|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada vam se deca posvađaju
20.4.2009 16:12:01   
Anoniman
Ne shvatate kako se vaša deca ne slažu? Svaki dan počinje povicima: „Mama, ona me udarila! - Ali on je započeo!“ Ovo su situacije u kojima vi treba da postanete posrednik, pregovarač i sudija koji treba da sasluša obe strane.
Ne treba da preterano brinete. Svađe nisu znak da se ne slažu - to je način na koji se slažu - koriste konflikte da bi testirali svoju moć, razrešili razlike i izbacili emocije sa poznatim ravnopravnim članom porodice. Svađe zbog rivalstva među decom povezane su sa njihovom borbom za prevlast, za pažnjom roditelja i njihovom podrškom.
Detaljnije: KLIK

Slična tema ovoj je Ne štitite uvek najmlađe dete, ali smo tamo pisale o tome koje dete je povlašćenije, a ovde da pišemo KAKO PRAKTIČNO rešavate probleme, nevezano za prosuđivanje ko je kriv? Jel oboje idu u kaznu, ili ni jedno? Ili... ne znam ni ja. Za sada imam jedno dete, pa ne znam ni šta bih pitala... user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada vam se deca posvađaju
20.4.2009 17:34:24   
afrodita
Jao haos grozno uzas
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ne znam koga bih pre istukla
ne tucem decu ne znam ko je kriv
on je prvi ona je menae gurnula
nije hteo da se skloni ona me je
jako nisam samo sam ga pipnula
on se kmezi na silu nije nego me boli
OOO MAJKO MILA

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada vam se deca posvađaju
21.4.2009 8:54:36   
Anoniman
I šta tada afrodita? user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada vam se deca posvađaju
21.4.2009 13:39:00   
mamanp
Moja mama je u ovakvim situacijama svima trojima skinula pantalone pa kais u ruke i...user posted image
Moj sin u nedelju igrao igrice na kompu, mala mu dirala misa i pomerala tastaturu on je udario, ona place...ja lepo iskljucim komp i neka sviraju od muke i jedno i drugo.user posted image user posted image
Obicno je: mama ona mi se ruga, mama on me dira, mama ona me udarila, mama on dira daljinski, ona vristi, on se naduo, a ja se user posted image user posted image user posted image user posted image   i tad bi najradije user posted image o kuce, a sto je najgore od svega toga mm gleda TV. E, tad ja eksplodiram, pocnem da se derem, njemu tutnem knjigu u ruke (posto znam da to mrzi) a nju ostavim da vristi, cesto puta ih i udarim user posted image  i pomislim kako je moja mama bila u pravu. 

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
21.4.2009 13:41:47   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada vam se deca posvađaju
21.4.2009 13:46:58   
mamanp
Ma izmedju njih je 7.5 godina i ono malo mu se usapi ko da je njegova vrsnjakinjauser posted image . Dodje mi nekad da poludim od njih, al sto bi rekao mm - ziva deca pa hoce svoje da isteraju.
Kazem da se divim mojoj mami kako je nas dovodila u red, al nekako nemam snage da ih postrojim oboje i da uzmem kais u rukeuser posted image . Dzaba je pricati i pricati kad me oni uopste ni ne cuju a kamoli da me saslusaju.


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   [Obrisana poruka]
21.4.2009 13:48:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada vam se deca posvađaju
21.4.2009 13:51:30   
mamanp
IZVORNA PORUKA: gagi

ja nemam srca.



I ja sve hocu al ne mogu

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada vam se deca posvađaju
21.4.2009 13:52:27   
Anoniman
dok i ovaj mali jos malo poraste onda cemo da vidimo ...za sada je da kucnem u drvo sve ok...jos se ne koljuuser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada vam se deca posvađaju
21.4.2009 13:55:49   
mamanp
Blago tebi,Lenka, mirna ti je glava - jos malo.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kada vam se deca posvađaju
21.4.2009 13:57:19   
mamanp
Ovi moji su svakim danom sve gori i gori, dok jednog nema ono drugo puce sto je samo, a sto se sastave - user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada vam se deca posvađaju
21.4.2009 13:59:28   
Anoniman
a jos malo mamanp....
tako smo moj brat i ja ... kad se sastavmo haos mami pravili ... a kad jednog nema onda frka gdje je

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada vam se deca posvađaju
21.4.2009 22:22:56   
afrodita
Ja sam se nadobijala batina kao mala
pa gledam da to ne radim.
Pocnem da zvocam, krivim i jedno i drugo
kaznim ih sa onim sto vole ili ne vole
user posted image prestanu uglavnom onda kada im skrenem
paznju da ih slusam i posmatram.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada vam se deca posvađaju
27.1.2010 13:41:22   
ivak
Nadam se da nisam promasila temu ako jesam premestite me.

