|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 10:32:58   
isidora88
mateji je izasao ekcem na ruciuser posted image sve najgore je na mene povukao.
moram da kupim mustelu opet. neko vreme sam ga kupala seba med-om, chicco-m i sad uzela babylove i razocarala se, mislim da mu je od toga izasao ekcem.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 10:33:12   
milicicak
Vonavoj, ja sam prvo isprobala kombinaciju La Roche-Posay Lipikar ulje za kupanje i Toleriane rich kremu istog proizvodjaca. Nisam nesto zadovoljna. Sad sam presla na Stelatopiu, prezadovoljna sam. Planiram i ulje za kupanje da kupim. Dermatolog mi je rekla da su kod problematicnih decijih koza najbolja ulja za kupanje pa koju god marku da nadjes da vam odgovara.

Zemunka, nema glupih pitanja, samo glupih odgovora user posted image koliko sam ispratila tvoja devojcica je prilicno svetla, pa se spremi da cete imati problema sa kozom (meni su bar tako rekli). Iz mog iskustva, najbolja je prevencija, dakle, nadjes kozmetiku koja detetu najvise odgovara, hidriras kozu i mazes svaki dan kremu. A da ce se ekcem vratiti pri nekom padu imuniteta, nazalost hoce, ne mora da bude na istom mestu. Ali ako se koza pre toga dobro neguje i ekcem ce brze i lakse da prodje.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 10:46:38   
vonavoj
zasto je to sve tako skupo...Da li je moguce da nasi proizvodjaci ne umeju to da naprave,nase apotekeuser posted image user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 10:54:43   
milicicak
Von, mozda i mogu, samo treba da ubodes sta detetu prija, ima puno prirodnih krema sa nevenom, nocurkom...
Ja sam licno pocela da se radujem kad bilo sta od stvari koje mi trebaju za T platim ispod 2000user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 11:09:49   
vonavoj
user posted image user posted image strasno...i moja cerka je svetle puti,kosa plava,oci plave..sve na oca i njegoveuser posted image user posted image ..i to je morala da pokupi!
mackacu je,isprobavacu svasta..ali krecem od jeftinijih,jer nije alarmantno!
zaova ce mi poslati neku uljanu kupku,koja sme da se koristi samo 2 nedelje..Linola,tako nesto...

< Poruku je uredio vonavoj -- 31.1.2014 11:11:09 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 11:16:51   
Peace*
Oprezno sa Linolinom uljanom kupkom jer sadrži ulje kikirikija. Zille je prošla kao bosa po trnju jer je tek naknadno utvrđeno da je mali alergičan na kikiriki, imali su više štete od nje nego koristi.
Ako ćeš najjeftinije, kupi galsanu u apoteci.
Maži elokom 1x dnevno, a Galsanu 2x dnevno. Za zimske dane je super, za leto je previše masna.
(naravno elokom samo 5 dana, a galsanu slobodno nastavi na duge staze. Galsana je neutralna masna podloga koja se koristi za razblaživanje krema)

< Poruku je uredio Peace* -- 31.1.2014 11:19:02 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 11:20:26   
vonavoj
Da,da..hocu da kupim galsanu! To si mi dobro rekla na fb!!user posted image
sa tim da joj mazem i telo,te delove koji su suvlji.

< Poruku je uredio vonavoj -- 31.1.2014 11:21:26 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 12:54:02   
Peace*
Joj ja uopšte ne povezujem imena na fb sa nickovima sa RR

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 13:02:17   
vonavoj
user posted image user posted image juce mi je Jana napisala...ispod vinca!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 13:19:12   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Peace*
Ako ćeš najjeftinije, kupi galsanu u apoteci.
Maži elokom 1x dnevno, a Galsanu 2x dnevno. Za zimske dane je super, za leto je previše masna.
(naravno elokom samo 5 dana, a galsanu slobodno nastavi na duge staze. Galsana je neutralna masna podloga koja se koristi za razblaživanje krema)

