|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
16.7.2015 8:53:35   
vikiveki
Već sam rekla,i meni kroz glavu prođe 300 najcrnjih misli kada ih ostavljam same,ali drugog izbora nemam.Kada znam da ću baš dugo ostati onda moj muž izađe ranije sa posla ili uzme slobodan dan,jer on može uzeti dan od godišnjeg kada hoće,a ja samo imam koleltivni god. odmor u julu i avgustu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
29.1.2016 19:15:50   
IvanaSK RR
Moj sin je počeo ostajati sam na letnjem raspustu između prvog i drugog razreda. Uglavnom je to bilo dva, tri sata mada se dešavalo i duze. On je, naravno jedva dočekao, to je njemu bas bio doživljaj. Nekako se prezivelo, svo vreme je imao mobilni pored sebe. Cak je izlazio i ispred zgrade da se igra sa drugarima.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
29.1.2016 21:10:41   
Didy
Ja ostavim Stefana ponekad samog kod kuće na 2-3 sata. Na kraće ih ostavljam oboje. Jutros sam Sofiju ostavila samu na 20 minuta dok sam odvezla mm autom na posao. Upalila sam joj crtani i ostavila je da gleda. Kad sam se vratila, bila je u istoj pozi. Inače, Stefan i ja smo suprotne smene u školi i stalno se mimoilazimo. Najčešće moja mama dođe da ga čuva. ALi utorkom kad idem popodne, idem od kuće u 15:45h, a mm dolazi kući u 16h (autobus mu tad stiže, uvek dođe tada) i tu ih ostavim. Glupo mi je da zovem svoju mamu s drugog kraja grada da dolazi zbog tih 15 minuta.
Petkom kad idem prepodne imam samo dva časa. Odem od kuće u 7:30h, odvezem Sofiju u vrtić i do 10h sam kod kuće. Ostavila sam ga samog par puta. Ostavim mu garderobu koju treba da obuče na fotelji, doručak mu spremim i ostavim na stolu. On zna da kad ustane, treba da ode u kupatilo da se sredi, obuče se, doručkuje, javi se baki da je sve u redu i seda i radi domaći dok ne dođem. Ne boji se. Mislim da mu čak i prija, bude nekako ponosan na sebe.
Moji su oboje vrlo odgovorni i zreli, možda i previše za svoj uzrast i nekako im verujem. Stefan svakako ide i vraća se sam iz škole, što neko reče - Ako tako razmišljamo, onda treba da s ebojimo i svaki put kad izađu iz kuće.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
26.5.2016 22:45:43   
Anarunika
Ja moje ostavim same dok odem do prodavnice na 15 ,20 minuta. Na duže još uvek angažujem babu za čuvanje ,ili se organizujem nekako ali ih same ne ostavljam ipak su mi još mali .

Mada , znam za ljude koji su bukvalmno orali po ceo dan da rade i onda nemaju druge opcije nego da decu ostave pa u pauzi trče sa posla da ih obiđu. Mogu misliti kako im je ali neko stvarno nema izbor. I ta deca su dobra, samostalna, odgovorna ...sve ima svoje.

< Poruku je uredio Anarunika -- 26.5.2016 22:47:12 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
26.5.2016 22:53:09   
Mala Elena
Ja ih ne ostavljam ali evo primer moje zaove. Ona uglavnom angazuje baku i deku za cuvanje, deca imaju 7 i 3 god. Ali zna i da ih ostavi dok ode da odrzi cas u skoli, to bude na sat -ddva maksimum.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
26.5.2016 22:55:13   
mila83
Isto tako,ne duze od 20 minuta ako su njih dvoje sami..T nikako ne ostavljam sa njima. M sam znala i da ostavim na malo duze,ako ujutro vodim D u vrtic,ide i T sa mnom kolicima,pa dok se vratimo,prodje i do 45 minuta ako polako idemo..Ali M to nije problem,mogla bi ona i duze,ali ne volim.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
27.5.2016 9:38:49   
isidora88
ja se ne usudjujem da ostavljam mateju jos uvek. imam neki trip da ce se uplasiti i da ce poceti da placi i onda sebi nabijem neki nevidjen strah i paniku. jednom sam trknula do prodavnice koja je u zgradi, letela sam do stana. nemam hrabrosti da ga ostavim a i mislim da on nije spreman, bojim se da neko lupi ili zakuca na vrata da bi se ili uplasio ili otvorio ko zna kome

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
27.5.2016 10:15:31   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: mila83

T nikako ne ostavljam sa njima.

