|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
20.5.2009 23:40:36   
stevajela
Iscitala sam sve postove vezane za ovu temu.Nikako mi se ne dopada ucena bilo cim,igrackama,hranom,izlaskom,...
Jedina kazna koja je primerena,kako za malu tako i za vecu decu, jeste tajm aut.Tajm aut podrazumeva izolaciju deteta.
Kako to izvesti?Kada dete uradi nesto za sta smo ga vec prethodno upozorili da ce biti kaznjeno ako to uradi treba ga izolovati negde gde ce samo "razmisliti" o svojim postupcima,a da taj prostor ne bude nesto gde moze da se igra ili sa necim zanima,npr spavaca soba roditelja.Vreme koje je potrebno da dete provede broji se na minute i koliko godina toliko minuta,npr 2 god-2 minute,10 god-10 minuta.
Ovaj tajm-aut ne samo da je dobar za dete koje ce se smiriti i zaboraviti na ono sto je radilo a zasta je kaznjeno,vec je narocito dobar i za roditelje.Roditelj je jednostavno sprecen da odradi onaj vrhunac besa,iritiranosti i ljutine koju mu dete priredi,pa samim tim nece izgovoriti niti postupiti kako ne treba.
Dok sam radila sa decom i pre nego sto sam imala svoje, ovo je najbolji metod kaznjavanja.
A sto se tice onog necu da se obucem,jos samo malo da ostavim nesto, a vi kasnite na posao,ne vidim da je tu neki problem.Deca ne razmisljaju kao mi i nemaju osecaj za vreme.Vremenom ce ga steci,a mi do tada moramo biti strpljivi i da imamo snage da stalno lepo,polako i sa finim tonom objasnjavamo vec po 1000 put, da zurimo,jer mama i tata moraju da rade,da se moramo obuci da se ne prehladimo,itd...

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 8:31:21   
Anoniman
Ja u kući nemam prostoriju u kojoj mom detetu nije zanimljivo, a druga stvar je da se ne smiri i ne razmisli, urla iz sveg glasa sa svoje 2godine čak i narednih 15min u drugoj prostoriji.

(odgovor članu stevajela)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 8:35:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja u kući nemam prostoriju u kojoj mom detetu nije zanimljivo, a druga stvar je da se ne smiri i ne razmisli, urla iz sveg glasa sa svoje 2godine čak i narednih 15min u drugoj prostoriji.


Isti slucaj.
Jos da dodam da kad izadje iz sobe kaze "evo ja sam se smirio" i posle 2 minuta ponovo pocinje da pravi lom.
Sreca pa nije svakog dana takavuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 8:37:15   
Anoniman
kaznjavala sam i ja par puta tako sto posaljem u drugu sobu .... al tada mi moze komsiluk poslati muriju na vrata kolko ona urla i vristi 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 8:39:27   
Anoniman
Kod mog deteta sad pali kad mu kazem da ga necu poslusati. Kad on trazi nesto ja mu ne dam i kazem "vidis kako je to kad mama tebe ne slusa?" To ga pomalo i pogadjauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 8:43:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja u kući nemam prostoriju u kojoj mom detetu nije zanimljivo, a druga stvar je da se ne smiri i ne razmisli, urla iz sveg glasa sa svoje 2godine čak i narednih 15min u drugoj prostoriji.


Isti slucaj.
Jos da dodam da kad izadje iz sobe kaze "evo ja sam se smirio" i posle 2 minuta ponovo pocinje da pravi lom.
Sreca pa nije svakog dana takavuser posted image



ISTO!

I ta priča sa "ti nećeš - neću ni ja" isto pali! user posted image user posted image  PIH, nema ti Tickera Zille, koliki je tvoj?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 8:47:51   
gracija
Mislim da ni jedna od nas,ne moze dijete smirivati po nekom sablonu,kao sto ti "stevajela" preporucujes.Svako dijete je prica za sebe,a samim tim svako dijete ne dozivljava na isti nacin neku kaznu.Kad posaljem dijete u sobu ili cosak,vidim da joj to bas nesto tesko i ne pada.I naravno poslije te kazne nastavlja tamo gdje je stala...Tako da ja moram da je kaznjavam drugacije,tipa neces dobiti igracke,neces gledati crtic i sl.

< Poruku je uredio gracija -- 21.5.2009 8:54:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 8:52:25   
prolece
moja isto urla kad je zatvorim u sobu. ima dve godine, a dva minuta nisu nikakva kazna za nju, za dva sata bi se mozda i smirila. sad je ignorisem i za sad pali, kad nesto nece da uradi ja kazem da sam ljuta i necu da pricam sa njom, i onda krene gomila pitanja, lepo me testira, ja cutim i posle deset minuta ode i uradi to sto je trebalo. samo da potraje ovako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 8:52:47   
Anoniman
Nema mi Tickerauser posted image Ne znam zasto.

