|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
2.8.2011 13:35:05   
Didy
Stefan kad legne u krevet, onda tek hoće vode da pije.user posted image
A kad mu mm kaže da nešto ne može, onda kaže - Ali mama mi je rekla da tako treba.user posted image Ili obrnuto.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
2.8.2011 13:37:10   
Snelle
Ja ne smem više da iščitavam vaše postove...kad vidim šta me čeka vrti mi se u glavi user posted image  user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
2.8.2011 13:40:05   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Didy

Stefan kad legne u krevet, onda tek hoće vode da pije.user posted image


Ovu fazu je i Mihajlo imao user posted image Prvo da pije vode, pa taman legde, pa mu se piški, pa onda opet vode i tako 560 puta user posted image


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
2.8.2011 13:40:12   
Didy

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja ne smem više da iščitavam vaše postove...kad vidim šta me čeka vrti mi se u glavi user posted image  user posted image


Ti idi u temu Da se smejemo našoj deci.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
2.8.2011 13:41:41   
Didy

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

IZVORNA PORUKA: Didy

Stefan kad legne u krevet, onda tek hoće vode da pije.user posted image


Ovu fazu je i Mihajlo imao user posted image Prvo da pije vode, pa taman legde, pa mu se piški, pa onda opet vode i tako 560 puta user posted image



Ja mu samo kažem - E, tako, sad je dosta, nemoj više da nas zoveš jer nećemo doći. Obično upali.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
2.8.2011 15:57:49   
Brand new mama
Znala sam da nisam samauser posted image mada,cini mi se da se sad malo i unormalio.Kod nas je bila faza inacenja+dobio brata+bile babe i tetka kod nasuser posted image .Znaci-nije me fermao kad su otisli ni 5 %.Mislila sam da sam ja jedina u gradu koja vristi za djetetom(potencijalno i jesam-nema puno Slavenauser posted image ) A ukljucivanje rerne i vristanje da prica na Skype su mi na prvom mjestu,gurkanje bate dodje kao intermeco...
Ali stverno,poslije dva mjeseca je bolji(ili sam se ja navikla). tjesim se da nece dugo...do osamnaeste,onda ga saljem ili na faks ili u vojsku(ima da je vratim licnouser posted image )

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
30.9.2011 9:22:31   
Lu
Mene je moje dijete juče razbijesnilo, više zbog mm, kojem je to napraviouser posted image

Kaže mu tata da mu donese novčanik iz kuće da ide nešto kupiti a on, ne mogu ja!
Mene je to toliko naljutilo, znači čisti bezobrazluk, tata mu je samo rekao u redu sine i to je već imalo neki mali utjecaj ali sam se onda ja nadovezala, e fino sad kad ti nešto zamoliš mamu ili tatu mi ćemo reći ne mogu, šta misliš jel to u redu, da nikad nikoga ne poslušamo za nešto, jel želiš tako da se odnosimo?
Pognuo je glavu, ispričao se tati i obećao da će ga ubuduće slušati, lopov mali!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
30.9.2011 13:41:28   
ivaj
E blago tebi ako ti je ovo najveci problem sa detetomuser posted image
I vidis kako je on fin,pa se na kraju i izviniuser posted image

Zato ti mene nekad ne razumes...


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
30.9.2011 13:44:29   
Snelle
Lu, ti si baš stroga mama user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
30.9.2011 14:58:09   
lanajelena
Lu kod tebe bar te reci imaju efekta,mi kad L zamolimo nesto ona ne mogu,ja ponovim sto si ti rekla a ona na to ma da vi mene samo terate da vam ja donosim pa nisam ja sluskinja user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
30.9.2011 15:02:12   
Snelle
user posted image  LJ, ja obožavam tvoju Lanu, genijalna je user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
30.9.2011 21:09:33   
Lu
IZVORNA PORUKA: ivaj

E blago tebi ako ti je ovo najveci problem sa detetomuser posted image
I vidis kako je on fin,pa se na kraju i izviniuser posted image

Zato ti mene nekad ne razumes...



Ne znam zašto to misliš?
Ako imamo različite metode odgoja ne znači da ja ne razumijem tvoje ili bilo čije probleme i da nisam svjesna činjenice da nisu sva djeca ista.
Trudim se da pričam u svoje ime, šta i kako radim sa svojim djetetom, neke stvari ne opravdavam i to kažem javno ali ne sudim drugim roditeljima, ako sam te nečim navela da tako misliš, žao mi jeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
30.9.2011 21:10:19   
Lu
IZVORNA PORUKA: Snelle

Lu, ti si baš stroga mama user posted image

Jesam, priznajem, ali samo kad trebauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
6.10.2011 9:39:48   
Anoniman
Evo i tu da se iskukam user posted image