Ne samo najjeftinije vec bogme radi posao. Kolja na to najbolje reaguje.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 13:21:55   
vonavoj
user posted image user posted image to volim da cujem!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 13:29:19   
Peace*
Zato što nema nikakvih konzervansa, nema niiiišta! Ja sam Marku jako dugo to koristila jer se dr bojala da bi mogao da reaguje na konzervans iz Mustele.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 13:43:12   
Modessty
Da se i ja oglasim ovde jer muku mučimo sa ekcemom na obrazima već više od mesec dana. I mislim da mu jedino prija obična pantenol krema. Kupila ja i mustelu Stelatriu. Krene od nje kao bolje pa opet na kraju ništa. Sad samo mažem Pantenol. A po savetu lekara kupila sam uljanu kupku Avene Trixera. Kupla ga dva puta u tome i sad ima neke siten kao bubljičice svuda po telu. Nisu crvene, već je samo onako koža pod rukom sva tačkasta. Mislim da je od kupke. To tek sad skontah kad sam pročitala Tašin post!
Evo šta sadrži: Avene thermal spring water, ethylhexyl palmitate, cocos nucifera oil (coconut oil), peg-25 hydrogenated castor oil, caprylic/capric triglyceride, water, disodium laureth sulfosuccinate, carthamus tinctorius (safflower) seed oil,oenothera biennis (evening primrose) oil, benzoic acid, chlorphenesin, disodium edta, glycerin, glycine soja (soybean) seed extract, pentylrhamnosides, sodium magnesium silicate

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 13:45:58   
Peace*
Što Stelatria Mod? (zar nisam već negde to pitala) Stelatopia je za ekcematoznu kožu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 13:51:52   
Modessty
Ona kao obnavlja oštećenu kožu
Evo piše - Purifying recovery cream, irritated skin
navodno nema konzervanse, parfeme, veštačke boje
Stelatopia nije pomogla ni Danilu a evo ni Nikoli

Šta misliš o kupki o kojoj sam gore pisala? Tek sad videh da sadrži kokosovo ulje i još štošta što bi moglo da izazove alergijsku reakciju

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 14:27:38   
Peace*
Ne znam. Ja nisam probala ni jednu kupku sem Mustele.

Evo sastava Musteline kupke: HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ETHYLHEXYL COCOATE, MINERAL OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, PEG-6 ISOSTEARATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UNSAPONIFIABLES, PROPYLENE GLYCOL DIPELARGONATE, LECITHIN, LAURETH-2, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, ETHYL CYCLOHEXYL PROPIONATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE
Izvor: KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 14:28:49   
Peace*
A to što pišeš da mu se pojavilo, ustvari izgleda kao da se naježio, jel? To je i M. imao jedno vreme, i onda nestalo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
31.1.2014 18:34:43   
Modessty
Da baš tako. Kaoda se naježio. ALi svuda ima, i po nogama i rukama ipo telu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
1.2.2014 10:45:22   
vonavoj
nema galsane...zvala apoteku...kaze nema je vise,ima neka zamena..smorila sam se!
ali mi se javila drugarica,napravice mi ona kremu sa vitaminima,pantenol,ta druga podloga,pa da probam.... tipa 100g ce izaci oko 400din..

