|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mašina za sudove
8.11.2010 13:03:37   
Lu
Alexx ne kažem da griješiš ali suđe ne bi smjelo biti vlažno ujutro kad ga vadiš, jer se i suši na jako visokoj temperaturi i hermetički je zatvreno, tako da ne bi smjelo da povlažiuser posted image
Ja uvijek vadim tek ujutro i nikada ne bude vlažno.
A jednom sam otvorila nakon pranja dok se još pušilo iz mašine i uzimala što mi je trebalo e tek poslije je ono ostalo povlažilouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Mašina za sudove
8.11.2010 13:15:50   
cicmil
nakon susenja otvorim vrata masine i pustim da para izađe, inace ako to ne uradim ostane malo vlage i jako ruzno izgleda pogotovo na staklu. 

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Mašina za sudove
8.11.2010 14:04:14   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Alexx ne kažem da griješiš ali suđe ne bi smjelo biti vlažno ujutro kad ga vadiš, jer se i suši na jako visokoj temperaturi i hermetički je zatvreno, tako da ne bi smjelo da povlažiuser posted image
Ja uvijek vadim tek ujutro i nikada ne bude vlažno.
A jednom sam otvorila nakon pranja dok se još pušilo iz mašine i uzimala što mi je trebalo e tek poslije je ono ostalo povlažilouser posted image


Lu, vadiš sudove ujutru ili tek otvaraš mašinu ujutru?
Ja sam skontala da ta para mora negde da izađe, a ako ne izađe, onda se pretvara u vodu kako se mašina suši i ostane na sudovima.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Mašina za sudove
15.11.2010 14:37:18   
ivak
Cao devojke, molim vas za jos saveta .

Koliko vi cistite sudje pre stavljanja u masinu ? Ja ih samo pripremim kao za pranje, sklonim mrvice od hleba i hrane ali ih ne spiram pod vodom, sta ce mi masina ako cu ih ja i spirati, prala sam na eko programu i dobro se operu, Ali reko mozda to nije dobro , vidim svi pominju neko ispiranje........?

Sudje odmah pri zavrset_ku pranja bude po malo vlazno tj bude na njemu po koja kapljica a zidovi masine budu puni kapljica koje se slivaju, to se brzo osusi. Ali na korpi gornjoj ostane dosta kapljica vode koje kad povucem gornju korpu sve spadnu na sudje dole pa onda opet bude malo mokro , to je normalno ili ja negde gresim?

Sipala sam so , stavila je na minimum, i koristila sam za pranje Calgonit All in 1 ili neke madjarske tablete sa pijece 5 in 1 i uvek je isti rezultat.

Vidim da na forumima pominju neke programe od po pola sata , ja to nemam imam neki program od 8 min to je ispiranje i najkraci eko program je 1:40 min. Na kom programu vi najcesce perete?
Stavljala sam u masinu i serpe i tiganje i sve je dobro oprala nema ostataka hrane.

< Poruku je uredio ivak -- 15.11.2010 14:42:24 >


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Mašina za sudove
17.11.2010 10:02:24   
ivak
Ajde zene malo se ukljucite u ovu temu bas mi je potrebna pomoc...malo saveta molim vasuser posted image

_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Mašina za sudove
17.11.2010 10:11:05   
cicmil
Ivak koja masina je u pitanju. Ja imam gorenje i slicno kao kod tebe ima eco program to je najkraci. Kod mene nema mogucnosti da smanjim vrijeme pranja kao kod nekih masina jer je digitalna i ona pere po svom. Koristim likvi tablete sasvim su ok, tecnost za ispirranje i so. Kao sto sam rekla ranije nakon pranja otvorim masinu da para izađe i suđe se fino osusi. 

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Mašina za sudove
17.11.2010 10:14:10   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: ivak

Cao devojke, molim vas za jos saveta .

Koliko vi cistite sudje pre stavljanja u masinu ? Ja ih samo pripremim kao za pranje, sklonim mrvice od hleba i hrane ali ih ne spiram pod vodom, sta ce mi masina ako cu ih ja i spirati, prala sam na eko programu i dobro se operu, Ali reko mozda to nije dobro , vidim svi pominju neko ispiranje........?

Pa ako jedeš npr viršle, i stavljaš senf, moraš taj senf isprati jer ako se on skori... teško da će ga mašina oprati. Moja ne pere tvrdokornu prljavštinu.

Sudje odmah pri zavrset_ku pranja bude po malo vlazno tj bude na njemu po koja kapljica a zidovi masine budu puni kapljica koje se slivaju, to se brzo osusi. Ali na korpi gornjoj ostane dosta kapljica vode koje kad povucem gornju korpu sve spadnu na sudje dole pa onda opet bude malo mokro , to je normalno ili ja negde gresim?

Normalno je da bude poneka kap, ali ako odmah po završetku pranja otvorim vrata, sudovi uglavnom budu suvi.

Sipala sam so , stavila je na minimum, i koristila sam za pranje Calgonit All in 1 ili neke madjarske tablete sa pijece 5 in 1 i uvek je isti rezultat.