Da, naravno,podrazumeva se da Živa svuda ide samnom.
Ja obavezno ostavim svoj br. telefona, zapišem im i kažem ako nešto treba zovite. zaključam ih za svaki slučaj . A arun zna tatin br. telefona napamet pošto je lak za pamćenje tako da uvek imam neku nazovi siguricu user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
27.5.2016 10:24:03   
mila83
Da,tako i mi za telefon,imaju ispisane brojeve.zakljucam ih obavezno i uglavnom dam neku zanimaciju da rade.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
6.9.2016 10:47:04   
NadaR
M ce ubrzo 8 . . Rado ostaje sam. Ako ide napolje , sve pozaključava . Čak i mene provjerava .
Ostavim mu garderobu , torbu spakujemo ranije . Na pocetku sam mu navijala alarm za polazak u skolu . Sad ga uglavnom zvrcnem na fiksni da provjerim da li je spreman. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 8:18:43   
Sanjica26 RR
Mi planiramo od drugog polugodista da ostavljamo samu. Ali zavisi od toga da li ce ona da pokazuje interesovanje i da li ce smeti. Necu nista na silu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 8:29:08   
branki*
ja sam bila prinudjena da ostavim B par puta samog u stanu na po 20 minuta,tako..sve je bilo ok.morala sam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 8:32:30   
Sanjica26 RR
Branki, ostavila sam i ja ove dve na 10 minuta. Znaju sta znaci ostati sam. Moja koleginica koju ti poznajes ostavi dete na sat vremena. I zakljuca je. Ove dve kad sam ostavila same su se zakljucile. Ne daj Boze da nemaju kljuc, a nesto se desi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 8:35:16   
branki*
ja se secam,imala sam 8 godina,mama nas je ostavljala same,mene i brata i zakljuca nas.secam se jer smo tad ziveli u prizemnoj kucii leto je bilo,mene strah i ja ti iskocim kroz prozor i izvucem mog mladjeg brata i kad doddju mama i tata,a oni isli da gledaju neki namestaj da kupe,a brat i ja cekamo ispred vrata u dvoristu.sok!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 8:38:07   
Sanjica26 RR
Meni je ipak bolja varijanta da se detetu ostavi kljuc.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 8:51:49   
Anck Su Nmaun
Jao Sanjice i ja imam te tripove ostaviti dete zakljucano ... ne daj boze.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 8:59:54   
krin 40
Bože kada vidim ovu temu i set_im se svih stresova sa ostavlhanjem ćerke..ali kada se nema drugo rešenje,pregrmi se.I dete tada nekako
naglo sazri i shvati ozbiljnost situacije pa bude odgovorno i poslušno.2013 mi je umrla mama.Ćera je
imala 6 god.Desile su se tri-četiri subote gde i mm i ja noramo da radimo,a sin (tada bio drugi srednje) morao na praksu.Prosto nema ko da je čuva.Tada je
ostajala sama.Ostavljala sam joj ključ,zivkala da je proverim svaki cas..pregrmeli smo.Ona je danas jedna odgovorna damica od deset_ godina.Smem da joj
prepustim "kuću na čuvanje" bilo kada❤

< Poruku je uredio krin 40 -- 1.4.2017 9:03:24 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 9:02:28   
Anck Su Nmaun
Krin, to je lepo, mislim sto je tako dobra i samostalna. Ja mislim da ne bih imala problema sa T. Ostavljala sam je sa 5 godina oko 20 minuta samu. sa H je vec druga prica user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 9:08:33   
krin 40
Anck dete te prosto iznenadi.Ja sam uvek mislila za sina tako...i sada ima 19 god i ja ga uopšte ne doživljavam kao"odraslu i odgovornu osobu"user posted image .Onda se upustimo u neke ozbiljne
teme i ja se posle pitam"čije je ovo dete"😃.Šalu na stranu,mislim da nas naša neizmerna ljubav i briga za njih koja nikada ne posustaje onemogućava da
sagledamo koliko su oni u stvari odgovorni i samostalni❤

< Poruku je uredio krin 40 -- 1.4.2017 9:11:24 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 10:24:22   
vikiveki
I ja sam bila primorana da decu ostavljam samu,jer nije imao ko da ih čuva,mada je to bilo već kad su krenuli u školu.Mnogi mi se čude kako decu tj. dvoje starije dece ostavljam kući,ja ih ne razumem,nisu oni više baš tako mali,moraju početi da budu samostalni.A sve je više roditelja koji od svoje dece prave d..... koji ništa ne umeju sami a i neće...e takvi roditelji posle znaju da kukaju na svoju decu a mene kritikuju što ja svoju ostavljam samuuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
1.4.2017 14:03:47   
Anck Su Nmaun
I to jeste..sve je vise maminih maza da ne kazem d...
Pa.ja sam se sama vracala iz vrtica, verujem.i da su me ostavljali samu kuci kad sam bila osnovac... iz skole sa sestrom doduse ali opet.
U danasnje vreme..sve nekako tesko i drugacije.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
26.6.2017 21:06:03   
Sanjica26 RR
Mi se na ovo pripremamo polako. Moj raspored je haotican u skoli. Ako ide pre podne mocicu da je vodim. Uzimace je mm. Meni casovi pocinju u 11:40. Za posle podne cu morati za pocetak da je vodim kod mm u kancelariju, pa da je on vodi. Njemu je skola preko puta. Kasnije planiram da ostaje u tom periodu sama i da ceka mm da dodje po nju da je vodi u skolu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
27.7.2017 12:02:11   
Anck Su Nmaun
Sad nema potrebe ali nemam problem da ih ostavim na neko krace vreme. Za godinu dve ce morati ostajati same po par sati.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
27.7.2017 19:33:24   
veselicaa
Moje ostaju same i cuvaju N. ali meni svekijevci zive u istom dvoristu pa ih pogledaju sa vremena na vreme ili dodju kod njih ako treba.Obe su odgovorne i nisu dosad nikad zabrljale nesto.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kad dete ostaje samo kod kuće
28.7.2017 7:40:54   
Anck Su Nmaun
Jao Veselice blago tebi, to je vec druga prica. Ja vec razmisljam sledeci raspust kako ce sami ostajati user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here