Sama sam sa Mišom cele nedelje (muž radi do kasno), a on je u katastrofa izdanju već danima...
Ponovo je počeo da mi se baca na prelazu od čega dobijam nervni slom! Skuplja kamenje po ulici, pa ih baca na sve strane-na prolaznike, izloge, neki dan je sa kamenjem ušao u radnju i bacio u staklene vitrine user posted image Konstantno ga jurim, urlam do iznemoglosti, glas sam izgubila, otimam mu to kamenje iz ruku, dobije i po turu-ništa! Samo udari u histeriju kad mu ih uzmem. A moram da ga izvedem u šetnju (svež vazduh i tako to) i naravno da poobavljam stvari u gradu koje bi inače mm uradio da nije na poslu... Ušli u apoteku po lekove za njega, on uzeo da siluje onu okretnu stolicu kod merača pritiska, ne mogu ga dozvati, ne reaguje na prekor, a ruke mi dupke pune, ova apotekarka mi postavlja sto pitanja, red iza mene, neka baba dobacuje.... Poludela sam! user posted image Kod kuće baca u besu sve igračke-razvaljuje ih o pod, inati se, namerno prevrće čašu sa vodom/čajem/jogurtom da bi sve prolio, dira stvari po kući koje NIKAD nije dirao... Potpuno je odlepio! I stalno je tako besan da ga sve ne prepoznajem user posted image A ja sam autoritet u kući i čvrsta reč i strah i trepet i ništa mi od toga ne pomaže... Potpuno je imun na svaku opasku, prekor, packu, zabranu... Samo bude još gore! Nisam pametna, ali mi snage ponestaje...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
6.10.2011 10:09:45   
Snelle
Nina, ja sam provalila da kod moje L оštra reč, povišen glas i zabrana samo imaju kontraefekat. A kada fino pričam, pa još to zvuči kao umiljavanje...efekat je neverovatan - sluša sve bez pogovora. Naravno, treba vremena da to počne da deluje. Kada ništa ne pomaže - ignorišem, a to je vrlo retko. Verujem da si pokušala sve, pa i to da budeš fina i tiha, i znam da je svako dete za sebe, kao što sam to već spomenula na drugoj temi user posted image  ali možda da počneš da forsiraš tu "moju" metodu? Čisto da probaš 10ak dana, da vidiš da li ćeš uspeti nešto.
Moj brat od ujaka je bio užasno nemirno dete. Njegova majka je vikala non-stop na njega, tukla....tako da je on na kraju nije fermao ni 2%, jer se svaki dan sveo samo na urlanje njegove majke. Dete više nije znalo koja je razlika izmedju toga kad radi nešto što je dobro, a kad nešto što nije....bojim se da i vi ne odete u tom pravcu user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
6.10.2011 10:14:03   
Anoniman
Joj Snelle ja inače sa njim uvek, ali uvek govorim tiho (i nosim psa sa sobom user posted image -joj muko pređi na drugoga) ali na ulici dok beži nekoliko metara ispred mene a ja pretovarena moram da dreknem da ne istrči na ulicu, ne udari o nekog ili nešto, ne razbije nešto...
A on kad zajuni toliko vrišti, takve decibele niste čuli! Mogu ja do sutra da šapućem, on bre ne čuje top da pukne u tom trenutku user posted image Ne znam postoji li metoda koju još nisam isprobala. Ignorisanje kući još nekako, na ulici-ni slučajno!

I da - on je konstantno pohvaljen za sve što dobro uradi. Tako da verujem da razlikuje kad napravi dobro, a kad je napravio srnj! Bukvalno tapšemo za svaku uspešno stavljenu kašiku u usta, za pipi-kaka na nošu, za pospremljene igračke, za to što siđe kad mu se kaže, nikad to ne propuštam. Isto uvek se skreće pažnja na greške. Ali mazgoglav je užas!!!


< Poruku je uredio n i n a -- 6.10.2011 10:18:00 >

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
6.10.2011 10:17:21   
Snelle
Pa da, ignorisanje na ulici je nemoguće i naravno opasno user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
6.10.2011 10:18:46   
Olga75
Nina ali ako ni na ulici ne reaguje na vikanje i na pljuskanje po guzi onda ti ostaje samo da ba bez reci uzmes i sklonis user posted image
negde sam procitala kad dete kroz plac i viku , onako histericno nesto prica treba mu normalnim tonom ponoviti njegove reci pa ce videti da se njegovi zahtevi razumeju i prestace da histerise
npr :  hocuuuuuu ovoooo , buaaaa ,
ponovis : hocu ovo i to par puta