Moja cerka ima cetiri ipo godine i spada u jako aktivnu i sposobnu decu (izgleda  neskromno ali je tako) ima brata (ne rodjenog) sa kojim se jako lepo slaze i igra . Razlika izmedju njh je 9 meseci,posto je moja cerka starija za svaku svadju i tucu uvek je ona bila kriva( i kad jeste i kad nije a cesce se desavalo da je kriva) .Ja sam prilicno stroga prema njoj .Medjuti sada je taj nas rodjak dobio prinovu u porodici i veoma je promenio ponasanje,za svaku sitnicu on pocne da se tuce ili udara ali posto je moja cerka i dalje jaca ona njega jace udari ili cak ujede (sto nikad nije radila ranije).user posted image
Drage moje kako bi vi reagovale u tim situacijama? Ja nju kaznim sto ga grize to se desilo dva puta, ali sad....ona je jace on slabiji....on prvi pocinje, Nekad samo izadju iz sobe i placu oboje i niko nece da kaze sta je bilo,ili svaljuju krivicu jedno na drugo. Medjutim cini mi se da nasi rodjaci uvek vide moju devojcicu kao krivca i uvek se njoj obracaju  kad ih grde. Ja mislim da bez obzira sto je jaca nemoze ona uvek da bude kriva ,on pocinje, alibojim se da ne dodjem u konflikt sa njima zato sto cu morati da odbranim svoje dete nekad od njihovih optuzbi kad vidim da nisu u pravu a sa druge strane nebi se svadjala sa nikim zbog dece, mislim da je to glupo, deca se posvadjaju i pomire, a mi odrasli treba da smo objektivni i svesni da su oni deca i da sve to prodje.
Bas sam u velikoj dilemi kako da se postavim pa bi mi prijali vasi savetiuser posted image !


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada vam se deca posvađaju
1.2.2010 17:38:35   
bojana87
ima jedna fenomenalna knjiga:koja je "napisana  sa ciljem da citaocima pruzi osnovne informacije o specificnostima razvojnih perioda kroz koe dete prolazi tokom odrastanja kako bi se izbege nepoželjne reakcije koje mogu stetno da uticu na njegov psihofizicki razvoj".ovo sam prepisala iz uvoda. Meni mnogo koristi sto se tice frakulteta,ac mislim da ce mi mnogo koristi i kada budem imala dete. knjiga se zove " ZAMKE VASPITANJA",a autorka je Aleksandra Jovanovic Magyar

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada vam se deca posvađaju
1.2.2010 18:15:25   
Dora
Normalno je da se deca tuku i svađaju. Moji se nikad ne tuku s drugom decom (osim kad baš moraju, pa ni tada uglavnom), ali jedan s drugim...strašno. Ponekad su super ali ih nekad uhvati...user posted image
Ja onda da ne bih izigravala sudiju (to mrzim) razdvojim ih, jednog zatvorim u jednu sobu, drugog u drugu i ako su gledali TV ili igrali igrice ja to isključim. Onda oni olade malo u sobi sami, posle kad ih pustim trađim da mi obećaju da se neće više svađati ni tući, da kažu jedan drugom ivini (tad uglavnom hoće, ali odmah posle tuče ili svađe to i ne pokušavamuser posted image ) i pustim ih da se igraju.

Često Balša zadirkuje Luku i muči ga dok ovaj nešto radi, ja to vidim i onda kaznim samo Balšu. Za ujedanje, štipanje i guranje dobiju po šamar, izvrištim se kako je to opasno i kaznim ih.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada vam se deca posvađaju
19.5.2010 8:54:50   
Anoniman
juče su se pobili... a ono malo dvogodišnje govnance od dječaka je čekao da se sve smiri i kad je Meri legla na pod iz samo njoj poznatih razloga prišao je i udario je u nos nogom, da je njoj krenula krv iz nosa

došlo mi je da ga udavim, al sam ga samo pucnula po guzi i takvu facu složila da vidi da sam jako ljuta.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada vam se deca posvađaju
19.6.2012 12:25:58   
lanajelena
Poludecu vise od ove dece,ne diraju drugu decu cak sta vise bas su mirni ali medjusobno opsta frka,Lani su ruke unakazene a lice s vremena na vreme ima novu krastu,igraju se pet minuta i onda krece cupanje,stipanje,udaranjeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada vam se deca posvađaju
19.6.2012 12:28:51   
viking
jao, ja imam tri drugarice, sestre su, one su kad smo bile male, udarale jedna drugu akustičnim gitarama... majko mila, kad se setim njihovih tuča....user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada vam se deca posvađaju
19.6.2012 12:34:22   
minavb
Mene je moja sestra tukla smrznutom kobasicom. To vam je kao da vas neko tuče pendrekom. Mislim da smo mogle da se poubijamo, tako smo se krvnički tukle. Onda komšije zovu mamu na posao, pa dođe kući besna kao ris i juri nas po kući da nas pomiri varijačom. Mislim da tu nema pomoći.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada vam se deca posvađaju
19.6.2012 12:35:08   
tanjica85
moji se cesto pobiju, ali kad smo mi tu ne smeju da pisnu. malo komesanje, nezadovoljstvo i to je to. imaju zutu minutu kad se posvadjaju na krv i noz, ali brzo prestanu jer cim se pojavi tata svi smo mirni.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada vam se deca posvađaju
19.6.2012 12:36:28   
tanjica85
ja sam stariju sestru vise puta lemala cime god da sam mogla user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada vam se deca posvađaju
19.6.2012 12:42:03   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: viking RR

jao, ja imam tri drugarice, sestre su, one su kad smo bile male, udarale jedna drugu akustičnim gitarama... majko mila, kad se setim njihovih tuča....user posted image

user posted image user posted image user posted image

Moje su vec pocele da se otimaju oko igracaka...a onda vriska.
Bas juce komentarisemo da smo Najjjjj kad H poraste!

Ma i ja i moj brat smo se mlatili do besvesti. A danas smo bas vezani i super! Sve je to deo odrastanja!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kada vam se deca posvađaju
29.6.2012 13:43:46   
lanajelena
Dusan je poceo za sve sto napravi da optuzi Lanu,stoji pored mene i cepa knjigu i ja ga pitam sto cepas on kaze kekauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada vam se deca posvađaju
29.6.2012 21:54:14   
sanji
Moje se žabice lemaju kao velike! Čim im je dosadno one se biju. A ja ću da skrenem.user posted image Probala sam i da pričam, i da molim, i da vičem i kaznu, i ništa ne pomaže!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here