|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 15:05:36   
eugenija
Odrastanje s barem jednom djevojčicom u obitelji pomaže ljudima da se lakše nose s problemima, dokazali su psiholozi u najnovijoj studiji. No, kad su dečki u pitanju, to pravilo ne vrijedi.

Djevojčice povezuju svoje voljene i ohrabruju ih na jasnije izražavanje osjećaja, vjeruju znanstvenici. Profesor Tony Cassidy sa Sveučilišta u Ulsteru, koji je provodio ovo istraživanje zajedno sa znanstvenicima sa Sveučilišta u Leicestereu, vjeruje da sestre doprinose boljem mentalnom zdravlju.

'Sestre nas nagone da otvorenije komuniciramo i povezujemo se u obitelji. Braća, s druge strane, imaju suprotan efekt. Emocionalno izražavanje je osnova dobrog psihološkog zdravlja, a sestre u obitelji upravo to promiču', tvrdi prof. Cassidy.

Djevojčice koje imaju sestre su neovisnije i više im je stalo do uspjeha. Taj je efekt još snažniji kod djece razvedenih roditelja, što sugerira na to da se sestre više oslanjaju jedna na drugu i pružaju si podršku kad su im roditelji razvedeni.

Profesor Cassidy rekao je da najgore prolaze dečki koji imaju samo braću: 'Možda je to zbog toga što dečki imaju prirodnu tendenciju da ne razgovaraju o problemima. Kad su u kući samo dečki, oni onda šute i ne diskutiraju o stvarima koje ih muče. Djevojčice, s druge strane, čine upravo suprotno.'

Istraživanje je provedeno na 571 odrasloj osobi u dobi od 17 do 25 godina. Jedinci su negdje u sredini što se tiče optimizma i sreće. Znanstvenici tvrde da jedinci imaju snažnu komunikaciju izvan doma. Pokazalo se i da imaju jednaku društvenu podršku kao i djeca s braćom i sestrama, ali ona ne dolazi od obitelji već od okoline.


Izvor




_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 15:07:33   
Sneža
Ih,cmok za moju sestruuser posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 15:10:42   
Anoniman
blago mom bratu sto ima mene user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 15:11:23   
eugenija
Moja drugarica ima dve sestre, moja ujna takođe...
I u sreći i u nesreći, uvek su skupa.. Razlika u godinama nije velika, pa su kao prave drugarice.. Raspredaju o svemu i svačemu, skupa idu na putovanja i imaju bezrezervnu podršku i razumevanje, uskaču jedna drugoj u pomoć gde god i kad god zapne..
Ja takođe imam dve sestre, ali iz tatinog drugog braka, i nismo odrasle skupa. Svejedno mi pružaju ogromnu radost, ali sam kao mala maštala da imam jednog brata starijeg - zaštitnikauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 15:12:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

blago mom bratu sto ima mene user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 15:15:01   
Sneža
Ja se sa mojom sestrom(rođenom)do pre par godina nikako,ali nikako nisam slagala,tek sad kad smo malo poodrasle se sve više pronalazimo i sve bolje slažemouser posted image .Ali sam zato braću(od strica,ujaka) obožavala,stalno jurcala za njima,izlazila s njima,obožavala slušati njihove priče...

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 15:17:24   
eugenija
Snežo, verujem da si i ti njih činila srećnimauser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 15:19:23   
Sneža
Ma zezaju me sada da sam bila kao mala mačkica koje se nisu mogli nikako otrestiuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 15:20:41   
eugenija
user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 16:16:53   
sneza24
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

blago mom bratu sto ima mene user posted image

i mom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 16:25:16   
Ana RR
Imala sam 8 osam godina kada se rodila moja seka i ucinila me najsrecnijom na svetu! Ja sam je cuvala, kupala, presvlacila, hranila, setala, ucila zivotu...
A sada ima 20 godina, redovan student na filoloskom fakultetu, druga godina i sad ona sve nas poducava! Uskoro cemo svi propricati spanski user posted image

