|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba odbija mleko
29.8.2014 11:31:22   
dunja RR
Di, izgleda da su i nama tek sada krenuli, sa 2,5 meseca.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Beba odbija mleko
29.8.2014 11:35:37   
Diabla
Ok mi je to (tj nije ok), jer doji. Pa se sadrzaj mlijeka mijenja. Sergej je od prvog dana na Aptamilu, pa dje sad krenuo da pjevauser posted image . Nista, opet cu se vratiti na Biogaiu, kao da ce to nesto pomoci. Hvatam se za slamku!

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Beba odbija mleko
29.8.2014 12:09:29   
branki*
ja takodje mislim da su grcevi u pitanjuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Beba odbija mleko
29.8.2014 13:42:54   
doktorkakristal
DIABLA probaj prvo nest za grceve,pa ona promeni mleko

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Beba odbija mleko
29.8.2014 15:01:51   
Klarita
Diabla, ja sam iz prve pomislila da je u pitanju flasica ili ti cucla. Mozda su mu mali otvori, pa ga nervira sto mora da ulaze veci trud i snagu da bi pio mleko. Ujutru je bas bas gladan, pa onda vuce jaceuser posted image ne znam, meni odmah to palo na pamet i pre menjanja mleka da sam na tvom mestu ja bih probala sa vecom cuclom, otvorima, kako goduser posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Beba odbija mleko
30.8.2014 15:37:35   
Diabla
Klarita, bila si gotovo u pravu. U pitanju je cucla na flasici. Slucajno mu davala vodu na malu flasicu sa isto tri rupice i plakao je. sjetim se da imam staru cuclu sa jednom rupom i vratim je. Kad, gle cuda! Od tada ne place. Izgleda da mu je prebrzo islo i to ga nerviralo. Jeste da mu treba 16 sati da ispije dozu, ali bolje i to nego da vristi.
ko bi rekao, uglavnom vriste jer im ide presporo. user posted image

Hvala svima na odgovorima i pomoci! user posted image user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Beba odbija mleko
30.8.2014 22:12:46   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Diabla

Nisam pametna user posted image nikada nije imao grceve, zasto bas sada?



Kosti su grcevi krenuli sa 4-4.5 meseca. Skoro se smirilo ali bas ima osetljiv stomacic. Tako da je moguce user posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Beba odbija mleko
31.8.2014 23:27:18   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Diabla

Klarita, bila si gotovo u pravu. U pitanju je cucla na flasici. Slucajno mu davala vodu na malu flasicu sa isto tri rupice i plakao je. sjetim se da imam staru cuclu sa jednom rupom i vratim je. Kad, gle cuda! Od tada ne place. Izgleda da mu je prebrzo islo i to ga nerviralo. Jeste da mu treba 16 sati da ispije dozu, ali bolje i to nego da vristi.
ko bi rekao, uglavnom vriste jer im ide presporo. user posted image

Hvala svima na odgovorima i pomoci! user posted image user posted image


Diabla, radujem se kao za svoje dete, jer znam sta su muke kad ne pije kako valja user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Beba odbija mleko
16.2.2015 20:47:28   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: sanela86

Moja beba vec treca nedelja ima zapaljenje uva,stara je 2 meseca.
Pila je palitreks sedam dana,posle toga joj se malo smirilo i pocela je po malo da pije,bilo je lepo 2-3 dana kada je pocela ponovo da nepije,za 24 casa pije nekih 400gr,kasnije smo otisli kod doktora ustanovljeno je da beba i dalje ima upalu uva,sada pije Cedaks vec 3 dana ali nista bolje da krene da pije mleko,neznam sta vise da radim.....