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
1.2.2014 11:15:50   
New Mom
Hm. Zamislite sad Koljinu kozu - dobio je sinoc boginje i ekcem se reaktivirao.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
1.2.2014 11:22:30   
Peace*
Joj NM, ja se toga toliko plasim. Bezala sam od boginja koliko god sam mogla.
Mod nama je to prosto u jednom momentu neatalo. Isto je bilo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.3.2014 18:05:38   
Ninananana
Citajuci probleme koje ljudi imaju sa malim bebama,ekcema koji se javlja kod beba,jer su one ustvari najosetljivije,resila sam da se uclanim i time pomognem svima koji imaju problem sa tim.Nekada sam i sama imala ekcem,kao beba,jeste to davno bilo, ali da bi izbegli raznorazne preparate koji sadrze veliki broj supstanci koji lose utice na bebe jer opet ponavljam,mala divna stvorenja su najosetljivija.
Moji roditelji su ne znajuci cime vise da me lece,doktori su preporucivali razne kreme koje su pomogle samo da se ekcem povuce i posle nekog vremena bi se opet pojavljivao, na kolenima, butinama,rukicama, culi od prijatelja da neki doktor na jugu Srbije pravi kreme cime uspesno leci ekcem svih mogucih oblika,ne samo kod beba vec i kod odraslih....da naglasim,nasi prijatelji su imali isto problemsa svojom bebom.....a oni su pak dobili preporuku od nekih svojih prijatelja koji su izlecili svoju bebu a imala je i mama problem sa ekcemom....
Ja sada imam 30 godina,izlecena sam u najranijem periodu zivota za veoma kratak period i nikada vise se ekcem nije pojavio.....Preporucujem svima toplo da probaju lecenje ovom kremom jer sam spletom okolnosti skoro cula od drugarice koja je dobila bebu da je imala problem sa ekcemom kod svoje bebe i culi su od nekih pak prijatelja da taj doktor i dalje pravi kreme kojima USPESNO LECI EKCEM KOD BEBA KAO I KOD ODRASLIH!!!Drugarica je narucila kremu,do nikakvih iritacija nije doslo,cak od jedne kreme se ekcem povukao.....Toplo bih svim mamama preporucila da se ne muce sa raznoraznim preparatima....ova krema je zakon!!!
PPozzz

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
7.4.2014 8:39:59   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Da baš tako. Kaoda se naježio. ALi svuda ima, i po nogama i rukama ipo telu



e ovako izgleda moje dete sada user posted image . to su neke kao male bubuljcice i izgleda kao da se najezila. koza je hrapava i ima iznad dlana prema laktu, na butinama u blizini prepona i na stomacicu. vidim da se siri. kupam je sa bekutanom vec skoro godinu dana i nikada joj nije smetao. mazem joj i kremicu posle svakog kupanja.
sta mislite, da li treba da je vodim kod lekara ili da menjamo kozmetiku? da kupim neku kremu?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
7.4.2014 9:53:01   
mali_mis
bubulence, najbolje je da odvedes dete kod lekara, on ce ti reci sta kako...sto se menjanja krema tice, ima ih milion, ne verujem da zelis na svom detetu da isprobavas bas svaku.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
20.7.2014 11:26:36   
Diabla
Ne mogu da pristupim temi o njegi koze bebe, pa ovdje na brzinu da postavim pitanje...

Bebi se na zadnjoj strani butina pojavili suvi krugovi koji su jedva vidljivi okom, ali se osjete na dodir. pretpostavljam da nije ekcem, ali vec nekoliko dana tretiram Mustela mlijekom za tijelo, izmedju stavim pavlovicevu, ali cini mi se da se samo siri. promijenila sam vlazne maramice, i cini mi se da je tada sve pocelo. To su neke pampers narandzaste. Sinoc sam sa njima skidala sebi maskaru i tako su me pekle oci.

Inace ga kupam Chicco kupkom i Chicco sapunom samo guzu kad se ukaki. tako sam i prvog sina, pa nisam imala problema. DA li da mijenjam kupku i izbacim sapun? Citam da se samo treba kupati u vodi sa malo ulja, ali da li se tako mogu sa guze sprati bakterije?

Robu perem sa malo praska(Fax sensitive), bez omeksivaca.

Ljubim sve forumasice, zao mi je sto nisam vise tu da se druzimo kao nekada, ali aista pune ruke posla sa dvoje djece, jos sam vecinu vremena sama.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here