kad ne obavlja nuždu,igra seuser posted image Međutim,kad mu skinem pelenu,obavezno se upiški pored noše(čučne i gleda sebe kako piškiuser posted image )user posted image Ja ga ne teram da sedne,ali je noša na vidnom mestu uvek,a podsetim  ga i ja povremenouser posted image

(odgovor članu MiLena81)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.4.2010 17:56:56   
*Alexx*
Ja ću sad postaviti najtupavije od svih pitanja - ima li "veličina"noši? Gledala sam neke noše, i meni se sve čini da bi Andreju guza skroz upala u nju user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.4.2010 20:01:24   
Anoniman
mENI SE CINI DA SU SVE ISTE VELICINE.
ups.
Dakle, imali smo fazu obozavanja nose,cak smo i kakili u nju svaki put kad sednemo.
Onda je usledila faza igranja na nosi, i neobavljanja nicega. To je trajalo po 30-45 minuta, 5-6 puta na dan, jedno mesec dana.Po ceo dan smo samo bili na nosi.
Onda je poceo da trazi nosu, ali samo da piski, nije hteo nikako da kaki u nju.I to-sedne, piski, ustane i ode.
Sada bezi kad je vidi, uzme je, pokaze mi, i kaze "nece Nesa".
Necu da forsiram, cak cu je veceras skloniti da je ne vidi neko vreme, i onda, kad otopli, skidamo pelenu. Sad mu je mokrenje potpuno kontrolisano, to znam jer se veoma cesto kad mu presvlacim pelenu namerno upiski na krevet i smeje se, i svaki put kad ga tusiram, kaze piskiriski, i ispiski se.
Tako da, cekamo, recimo, sredinu maja.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.4.2010 20:40:45   
jelena038
danas pedijatri savetuju da se dete ne stavlja na nosu pre trece godine, jer je, boze, to trauma za dete, te analna faza, te trte vrte, ne mozete nekoga da silite... bla bla. mi smo svi navikli na nosu sa godinu, ili godinu i po, jer u nase vreme nije bilo pampersa, i majke nisu bile budale da peru pelene do polaka u skolu, i sta nam fali? osim toga, dete ne treba muciti i siliti, nego treba vise puta dnevno dete ponuditi, pa ako obavi, obradujes se, ako ne, ponudis ga kasnije. vremenom se stvoji reflex. iskreno, meni je malo previse da dete od tri godine hoda sa pelenama. dobar nacin za skidanje sa pelena je, izmedju pampersa i bebine koze staviti parce pelene, iseceno, da kad se upiski, vise nema suv osecaj, vec neprijatan. dete veoma brzo reaguje kada poveze to sa nosom.


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kada privikavati na nošu?
18.4.2010 7:57:34   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Nedja

Sada bezi kad je vidi, uzme je, pokaze mi, i kaze "nece Nesa".


user posted image user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kada privikavati na nošu?
18.4.2010 8:42:32   
SUPER MAMA
Evo i ja da pisem.Vec sam pisala da Monika sedi na nosu vec od 9 meseca, ima rutinu i nije problem da sedne.Uziva dok sedi na nosu.
E sad.
Posto vec unazad skoro 3 nedelje imali smo problem sa osipom, koj je preso u infekciju, hvala bogu se to zavrsilo, ali predlog pedijatra i dermatologa je bio da skinemo pelene ako mozemo bar preko dana.
Jer problem prave pelene koje nosi znaci bilo koje cak smo uzeli i Pamper 6 koji su malo vece nego 5.
Ja sam krenula bukvalno na gacice, ceo dan da seta naravno, kaze kaka i u isto vreme kakiuser posted image user posted image user posted image user posted image ali dobro tako se ucimo.
Juce recimo upozorila me je da kaki i stavila sam je na nosu i stvarno je kakila, prvo pa piskila.Inace sve nam je kaka i kad kaki i kad piski.
Inace kad se upiski neugodno joj, pa sva je nervozna i juri me i kaze mama kaka, odma da je skinem.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Evo vec dve nedelje kako smo po gacice, sem za spavanje koristimo pelene.Pa nadam se da cemo uspeti.user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here