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Beba odbija mleko
16.2.2015 21:32:26   
milicicak
Normalno je da ne piju mleko kad imaju upalu uha jer ih boli kad gutaju.
Ali ja bih bebu odvela ponovo kod dr da pogleda uho, sa odgovarajucim antibioticima stanje bi trebalo da se poboljsava mnogo brze.
Mozes samo da je mazis, pevas, ljuljas i nutkas mleko svako malo. I da pokusas da je hranis u snu.
Svako dobro i da sto pre ozdravite ti zelim :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Beba odbija mleko
16.2.2015 21:59:49   
Ivanka 75
A da probas da joj dok pije mleko drzis toplu oblogu na uvetu da ublazi bol?
Ne znam samo da li to sme kod tako malih beba

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Beba odbija mleko
16.2.2015 22:09:16   
sanela86
Verujtwe neznam ni vise sta da radim,sve mislim bice bolje iz dana u dan ali jos nista.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Beba odbija mleko
26.2.2015 11:58:04   
zumbuli
Pozz drage mame.Imam bebu od 2 meseca i 20 dana.Beba je znatno smanjila da jede po ulasku u treci mesec.Od rodjenja se mucimo sa hranjenjem, prvo je sisala pa nije dovoljno napredovala,potom sam se izmlazala i pila je moje mleko na flasicu.Rodjenja je sa 3200 i prva dva meseca je napredovala po 1kg.Medjutim,pocetkom treceg meseca je pocela da se buni i da jede dosta manje. Imala je do pre nedelju dana upalu uha koja je sanirana antibioticom.Po malo slini, stavljamo fizioloski i vadimo pumpicom slinice.Od pre 3 dana je hranim dok spava samo,jer ovako nema sanse da joj stavim flasicu u usta. Juce sam probala da je nasisamam,jer vise ne znam sta nisam probala da bih je nahranila. Prihvatila je da sisa juce celog dana i to super,skoro sve mi isprazni dojke.Medjutim danas nece ni to.Beba je inace vesela,guce,igra se i super je. Jedino place kad treba da jede, i to se dere kao jazavac. Kaki sluzavo dosta,ali su mi rekli da je to jer joj se sliva iz nosa pa ona guta.Znate li o cemu se radi???

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Beba odbija mleko
26.2.2015 12:07:19   
milicicak
Zumbuli, mozda joj ne prija polozaj ili je muci stomak.
Ima tema strajk dojenju pa mozda tamo pronadjes neki savet.
Svako dobro :)

(odgovor članu zumbuli)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Beba odbija mleko
27.2.2015 21:04:39   
doktorkakristal
ako ne prihvata ni flasicu a usi su ok,onda je hrani u snu dok ne prodje faza,dosta dece ima taj period i uglavnom brzo prodje,samo polako i smireno,kad prestane sekrecija iz nosa prprati stolicu da li i dalje ima sluzi,mozda ne bi bilo lose da malo korigujes ishranu ako pije tvoje mleko mozda joj nesto smeta