U mojoj mašini se Somat tablete, npr, jako slabo rastvaraju. Calgonit je zakon, a sledeće ću probati DM-ove. Kažu da su odlične.

Vidim da na forumima pominju neke programe od po pola sata , ja to nemam imam neki program od 8 min to je ispiranje i najkraci eko program je 1:40 min. Na kom programu vi najcesce perete?

Najčešće perem na 55 stepeni. Ima neki program od 65 stepeni (za šerpe i lonce), 55 stepeni (kombinovano) i za čaše. Za taj kratki ne znam. Programi zavise od mašine do mašine.

Stavljala sam u masinu i serpe i tiganje i sve je dobro oprala nema ostataka hrane.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Mašina za sudove
17.11.2010 15:24:58   
ivak
Hvala za odgovore pomogle ste mi user posted image , onda je sve ok, sa masinom.

Upitanju je Gorenje masina GS 63211 BXC, takodje digitalna.

Kada sam pitala neke zene da li im je sudje suvo kazu skroz i masina bude suva , pa sam kontala mozda nesto nije ok. I ti kratki programi kod nekih masina su me zbunili moj eko program traje 2:14 min sa tabletama 3/1 kada se koristi prasak program je kraci 25 min. Ali tablete su vec kupljene pa ce neko vreme sigurno prati po dva sata user posted image


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Mašina za sudove
19.2.2011 15:27:26   
jekiki
Obozavam moju masinu i ne bih je dala ni-za-sta , to je jedna super stvarcica user posted image  

Jel neko probao one nase domace tablete za pranje , mislim da se zovu Spin (samo sto im je cena kao somat )user posted image


_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Mašina za sudove
19.2.2011 18:39:27   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Alexx ne kažem da griješiš ali suđe ne bi smjelo biti vlažno ujutro kad ga vadiš, jer se i suši na jako visokoj temperaturi i hermetički je zatvreno, tako da ne bi smjelo da povlažiuser posted image
Ja uvijek vadim tek ujutro i nikada ne bude vlažno.
A jednom sam otvorila nakon pranja dok se još pušilo iz mašine i uzimala što mi je trebalo e tek poslije je ono ostalo povlažilouser posted image


Lu, vadiš sudove ujutru ili tek otvaraš mašinu ujutru?
Ja sam skontala da ta para mora negde da izađe, a ako ne izađe, onda se pretvara u vodu kako se mašina suši i ostane na sudovima.



Naveče palim, ujutro otvaram, para ide u odvod kao kod sušilice za vešuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Mašina za sudove
19.2.2011 18:42:48   
jance
nama su upravo danas stigle neke nemacko-italijanske tabletice, zovu se CLARO, kupila sam in na aukciji, 200kom za 1000din..ima da mi traju godinu dana! vec sam prala sa njima danas, nisu Finish, al su sasvim ok, bolje su od DMovih po trenutnoj presudi user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Mašina za sudove
19.2.2011 18:50:46   
bebać
Ja koristim dm-ove tablete(30 tableta 3,5 eura...uopšte nisu skupe) meni su iste kao i calgonove,ma brate neću da budem ovca za šišanje...user posted image

pored tableta,redovno stavljam so...i imam onaj osvježivač u mašini...sve je dm-ovo....sjaj i briljantin nikad nisam kupovala,nema potrebe...s vremena na vrijeme dospem sirćeta(esencija još bolje) u mašinu i upalim je samu...i posle mi se sjaji(tako je perem i održavam)user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Mašina za sudove
19.2.2011 18:53:45   
jovicaa
masina za sudove je car!!! obozavam je.... toliko sam se ulenjila da sam zelela da se za dupe ujedem kada sam mislila da se pokvarila! ali srecom samo je iskocio osigurac!user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Mašina za sudove
19.2.2011 18:57:57   
jance
IZVORNA PORUKA: bebać

Ja koristim dm-ove tablete(30 tableta 3,5 eura...uopšte nisu skupe) meni su iste kao i calgonove,ma brate neću da budem ovca za šišanje...user posted image

pored tableta,redovno stavljam so...i imam onaj osvježivač u mašini...sve je dm-ovo....sjaj i briljantin nikad nisam kupovala,nema potrebe...s vremena na vrijeme dospem sirćeta(esencija još bolje) u mašinu i upalim je samu...i posle mi se sjaji(tako je perem i održavam)user posted image


e vidis to sa sircetom nije losa ideja...vec danima lupam glavu sta da radim povodom odrzvanja... skupe su mi te sve Calgonove tecnosti za ciscenje, a nisam je cistila od kako sam je kupila, pa me sada vec i frka...
inace ja koristim masinu 2-3 puta nedeljno, nas je dvoje, ne treba mi vise, pa su mi DMove tabletice 60kom koje sam platila 560din trajale 7 meseci!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Mašina za sudove
20.2.2011 17:52:25   
Lu
Ja sam nedavno kupila sredstvo za čišćenje perilice marke DAX, košta malo više od jednog eura, stavi se ta bočica u korpu za pribor za jelo, okrene se naopačke i uključi se prazna na najmanje 65 stupnjeva, navodno pročisti i odvod i cijevi a kad sam poslije otvorila vrata sve je lijepo mirisalouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Mašina za sudove
20.2.2011 19:38:26   
bebać