Moj ima tri godine i 2 meseca.
Nevezano za ovu temu, juce je mm otisao po njega u zabaviste i mali se silno obradovao. Par minuta kasnije mu je ispricao kako su mu drugari rekli da nece ici kuci, da niko nece doci po njega. Njega je to jako pogodilo. Juce celo popodne je bio jako dobar i mazan, a jutros pre polaska u zabaviste je pitao hoce li neko doci po njega.
Joj kakav emotivac! A deca su tako surova!!!

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 10:06:06   
mamanp
Popodne ih izvedemo po gradu ili do parka. Krenemo kuci i sto ugleda poznate ulice koje vode do stana pocne da place i da se pretura iz kolica - nece kuci. Kuci je vriska, piska, po nekoliko minuta sedi u kolicima i nece da izadje iz njih, dok meni ne pukne film i ona dobije po guzici. Pred svaki izlazak ja se vec brinem kako cu je uvesti unutra.
Kako dvogodisnjem detetu objasniti da mora kuci i da ce opet sutra izaci vani, i kako njoj objasniti da kad kazes da ucuti to i uradi, a ne da vristi iz sveg glasa?
Kupila sam skoro nekakve kroasane obojima, ona njenu donekle pojela, sin je tek naceo. Ona vristi, hoce onu njegovu, ja mu kazem da joj ne daje, vristi, vristi...a on jadan sve trpa u usta da bi ona sto prije ucutala i valjda vise nije mogao da je trpi dao joj je kroasanu, ona je automatski ucutala, ma ko makazama da sam joj presekla vrisku...Mala je a toliko je ubezobrazila da niko vise od nje nema mira, sve je po njenom, sve sto hoce to i dobije...Ponekad mi bude zao sina, zbog nje bezobraznice on ostaje bez necega sa cim je poceo da se igra. Ako on gleda jedan kanal na TV ona hoce drugi - bude po njenom, ako on uzme nesto da se zabavlja - ona TO hoce, domaci ne moze da pise od nje - ona hoce olovku...ma kod mene je nekad prava ludnica.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 12:37:22   
Dora
...A ne, ucena ili pretnja kod nas više ne vredi paru jednu! BATINE!!! Samo batine traži ovo malo razmaženo i dozlaboga bezobrazno derište! Epa, batine će i da dobija, i to ne bilo kakve.

Već danima, mesecima, kad god krenemo negde ja imam tremu i neku muku kako da se izborim sa njim. A nije više mala beba pa da ne razume. Stalno noćnu moru od njega. A sve mu čovek da, sve ispunjava. Što mi bolji- on sve gori. Svi smo taoci malog bezobraznika!

Odem ti ja sad sa njim u prodavnicu. Prilazimo prodavnici a on brzinom svetlosti juri da uleti unutra i usput nabraja šta ću sve da mu kupim. Ja da ga zaustavim, da se s njim dogovorim- ne vredi. Počinje scena za sve prisutne: Vriska (u stvari kreštanje), bacanje po onom prljavom betonu, zacenio se! Vuci, drži, ne vredi. Ništa ne vredi. Totalno bespomoćna.
E, tu mi puca film. Vučem ga u zgradu dok nas svi prate pogledom zaprepašćeni. Još u liftu krećem da ga bijem. Dolazimo kući, ubacujem ga u sobu pa preko kolena i sve rukom po dupetu dok mi ruka nije utrnula. Krešti on- pa šta, kreštao je i do sad, a trčala sam oko njega ko budala! Mali nezahvalnik!!!

Sad sedim i pokušavam da se smirim. Srce mi lupa i muka mi je, počinje glava da me boli. Plačem.
Ali, ni malo mi ga nije žao! Ni malo!!! To što je tražio- to je i dobio. I svaki dan će. Dok god ne bude moglo sa njim da se ode MAKAR u prodavnicu pored zgrade.user posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 12:41:50   
Anoniman
Dora user posted image  Ajmo na Štrand popodne. Kaže mi kolega da je trava na Špicu super pokošena da deca trče po njoj i da stalno ima neki program.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 12:42:24   
Dora
A da, ne stoji na tickeru, ima 3 godine i mesec dana!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 12:46:28   
Dora
Jooj, Tašo, bih ja, ali on ima boginje! Luka mi je kod mame u Zr, srce moje kako je on dobar.
Inače, na Štrandu smo stalno, pa ćemo se videti uskoro nadam se, samo da prođu boginje. Izludeću Prvo Luka a odmah za njim i Balša... user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 12:49:28   
Anoniman
Joj da, zaboravila sam.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 12:50:39   
Dora
Ali vi uživajte i za nasuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 12:52:39   
Anoniman
Ne ide mi se samoj, a baš i nemam s kim. Ili su trudni pa padaju u nesvest od vrućine, ili imaju novorođenčad koja pada u nesvest od vrućine. user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 12:54:17   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 14:56:05   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Dora


