|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 18:43:00   
AleksSlobex
3 meseca danas napunio. Ne bih da ga vodim kod dezurnog lekara,pre bi sacekala jutro pa u dz. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 18:52:31   
Ivanka 75
A kad mu das nesto protiv grceva onda prestane to da radi? 

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 18:55:23   
AleksSlobex
Pa nisam mu davala nista par dana. Pa se pitam da nije stomak. Jer nije grcio stomak i noge 2 nedelje sigurno pa sam prestala sa espum

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 18:57:00   
mama Jo
Je l'place kad to radi jako? Mislim - vidis da ga sigurno nesto boli, samo nisi sigurna da li je stomak?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 19:02:53   
Mirko Svirko
Jel pomaze topla obloga na stomacic?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 19:04:42   
AleksSlobex
Ne place, vec se savija kao da pokusava da vidi sta ima iza njegove glave. Bukvalno napravi most...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 19:07:20   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: AleksSlobex

Ne place, vec se savija kao da pokusava da vidi sta ima iza njegove glave. Bukvalno napravi most...



Ja mislila da place... 
Onda je to samo radoznalo dete  😊

Mislim na nemas razloga za brigu, verovatno se priprema za prvi okret, da se kotrlja. Raste dete... 

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 19:08:19   
Ivanka 75
A pravi li bolne grimase mozda? 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 19:10:36   
AleksSlobex
Moguce. Pre dva dana je imao prvi okret sa stomaka na ledja. Mozda opet pokusava isto. Hvala sto si mi umanjila brigu 🙂

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 19:16:28   
Ivanka 75
Nad se da ce se jos neka mama javiti da ti jos malo umanji strah. 😊

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 19:24:58   
AleksSlobex
Hvala 😃

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 21:02:28   
mama Jo
Ja, isto, mislim da se opustis i da nemas razloga za brigu user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 21:03:03   
AleksSlobex
Hvala vam 😃

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
19.1.2020 21:43:31   
Mirko Svirko
Meni je M pravio most kad je bio beba i to je krenuo u sediste tako da se gurka i okrece unazad. Ali ne secam se koliko je tacno bas imao mes. 

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
21.1.2020 6:36:24   
Misha i Ljisha
Alex tipicno za stromak je savijanje napred ali moze da bude i takonizvijanje. Vrati espumisan. To stonkazu grcevi traju do treceg meseca macku o rep. Oba deteta su imali grceve do pola godine. Mali se i sad budi nocu zbog stomaka. Kad god treba da prdne jadan on se probudi. 


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
21.1.2020 7:56:21   
AleksSlobex
Hvala. Onda cu vratiti espumisan. Svejedno ne moze da mu skodi. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
5.4.2020 21:38:43   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Alex tipicno za stromak je savijanje napred ali moze da bude i takonizvijanje. Vrati espumisan. To stonkazu grcevi traju do treceg meseca macku o rep. Oba deteta su imali grceve do pola godine. Mali se i sad budi nocu zbog stomaka. Kad god treba da prdne jadan on se probudi. 




Pozdrav svima na forumu! Nova sam,trazeci neko resenje za svije dete,naleteh na ovaj odgovor...Mi imamo dve godine i mnogo nas muce gasovi,ponasamo se kao kad smo bili beba...Molim vas za savet,vas iskusnije majke,gde d atrazimo resenje?Radili smo koprokulturu,stolicu na parazite,helikobakter iz stolice, transglutaminska antitela zbog celijaklije,inace smo netolerantni na laktozu pa nista mlecno ne konzumiramo osim mleka bez lakyoze. A do skoro smo koristili aptamil + coliprev kapi.Ne jede nista od povrca koje nadima i opet ima probleme... :(Ne znam vise sta da radim...Pomooooc!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
5.4.2020 21:41:09   
Iscrpljena
Da li ste vi probali espumisan? Kakava su iskustva? Ja se plasim da je to jos vise ne uzbudi?


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
5.4.2020 21:46:15   
mati
Iscrpljena, bas ste u problemu. Javice se sigurno neka zena koja ima iskustva. Mojoj deci je pomagao caj od nane. Ali to je za neki slabiji bol.
Zelim vam da se brzo oporavite...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
6.4.2020 5:47:23   
Misha i Ljisha
Iscrpljena i mi imamo skoro dve godine i dalje nas muci stomak i ne znam sta da radite. I mi pola noci ne apavamo zbot vristanja jer dete treba da prdne.evo trenutno dajem multilac i spavamo par noci ok. Dete pretezno jede meso. Uzas kakva mu je ishrana ali pomisao da pojede boraniju ili jos gore ne dao Bog grasak isla bih da se besim. Mi smo radili svasta i analize stolice ali sve jw ok. Nama je tako od rodjenja. Ja ne znam kad ce proci ali se nadam da ce proci. Ponovicemo alergotest kad se oco zavrsi tamo mislim na vandrwdnu situaciju jer evo vec nedelju dana mu dajem i aerius. Iskreno bolje spava. Ne mislim da ga uspava eijus.pa brze zaspi nego bolje spava. Od konditorskih proizvoda dobije kindee cokoladu nekad ili crnu cokoladu. Sve ostalo mislik da mu smeta. Mi smo sludjeni totalno vise ali sw nadamo da ce proci


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
6.4.2020 5:49:00   
Misha i Ljisha
Eh da ako i pij nsto u oku noci dajem caj od nane. Ali ili sa secerom ili ISKLJUCIVO sa bagremovim medom. U svim drugim medovimanima puno polena i nisu tako cisti i stvaraju mu problem. 


