|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sistematski pregled
4.11.2012 20:25:27   
cockic
e lesice jer to obavezno zdavlje boze sina dugo nisam vodila kod dr. mada isli smo jednom kod prijatelja dr pa nam ova nas iz dz nije ni trebala pa me zanima jer obavezan taj sistemacki tj.jer se inace u tom uzrastu ide user posted image mi smo samo bili sa 26 meseci na vakcini pneumo 23 ali nije imao nikakav sistemacki a ja se nesecam da je nesto napomenula.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: sistematski pregled
4.11.2012 20:33:31   
lesica
Ma kod naše dr tj. u zvezdarskom dz-a sistematski pregledi se vrše nekih 2-3 nedlje pred rodjendan,a L sad ima vanredni jer njena dr smatra da to sad nakon kontrole kod endokrinologa treba da uradimo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: sistematski pregled
4.11.2012 20:51:39   
cockic
a dobro,mada mogu okrenuti dz pa pitati ovih dana jer sramota neznam koliko mi je dete visoko i tesko.kucna merenja visine nesto nisu meni tacna najbolje je kod njih na onim vagama sto mere i tezinu i visinu.i to je staro ali valjda je tacnijeuser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: sistematski pregled
5.11.2012 12:18:37   
New Mom
Nama je sistematski oko 3.rođendana, kad pored savetovališta kod pedijatra i stomatologa treba da idemo kod psihologa, defektologa i logopeda.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: sistematski pregled
5.11.2012 13:53:14   
Snelle
Mi smo poslednji sistematski imali pred drugi rođendan, a sledeći su nam rekli da je tek sa 4. godine i to nikako ne podrazumeva i odlazak kod psihologa, defektologa... Ja bih volela da je to malko ozbiljnije.

< Poruku je uredio Snelle -- 5.11.2012 13:55:41 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: sistematski pregled
5.11.2012 14:03:26   
lesica
Prosto mi je neverovatno koliko se ceo ovaj sistem razlikuje od opštine do opštine.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: sistematski pregled
19.1.2013 16:36:27   
Cvrčko
Mi na sistematski sa sinom idemo za mesec dana, pošto je sad u januaru napunio tri godine. E sad, ja znam da sigurno idemo kod logopeda, stomatologa i ortopeda, ali za ostale detalje pregleda ništa ne znam.... Za ove dodatne preglede ćemo valjda dobiti upute, a šta rade u dispanzeru-valjda visina, težina... Šta još?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: sistematski pregled
19.1.2013 17:33:41   
New Mom

IZVORNA PORUKA: New Mom

Nama je sistematski oko 3.rođendana, kad pored savetovališta kod pedijatra i stomatologa treba da idemo kod psihologa, defektologa i logopeda.

Dr mi kaže da sem pedijatra i stomatologa (što treba da odradimo oko rođusa) ovo ostalo ostavimo kad bude imala bar 3,5 godine, jer kaže da je problem oko komunikacije sa nepoznatim ljudima, pa onda bzvz cimaju roditelje. Da će tada biti spremnija za saradnju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: sistematski pregled
20.1.2013 8:15:39   
Anck Su Nmaun
Nama nista o ovome nisu rekli user posted image

A sistematski svaki se svodi na merenje, visine i tezine, i jel dobro jede..vazi sve 5

Sledeca vakcina pred polazak u skolu! Dovidjenja

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 20.1.2013 8:17:45 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: sistematski pregled
20.1.2013 16:43:19   
Cvrčko
Bila mi drugarica danas, obavili su sistematski-pedijatar, zubar, idu uskoro kod ortopeda, a za logopeda su rekli da je pomeren na 4-ti rođendan. I to je to, koliko sam razumela.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: sistematski pregled
20.1.2013 18:28:53   
New Mom
ASN, već sam pisala, kod nas u DZ i u savetovalištu piše na onim tablama za obaveštenja pacijentima.
A nama je i dr rekla.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: sistematski pregled
27.5.2013 0:27:17   
Azra_
Kada sam poslednji put bila u savetovalištu, sa oko 12 meseci, dr nam je rekla da se vidimo sa 18 meseci kada je sistematski... E sad, da li je tu podrazumevala samo merenje, i taj pregled kod nje, ili i zubara, oftamologa, krvnu sliku... Znate li vi mame? Sistematski sa 1,5god?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: sistematski pregled
27.5.2013 15:14:08   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: New Mom

ASN, već sam pisala, kod nas u DZ i u savetovalištu piše na onim tablama za obaveštenja pacijentima.
A nama je i dr rekla.