IZVORNA PORUKA: jance

IZVORNA PORUKA: bebać

Ja koristim dm-ove tablete(30 tableta 3,5 eura...uopšte nisu skupe) meni su iste kao i calgonove,ma brate neću da budem ovca za šišanje...user posted image

pored tableta,redovno stavljam so...i imam onaj osvježivač u mašini...sve je dm-ovo....sjaj i briljantin nikad nisam kupovala,nema potrebe...s vremena na vrijeme dospem sirćeta(esencija još bolje) u mašinu i upalim je samu...i posle mi se sjaji(tako je perem i održavam)user posted image


e vidis to sa sircetom nije losa ideja...vec danima lupam glavu sta da radim povodom odrzvanja... skupe su mi te sve Calgonove tecnosti za ciscenje, a nisam je cistila od kako sam je kupila, pa me sada vec i frka...
inace ja koristim masinu 2-3 puta nedeljno, nas je dvoje, ne treba mi vise, pa su mi DMove tabletice 60kom koje sam platila 560din trajale 7 meseci!


jance slobodno uspi malo više esencije,ma sija se mašina...skida i kamenac....a ja kupujem tabletice isto dm-ove(30 komada) ma budu mi po 3 mjeseca...svaka 3 dana je odprilike palim

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Mašina za sudove
20.2.2011 19:42:26   
Anoniman
Nije loša ideja za sirće, to sipam direkt u mašinu, je l'?
Kako vam polazi za rukom da palite mašinu tako retko, ili imate veće mašine? Ja imam onu manju, i uključujem je 2 puta dnevno. Retko kad samo uveče, češće i tri puta na danuser posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Mašina za sudove
20.2.2011 19:50:25   
bebać
Nedjo moja mašinka je za 12 osoba...ja palim kad se nakupi,a neko sitno sudje od kafe ili Sergejev pribor znam oprat na ruke...a sirće sipam u mašinu kad je upalim i kad primi onu vodu za pranje,slobodno naspi malo više...neće joj biti ništauser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Mašina za sudove
20.2.2011 19:54:18   
Anoniman
Moja je manja, može da stane 6 tanjirauser posted image Ja na ruke perem i više nego što se opere u mašini,jer dok mi mašina pere sudopera se napuniuser posted image Doduše, to je vikendom, kad smo svi tu, pa ova dvojica samo nešto jedu a ja samo kuvam...al opet, mnogo jeuser posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 94
   [Obrisana poruka]
20.2.2011 20:11:33   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Mašina za sudove
23.4.2011 11:08:26   
jance
zadnja 2-3 pranja sam primetila da su stakleni sudovi iz masine onako zamuceni, al sam mislila da je verovatno zbog soli, iako lampica za so nije svetlila... posle toga su sudovi poceli da budu masni cak i posle pranja na onom najduzem programu. filtere sam ocistila, iste tabletice koristim vec godinu dana, tako da nije ni do toga. a case izgledaju grozno.. imaju neki ko pesak po sebi, skroz su mutne i masne po celoj povrsini?
ok, sad sam blize pogledala, dozer za sjaj je bio zatvoren, al opet ove tabletice imaju u sebi sjaj, pa to nebi trebalo da predstavlja problem. a nije ni do pretrpanosti masine, bas sam se trudila da rasporedim da lepo opere... user posted image
sad stavljam ponovo pa cu videti sta ce biti...


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Mašina za sudove
24.4.2011 16:15:13   
jance
so je ipak u pitanju, lampica se nije upalila... igrom slucaja je pre 2 ture nestalo struje a masina je bila ukljucena, pa kad se struja vratila, lampica lepo zasvetlela...
e sada, puna masina, otvoren indikator za sjaj, tabletice dm-ove al one drugacije (pozajmljene od komsinice) i sve je opet ko sto je bilo user posted image


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Mašina za sudove
24.4.2011 19:29:55   
Anoniman
Meni se nekako cudno oseca masina kada je otvorim posle pranja, a redovno brisem ivice oko vrata jer hoce da se slije svasta a kada se vrata zatvore u taj deo ne dolazi voda, redovno cistim filter... Moracu da probam neko sredstvo za ciscenje masine, a pre nego ga kupim probacu da je pustim praznu samo sa sircetom. Moja pere sve, cak i skoreli pleh od lazanja, ja pobacam ostatke hrane, ali ne ispiram nista.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Mašina za sudove
24.4.2011 20:02:14   
jance
imas taj neki miris za masinu za sudove, ja ga kupovala, sad mi u tome pliva voda user posted image
al su i masina i sudovi predivno mirisali

a sto se sirceta tice, i kod mene ce da bidne takva akcija sada posle praznika, cim sve operem sto je ostalo...


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Mašina za sudove
25.4.2011 12:27:54   
Anoniman
Imam ja taj osvezivac, ali meni sve to smrsi. Ja ne volim te jake mirise, a i cini mi se da imam problem sa masinom. Ili sa njuhom user posted image

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here