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Beba odbija mleko
30.11.2015 19:44:15   
jess021
L od juce nece flasicu ni da vidi, ne znam sta da radim. Non stop siki, ali nemam dovoljno mleka i onda place. Do juce je posle svako obroka pila oko 90ml, nekad sve nekad malo manje.
Ne znam sta da radim, samo odjednom vise nece. Mislim da nije do vrste ad mleka, jer ona nece ni da proba.
Sta da radim?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Beba odbija mleko
30.11.2015 20:12:23   
choopa choops
jess pa stavljaj je onda da sisa, tako će ti se još više mlijeko pojačati, jedi dobro i pij dosta tečnosti. Možda plače zbog grčića? Uglavnom, bebe plaču iz raznoraznih razloga, neke više, neke manje, a najvjerovatnije da uopšte ne plače jer je gladna. (Ako će ti bit lakše vagaj je svaki dan, ukoliko se ne varam dojena beba treba da dobijaod 20 do 60gr dnevno). Moraš da prestaneš da se sekiraš oko toga, jer stres može samo loše da utiče na cijelu situaciju. Kad se ti smiriš, i ona će biti mirnija sigurno! user posted image Drži se, svaki početak je težak, kad se jednom uhodate biće puuuno lakšeuser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Beba odbija mleko
30.11.2015 20:17:33   
branki*
Jess,sve se slazem sa choopom.stavljaj je da sisa sto cesce ,mleko ce ti nadolaziti sto cesce sisa.moguce da su grcevi.bebe su cudljive i promenljive,sa njima nikad nisi nacisto!najbitnije,nemoj da se stresiras,jer je prolazno i nece joj nista biti,grlim vas!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Beba odbija mleko
30.11.2015 22:27:03   
jess021
Choopo, Brankiuser posted image
Od 16h ona sikiuser posted image
Nije sikila dok smo je okupali i ja se malopre tusnula. Sad je mirnauser posted image
Ma ja cu biti presrecna samo da se resimo ad mleka. Nego jutros me uhvatila panika, nece flasicu i ne mogu da je razbudum, haos.
Sad sam dobro.
Hvala vam!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Beba odbija mleko
15.1.2016 17:40:24   
Наташица
имам питање: која је дневна количина млијека коју беба од 6 мј. треба да попије? сада је на адаптираном потпуно. њена дневна количина млијека не пређе 250мл, чврсту храну једе, ништа не одбија и то добро једе. навече има кашицу за лаку ноћ. пробала сам промијенити дуду, тј. величину исто је. користмо НАН и мислим да није до млијека, обзиром да га је пила и док је мања била. фино напредује. отприлике по 900 гр мјесечно. крвну слику тек треба да радимо сл. седмице. са старијом цурицом нисам имала тих проблема. да ли је она сита па не жели да пије млијеко? гуглајући и гледајући таблицу на кутији млијека количина коју треба да попије је баш велика. каква су ваша искуства? хвала.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Beba odbija mleko
15.1.2016 22:09:38   
IvanaSK RR
Mislim da nemas razloga za brigu ako dete lepo napreduje. Sve je to individualno ko koliko popije, pojede.
Videces i posle krvne slike, ali mislim da ce biti ok.

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Beba odbija mleko
15.1.2016 22:14:28   
dunja RR
Natasice, meni je u S isto sa 6 možda i malko ranije, ali tu negde, krenuo da odbija AD, ali je i on i sisao pored AD. Ali do tada je voleo zaista i sisu i flašicu. Samo je flajku jedan dan bacio i i dan danas neće da okusi AD ( a da nije u kašici). Ne znam da li jedete kašice (pirinač, kukuruz) pa možeš na taj način, sa kašicama) uneti AD, čisto da budeš mirna.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Beba odbija mleko
17.1.2016 10:45:49   
Наташица
хвала вам. мирнија сам. почећу јој додавати и у кашице. чврсту храну једе супер, само млијеко нешто баш не жели. ујутро попије једва 180. све после је нешто мрљаво.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Beba odbija mleko
22.6.2016 22:44:23   
malena39
Pozdrav mamike. Treba mi pomoc. Moj D ima 8.5 mjeseci I poslednja 3 dana kako mu je izbio cetvrti zubic nece ni da pogleda flasicu s mlijekom. Nadoknadjujem saxraznim zitnim kasicama koje se prave s mlijekom ali mislim da to nije dovoljno. Kad vidi flasicu s mlijekom vristi kao blesav, a vodu pije bez problema. Sve nesto mislim da mu je 5-6 cvrstih obroka puno, pa rijesih da vas pitam ima li ko kakav predlog da ga privolim na mlijeko. Hvala

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Beba odbija mleko
22.6.2016 22:51:03   
serpica
Mislim da je 5,6cvrstih obroka mnog za bebu od 8m neka ima rucak i veceru ujutru neka pije mleko a do rucka neku vocnu uzinu. Mozda je samo period ili mu vise ne odgovara to mleko. Da li pije AD?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu malena39)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here