|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
25.1.2014 22:39:29   
Biserce
Moja cetiri brata i ja se igrali
gazi, gazi, drvena Marija, skole, rata, izmedju dve vatre, trule kobile, lastisa, fudbala, zuce, papir-makaze, kuc-kuc, kolaricu panicu, poso zeka u sumicu, okos pokos, arackinje barackinje, siri siri vezeni peskiri, RINGERAJA, ide maca oko tebe, pravili satore od cebica, vozic od stolica, tenis igrali sa jabukama, deci iz ulice prodavali stare stripove za dinar, zanimljive geografije, iks-oks, potapanje brodica, domine, karte...ma igri nigde kraja!

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
2.3.2015 23:08:10   
mila83
Joj kako su to bila lepa vremena i kako smo se lepo igrali ! Hocu opet user posted image Moji jako vole zmurke , valjda im je to sad interesantno.A vije bi stalno mogli. a pocinju i klikeri... Vole da skupljaju slicice i to im je zanimljivo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
2.3.2015 23:27:58   
Bibilib
Neka deca i danas ne znaju sta su zmurke( ne znaju kako se to igra), meni je to bila omiljena igra dok mom detetu nije zanimljiva...Ima dosta klikera pa se time igra....user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
3.3.2015 7:02:10   
Misha i Ljisha
Kako ne znaju sta su zmurke????

Moja D ima svega dve godine, stavi ruke preko ociju i broji : "tri pet tri pet keni" haahahahahah


Nadam se da cemo se i klikerati na leto.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
3.3.2015 7:09:11   
serpica
moje su velike i opet vole da se igraju zmurke...ja sam se kao dete igrala ( doduse sve sa decacima) trule kobile i janjine to je za nas bila atrakcija,zatim lopovi i zandarmi,granice...sada je toga sve manje,cak mislim da se deca uopste ne igraju tako...nazalost.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
3.3.2015 12:59:23   
veselicaa
Moja deca obozavaju zmurke,cak se i u kuci igraju.Lastis je vec omiljen odavno,moja A.ga nosi i u skoli pa tamo na fizickom i velikom odmoru igra sa drugaricama.Pre jedno godinu dana S. zapela da joj kupimo klikere user posted image user posted image i zaovin sin joj donese punu kutiju raznih klikera.Tako da se igra i sa klikerima ali sa tatom jer ja ne znam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
3.3.2015 14:41:50   
mila83

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Kako ne znaju sta su zmurke????

Moja D ima svega dve godine, stavi ruke preko ociju i broji : "tri pet tri pet keni" haahahahahah


Nadam se da cemo se i klikerati na leto.


user posted image preslatko ! pa tako se i pocinje sa tom igrom, u tom uzrastu. Ja sam obozavala lastis kao mala,moracu Mimu da upoznam malo sa tim, taman malo da :izgubi"stomacic user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
6.7.2015 23:01:14   
vikiveki
Jao ja sam se setila igre izmeđundve vatre,to mi je bila omiljena,pa onda igre sa lastišem...pa kako smo se na livadi igralo odbojke...ma uživali smo u igrama napolju,niko nije mogao u kuću da nas utera,a decu danas iz kuće ne možeš isteratiuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
6.7.2015 23:06:36   
veselicaa
Izmedju dve vatre moja A igra u skoli,na fizickom a lastis je omiljen,skoro svaki dan se igra sa njim.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
6.7.2015 23:16:13   
mila83
Veselice,to je bas lepo.I treba deca sto vise da se krecu i zanimaju,na razne nacine.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
9.6.2016 20:47:35   
mila83
Evo malo da podignem temu user posted image ide leto,deca ce puno biti napolju,moja vec jesu user posted image
T je jos mala,ali obozava da igra zmurke sa batom i sekom..jeste da se uvek sa jednim od njih sakrije,pa se smeje pa se vrlo brzo nadju alii nema veze.i sama se skriva i uziva u tome.I igraju vije kad god stignu.
Najlepse nam je kad odemo kod mojih u SM,tamo je veliko dvoriste,siroko,travnato,za igranje,pa moze sve.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
9.6.2016 23:26:04   
Mala Elena
Obozavam dvoriste ali ga nemam... Elena nema pojma da se igra zmurke a ni suge, ona samo stane i gleda kako se deca jure, ali onim blentavim pogledom:"Pa sta ovi rade, sta se desava ?"user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
10.6.2016 0:19:36   
Anarunika
Super tema! A moji klinci baš večeras igrali klikere.Arči ih izneo napolje i jedan komšija se oduševio ,nije video 100 godina da neko dete uopšte i zna šta su klikeri user posted image Mada mene nerviraju zbog Žive jer uvek neki ostane na podu i onda ga ona dograbi,pa sam ih bila sklonila ali Aki ih našao .
Za žmurke stvarno ne mogu da verujem da neko dete može da ne zna šta su i moji se često toga igraju u ulici sa drugarima. Igraju se i vije naravno sa raznim varijacijama na temu a sada su počeli i zmeđu dve vatre na primer ,mada ja tu igru nikada nisam volela previše mi je gruba. Pa onda "Magarac", "Kostur" i sve te igre loptom...Školice isto kada imaju kredu... stvarno ne mogu a se požalim ,prilično odrastaju u nekom starom maniru kada su se klinci igrali na ulici od jutra do mraka njih 10,15...