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
6.10.2011 10:32:36   
Anoniman
Olga on tek počinje da priča.... A to što viknem je zato što ne mogu da ga stignem fizički. Toliko je brz da ne veruješ. I meni lepo ostavi svoj motorić ili biciklu, a on uhvati džadu. I još njegova torba na mom ramenu, motor i uvek još koja kesa plus-brzina mi je jednaka pužu golaću user posted image Ako ne dreknem, ne stižem da ga zaustavim da nešto uradi.
A ovo u apoteci sam se osećala kao kompletan idiot-ja sve fino (imam je l' publiku) pa nemoj Mihajlo, ne smeš tamo da ideš, ne smeš to da diraš, to nije naše, dođi mami da pokažeš kako ti voziš ovaj tvoj motor, Mihajlo, Mišo, ljubavi (a šta mu mislim u sebi dok se on apsolutno ne odaziva-bolje da ne pišem! user posted image ), pa onda još sufliranje iz reda, pa onaj idiotski kez i sleganje ramenima, a svi me gledaju kao: vidi ovu kako je ne vaspitala ovo dete!

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
6.10.2011 20:41:09   
Lu
IZVORNA PORUKA: n i n a

... pa onda još sufliranje iz reda, pa onaj idiotski kez i sleganje ramenima, a svi me gledaju kao: vidi ovu kako je ne vaspitala ovo dete!


Tu misao izbaci zauvijek iz glave, sve dok se obazireš na to ne možeš da se skoncentrišeš na dijete, ja sam operisana od tog osjećaja u javnosti, apsolutno me ne zanimaju ni komentari ni pogledi jer u glavi imam svoj cilj a to je da uradim najbolje za svoje dijete!user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
7.10.2011 13:19:45   
ivaj
nina,ima nade veruj miuser posted image

Moja Jana uskoro puni pet godina i konacno mogu da kazem da se smirila.Vise se ne treska,nema napade histerije,cak sta vise slobodno mogu da kazem da je postala poslusna i nekako se uozbiljila.
Ima svoje momente,ali boze moj,to je njen temperament.

Tako da,sacekaj jos koju godinu i proci ceuser posted image
A do tad-znas moje misljenje.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
7.10.2011 13:25:32   
Anoniman
Lu hvala na podršci user posted image Ivaj i ja se nadam da će jednog dana da mu dođe iz dupeta u glavu više!!! user posted image

A juče smo opet malo ležali na pešačkom, i pošto sam mu zabranila kamenje, on uzeo da skuplja kestenje pa to baca na prolaznike! user posted image A kad sam ga isprašila, išao je na metar ispred mene sa sve podignutim prstićem koji je vrteo i vikao: no-no baci! user posted image

Ceo dan sam davala maksimum da ostanem staložena, i kad je uveče zaspao, samo sam osetila grč u želudcu i bol u mišićima od stresa user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
7.10.2011 13:29:09   
lanajelena
Joj Nina isti slucaj ,pre neki dan smo bili kod lekara jedno dva sata,zivi blam me je pojeo kakvo je to ponasanje bilo
(a bila sam ubedjena da ga je proslo i mislim da jeste dok je isao u vrtic,nadam se od ponedeljka da krece opet) to je plakanje iz sveg glasa,lupanje na doktoricina vrata,vristi da mu dam da pije iz flasice (male rose) a vec unapred znam da ce da se polije(a nisam mu ponela majicu) i kad mu ne das baca se na pod i udara rukama po podu ili udara Lanu,mene,izvodila sam ga milion puta napolje smiri se i cim udjemo opet isto,ali mene nervira sto kad hocu da ga uzmem da se smiri on se tako izvija da mislim da ce mi svakog trenutka ispasti iz ruku a bas je jak user posted image  

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
7.10.2011 13:33:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lanajelena
ali mene nervira sto kad hocu da ga uzmem da se smiri on se tako izvija da mislim da ce mi svakog trenutka ispasti iz ruku a bas je jak user posted image  


ISTO!!! Ti njegovi "mostovi" me izluđuju!!! Zabaci glavu tako unazad da samo gledam da ne udari o neki zid u blizini user posted image
Neki dan sam ga nosila, da izvineš, usranog pod miškom kao džak krompira dok se on zacenjivao do iznemoglosti user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
7.10.2011 13:35:42   
*Alexx*
LJ, ja mislim da je ta histerija njima svojstven način izražavanja revolta zbog kretanja u vrtić. Isti problem imam sa Andrejem. Tako je bilo i kad je dadilja počela da ga čuva, trajalo par meseci, posle se smirio. I evo sad opet. Kažnjavaju nas što ih ostavljamo, sve je to normalno (mada ću ja da poludim zbog toga). 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

prevara
stsanja

Ukoliko nadjete fotke svog partnera sa ljubavnicom,sta ce te uraditi?

ostaviti ga (43%)

oprostiti mu (4%)

vratiti istom merom (11%)

dobro razmisliti (43%)


Ukupan broj glasova: 141

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here