Već danima, mesecima, kad god krenemo negde ja imam tremu i neku muku kako da se izborim sa njim. A nije više mala beba pa da ne razume. Stalno noćnu moru od njega. A sve mu čovek da, sve ispunjava. Što mi bolji- on sve gori. Svi smo taoci malog bezobraznika!




A ja mislila samo da je ova moja takvauser posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2009 19:29:46   
Dora
Tašo, može od ponedeljka! Vodiću Luku, on je ozdravio kreće u vrtić pa posle podne! Mi ne padamo u nesvest kad je skitnja u pitanju, tu smo imuni na sve!user posted image  

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 13:50:30   
Anoniman
Dora mila, hajde viri u temu Rr druženje MAJ. user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:26:02   
bebać
IZVORNA PORUKA: Dora

...A ne, ucena ili pretnja kod nas više ne vredi paru jednu! BATINE!!! Samo batine traži ovo malo razmaženo i dozlaboga bezobrazno derište! Epa, batine će i da dobija, i to ne bilo kakve.

Već danima, mesecima, kad god krenemo negde ja imam tremu i neku muku kako da se izborim sa njim. A nije više mala beba pa da ne razume. Stalno noćnu moru od njega. A sve mu čovek da, sve ispunjava. Što mi bolji- on sve gori. Svi smo taoci malog bezobraznika!

Odem ti ja sad sa njim u prodavnicu. Prilazimo prodavnici a on brzinom svetlosti juri da uleti unutra i usput nabraja šta ću sve da mu kupim. Ja da ga zaustavim, da se s njim dogovorim- ne vredi. Počinje scena za sve prisutne: Vriska (u stvari kreštanje), bacanje po onom prljavom betonu, zacenio se! Vuci, drži, ne vredi. Ništa ne vredi. Totalno bespomoćna.
E, tu mi puca film. Vučem ga u zgradu dok nas svi prate pogledom zaprepašćeni. Još u liftu krećem da ga bijem. Dolazimo kući, ubacujem ga u sobu pa preko kolena i sve rukom po dupetu dok mi ruka nije utrnula. Krešti on- pa šta, kreštao je i do sad, a trčala sam oko njega ko budala! Mali nezahvalnik!!!

Sad sedim i pokušavam da se smirim. Srce mi lupa i muka mi je, počinje glava da me boli. Plačem.
Ali, ni malo mi ga nije žao! Ni malo!!! To što je tražio- to je i dobio. I svaki dan će. Dok god ne bude moglo sa njim da se ode MAKAR u prodavnicu pored zgrade.user posted image



Dora ako će ti za utjehu,sličan post sam napisala na temi 'deca se često ne ponašaju u skladu sa svojim godinama'

U zadnje vreme sam mal te ne skoro svaki dan u toj situaciji!I nemoćna sam,kontam dal grešim igdje,da se popravljam,dok ima vremena...ili je do njega,da ga bijem,pošto ništa drugo ne pomažeuser posted image


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:29:41   
mamanp
Zove me sin maloprije, nece vise da zivi sa nanom u stanu. Posvadio se sa nanom i kaze "Ili cu da pobegnem od kuce ili da zivimo kod druge nane, necu vise da zivim sa njom" i place ko da ima dvije godine.user posted image

E, pobegla bi i ja od nje da imam kud.user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:32:08   
Lu
Kod nas pali kazna u sobu,ponekad je dovoljno samo da zaprijetim a ponekad ga stavim i on plače,plače,plače i kad se isplače viče mama neću više biti zločast,neću više plakati, molim te pusti me
i onda se stvarno smiri...do idućeg putauser posted image

Ali to je meni normalno,ja shvaćam da dijete ne može biti poslušno onoliko koliko bi mi htjeli i sva djeca rade gluposti samo moramo znati na koji način da bar malo "ukrotimo"svoje.
 

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
26.5.2009 14:33:53   
mamanp
Ma i mi smo bili takvi, ako ne i gori. Ja se ljutim na ovo moje dvoje, a mi smo pravili vece nestasluke, samo sto to sad necemo da priznamo

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here