A Živa nas stalno čika da se igramo žmurke,sakrije se iza nekog nameštaja pa onda viri,pa se opet sakrije i tako,to je početak user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 10.6.2016 0:20:50 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
10.6.2016 8:14:58   
Mala Elena
Ako je to skrivanje po stanu pocetak, E to odavno radi...user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
10.6.2016 8:48:48   
mila83
Nama je kreda obavezna,iscrtana nam je skolica i sada u dvoristu user posted image a i kod bake.Ja uvek imam krede,bar to je dostupno,ima i kod kineza,kao i klikeri.Ja nisam jos uzela klikere klincima,iako su trazili,bas zbog Teodore...vec imam dovoljno tih sitnih stvarcica koje sklanjamo od nje..imaju par komada i to tako sklanjamo po kuci od nje.
Juce smo D i ja igrali kao fudbal iza kuce user posted image lagano smo sutali loptu a T nam je bila u sredini,pa je samo trcala za loptom i smejala se.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
10.6.2016 11:33:51   
Anck Su Nmaun
Moja deca pogotovo starija jako voli fudbal, sa dedom , sa ujakom igra klikere, frizbi...
Igrali su se svaki dan vije i zmurke sa komsijama, koji se juce odselili user posted image bas mi je zao sbog drugara.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
10.6.2016 11:54:42   
mila83
Anck,verujem da vam je zao zbog drugara,ali sigurna sam da cete biti u kontaktu i povremeno se druziti.Da li imate jos dece u komsiluku? Mi slabo,pogotovo devojcicauser posted image Uzela sam mojoj M lastis,nasla na netu kako to ide po krugovima,pa cu je uciti.Posto ona nema sa kim da igra,malo cemo batu ukljuciti user posted image a razmisljam da stavim lastis izmedju dva panja,videla sam to u jednom vrticu,pa da tako ima uvek mogucnost da vezba preskakanje.



_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
10.6.2016 23:17:26   
Anarunika
Joj kad sesetim lastiša kačila sam ga gde stignem! Ili sestra i ja igramo prstića pa onda jedan deo vežemo za česmu a drugi drži jedna dok druga igra. Obožavala sam lastiš i prstiće.
A što se tiče fudbala to A i I uglavnom kad odu kod babe i dede ,pa sa braćom na travnjaku,pogoztovo što mlađi sestrić trenira fudbal. A ovde kod nas imaju terenče sa košem i golićima pa odu ponekad da pikaju mada nisu nšto zagriženi .

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
11.6.2016 6:23:01   
Sanjalicaaa
Meni su klikeri svuda po kuci. Bas se plasim da Ika ne naleti na neki. Pre 10-ak dana je jedan stavio u usta, onaj veliki, bas sam se prepala.Dodje mi da ih sve pobacam user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
11.6.2016 7:34:28   
serpica
Ja sam bas juce mojoj deci pricala o tim starim igrama koje sam igrala kao dete,janjine,trule kobile,lopovi i zandari...
lastis sam igrala stalno uvek sam ga nosila sa sobom,vidim sad i moja deca ga vole...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
11.6.2016 9:10:37   
isidora88
Moje dete samo skuplja klikere a ne igra se sa njima. Ja sam lastis obozavala, kad nisam imala sa kim da igram ja namestim dve stolice da drze lastisuser posted image kako li je bilo komsijama ispod ispod kad krenem da igram.
Nadam se da ce moja deca igrati neke te stare igre, u komsiluku ima samo drugarice pa nema sa kim te muske igre da igra osim u vrticu

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
29.10.2016 14:28:59   
Anck Su Nmaun
I moje su nakupile brdo klikera ali igraju se povremeno. Jedino mi je zao za lastis, ne secam se ni jedne igreuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
5.4.2017 10:44:59   
IvanaSK RR
Sestra i ja smo obozavale lastis :)
Sin igra fudbal (naravno), izmedju dve vatre i zmurke.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
5.4.2017 11:26:27   
Sanjica26 RR
Sestra i ja smo bas volele da igramo sa lastizom.
Sa bratom sam igrala fudbal. Uvek sam bila golman. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Klikeri, žmurke, vije, lastiš...
5.4.2017 12:14:36   
Anck Su Nmaun
Kao sto sqam pisala ne secam se pesmica za lastis, ako neka mama zna nek pise!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here