|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
5.3.2018 16:22:54   
daki81
Da,zaboravila sam da napisem,bebac sad u martu puni godinu tako da eto ako sve bude po planu imace 13 meseci kad bude operacija,zato mi i jeste kako smiriti i "objasniti" da treba da miruje...mislim kad prodje dejstvo vec operacije.Rekli su nam da je sada najbolji trenutak za operaciju oko godinu dana.Nemam reci da vam zahvalim na svakom savetu zaista,kao majka znam da razumete koliko znaci svacije iskustvo,prosto da covek zna sta moze da ocekuje,ja bar tako volim.Hvala!

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
5.3.2018 18:09:42   
Queen Lady
Ja sam na jednoj kontroli pre operacije pitala hirurga, bas to, kako da miruje kada je mnogo aktivan, na sta mi je on rekao, nista vi ne brinite, svi su oni u tom uzrastu aktivni i nemirni, Sve to kod njih brzo prodje. I verovatno ima istine u tome, da kod njih to sve mnogo brze prolazi i zarasta. Ako vam je hirurg ok, pitaj ga slobodno i za to, kazi da ti je aktivan. Kazem t ovaj moj je 5 dana posle operacije "skako" i prevrtao se po krevetu kao da nije imao operaciju, a i sad posle mesec dana svaki put nas opominje da mu ne diramo pisu kada treba da se piski, da se presvuce... Meni je sestra taj dan kada su nas pustili kuci rekla da moze sve normalno da radi, da sedi, da piski normalno.... Mada je on sam posle setanja po kuci sam trazio da legne da odmori. Jeste jedno 10 dana, kada treba da cucne bio oprezan, i prvo kleknuo na jedno koleno, pa onda spustio i drugo. Osetice i tvoj da ga boli, iako ima samo godinu dana. Verujem da nece moci bas odmah
da bude aktivan kao sto je sad. Tako da verujem da ce i tvog maleckog brzo da prodje. Jos je manji, brze ce da zaboravi. S su sad na drugom testisu videli vodenu kilu (na desnom, a operisan mu je levi), koju nije imao pre operacije nespustenog testisa. Nadamo se da ce da se povuce. Ako se ne povuce, taman ce mukica da zaboravi na ovo prvo i opet ce morati na operaciju. A tad ce da bude jos stariji (ako mu ne odrade do maja).... Ranije sam mislila, dok nisam imala decu, lakse je odgajati musku decu, sad kad vidim sta me sve snadje, vidim da nije laske ni jedno ni drugo :D Oba pola imaju neku "muku".

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Nespusten testis (retentio testis)
5.3.2018 20:53:45   
daki81
E pa mene mogu da cekaju muke i jednog i drugog pola,dva decaka,jedna devojcicauser posted image ,nadam se da ce mas malo postedeti.Znam da je kod dece svaki oporavak mnogo brzi i laksi,hvala Bogu da je tako,iskreno naravno da nije svejedno bez obzira koja je operacija u pitanju i sama sam imala tri carska reza pa nazalost znam,najvece brige su mi oko anestezije ali to se u tom uzrastu ne moze birati koja ce a s obzirom da kod nas ne rade spustanje oba testisa prilikom jedne operacije taman sto se dete oporavi aj opet sve ispocetka ali kad se mora...nadam se da ce vasem decaku do naredne kontrole to vec proci samo od sebe,da ne prolazi on a ni ti sve ponovo...

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 253
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here