|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kalendar vakcinacije
16.7.2009 20:00:44   
guppy RR
ma... sve je to ..... tužno.
vakcinišeš se pa se nadaš da će biti dete ok user posted image


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kalendar vakcinacije
16.7.2009 20:06:59   
mihi
IZVORNA PORUKA: guppy RR

ma... sve je to ..... tužno.
vakcinišeš se pa se nadaš da će biti dete ok user posted image


baš tako Guppyuser posted image .

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kalendar vakcinacije
16.7.2009 22:53:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Jeste Guppy, to sam i ja negde napisala ali oni u tih 1% ubrajaju decu sa hroničnim bolestima, dijabet, hronična opst bolest pluća, neurološke bolesti, alergije i savetuju da se takva deca ne vakcinišu, a sad mogu i kod zdrave dece da se jave neželjena dejstva, kako biti pametan i reći neću da ga vakcinišem user posted image


A kako znaš sa 18 meseci da li ti dete ima neku hroničnu bolest? Meni se recimo astma pojavila sa dve godine.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kalendar vakcinacije
19.8.2009 10:27:12   
bordan
Oleg je 5.5 meseca dosada 12 vakcini imamo jos jedna ovog mesca Ditp i konacno da zavrsimo do godinu dana uzasno me je zao jer mnogo place jer u globali nije placliv.Placemo u duet i on i jauser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kalendar vakcinacije
19.8.2009 11:34:06   
Doroty
Mi sutra idemo na vakcinu i baš me hvata trema...

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu bordan)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kalendar vakcinacije
29.8.2009 12:20:13   
mrvica
jovana ima 4 godine a strahinj 2 meseca i vec prve vakcine nisu dobijali isto,A kada je Jovana dobijala diteper kada smo otisli na drugu dozu vakcine nismo je dobili jer ih nije bilo,a kasnije smo saznali da je bolje da se odlucimo za pentaxin jer se ove vakcine razvodnjavaju i to samo saznali od glavne sestre (koja je ujedno i dobra prijateljica mojoj mama) u decijem dispanzeru,tako da sam se sada sa Strahinjom odma odlucila za ovu vakcinu

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kalendar vakcinacije
20.2.2010 20:50:16   
Ducke
Imam glupo pitanje.
Da li sami vodimo dete na vakcinaciju ili nas pozovu iz DZ kad treba da dodjemo?user posted image
Moja kuma zivi na selu i nju pozivaju iz DZ na vakcinaciju, meni je prosto neverovatno da ce me neko u Beogradu pozvati da vakcinisem dete, ali opet - nikad se ne zna.
Kakva su vasa iskustva?

(odgovor članu mrvica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kalendar vakcinacije
20.2.2010 20:53:55   
Anoniman
Vodiš dete svaki mesec u savetovalište, kada dođe red na vakcinaciju, kažu. Bar kod nas je tako bilo. 

(odgovor članu Ducke)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kalendar vakcinacije
20.2.2010 20:59:19   
NadaR
Ducke, kod nas posle svake vakcine,sestra zapise na karton datum sledece!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kalendar vakcinacije
22.2.2010 13:52:43   
*Alexx*
Nema mnogo veze sa kalendarom vakcinacije, ali ima sa vakcinama uopšte, pa ću napisati ovde. Danas je Andrej trebalo da primi vakcinu protiv HepB. Za vikend je imao T. Moj razgovor sa pedijatrom danas, nakon što sam usput pomenula da je za vikend imao T.

PED: ne može da je primi (Hep B).
JA: Zašto?
PED: Zato što je imao T. Pa što mi niste rekli ranije da je imao T?
JA: Pa valjda piše u kartonu.
PED: Piše, ali na bolesnoj strani.
JA: Kako ja da znam da u kartonu ima bolesna i zdrava strana? (ovo nisam rekla, jer nisam htela da se raspravljam, ali sam pomislila).

Poenta je da dete mora da bude bar 10 dana zdravo da bi primilo vakcinu.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kalendar vakcinacije
11.3.2010 19:04:17   
SUPER MAMA
Mi smo pre sat vremena primili zadnju dozu vakcinu Di te per  t.j. revakcinaciju.I nadam se da cemo procu dobro veceras.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kalendar vakcinacije
15.4.2010 9:01:35   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Alexx RR


Poenta je da dete mora da bude bar 10 dana zdravo da bi primilo vakcinu.



I nama su to rekli. Una je trebala dobiti vakcinu 15.03. ali zbog upale grla nista nismo mogli. Evo danas idemo, ozdravila je fB, pa cemo videti hoce li opet imati T jer posle svake vakcine je ima.


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kalendar vakcinacije
14.5.2010 16:42:50   
NadaR
Milos danas trebao primiti diteper,hib i polio ..
Otisli jutros na pregled i vrati nas dr za ponedeljak .. imao je nekav mali osip ( mozda 3-4 tackice ) na ramenu ..
Dobija ih pred zubic redovno .. ali ..

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kalendar vakcinacije
23.5.2010 15:32:34   
mejvis
Dakle beba u 1. godini treba da primi u porodilištu BCG i HEPB,  1. mesec HEPB i onda 3 puta pentaksim kako ide po kalendaru.
U 2. godini ide MMR i pentaksim ponovo.

I to je to?!

Nije mi jasno ovde po RR kalendaru ima i u 6. mesecu HEP B a u nekom drugom kalendaru koji gledam to nema?
Ima li još nešto?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kalendar vakcinacije
31.5.2010 18:51:13   
New Mom
IZVORNA PORUKA: mejvis

Nije mi jasno ovde po RR kalendaru ima i u 6. mesecu HEP B a u nekom drugom kalendaru koji gledam to nema?
Ima li još nešto?