Kod vas stoji zato sto se ti svi pregledi i rade tu,kod nas moze samo klasican merenje visine,tezine a za ovo se ide u ZOV,to obavestenje je stajalo u vrticu kad je Lana trebalo da ide...Ank znaci ako zelis (nije obavezno ali znaci)zakazujes u ZOV

Ispala sam kao neka nadrndana...NM user posted image

< Poruku je uredio lanajelena -- 27.5.2013 15:15:12 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: sistematski pregled
27.5.2013 15:18:01   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: Cvrčko

Bila mi drugarica danas, obavili su sistematski-pedijatar, zubar, idu uskoro kod ortopeda, a za logopeda su rekli da je pomeren na 4-ti rođendan. I to je to, koliko sam razumela.

Nama su rekli da cemo tad i kod oftamologa,i ne znam da li ima jos nesto.Mislim sa 4g.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: sistematski pregled
10.6.2013 10:43:40   
lanajelena
Sledece nedelje bi trebali da idemo na sistemstski

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: sistematski pregled
29.10.2013 16:38:25   
Olga75
mi danas dobili poziv na kontrolni sistematski pregled u razvojno savetovaliste , radi pracenja razvoja mog petogodisnjeg deteta
zakazala sam za 04 11 u 15 poslepodne pa da vidimo kako se razvija
a oftamolog bi trebao da dodje u vrtic , jos nije potvrdjen datum

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: sistematski pregled
30.10.2013 0:44:02   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Azra_

Kada sam poslednji put bila u savetovalištu, sa oko 12 meseci, dr nam je rekla da se vidimo sa 18 meseci kada je sistematski... E sad, da li je tu podrazumevala samo merenje, i taj pregled kod nje, ili i zubara, oftamologa, krvnu sliku... Znate li vi mame? Sistematski sa 1,5god?


valjda beše samo krvna slika i urin, merenje težine i visine i to je to.
U četvrtoj godini, tj izmedju treće i četvrte ide sistematski gde se proverava sve. tako sam j za Danila sada doibila da ga vodim kod oftamologa i ortopeda i da radimo krv i urin. Treba da idemo i kod zubara.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: sistematski pregled
30.10.2013 1:05:28   
Azra_
Za sada nismo radili ništa osim krvne slike. Čudno mi je jer su sestrića već sa dve god.slali i kod zubara, oftamologa, logopeda...to tamo spada u redovne preglede u okviru sistematskog pregleda. Nisam znala kako je u Nišu, ali dr mi kaže da nema potrebe pre treće godine.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: sistematski pregled
30.10.2013 9:37:58   
Tiziana
U Bgd je obavezan sistematski pregled zubar,oftamolog,fizijatar.. Cini mi se da vec sa 12m daju upute.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: sistematski pregled
7.3.2015 5:32:47   
mila83
Mimu ove godine ocekuje sistematski pregled pred upis u skolu, znam da ide sve po redu. A Dimi u julu puni pet godina, obicno dva tri meseca pre toga bude sistematski.Sad sam zaboravila sta sve ima, klasicno merenje tezine,visine,pritiska, kod fizijatra stopala,kicma, zubar, oftalmolog,mislim da sada ide i psiholog,secam se da je Mima nesto crtala i odgovarala na pitanja tipa "Koje boje ti je jakna?" pa je moja Mima dala i preopsiran odgovor sa detaljima,pricalica jednauser posted image ocekujem poziv uskoro...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: sistematski pregled
10.3.2015 10:56:06   
mila83
Stigao nam je poziv za 20.3.,pisacu sta je sve bilo od pregleda, to je pred upis u prvi razred.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: sistematski pregled
23.5.2015 20:46:25   
mila83
Prosao sistematski,zaboravih da pisem ovde.
Pored klasicnog pedijatrijskog pregleda,visina,tezina,merenje pritiska, bila je kod oftalmologa, stomatologa, kod ORL,fizijatra(za kicmu i stopala pregled) logopeda su obavili u vrticu.Primila vakcine i dobila potvrdu da moze u 1.razred.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: sistematski pregled
6.7.2015 23:19:25   
vikiveki
Sistematski u školi je super stvar jer na njima se mogu utvrditi neke nepravilnosti u razvoju i na vreme ih lečiti.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: sistematski pregled
6.7.2015 23:26:21   
mila83
I ja mislim,pogotovo za decu koja ne idu redovno na kontrole kod pedijatra.ili nisu bili dugo na pregledu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: sistematski pregled
6.7.2015 23:28:37   
vikiveki
Da nije bilo sistematskog u školi mi ne bi na vreme uočili kako se ćerki kičma savija.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here