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
6.4.2020 9:16:13   
Ana RR
Iscrpljena, moje dete ima oset_ljiv stomak. Od malena. Uvek ga boli u predelu pupka. Čim je nešto bolešljiv uvek ga prvo zaboli stomak, to mu je slaba tačka. Bili smo na pregledu kada je imao 4 godine, čini mi se. Konstatacija napamet (bez analiza) doktora Lekovića iz Tiršove je bila da je oset_ljiv na laktozu. Posle sam saznala da taj dr svima daje tu dijagnozu. Izbacili smo sve mlečno pa posle nekih dva meseca polako uvodili prvo kiselo mleko pa jogurt,uveli smo i mleko bez laktoze (mada on nikad nije voleo mleko i pije ga samo uz neki dodatak - kakao, neskvik...)

Sada ima 8.5 godina, prošle godine smo po preporuci naše pedijatrice bili u Tiršovoj kod dr Nataše (morala bih da pogledam kako se preziva). Urađene su sve analize, i na celijačnu bolest, na heliko bakteriju, i na neke koje nikad nisam čula. Urađen ultrazvuk. Sve u redu. Konačna dijagnoza je iritabilno crevo. Prvo je pio Flobian probiotik a posle mu je prepisala kapi Iberogast pre svakog obroka i dobrih 8 meseci se nije požalio da ga boli stomak. Zimus je bio bolestan pa se od tada opet žali povremeno ali čim pije Flobian bude ok.

Tvoje dete je malo za Iberogast kapi, sada sam pogledala, idu od 6. godine. Ali ovaj probiotik možeš probati. Ja ga rastvorim u soku.

< Poruku je uredio Ana RR -- 10.4.2020 13:04:32 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
6.4.2020 10:22:21   
princezica1
Mozes da probas Espumisan. Ako su gasovi problem pomoci ce.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 12:08:27   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Iscrpljena i mi imamo skoro dve godine i dalje nas muci stomak i ne znam sta da radite. I mi pola noci ne apavamo zbot vristanja jer dete treba da prdne.evo trenutno dajem multilac i spavamo par noci ok. Dete pretezno jede meso. Uzas kakva mu je ishrana ali pomisao da pojede boraniju ili jos gore ne dao Bog grasak isla bih da se besim. Mi smo radili svasta i analize stolice ali sve jw ok. Nama je tako od rodjenja. Ja ne znam kad ce proci ali se nadam da ce proci. Ponovicemo alergotest kad se oco zavrsi tamo mislim na vandrwdnu situaciju jer evo vec nedelju dana mu dajem i aerius. Iskreno bolje spava. Ne mislim da ga uspava eijus.pa brze zaspi nego bolje spava. Od konditorskih proizvoda dobije kindee cokoladu nekad ili crnu cokoladu. Sve ostalo mislik da mu smeta. Mi smo sludjeni totalno vise ali sw nadamo da ce proci




Hvala svima na odgovorima! Mnogo mi znaci kada oset_im da imam podrsku,jer me nj moji najrodjeniji ne razumeju. Niko nije probdeo noci sa njom kao suprug i ja. I niko je nikad nije cuvao.I mi isto mislimo za grasak i boraniju! Bas tako kao sto si rekla.Situacija je ista,ali mi ne jedemo nista mlecno,nikad cokoladu...Jedemo meso,ulje od kostica grozdja,krompir,gepu,jaja,banane,maline,grisine pardon i posna plazma.Mleko aptamil smo smanjili prosle godine u novembru kad je imala temperaturu i proliv,a ove godine je imala 7 dana sluz u stolici,pa smo ga izbacili.Tada smo i med izbacili,iako moj tata ima pcele i cist bagremov med.Caj od kamilice pijemo. Rosu vodu za sve,ali bas sve i kuvanje.Alergotestove iz krvi smo radili sa 9 meseci nije alergicna,ali da li postoji mogucnost netolerancije i kako se to utvrdjuje? Da li je neka od vas dve radila detetu neki test na to? Ja sma tolko guglala i pronasla neki test iz mokrace,gde se utvrdjuje svarljivost glutena i kazeina...uhhhhh,skup je ali ne znam da li je to resenje? Kakvo je vase dete preko dana? Moja je dosta nervozna placljiva i razdrazljiva dok ne kaki(to traje satima). Dok je bila beba nije mogla preko dana da spava,samo u rukama(ako je spustimo spavala bi po pola sata-sat dok je ne zaboli stomak).

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 12:12:59   
Iscrpljena
I samo da dodam da smo presli doktore od prof.Radlovica,dr Ivana Milovanovica,dr Atanackovic alergologa iz Tirsove i to sve privatno i niko nam nije pomogao. 

Uz to smo i upute dobijali za drzavnu ovde u kraju,gastroenterologa,koji isto nista.Jedino nam je jedna dr hirurg rekla d aje dete imalo analnu fisuru i da nju to boli i da zadrzava stolicu pa pravi zatvor.Ona je samo jednom.imala zatvor i vise ne,nema ni krvi u stolici. I po meni njoj smeta neka hrana.Pije probiotik Waya,rastvoren u ulju(tu nema dodataka) sa d3 vit.

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here