Moja seka koja inace ima Tarnerov sindrom, i za koju su lekari na rodjenju rekli da nije ni fizicki ni psihicki zdrava i da nije ni musko ni zensko user posted image

Moja lepotica, moja pametnica, moj andjeo!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 16:27:59   
Sneža
Ana,prvi put čujem za Tarnerov sindrom,jel sad sve u redu sa sestrom?Izvini ako sam bila direktnauser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 16:35:13   
Ana RR
Tarnerov sindrom je poremecaj hormona rasta i posle Daunovog sindroma jedan je od najcescih. Uz pomoc nekih hormonskih injekcija (koje su UZASNO skupe) uspela je da poraste oko 154 cm, pije cikloproginovu da bi imala ciklus, i na zalost, devojcice sa Tarnerovim sindromom ne mogu da imaju decu user posted image

Ali ona je izuzetno hrabra, nikada u zivotu se nije pozalila da je neko zadirkuje zbog niskog rasta a znamo da je toga bilo. Ona je nase najvece blago!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 16:36:54   
Sneža
Srce malouser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 16:42:09   
Ana RR
Nema osobe koja nju ne voli, pozitivna, nasmejana, vesela, umiljata, ma bas je srce!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 17:00:04   
sneza24
Ana jel mozes da otvoris temu o tome ako ti nije problem.Imam drugaricu i mislim da ima Tarnerov sindrom pa bih htela da znam nesto vise o tome.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 18:39:30   
NadaR
Meni je uvijek bilo zao sto nemam sestru... imam jednu od tetke,dosta je starija od mene i s njom skoro da i nemam nikakav odnos!
user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 21:49:04   
afrodita
IZVORNA PORUKA: Sneža

Ja se sa mojom sestrom(rođenom)do pre par godina nikako,ali nikako nisam slagala,tek sad kad smo malo poodrasle se sve više pronalazimo i sve bolje slažemouser posted image .Ali sam zato braću(od strica,ujaka) obožavala,stalno jurcala za njima,izlazila s njima,obožavala slušati njihove priče...


Pitam se... pitam... da nisi ti moja sestra...
Dok sam bila mala uvek mi je zelja bila da imam
rodjenog brata, sa sestrom sam se cesto svadjala
a bracu od tetki i striceva obozavala
Danas se moja sestra i ja mnogo bolje slazemo
i vise volimouser posted image


(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
2.4.2009 21:54:19   
Sneža
user posted image možda i jesmo,šalim se,evo ja sam upravo bila na kafici u gradu sa mojom sestričicom,i istorokale,ismejale,eh što je lepo imati sestruuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
18.2.2011 22:10:29   
Brana
mene cini srecnijom, imam sestru stariju od mene 8,5g. user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
18.2.2011 22:12:18   
anajid
O da,ja imam dve set_re i zaista me cine srecnijom,pogotovo starija,jer sam sa njom jaaaaaako bliska,mladja je puno mladja od mene!Al sam sad rekla!user posted image

Nadam se da cu i ja Andriji roditi jednu sekicu!Da bude srecniji!user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
18.2.2011 22:13:12   
indy_25
nemam sestru i citav zivot patim zbog toga. Imam brata i volim ga puno ali sestra je sestra zavidim svima vama koje imate sestru user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
18.2.2011 22:14:22   
Brana
IZVORNA PORUKA: indy_25

nemam sestru i citav zivot patim zbog toga. Imam brata i volim ga puno ali sestra je sestra zavidim svima vama koje imate sestru user posted image

moja zaova mm ne cini srecnijim on kaze bolje da sam jedinac i ja se slazem sa njimuser posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
18.2.2011 22:15:24   
anajid
Indy,bas sam i ja o tome razmisljala,pa mi se cini da je ipak bolje ako su deca istog pola,mozda lupam,ali mi se cini da su bliskiji ako su istog pola!Da ne bude ona izreka :Sestra bratu uvek rad,brat sestri kako kad!"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sestre nas čine srećnijim?!
5.11.2017 16:26:26   
Anck Su Nmaun
Uvek mi je bilo zao sto nemam rodjenu sestru

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here