Ne znam za druge, ali vakcina protiv Hep.B se prima u porodilištu, posle mesec dana, posle 6 meseci i posle godinu dana. To je univerzalna šema, tako i odrasli primaju (0+1+6).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kalendar vakcinacije
31.5.2010 21:15:57   
mejvis
Tako je, i u 6. mesecu se prima, rekao nam je pedijatar!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kalendar vakcinacije
1.6.2010 1:45:33   
fibi
Nadam se da mi mozete pomoci.  David je od rođenja primao Pentaxim umesto domaće vakcine, ali je nakon revakcine pre mesec dana (sa 18 meseci), dobio da treba da dođe i za mesec dana kako bi popio domaću Polio vakcinu. koliko znam do sada ovo nije bila praksa i ne znam čemu još jedno pijenje Polio vakcine kad je več primio Pentaxim? Ovo nij elični stav pedijatra kako su mi rekli u Halo bebi već praksa koja se primenjuje po onome što sam do sada proverila samo u Novom Sadu. Kao što rekoh, ne vidim zašto bih dete vodila da pije nešto što je već dobio kroz Pentaxim. Da li moram to da uradim, tj. postoje li neke posledice za neprimanje ove vakcine. Takođe u privatnoj praksi u NS se ovo nepraktikuje. Odkud ovakve razlike?

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kalendar vakcinacije
1.6.2010 7:06:33   
sanji
Idemo sutra na vakcine i muka me hvata u napred! user posted image Onda smo valjda mirni do godinice! 

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu fibi)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kalendar vakcinacije
1.6.2010 8:08:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: fibi

Nadam se da mi mozete pomoci.  David je od rođenja primao Pentaxim umesto domaće vakcine, ali je nakon revakcine pre mesec dana (sa 18 meseci), dobio da treba da dođe i za mesec dana kako bi popio domaću Polio vakcinu. koliko znam do sada ovo nije bila praksa i ne znam čemu još jedno pijenje Polio vakcine kad je več primio Pentaxim? Ovo nij elični stav pedijatra kako su mi rekli u Halo bebi već praksa koja se primenjuje po onome što sam do sada proverila samo u Novom Sadu. Kao što rekoh, ne vidim zašto bih dete vodila da pije nešto što je već dobio kroz Pentaxim. Da li moram to da uradim, tj. postoje li neke posledice za neprimanje ove vakcine. Takođe u privatnoj praksi u NS se ovo nepraktikuje. Odkud ovakve razlike?


Ja sam Luku Pentaximom vakcinisala pre 3,5-4 godine (sada puni 4 god, pa...), tada me nisu zvali na Polio.
Ne razumem zašto žele da mu daju Polio ponovo, ako ga je primio kroz Pentaxim.

(odgovor članu fibi)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kalendar vakcinacije
1.6.2010 13:16:30   
fibi
nije ni meni jasno. Mislim da ga necu voditi da pije taj Polio. svakako nije u sistemu vakcinacije posebno naglasen, a dobio ga je kroz Pentaxim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kalendar vakcinacije
1.6.2010 15:52:35   
anajid
Mi smo jutros primili 2 vakcine,u levu i desnu ruku,joj kuku,kad je zaplakao srce mi se steglouser posted image user posted image user posted image !
Za sada spava,videcemo sta ce biti kasnije,nadam se sve ok!

(odgovor članu fibi)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kalendar vakcinacije
8.6.2010 13:43:28   
Anoniman
Sad me zove poznanik, imaju ćerku, mala će u oktobru 2 godine. Primila je 4 doze Pentaxima, i zovu je da dođe da popije Polio. Kakve su to gluposti sada kada se Polio nalazi u Pentaximu?

(o tome je pisala i fibi koji post iznad)


< Poruku je uredio Tashke -- 8.6.2010 13:44:09 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kalendar vakcinacije
15.6.2010 10:01:22   
New Mom
Danas nam je mesec dana i primili smo drugu dozu protiv Hep.B. Dušu malu moju jako izgleda boli nogica, vakcina jako peče (samo kad se setim...). A sledeća vakcinacija nam je 20.07., prva doza Pentaxim-a. Imaćemo 10 nedelja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kalendar vakcinacije
15.6.2010 15:36:46   
Anck Su Nmaun
Jooj ja nista ne znam ni sta prima ni kad  user posted image ...  sutra idemo na prvo savetovaliste pa cemo da vidimo user posted image

Pise da je primljena terapija u porodilistu Kvit.1 mg i.m ...znate li sta je to?


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 15.6.2010 15:39:54 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kalendar vakcinacije
15.6.2010 21:13:13   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pise da je primljena terapija u porodilistu Kvit.1 mg i.m ...znate li sta je to?


Pretpostavljam da to znači vitamin K od 1mg dat u mišić.
Koliko se sećam šta sam pročitala u literaturi, vitamin K se tada daje bebama jer se tako sprečava da dođe do razvoja hemoragijske bolesti, tj. krvarenja. Takođe, negde sam pročitala da se to obično daje ako beba ne sisa odmah kolostrum koji je navodno bogat time, a majčino mleko nije (pa se preporučuje čaj od koprive porodiljama). Sad koliko je to validno, ne znam.

Anck, trebalo bi da je dobila vakcinu protiv tuberkuloze i prvu dozu protiv hep.B u porodilištu (ako ne u porodilištu, najkasnije u toku prvog meseca). Na prvom savetovalištu ide prva revakcinacija protiv hep.B, a dalje od 2, 2 ipo ili 3 meseca, zavisi od dr.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here